Owerlok Redstar 4.0
Przymierzając się do zakupu pierwszej maszyny, która pojawi się w domowym zaciszu, wiele osób ma problem z doborem odpowiedniego urządzenia. W takich sytuacjach dobrym pomysłem może być decyzja o postawieniu na jeden z uniwersalnych modeli dostępnych na rynku. Wśród owerloków jest to Redstar 4.0, który radzi sobie zarówno z cienkimi, jak i grubszymi materiałami.
Redstar 4.0 – zalety urządzenia
Wyprodukowany przez firmę Redstar model owerloka oznaczony numerem 4.0 potrafi wykonać ściegi 3-nitkowe i 4-nitkowe, w tym 3-nitkową mereżkę. Dużym ułatwieniem dla użytkownika jest fakt, że możemy ustawić ją bez konieczności zmiany stopki oraz płytki ściegowej. Dodatkowo za pomocą regulacji transportu dyferencyjnego oraz naprężeń możliwe jest uzyskanie dodatkowych wariacji podstawowych ściegów oferowanych przez tę maszynę.
Tym, co wyróżnia owerlok Redstar 4.0, jest prostota nawlekania. Kolejność i kierunek nawlekania nici zostały wyraźnie oznaczone kolorami, dzięki czemu proces ten przebiega sprawnie i szybko. Zaletą owerloka jest właśnie wbudowany transport dyferencyjny – zapobiega on marszczeniu się elastycznych materiałów i dzianin, a także wolne ramię, które ułatwia szycie „na okrągło” takich części ubrań jak nogawki czy rękawy.
Owerlok Redstar 4.0 – pozostałe atuty
Znajdujący się w urządzeniu nóż obcinający jest odłączany, dzięki czemu można go bezpiecznie zdjąć i schować, jeśli nie ma potrzeby korzystania z niego. Atutem owerloka Redstar 4.0 jest jego cicha praca oraz szybkość – urządzenie to szyje z prędkością do 1300 wkłuć na minutę. Co więcej – umożliwia szycie jedną lub dwiema igłami oraz szycie 3 bądź 4 nićmi. Zapewnia ponadto regulację długości ściegu od 1 do 5 mm.
Wśród dodatkowych udogodnień warto zwrócić uwagę na zabezpieczenie odłączające zasilanie przy otwartej przedniej pokrywie, regulację szerokości obcinania szytego materiału oraz wbudowany pojemnik na ścinki. Model ten sprawdzi się nie tylko w domowym, codziennym użytkowaniu, ale także jako wyposażenie małej pracowni krawieckiej. To jeden z owerloków, które zapewniają świetny stosunek jakości do ceny.
Gratis do owerloka Redstar 4.0 otrzymasz

Stopkę do wszywania gumy

Stopkę do ściegu krytego

Stopkę do marszczenia
Poznaj funkcje


Trudno jednoznacznie określić, jaka liczba ściegów jest dostępna w danym owerloku. I tak, w owerloku 3,4- nitkowym mamy do dyspozycji 3 główne ściegi: 4-nitkowy, 3-nitkowy i 3-nitkową mereżkę, w przypadku 2,3,4- nitkowej maszyny tych ściegów będzie nieco więcej: 4-nitkowy, 3-nitkowy, 2-nitkowy, 2- i 3-nitkowa mereżka. Modyfikując naprężenie nici i ustawienie dyferencjału możemy uzyskać różne odmiany tych ściegów, które okażą się przydatne do różnych zadań. Ich opisy można odnaleźć w instrukcji obsługi urządzenia.


Liczba igieł i nitek używanych do zawiązania ściegu to zasadnicza różnica między owerlokiem, a maszyną wieloczynnościową. Podczas pracy możemy zastosować jedną lub dwie igły oraz od dwóch do aż pięciu nitek, w zależności od modelu owerloka. Dzięki temu jednocześnie zszywamy i profesjonalnie obrzucamy materiał. Stosowanie różnej liczby igieł i nici pozwoli na uzyskanie różnych wariantów ściegów. Ich dokładne opisy znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.


Liczba igieł i nitek używanych do zawiązania ściegu to zasadnicza
różnica między owerlokiem, a maszyną wieloczynnościową. Podczas pracy
możemy zastosować jedną lub dwie igły oraz od dwóch do aż pięciu nitek, w
zależności od modelu owerolka. Dzięki temu jednocześnie zszywamy i
profesjonalnie obrzucamy materiał. Stosowanie różnej liczby igieł i nici
pozwoli na uzyskanie różnych wariantów ściegów. Ich dokładne opisy
znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.


Prędkość szycia mówi o tym, jaką liczbę wkłuć owerlok potrafi wykonać w ciągu minuty. Ta wartość w domowych owerlokach przekracza 1000 wkłuć.
Regulacja prędkości odbywa się poprzez nożny rozrusznik, im większy nacisk na niego tym szybsza praca urządzenia.


Regulacja długości ściegu w owerloku pozwala modyfikować gęstość ściegu za pomocą pokrętła. Zakres regulacji jest zależny od modelu maszyny.


Mereżka, czyli gęsty ścieg rolujący, świetnie sprawdzi się podczas ozdobnego wykańczania apaszek, obrusów czy sukienek. Większość współczesnych owerloków ma możliwość szybkiego przełączenia na tryb szycia mereżką, bez konieczności zmiany stopki ani płytki ściegowej. W zależności od modelu, do dyspozycji możemy mieć ścieg rolujący 3-nitkowy lub 2- i 3-nitkowy.


Funkcja ta pozwoli nam na opuszczenie noża obcinającego materiał. W zależności od modelu owerloka zrobimy to specjalną dźwignią na korpusie maszyny lub ręcznie, obracając mechanizm pod pokrywą przednią. Niezależnie od wybranej metody, włączenie oraz wyłączenie noża jest łatwe i nie sprawia trudności.


Dzięki możliwości regulacji szerokości obcinania materiału możemy kontrolować ustawienie noża obcinającego. Regulacji może być potrzebna np. w sytuacji, gdy nóż pozostawia zbyt dużo materiału i brzegi są ściągane przez nici powstałego ściegu.


Transport różnicowy (dyferencjał) to jedna z głównych zalet owerloków. Mechanizm transportu składa się z dwóch rzędów ząbków transportera, a każdy z nich działa niezależnie od siebie. Możemy ustawić ząbki tak, aby pracowały równo. Przy innej regulacji jedne ząbki będą pracowały szybciej od drugich. W efekcie funkcja ta pomaga zniwelować rozciąganie się elastycznych materiałów podczas szycia. Mechanizm różnicowy pozwala też celowo uzyskać wdawanie lub rozciąganie materiału np. gdy chcemy marszczyć materiał.


Wolne ramię pozwoli łatwiej szyć po obwodzie, dzięki czemu bez trudu obrzucimy krawędzie rękawów czy nogawek. Aby skorzystać z tego udogodnienia, wystarczy zdemontować wysuwany stolik maszyny. Nie wszystkie modele owerloków mają dostępne wolne ramię, warto zatem zastanowić się, czy czasem takie udogodnienie nie okaże się nam przydatne.


Uzyskanie idealnego naprężenia jest niezwykle istotne do tego, by uzyskać perfekcyjne ściegi. Naprężenie należy dostosować do rodzaju materiału, jego grubości,a także rodzaju używanych nici. Do regulacji służą wyskalowane pokrętła znajdujące się w korpusie owerloka. Im wyższą ustawimy wartość, tym większe uzyskamy naprężenie nitki. Przed rozpoczęciem szycia dobrze jest przeprowadzić próbę, by znaleźć optymalne ustawienie.


Niemal każdy owerlok jest wyposażony w oświetlenie. W zależności od modelu maszyny, źródłem światła może być żarówka lub energooszczędny LED. Oświetlenie LED-owe pobiera znacznie mniej energii oraz posiada dłuższą żywotność.
Warto wspomnieć też o tym, że zwykła żarówka nagrzewa się podczas długotrwałej pracy, co może być niekomfortowe dla naszych dłoni.
Oświetlenie LED-owe jest pozbawione tej wady.


Barwny system nawlekania nici pozwoli szybciej opanować sposób nawlekania. Każda z nitek ma przypisany swój własny kolor. Oznaczone są nim również wszystkie punkty, przez które należy przeprowadzić nitkę. Podążając krok po kroku po barwnych znakach, bez trudu nawleczemy poprawnie każdą nitkę.


Pojemnik na ścinki pomoże nam zadbać o porządek wokół miejsca pracy. Zakładany na front owerloka pojemniczek ustawiony jest w taki sposób, by skrawki materiału spadały wprost do niego. Tego typu rozwiązanie ułatwia utrzymanie porządku podczas pracy. Warto zwrócić uwagę na to, czy maszyna ma możliwość założenia pojemnika na ścinki. Niektóre modele
mają pojemnik w wyposażeniu standardowym, w innych natomiast pojemnik jest wśród akcesoriów opcjonalnych - do dokupienia oddzielnie.
- 4 ściegi do wyboru w tym ścieg 3-nitkowy rolujący, 3-nitkowy owerlokowy (wąski i szeroki), 4-nitkowy owerlokowy
- możliwość szycia 1 lub 2 igłami
- możliwość szycia 3 lub 4 nićmi
- maksymalna prędkość - 1300 wkłuć/min
- regulacja długości ściegu 1-5 mm
- możliwość wykonywania ściegu rolującego (mereżki) bez zmiany płytki ściegowej
- możliwość włączania i wyłączania noża obcinającego
- regulacja szerokości obcinania szytego materiału
- regulacja transportu różnicowanego
- wolne ramię
- regulacja naprężenia nici
- zabezpieczenie odłączające zasilanie przy otwartej przedniej pokrywie
- dobrze oświetlone miejsce pracy - dioda LED
- barwny system nawlekania nici
- pojemnik na ścinki
Standardowe wyposażenie
- - stopka uniwersalna (w maszynie)
- - zestaw igieł
- - zapasowy nóż górny
- - pinceta
- - wkrętak
- - klucz do igieł
- - szczoteczka
- - nakładki na małe szpulki
- - pojemnik na ścinki
- - miękki pokrowiec
- - rozrusznik nożny
- - instrukcja w języku polskim
Gwarancja, instrukcja
- Owerlok Redstar 4.0 posiada 2 lata gwarancji w systemie door-to-door.
Serwis i gwarancja na terenie całej Polski. Zobacz szczegółowe warunki gwarancji. - Owerlok Redstar 4.0 instrukcja obsługi - Zapoznaj się.
- Tak
- Tak (szybkie przełączenie)
- Manualne
- Torebka
- Pokrowiec
- LED
- 130/705 H