Dobra maszyna do szycia za 500-700 zł | PAŹDZIERNIK 2020

Dobra maszyna do szycia do 500-700 zł – któż o takiej nie marzy? Ustalasz budżet i zaczynasz szukać. Na wątpliwości i dodatkowe pytania nie trzeba długo czekać. Czytasz, przeglądasz jeden i drugi ranking maszyn do szycia i… zdarza się, że wciąż nie wiesz. Spróbujemy zatem pomóc i opisać, czego możesz się spodziewać po maszynach przy takim budżecie. Wskażemy także nasze typy dobrych maszyn do szycia do 500 zł.

Z naszego rankingu maszyn dowiesz się przy okazji:

 • Czy budżet 500-700 zł na maszynę do szycia wystarczy?
 • Czy skoro maszyna do szycia ma być tania, to musisz szukać w markecie?
 • Czy tania maszyna do szycia oznacza kiepską jakość?
 • Czy maszyna do szycia za 500-700 zł wystarczy na dłużej?

RANKING MASZYN DO 500-700 zł jest systematycznie aktualizowany. Ostatnia aktualizacja: PAŹDZIERNIK 2020

Maszyny do szycia do 500zł

Budżet 500 zł pozwala już na wybór solidnej maszyny do szycia renomowanej marki

DOBRA MASZYNA DO SZYCIA DO 500-700 ZŁ – gdzie szukać?

Jak to gdzie szukać… W internecie :) Jasne, że w internecie, ale w czasach, gdy maszyny do szycia zadomowiły się również w marketach i kuszą niską ceną, pojawił się również dylemat – kupować w sklepach specjalistycznych, czy w marketach?

Odpowiedź na to pytanie nie jest już taka prosta, ponieważ wiele modeli maszyn jest dostępna w obu miejscach. Jeśli jednak cenisz sobie spokój ducha po zakupie maszyny do szycia, to polecamy zakup w sklepie specjalistycznym. Pomoc, znajomość tematu i wsparcie, które możesz uzyskać są w takim miejscu zdecydowanie lepsze. Kupując w szyj.pl zyskujesz wsparcie przez cały okres użytkowania zakupionej maszyny.

W dalszej części artykułu pojawią się przykłady maszyn wiodących producentów, które z czystym sumieniem polecamy do domowych prac.

Profesjonalny sklep to szeroki wybór modeli oraz fachowa obsługa.

Profesjonalny sklep to szeroki wybór modeli oraz fachowa obsługa

MASZYNA DO SZYCIA DO 500-700 ZŁ – na co taki budżet wystarczy?

Zanim podamy przykłady maszyn do szycia do 500-700 zł, opiszemy główne funkcje, których możecie się spodziewać w takich maszynach. Będą to modele o metalowej konstrukcji, solidne i trwałe, z długą gwarancją, sięgającą nawet 5 lat. A także z solidnymi serwisami gwarancyjnymi i dostępnością akcesoriów dodatkowych oraz części zamiennych. Poniżej główne funkcje, które może mieć tania i dobra maszyna do szycia:

Rodzaj chwytacza

Chwytacz. Zdecydowana większość modeli przy tym budżecie będzie wyposażona w chwytacz wahadłowy. Nie należy się go obawiać, ponieważ jest to solidne rozwiązanie. Pracuje jedynie nieco głośniej niż rotacyjny i wymiana szpulki zajmuje odrobinę więcej czasu.

Regulacja długości ściegów

Regulacja długości ściegów. Niestety, nie znajdziesz tej funkcji w każdej maszynie. Zdarza się, że producent narzuca tę wartość w programach ściegowych, ale są też maszyny, w których jest dedykowane pokrętło i ustawienie pożądanej długości ściegu należy do Ciebie.

Regulacja szerokości zyg-zaka

Regulacja szerokości zyg-zaka. Przydatna funkcja, ale również nie jest dostępna w każdej maszynie. Nie pozwoli na decydowanie o każdym ściegu, ponieważ dotyczy tylko zyg-zaka, ale zdecydowanie dobrze mieć taką opcję, a nie zdawać się na narzucone przez producenta wartości.

Regulacja docisku stopki

Regulacja docisku stopki. Przy budżecie do 700 zł to prawdziwy rarytas, ponieważ jest to funkcja, która częściej pojawia się w droższych modelach maszyn do szycia. Pomoże przede wszystkim w szyciu dzianin i delikatnych materiałów.

Poza wyżej wymienionymi funkcjami można zwrócić uwagę na rodzaje ściegów (jeśli np. koniecznie ma to być maszyna do szycia z owerlokiem) oraz na długość gwarancji. Szczególnie różnica w długości gwarancji może okazać się spora.

MASZYNA DO SZYCIA DO 500-700 ZŁ – dla kogo i czy wystarczy na dłużej?

Wybierając spośród modeli cieszących się opinią niezawodnych i trwałych, masz pewność, że nie kupujesz sprzętu jednorazowego i trudnego w nawlekaniu oraz uciążliwego w eksploatacji. Jeśli taka maszyna będzie odpowiednio pielęgnowana, to wystarczy na długie lata bezproblemowego użytkowania.

Modele do 700 zł sprawdzą się idealnie na start przygody z szyciem (także dla najmłodszych) oraz dla osób, które potrzebują maszyny doraźnie, do domowych poprawek.
Oczywiście sprawdzą się również w wielu bardziej skomplikowanych zadaniach. Dlatego nie będzie potrzeby zmieniać modelu, gdy Twoje umiejętności wzrosną i zaczniesz szyć bardziej skomplikowane projekty. Choć oczywiście, z czasem może zacząć brakować udogodnień i funkcji – to będzie znak, że czas na zmianę.

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

RANKING DOBRYCH MASZYN DO SZYCIA ZA OK. 500-700 ZŁ

Bardzo możliwe, że lubisz rankingi. Nie będziemy zestawiać tutaj wszystkich dostępnych modeli maszyn do szycia dostępnych do 700 zł, ale podamy przykłady maszyn, które są zdecydowanie warte uwagi. Pełny ranking w przypadku maszyn nigdy nie będzie do końca wiarygodny, ponieważ Twoje wymagania co do maszyny mogą różnić się od tych, którymi kierował się autor rankingu. Rzut oka na ciekawe propozycje tanich i dobrych maszyn do szycia:

1. JUNO E1015

Maszyna od szycia Juno E1015

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Juno by Janome E1015 - to wielofunkcyjna mechaniczna maszyna do szycia, wyposażona w niezbędne ściegi i funkcje. Jest bardzo mocna, szybka i przyjemna w obsłudze i jest to doskonała maszyna nie tylko na start przygody z szyciem. Jej wszechstronność, moc i funkcjonalność docenią również bardziej zaawansowani hobbyści. Bardzo odporna na błędy początkujących, świetna nie tylko do domowego użytku - sprawdzi się również w szkołach i na warsztatach.
Pełny opis Juno E1015 znajdziesz TUTAJ.

Główne atuty Juno by Janome E1015 to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • wyjątkowo odporna na błędy początkujących
 • mocna i szybka - prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę
 • LEDowe oświetlenie pola pracy
 • Najpopularniejszy obecnie model maszyny mechanicznej!

2. JUNO J15

Maszyna od szycia Juno J15

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Juno by Janome J15 - bardzo mocna i stabilna, z niezbędnymi do szycia ściegami oraz specjalną osłoną igły, dzięki której maszyny mogą bezpiecznie używać również dzieci. Ma wygodne pokrętła, świetnie spasowane elementy oraz LED-owe oświetlenie pola pracy. Wszytko to sprawia, że komfort pracy na Juno J15 jest bardzo wysoki. Maszyna doskonale sprawdzi się zarówno w domu, w szkołach oraz na warsztatach. Pełny opis Juno J15 znajdziesz TUTAJ.

Dobra informacja, dla tych, którzy szukają w pierwszej kolejności maszyn z chwytaczem rotacyjnym. Aktualnie jest w sprzedaży model Juno J15R. Nie umieszczamy go w rankingu, ponieważ jego cena nieznacznie przekracza 700 zł, a po drugie jest to nowość na rynku. Jest w tej maszynie duży potencjał, więc zachęcamy, żeby rzucić okiem na opis tego modelu TUTAJ.

Główne atuty Juno by Janome J15 to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę
 • LEDowe oświetlenie pola pracy
 • osłona igły w zestawie z maszyną

3. SERIA MINERVA NEXT

Maszyna od szycia Minerva Next 363D

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Minerva 363D - podstawowa, ale mocna mechaniczna maszyna do szycia wyposażona w chwytacz wahadłowy i aż 36 programów ściegowych. Wśród nich znajdziemy ściegi proste, zyg-zak, ścieg owerlokowy, ściegi elastyczne, potrójne oraz półautomatyczny program do obszywania dziurek. Maszynę wyposażono w pełną regulację długości i szerokości ściegów oraz regulację docisku stopki. Szczególnie ostatnia funkcja wyróżnia ten model na tle konkurencji. Maszynę Minerva obsługuje się łatwo. Świetnie nadaje się dla osób początkujących, niezależnie od wieku.
Do serii Minerva Next należą również modele: 232D oraz 141D, które są mniej zaawansowane, ale w przypadku ograniczonego budżetu, warte wzięcia pod uwagę.
Pełny opis maszyny Minerva Next 363D znajdziesz TUTAJ.

Główne atuty Minervy Next 363D to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • regulacja docisku stopki
 • prędkość maksymalna do 850 wkłuć na minutę
 • pełna regulacja długości i szerokości ściegów
 • LEDowe oświetlenie pola pracy

4. SINGER 8280

Maszyna od szycia Singer 8280

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Singer 8280 - popularny i bardzo lubiany model maszyny do szycia do 500 zł. Znajdziemy w nim podstawowe funkcje i ściegi, dzięki którym spokojnie wykonamy podstawowe prace domowe. Na uwagę zasługuje wyposażenie Singera 8280 w regulację docisku stopki, co w tej klasie maszyn jest rzadkością. Pozwala to jeszcze lepiej radzić sobie z cieńszymi materiałami i dzianinami. Potrzebujesz podstawowej i solidnej maszyny? Maszyna do szycia Singer 8280 sprawdzi się doskonale! Pełny opis Singera 8280 znajdziesz TUTAJ.

Główne atuty Singer 8280 to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • precyzyjny mechanizm transportu
 • LEDowe oświetlenie pola pracy
 • regulacja docisku stopki

5. ŁUCZNIK POLONIA

Maszyna od szycia Łucznik Polonia 2018

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Łucznik Polonia 2018 - ten model Łucznika nawiązuje do wspaniałej tradycji marki. Stabilny i mocny, na metalowych podzespołach, a do tego nowoczesny. Wśród 22 programów ściegowych znajdziemy wszelkie niezbędne ściegi użytkowe. Jest również program do dziurek, ścieg owerlokowy oraz sporo ściegów ozdobnych. Łucznik Polonia 2018 wyposażono w precyzyjny mechanizm transportu i LEDowe oświetlenie pola pracy. Świetna propozycja do 500 zł! Pełny opis Łucznika Polonia 2018 znajdziesz TUTAJ.

Główne atuty Łucznik Polonia 2018 to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • precyzyjny mechanizm transportu
 • LEDowe oświetlenie pola pracy
 • 22 programy ściegowe

MASZYNA DO SZYCIA DO 500-700 ZŁ - PODSUMOWANIE

Temat wyboru maszyny do szycia do 500 zł nie należy do najprostszych. Przede wszystkim dlatego, że markety zalane są tanimi modelami maszyn do szycia. Zaznaczamy, że nie zawsze z maszyną zakupioną w markecie będą kłopoty. Jeśli nie masz wygórowanych wymagań i będziesz szyć sporadycznie, to śmiało możesz wertować marketowe gazetki z promocjami :). Jeśli jednak po zakupie chcesz mieć spokój ducha oraz opiekę i wsparcie, to polecamy wybrać maszynę ze specjalistycznego sklepu. A którą wybrać? Przy takim budżecie możesz znaleźć nową, trwałą i solidną maszynę do szycia z metalowymi podzespołami. Różnice pomiędzy modelami nie są duże, więc zapewne zadecydują niuanse.

Modele, które znalazły się w naszym rankingu są ponumerowane. Niewątpliwym numerem 1. jest Juno by Janome E1015. To najczęściej wybierany model maszyny do szycia do ok. 700 zł. Za jego plecami jest dość ciasno, ponieważ różnice pomiędzy modelami faktycznie nie są duże, dlatego warto się przyjrzeć każdej z propozycji.

Maszyny do szycia do 500 zł na SZYJ.PL

Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się bardzo chętnie. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub odpowiedzi na pytania, koniecznie skontaktuj się z nami :) Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl.
Pamiętaj, że w każdej chwili możesz wypełnić krótki formularz pomocy i otrzymać od nas gotowe propozycje dobrane w oparciu o Twoje odpowiedzi - WYPEŁNIJ FORMULARZ. Zapraszamy!

Polecamy w SZYJ.PL
Maszyna do szycia Juno E1015 plus torba na maszynę 1%
.JUNO E1015 + TORBA
678.99  Cena brutto: 669.00 
Stolik powiększający pole pracy - duży (E1015, J15, Elna Sew, Elna 220, Elna 240)
725813002 JANOME
Cena brutto: 181.11 
Maszyna do szycia Łucznik Polonia 2018
ŁUCZNIK POLONIA
Cena brutto: 549.00 
Maszyna do szycia Minerva Next 363D + nici + szpulki GRATIS
MINERVA NEXT 363D
Cena brutto: 699.00 
Maszyna do szycia Juno J15 z torbą 1%
.JUNO J15 + TORBA
728.99  Cena brutto: 719.00 
Maszyna do szycia Singer 8280 + GRATIS nici + szpulki 4%
Brak w magazynie
SINGER 8280
539.00  Cena brutto: 519.00