Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 2699
  • 5939
Producent
Dostępność
Rodzaj maszyny (1)
Gwarancja
Wolne ramię
Regulacja docisku stopki
Przeplot
Zastosuj filtry
10%
Do schowka  Porównaj 
JANOME 1200D
6599.00  Cena: 5939.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
HUSQVARNA HUSKYLOCK S21
Cena: 3969.00 
PFAFF COVERLOCK 3.0
Cena: 3490.00 
4%
Do schowka  Porównaj 
MINERVA M3000CL
2799.00  Cena: 2699.00 
5%
Do schowka  Porównaj 
MINERVA M4000CL
2999.00  Cena: 2849.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
MINERVA M5000CL
Cena: 3499.00 

Coverlock, czyli maszyna 2 w 1, to urządzenie łączące funkcje, jakie pełni sam overlock i sam cover. W SZYJ.PL oferujemy coverlocki doskonałe do nauki i do zastosowania hobbystycznego. Spełnią oczekiwania użytkowników pracujących w warunkach domowych, ale też zawodowców szyjących zarobkowo w prywatnych pracowniach. Modele produkowane przez czołowe marki są gwarancją solidności i niezawodności. W naszym asortymencie znajdziesz coverlocki różniące się szybkością pracy i zakresem funkcji. Dzięki temu możesz optymalnie dopasować maszynę do swoich oczekiwań i do poziomu zaawansowania, na jakim się znajdujesz. Poszczególne modele oferują inną prędkość pracy, łatwość obsługi, jak i różnią się funkcjami, takimi jak np. regulacja docisku stopki. Zaawansowane modele mogą nawet posiadać automatyczne systemy nawlekania nici. 

Coverlock - co to za maszyna i do czego służy?

Wszechstronność i wniesienie projektów na wyższy poziom to kluczowe cechy, które determinują chęć wyposażenia się w coverlock. Maszyna łączy w sobie możliwości dwóch urządzeń: pozwala na obrzucanie krawędzi z jednoczesnym odcinaniem skraju – jak w typowym owerloku, a także po przestawieniu na drugi tryb umożliwia szycie ściegami drabinkowymi i łańcuszkowymi – jak ma to miejsce w coverach. To nieocenione rozwiązanie dla małych, amatorskich pracowni, gdzie nie ma miejsca na dwie oddzielne maszyny, a i liczba szytych projektów nie jest duża tym samym niechętnie inwestujemy w dwie maszyny. Dobry coverlock zastąpi zarówno owerloka jak i renderkę, jednak musimy pamiętać, że każde przejście z jednego trybu na drugi oznacza konieczność ponownego nawlekania maszyny. Maszyna ma pięć otworów na igły – inne dla szycia owerlokowo, inne dla szycia renderką. Podobnie sprawa wygląda z chwytaczami – nawlekamy tylko te, które będą potrzebne dla aktualnie używanego trybu szycia. Z tego względu rozwiązanie 2 w 1 znacznie lepiej sprawdzi się w domowym zaciszu, niż w zakładzie krawieckim o dużym natężeniu pracy.

Jak wybrać coverlock dla siebie?

Wiedząc, co to coverlock, warto wiedzieć też, jak wybrać model odpowiedni dla siebie. Najlepsza maszyna coverlock to taka, która odpowiada konkretnym potrzebom użytkownika. Szukając modelu do użytku prywatnego, weź pod uwagę przede wszystkim projekty, jakie najczęściej wykonujesz. Jeśli potrzebujesz maszyny jedynie do skracania nogawek lub drobnych prac naprawczych i poprawek, wystarczy coverlock o podstawowym wyposażeniu. Sięgnij po maszynę z mocnymi, metalowymi podzespołami, by mieć pewność, że będzie służyła Ci przez długi czas. Klasyczne programy ściegowe będą dostateczne do uzyskiwania prostych, lecz trwałych szwów. Zwróć też uwagę na łatwość obsługi i konserwacji, aby eksploatacja maszyny nie była wymagająca.

Maszyna coverlock do zadań specjalnych

Jeśli jednak chcesz rozwijać swoje umiejętności krawieckie lub potrzebujesz maszyny do profesjonalnej pracowni, warto zdecydować się na model nie tylko niezawodny, ale też szybki. Cenny będzie coverlock wyposażony w więcej funkcji, gdyż pozwoli Ci to na tworzenie ciekawszych projektów. Rozbudowane funkcje są dobre do pracy z różnymi rodzajami tkanin, na których umożliwiają uzyskanie odmiennych efektów zależnych od dobranego szwu. Opcje regulacji szerokości i długości ściegów to dodatkowy atut. Chcąc podnieść komfort pracy, warto zwrócić uwagę na oświetlenie miejsca pracy oraz automatyczne nawlekanie i naprężanie nici.

Coverocki w ofercie SZYJ.PL

W sklepie SZYJ.PL dostępne są coverlocki czołowych producentów cenionych na całym świecie. Wśród propozycji dostępne są maszyny Janome, Husqvarna, Pfaff, jak i tańsze modele Minerva. Daje Ci to pewność, że sięgasz po sprzęt z najwyższej półki, a do tego ułatwia dokupienie elementów wymiennych i akcesoriów do maszyn, które także znajdziesz w naszej ofercie. Poszczególne modele różnią się szybkością działania, mocą, ale też liczbą dostępnych funkcji. W związku z tym cena coverlocka zależy od konkretnego modelu. Podstawowe wersje maszyn 2 w 1 możesz nabyć już za mniej niż 3000 zł. Bardziej zaawansowane modele to głównie coverlocki gwarantujące więcej wkłuć na minutę, wyposażone w większą liczbę ściegów, a także dodatkowe funkcje automatyczne. Cena takiego coverlocka może przekraczać 5000 zł, co jest jednak świetną inwestycją, jeśli wiążesz swoją przyszłość z krawiectwem.