Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 719
  • 769
Producent (1)
Dostępność
Polecane
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza (1)
Regulacja długości ściegów
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Stolik powiększający
Zastosuj filtry
9%
Do schowka  Porównaj 
JUNO J15
849.00  Cena: 769.00 
Maszyna do szycia JUNO JANOME E1015
POLECAMY 10%
Do schowka  Porównaj 
JUNO E1015
799.00  Cena: 719.00 
10%
Do schowka  Porównaj 
JUNO E1015 RED
799.00  Cena: 719.00 
10%
Do schowka  Porównaj 
JUNO E1015 PINK
799.00  Cena: 719.00 
10%
Do schowka  Porównaj 
JUNO E1015 GREEN
799.00  Cena: 719.00 

Maszyny do szycia Juno z chwytaczem wahadłowym

Decydując się na zakup pierwszej maszyny do szycia nierzadko staramy się dokonać takiego wyboru, by nabyty sprzęt posłużył nam przez długie lata. Z tego powodu przykładowo stawiamy na urządzenia czołowych producentów, czyli takich firm, jak choćby Juno. Pozostaje jednak kwestia - na jakie inne aspekty zwracać uwagę, skoro na rynku znaleźć można rozmaite maszyny Juno, które różnią się od siebie możliwościami? Przyjrzyjmy się bliżej, czym charakteryzują się maszyny do szycia Juno z chwytaczem wahadłowym, dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego SZYJ.PL

Czym jest wahadłowy chwytacz?

W pierwszej kolejności warto zrozumieć, czym jest chwytacz wahadłowy, a tym samym - jak działają maszyny Juno z chwytaczem wahadłowym. Wspomniany chwytacz jest elementem urządzenia, odpowiadającym za wiązanie nici, a jego miejsce znajduje się bezpośrednio pod płytką ściegową. Podczas szycia materiału dochodzi do wiązania górnej nici - dostarczanej za pośrednictwem igły - oraz nici spodniej, rozwijanej ze szpulki. To właśnie w tym momencie do akcji wkracza część, zwana chwytaczem. W przypadku maszyny do szycia Juno z chwytaczem wahadłowym mamy do czynienia z solidnym elementem, zbudowanym z metalowych podzespołów, dzięki czemu jest on bardziej odporny na błędy początkujących użytkowników. Zgodnie ze swoją nazwą, wahadłowy chwytacz działa na tej samej zasadzie, co wahadło, kołysząc się i przechwytując górną nić, by połączyć ją z dolną, tym samym tworząc oczekiwany przez nas ścieg. Zaletą wahadłowego chwytacza, w jaki wyposażona są maszyny Juno, jest bez wątpienia długowieczność tego najprostszego mechanizmu w maszynach do szycia.

Czym różni się chwytacz wahadłowy od rotacyjnego?

Skoro wiemy już, czym charakteryzują się maszyny Juno z chwytaczem wahadłowym, pojawia się zasadne pytanie: czym jest zatem chwytacz rotacyjny. W jego przypadku mamy do czynienia z elementem, który obraca się dookoła własnej osi, zbierając górną nić i łącząc ją ze spodnią w oczekiwany ścieg. Chwytacz rotacyjny najczęściej można spotkać w przypadku domowych, elektronicznych maszyn do szycia. Wynika to z faktu, że element ten jest w stanie zapewnić użytkownikowi o wiele szerszy zakres ściegów ozdobnych. Z interesującym nas chwytaczem wahadłowym mamy natomiast zazwyczaj do czynienia w mechanicznych maszynach Juno by Janome. To właśnie w przypadku tych urządzeń duże znaczenie ma solidne wykonanie i metalowa konstrukcja tego elementu.

Maszyny Juno z chwytaczem wahadłowym – modele

Decydując się na zakup maszyny do szycia Juno z chwytaczem wahadłowym warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa modele, dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego SZYJ.PL. Jedną z maszyn tego renomowanego producenta, wyposażoną w wahadłowy chwytacz, jest maszyna do szycia Juno E1015, zapewniająca 15 programów ściegowych, w tym ścieg prosty, zygzak, kryty, owerlokowy, ozdobny oraz półautomatyczne obszywanie dziurek. Model ten potrafi szyć z prędkością maksymalnie 800 wkłuć na minutę, oferuje także płynną regulację długości ściegów - do 4 milimetrów oraz płynną regulację szerokości zygzaka - do 5 milimetrów, a jego dużym atutem jest wolne ramię, ułatwiające szycie na okrągło nogawek i rękawów. Innym urządzeniem, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, jest natomiast maszyna od szycia Juno J15, oferująca zbliżone możliwości, ale posiadająca ponadto zabezpieczenie przed ukłuciem igłą. Oba urządzenia posiadają 3-stopniowy transport oraz zatrzaskowe mocowanie stopek w systemie Matic, dzięki czemu ich wymiana nie powinna sprawić trudności nawet początkującym użytkownikom.