Ranking maszyn do szycia do ok. 1000 zł | MAJ 2021

Wybór maszyny do szycia do ok. 1000 zł jest już sporym wyzwaniem. To nie będzie już przecież tylko maszyna do szycia dla początkujących. Taki budżet pozwoli na zakup dobrej maszyny do szycia z solidnymi, metalowymi podzespołami i długą gwarancją.

Jaką maszynę do szycia wybrać – mechaniczną czy komputerową? Jakich funkcji można się spodziewać w maszynie do szycia w cenie ok. 1000 zł? No i wreszcie najważniejsze pytanie:

który model maszyny do szycia wybrać?

Zapraszamy do lektury! Dowiesz się co to znaczy dobra maszyna do szycia, czego możesz oczekiwać od maszyn do szycia w cenie za ok. 1000 zł i na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania takiej maszyny.
Jeśli chcesz pominąć cały wstęp i przejść od razu do polecanych modeli - kliknij TUTAJ.

RANKING MASZYN DO OK. 1000 zł jest systematycznie aktualizowany. Ostatnia aktualizacja: MAJ 2021

Maszyny do szycia do 1000 zł

Czy 1000 zł wystarczy na solidną maszynę do szycia na długie lata bezproblemowego użytkowania?

MASZYNA DO SZYCIA DO OK. 1000 ZŁ – dobra, czyli jaka?

Przeznaczenie 1000 zł na zakup maszyny do szycia pozwala wierzyć, że dostaniesz w zamian solidny i trwały model, z którym nie będziesz mieć problemów w przyszłości.
Czy tak jest w rzeczywistości? Niestety, nie zawsze. Wybierając nową maszynę do szycia, należy koniecznie zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy:

 • metalowa konstrukcja – wbrew pozorom, nie jest to oczywistość, więc upewnij się, że wybrana maszyna ma solidną konstrukcję. Maszyna do szycia z metalowymi podzespołami to podstawa trwałości i niezawodności.
 • gwarancja i serwis – maszyna do szycia z długą gwarancją i doskonałym serwisem również powinna być standardem. Jednak, jeśli przyjrzeć się tej kwestii uważniej, to okaże się, że różnice potrafią być bardzo duże. Gwarancja na maszyny do szycia wynosi od 2 do aż 6 lat. A serwis? Powinien się uwijać szybko, mieć dostęp do części zamiennych i przekazywać na bieżąco rzetelne informacje dotyczące przeglądów i napraw. Takie serwisy istnieją :)
 • funkcjonalność – pod tym kątem maszyna maszynie nie będzie równa. Na starcie określ, czego potrzebujesz i czego oczekujesz od maszyny. Jej dopasowanie do TWOICH potrzeb pozwoli w przyszłości określić, czy maszyna jest dobra i funkcjonalna.
 • dostęp do akcesoriów dodatkowych – dobra maszyna do szycia to jedno, ale musisz pamiętać, że możliwości maszyny mogą się zwiększyć przy użyciu odpowiednich akcesoriów. Warto zatem upewnić się, że nie będzie kłopotu z wyborem dodatków w przyszłości.

Wybór maszyny z dopasowanymi do potrzeb funkcjami to podstawa.

Wybór maszyny z dopasowanymi do potrzeb funkcjami to podstawa.
Dodatkowe akcesoria pomogą wydobyć z maszyny pełnię możliwości.

DOBRA MASZYNA DO SZYCIA ZA OK. 1000 ZŁ – mechaniczna czy komputerowa?

Maszyna mechaniczna. Tutaj nie będziemy czarować, że w budżecie do 1000 zł dostaniesz dobrą maszynę komputerową, bo ceny solidnych i godnych polecenia maszyn komputerowych przekraczają założoną na zakup kwotę.

Jeśli zatem chcesz kupić dobrą i solidną maszynę do 1000 zł, wybierz maszynę mechaniczną. Jeśli marzą Ci się automatyczne funkcje i rozwiązania dostępne tylko w maszynach komputerowych, to będzie trzeba zwiększyć budżet, albo zdecydować się na zakup maszyny do szycia z marketu. Aktualnie bez problemu można znaleźć komputerowe maszyny do szycia Singer, Łucznik czy Silvercrest już za kilkaset złotych. Pamiętajmy jednak, że jakość kosztuje i zbicie ceny maszyny komputerowej do tak kuszącej, odbywa się z reguły kosztem jakości i trwałości.


Alternatywą wartą rozważenia jest zakup maszyny używanej. Można trafić na świetne oferty od osób, którym szycie przestało sprawiać frajdę, lub takich, którzy wymieniają maszynę na lepszy model. Oczywiście stan techniczny takich sprzętów bywa różny, dlatego polecamy gorąco sprawdzenie takiej maszyny w dobrym serwisie jeszcze przed zakupem. Usługę taką świadczy np. Sprawna Maszyna (dzwońcie lub piszcie w razie pytań).

Mechaniczna czy komputerowa?

W tym budżecie zdecydowanie polecamy maszyny mechaniczne.

MECHANICZNA MASZYNA DO SZYCIA DO OK. 1000 ZŁ – funkcje

W dalszej części artykułu zestawimy solidne i godne polecenia maszyny do szycia do 1000 zł, ale najpierw kilka słów o funkcjach, w które może być wyposażona taka maszyna mechaniczna:


Rodzaj chwytacza

Chwytacz. Przy budżecie do 1000 zł maszyny będą w większości wyposażone w chwytacz rotacyjny. Oznacza to cichą pracę urządzenia oraz łatwość zmiany nici spodniej. Nie należy jednak odrzucać na starcie modeli z chwytaczem wahadłowym, ponieważ nie dla każdego chwytacz rotacyjny będzie jedynym słusznym rozwiązaniem.

Regulacja długości ściegów

Regulacja długości ściegów. Funkcja dostępna niemal w każdym modelu w zakładanym budżecie, ale wciąż są w sprzedaży maszyny bez możliwości regulacji, więc warto zwrócić uwagę, czy w upatrzonym modelu jest dedykowane pokrętło do zmiany długości (gęstości) ściegów.

Regulacja szerokości ściegów

Regulacja szerokości ściegów. Przydatna funkcja i – podobnie jak z regulacją długości – dostępna w większości aktualnie oferowanych maszyn do szycia, ale nie w każdej. Jeśli zatem chcesz samodzielnie decydować o szerokości ściegów, Twoja maszyna powinna taką funkcję posiadać.

Regulacja docisku stopki

Regulacja docisku stopki. Wydatek 1000 zł pozwala spokojnie uwzględnić tę funkcję na liście. Jest sporo modeli maszyn do szycia wyposażonych w pokrętło regulacji docisku stopki, co pozwoli dużo łatwiej radzić sobie z szyciem dzianin i delikatnych materiałów.

Obszywanie dziurki

Obszywanie dziurki. Ta funkcja będzie istotna, jeśli planujesz z niej dużo korzystać. Do wyboru jest półautomatyczny lub automatyczny sposób obszywania dziurki. Automat uchodzi za wygodniejszy, ale oba rozwiązania mają swoich zwolenników.

Wybór ściegów

Wybór ściegów. Różnice w liczbie i rodzaju programów ściegowych mogą być znaczące. Nie w każdym modelu znajdzie się np. ścieg owerlokowy, różna będzie też ilość i rodzaje ściegów ozdobnych.

To najważniejsze funkcje. Jeśli więc chcesz kupić maszynę do szycia z owerlokiem, chwytaczem rotacyjnym i dociskiem stopki, pamiętaj, że nie każda maszyna spełni oczekiwania. Zwróć również uwagę na długość gwarancji.

MASZYNY DO SZYCIA DO 1000 ZŁ – dla początkujących czy bardziej zaawansowanych?

Decydując się na zakup maszyny mechanicznej przy takiej kwocie, możesz mieć pewność, że otrzymasz sprzęt dobrej, a nawet bardzo dobrej jakości. Będzie funkcjonalny i sprosta oczekiwaniom nie tylko osób początkujących.
Obsługa modeli do tysiąca złotych nie będzie stanowiła problemu dla osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Odpowiedni dobór funkcji zagwarantuje z kolei, że rozwój pasji szycia nie zmusi Cię do zmiany modelu na wyższy. Przynajmniej nie od razu… :)
Taki budżet umożliwia wybór solidnej, uniwersalnej maszyny mechanicznej na długie lata przyjemnego i bezproblemowego użytkowania.

Wybór maszyny do szycia w budżecie do 1000 zł da wiele radości małym i dużym użytkownikom

Wybór maszyny do szycia w budżecie do 1000 zł
da wiele radości małym i dużym użytkownikom.

RANKING MASZYN DO SZYCIA ZA OK. 1000 ZŁ

Poniżej przedstawimy kilka wybranych modeli maszyn do szycia. W większości przypadków ich cena ociera się lub przekracza granicę 1000 zł, ale nie jest tajemnicą, że w parze z ceną idą jakość i funkcjonalność.

Ponieważ bez dodatkowych pytań trudno dopasować idealną maszynę, wybraliśmy te uniwersalne, które bez kłopotu poradzą sobie z większością domowych (i nie tylko!) zadań szyciowych. Kolejność jest ułożona w oparciu o popularność połączoną z naszym wyborem, ale każdy z modeli jest godny uwagi:


1. JANOME JUBILEE 60507

Maszyna od szycia Janome JUBILEE 60507

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JUBILEE 60507

Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 to genialne połączenie mocy i funkcjonalności. Chwytacz rotacyjny, pełna regulacja długości i szerokości ściegów, regulacja docisku stopki oraz półautomat do dziurek. Wśród ściegów znajdziemy, poza użytkowymi, sporo ozdobnych oraz ścieg owerlokowy. Model mocny i szybki, bardzo uniwersalny, z ogromnym wyborem akcesoriów dodatkowych i 5-letnią gwarancją.
W żadym rankingu maszyn do szycia nie powinno zabraknąć modelu Jubilee 60507. To zdecydowanie jednen z najlepszych wyborów, których można dokonać szukając dobrej maszyny do 1000 zł. Już na starcie, do wyposażenia standardowego, dokładane są gratisowe stopki. Aktualny nr 1 wśród bestsellerów. Sprawdź koniecznie!

Główne atuty Janome Jubilee 60507 to:

 • szybka i bardzo mocna maszyna
 • regulacja docisku stopki
 • metalowe podzespoły
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • 5 lat gwarancji i bogaty zestaw gratisów

2. JUNO E1030

Maszyna od szycia Juno E1030

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JUNO E1030

Maszyna do szycia Juno E1030 to jedyny model maszyny komputerowej w tym zestawieniu. Nie wiadomo, czy utrzyma się długo ponieważ aktualna cena jest promocyjną i w każdej chwili może powrócić do standardowej, która 1000 zł przekracza. Maszyna do szycia Juno E1030 zaskoczyła nas bardzo pozytywnie, ponieważ radzi sobie świetnie z każdym szytym materiałem, a dzięki automatycznym funkcjom, użytkuje się ją bardzo przyjemnie i wygodnie.
Jeśli szukasz maszyny komputerowej w przystępnej cenie, to Juno E1030 będzie fantastycznym wyborem. Regularna cena tej maszyny jest nieco wyższa niż omawiany 1000 zł, ale zdarzają się na ten model spore rabaty, więc warto zwrócić na tę maszynę uwagę - dużo funkcji, sporo ściegów i łatwość obsługi. Polecamy!

Główne atuty Juno E1030 to:

 • funkcjonalna maszyna komputerowa
 • 30 dostępnych ściegów
 • automatyczne funkcje
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • uniwersalna i prosta w obsłudze

3. JANOME 1522

Maszyna od szycia Janome 1522

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME 1522

Maszyna do szycia Janome 1522 to nowość w naszym zestawieniu. Zwlekaliśmy z debiutem w rankingu, żeby upewnić się, że na miejsce w tym gronie zasługuje. No i mamy tą pewność :) Świetna premiera, świetna maszyna i debiut na podium!
Janome 1522 ma aż 6 wariantów kolorystycznych, dzięki czemu każdy może dobrać wersję dla siebie. Wspomnieć należy, że ta seria maszyn do szycia została przygotowana z okazji 100-lecia firmy Janome, które obchodzimy właśnie w tym roku. O możliwościach i potencjale można przeczytać w naszym artykule. W skrócie: to maszyna mocna i szybka, z regulacją docisku stopki, solidną konstrukcją oraz 5-letnią gwarancją. Niby nie HD, ale stworzona na bazie maszyn heavy-duty. 1522 ma duży potencjał, który można wykorzystać w domu lub niedużym zakładzie.

Główne atuty Janome 1522 to:

 • mocne, metalowe podzespoły
 • prędkość maksymalna do 850 wkłuć na minutę
 • regulowany docisk stopki
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • powiększone pole pracy
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • 5 lat gwarancji Janome

3. JANOME HD523

Maszyna od szycia Janome HD523

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME HD523

Maszyna do szycia Janome Easy Jeans 523 zadomowiła się już w naszym zestawieniu, choć zyskała ostatnio konkurencję i zajmuje aktualnie ex aequo miejsce 3. Wśród maszyn do szycia do 1000 zł szybko wypracowała sobie wysokie miejsce w rankingu. To dlatego, że to kontynuacja doskonałej i świetnie znanej serii wzmocnionych maszyn. Do tej serii należą Janome 415, 419s oraz 423s. To funkcjonalna i mocna maszyna do szycia.
Ten model może poszczycić się nie tylko metalową konstrukcją, ale również metalowym ramieniem. Trwała, wytrzymała i z 6-letnią gwarancją. Doskonała nie tylko do hobbystycznej, ale przede wszystkim do chałupniczej pracy. Stanowi również świetny wybór dla osób, które chcą zamienić wysłużonego, ciężkiego Łucznika czy Singera na nowocześniejszy model.

Główne atuty Janome HD523 to:

 • mocne, metalowe podzespoły i metalowe ramię
 • prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę
 • regulowany docisk stopki
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • 6 lat gwarancji

4. SINGER 4423HD

Maszyna od szycia Singer 4423HD

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O SINGER 4423HD

Maszyna do szycia Singer HD 4423 należąca do bardzo udanej i mocnej serii Heavy Duty, to kolejna godna uwagi propozycja w rankingu maszyn do szycia do 1000 zł. Najszybsza w swojej klasie - 1100 wkłuć na minutę, a do tego niesamowicie funkcjonalna. Ma wszystko, czego nowoczesna maszyna mechaniczna potrzebuje. Jest nowoczesny transport i regulacja docisku stopki, dzięki czemu 4423 radzi sobie doskonale i z tkaninami, i dzianinami.
Niezależnie, czy szukasz maszyny do hobbystycznego szycia, czy mocnego i szybkiego modelu do chałupniczej pracy, Singer 4423HD będzie maszyną, którą warto wziąć pod uwagę. Wyróżnia się na tle innych maszyn szybkością pracy, jest bardzo funkcjonalny.

Główne atuty Singer 4423HD to:

 • metalowa konstrukcja
 • prędkość maksymalna do 1000 wkłuć na minutę
 • regulowany docisk stopki
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • 23 programy ściegowe

5. ELNA 220EX

Maszyna od szycia Elna 220eX

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O ELNA 220EX

Maszyna do szycia Elna 220eX to bardzo mocny i solidny model. W obsłudze jest bardzo prosta i intuicyjna. Świetnie sprawdzi się w domu jako uniwersalna maszyna do szycia oraz do wszelkich przeróbek. Elna to maszyna na lata - niezawodna, ze świetnie spasowanymi elementami. Regulacja docisku stopki pozwoli poradzić sobie z szyciem tkanin i dzianin, a także wszelkich materiałów elastycznych. Nawlekacz igły i obcinacz nitek ułatwi i uprzyjemni obsługę.
Maszyna do szycia Elna 220eX to doskonały wybór zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych hobbystów. Nie boi się żadnych wyzwań, jest trwała i ma 5-letnią gwarancję. To model, który poradzi sobie również z dłuższymi sesjami, więc może z powodzeniem być wykorzystywany chałupniczo.

Główne atuty Elny 220eX to:

 • szybka i mocna
 • regulacja docisku stopki
 • trwałe, metalowe podzespoły
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • półautomatyczne obszywanie dziurek
 • 5 lat gwarancji


Aktualny ranking maszyn do ok. 1000 zł w wersji video

PODSUMOWANIE

Budżet 1000 zł pozwoli Ci wybrać bardzo dobrą maszynę do szycia. Będzie to solidna maszyna mechaniczna, która pozwoli na pełną regulację długości i szerokości ściegów i będzie posiadać m.in. regulację docisku stopki.
Wybór modeli w tej kwocie jest oczywiście dużo większy. Są jeszcze maszyny do szycia Brother, Toyota, Husqvarna, a także więcej modeli od Juki, Janome i Elny. Wybraliśmy najbardziej funkcjonalne i godne polecenia. Jeśli chcesz zobaczyć pełną ofertę, zapraszamy TUTAJ.

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się bardzo chętnie. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub odpowiedzi na pytania, koniecznie skontaktuj się z nami :)
Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Z przyjemnością pomożemy! Zapraszamy!

Polecamy w SZYJ.PL
Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 + GRATIS 3 stopki + nici + szpulki 7%
JANOME JUBILEE 60507
1149.00  Cena brutto: 1065.00 
Maszyna do szycia JANOME EASY JEANS HEAVY DUTY 523 + GRATIS nici + szpulki
JANOME EASY JEANS HD 523
Cena brutto: 1149.00 
Maszyna do szycia Singer 4432 + zestaw 36 stopek 4%
.SINGER 4432 + ZESTAW STOPEK 2
1298.00  Cena brutto: 1249.00 
Maszyna do szycia JUNO E1030 + GRATIS szpulki + nici 22%
JUNO E1030
1249.00  Cena brutto: 979.00 
Torba na maszynę do szycia
TORBA DO MASZYNY 1
Cena brutto: 79.99 
Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 ze stolikiem 4%
.JANOME JUBILEE 60507 + STOLIK
1216.73  Cena brutto: 1165.00 
Maszyna do szycia Elna 240 eXplore + GRATIS nici i szpulki 17%
ELNA 240 EX
1199.00  Cena brutto: 999.00