Barwnik Rekol do jeansu - niebieski

BARWNIK 1
Cena: 4.49 
Dostępność: brak w magazynie
 
blue jeans

Twój adres e-mail zostanie dodany do specjalnej listy oczekujących na ten produkt. Gdy tylko znajdzie się on w magazynie, otrzymasz automatycznie informację o jego dostępności, a Twój adres e-mail zostanie usunięty z listy.

Do schowka  Porównaj 

Barwnik do jeansu Rekol - niebieski

Barwnik w proszku przeznaczony do barwienia w pralce lub ręcznego. Można go wykorzystać do jeansu lub materiałów o mieszanym składzie, w których zawartość syntetyków nie przekracza 50%. Jedna saszetka wystarczy na zabarwienie około 500 gram materiału.

✅ Uniwersalny - do jeansu oraz innych materiałów mieszanych

✅ Bezpieczny - nie uszkodzi pralki, ani nie zabarwi kolejnego prania

✅ Wydajny - 1 saszetka wystarczy na ok. 500 g materiału

Przygotowanie do barwienia

Materiał, który chcesz zabarwić należy najpierw wyprać. Następnie pozostaw na około 15 minut zanurzony w ciepłej wodzie z dodatkiem garści soli kuchennej. Zawartość saszetki rozpuść w 1 litrze wody - również z dodatkiem garści soli kuchennej, a następnie dokładnie wymieszaj.

Barwienie w pralce

Do barwienia w pralce wykorzystaj jeden z programów prania w temperaturze pomiędzy 40 - 60°C - koniecznie bez prania wstępnego. Jeśli chcesz żeby efekt był bardziej trwały, a barwy intensywniejsze - możesz wybrać program prania nawet na 90°C. Miej jednak na uwadze wpływ wysokiej temperatury na tkaninę!

Rozpuszczony barwnik wlewa się bezpośrednio do bębna, następnie wrzuć materiał i uruchom pralkę.

Ważne! Wyłącz wirowanie - materiał nie powinien być poddawany wirowaniu.

Barwienie ręczne

Jeśli chcesz wykonać barwienie ręcznie będzie Ci potrzebne emaliowane naczynie. Nalej do niego taką ilość wody, która pozwoli na swobodne zanurzenie całego materiału. Następnie podgrzej wodę, wlej wcześniej rozpuszczony barwnik i zanurz materiał. Staraj się utrzymywać temperaturę ok 40-60℃, często mieszaj. Barwienie potrwa około 60 minut. Podobnie jak przy barwieniu w pralce, większa temperatura będzie skutkować trwalszym i intensywniejszym efektem, lecz wysoka temperatura może być szkodliwa dla Twojego materiału.

Ważne by podczas barwienia cały czas utrzymywać materiał całkowicie zanurzony w roztworze barwnika. Po zakończeniu - pozostaw materiał zanurzony aż do wystygnięcia. Następnie przepłukuj zimną wodą tak długo, aż uzyskasz czystą wodę. Po płukaniu wysusz materiał bez wyżymania. Nie należy suszyć na słońcu!

  • Jedna saszetka zawiera ok. 18 gram

Przed barwieniem warto wykonać próbę na mniejszym fragmencie materiału aby zaobserwować jak barwnik oddziałuje na ten konkretny typ materiału.

Producent:
REKOL
Typ produktu:
  • Barwnik do tkanin