Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 2199
  • 12569
Producent
Dostępność
Polecane
Gwarancja
Rodzaj stebnówki
Rodzaj transportu
Przeznaczenie - materiały (1)
Zastosowany silnik
Automatyczne pozycjonowanie igły
Automatyczne ryglowanie
Automatyczne obcinanie nici
System smarowania
Zastosuj filtry
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JUKI DDL-9000CFMS
Cena: 12569.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A6F
Cena: 6999.00 
.TEXI TWIN MS PREMIUM
Cena: 6690.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ZOJE ZJ8420A SET
Cena: 6199.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JUKI DDL-8000A
Cena: 5499.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A5E
Cena: 4459.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A4E
Cena: 4179.00 
POLECAMY
Do schowka  Porównaj 
.TEXI TRONIC 6 NEO PREMIUM
Cena: 3790.00 
.ZOJE ZJ9000E-D4S-TP-02 SET
Cena: 3899.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A2
Cena: 2999.00 
POLECAMY
Do schowka  Porównaj 
.TEXI TRONIC 3 NEO PREMIUM
Cena: 2619.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK F4
Cena: 2599.00 
POLECAMY
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ZOJE A6000R-G-01 SET
Cena: 2399.00 

Stębnówki przemysłowe do materiałów lekkich i średnich

Jednym z najbardziej podstawowych urządzeń, jakie wybierają właściciele zakładów krawieckich i punktów oferujących tego typu usługi, są stębnówki przemysłowe do lekkich materiałów. Opinie na temat tych maszyn wskazują jednoznacznie, że idealnie nadają się one do podstawowych zadań, z jakimi ma się do czynienia podczas szycia maszynowego. Mnogość dostępnych modeli sprawia jednak, że trudno jednoznacznie wskazać, która stębnówka przemysłowa do lekkich materiałów okaże się właściwa dla danego użytkownika. Czym zatem kierować się przy wyborze stębnówki?

Stębnówki do lekkiego szycia – możliwości

Tym, na co część użytkowników zwraca uwagę podczas wybierania swojej podstawowej maszyny do pracy lub hobbystycznej, jest jej prędkość szycia. W przypadku przemysłowych stebnówek do materiałów lekkich i średnich zazwyczaj wynosi ona od 3000 do nawet 5500 wkłuć na minutę. W zależności od modelu, do czynienia mamy także z urządzeniami jedno lub dwuigłowymi. Ponadto stębnówki te różnią się transportem – pojedynczym lub podwójnym. Bez wątpienia mogą być wykorzystywane zarówno w domowym zaciszu, jako maszyna do działań hobbystycznych lub drobnych prac krawieckich, jak również w profesjonalnym zakładzie, gdzie eksploatowane będą każdego dnia przez wiele godzin.

W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, możliwe jest również skorzystanie z nowoczesnych funkcji. Wśród nich wskazać należy przykładowo gniazdo USB, umieszczone w maszynie, pozwalające na podłączenie dodatkowego źródła światła lub ładowanie telefonu komórkowego. Innym ciekawym rozwiązaniem, spotykanym w wybranych stębnówkach, jest technologia near-field communication, czyli popularne NFC. Za jej pomocą możliwe jest bezpośrednie kopiowanie i przenoszenie ustawień za pomocą smartfona, bez potrzeby podłączania go poprzez kabel do urządzenia. Rzecz jasna – więcej możliwości to z reguły wyższa cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za dany model stębnówki do lekkiego szycia.

Stębnówki przemysłowe – producenci

Wielu klientów woli, gdy producent ich maszyny jest renomowaną firmą, z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Nic w tym dziwnego – rzetelny producent, który ma dobre opinie, to gwarancja tego, że cena idzie w parze z jakością. Wśród oferowanych przez nasz sklep internetowy SZYJ.PL stębnówek do lekkiego szycia wskazać należy przede wszystkim takie znane marki, jak Zoje, Texi, Juki czy Jack. Każda z nich posiada w swojej ofercie szereg modeli, które różnią się poszczególnymi parametrami. Pozwala to jednak użytkownikowi dokonać wyboru urządzenia, które najlepiej odpowiada jego oczekiwaniom.

Stębnówki przemysłowe do lekkich materiałów – modele

Wśród tych urządzeń wyróżniają się przykładowo jednoigłowe stębnówki, które posiadają silnik AC Servo, stworzone przez takich producentów jak Juki czy Jack. Nasz sklep online oferuje także dwuigłowe stębnówki – również bardziej zaawansowane modele z podwójnym transportem i możliwością wyłączania igieł. Osobną kwestię stanowią urządzenia z automatyką – w ich przypadku wyższa cena wiąże się jednak z wieloma udogodnieniami, warto jednak sprawdzić dostępne w naszej ofercie modele, by przekonać się, czy automatyczna stębnówka jest maszyną skrojoną pod nasze wymagania.

Stębnówki przemysłowe z automatyką

Wspomniana automatyka przekłada się na szereg udogodnień technicznych, dzięki którym stebnówka przemysłowa do lekkich materiałów może być obsługiwana szybciej lub prościej przez użytkownika, bez względu na jego doświadczenie z szyciem maszynowym. Wśród najczęściej spotykanych ułatwień wskazać należy automatyczne pozycjonowanie igły, podnoszenie stopki – w wybranych modelach z opcją sterowania fotokomórką, czy też automatyczne obcinanie nici. Inne możliwości maszyn, wpływające na komfort pracy to programowanie parametrów szycia, a także automatyczny rygiel początkowy i końcowy.

Nierzadko stębnówki przemysłowe do lekkich materiałów wyposażone są także w energooszczędny silnik AC Servo. Maszyna w takim przypadku pozbawiona jest tzw. biegu jałowego, dzięki czemu silnik pracuje tylko wtedy, gdy faktycznie szyjemy. Dzięki takiemu mechanizmowi możliwe jest zaoszczędzenie nawet do 70% energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi silnikami elektrycznymi czy sprzęgłowymi. Dodatkową zaletą silnika jest możliwość zamontowania go w tzw. systemie Direct Drive, bezpośrednio w główce maszyny. Układ ten sprawia, że wyeliminowane zostają niechciane drgania, a maszyna działa cicho i sprawnie, zyskując dłuższą żywotność podzespołów.

Gotowe do pracy stębnówki do lekkiego szycia

Wychodząc naprzeciw użytkownikom, którym zależy na jak najszybszej możliwości wykorzystania zakupionych urządzeń, oferowane przez sklep internetowy SZYJ.PL stębnówki do lekkich materiałów sprzedawane są jako gotowe stanowiska pracy. Klient kupuje zatem kompletny zestaw, w skład którego wchodzi osadzona na blacie i podstawie stołu główka maszyny. Dodatkowo pod blatem umieszczona jest szuflada, w której można przechowywać akcesoria krawieckie, przydatne podczas codziennej pracy z materiałem. Urządzenia te objęte są przez producenta okresem gwarancyjnym o długości 12 miesięcy, a ich serwis może się odbywać na terenie całej Polski.

Ile kosztują stebnówki do lekkich materiałów?

Ceny markowych stebnówek są podobne zarówno w przypadku maszyn do obróbki ciężkich, jak i lekkich tkanin. Podstawowe modele przeznaczone do lekkich materiałów kosztują ok. 2500-3000 zł. Są to solidne i szybkie 1-igłowe stebnówki wyposażone w najważniejsze funkcje, jak np. automatyczne pozycjonowanie igły czy energooszczędny silnik. Dla osób poszukujących dodatkowych udogodnień odpowiednie są stebnówki mieszczące się w przedziale cenowym 3000-7000 zł. To maszyny posiadające np. powiększone pole pracy czy podnoszoną stopkę kierowaną fotokomórką. Najdroższe przemysłowe stebnówki do lekkich materiałów to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Które stebnówki do lekkich materiałów są najpopularniejsze?

Najpopularniejsze modele stebnówek do lekkich materiałów to te z wydajnym, lecz ekonomicznym silnikiem, szybkie, solidne, ale też precyzyjne i wyposażone w szereg najważniejszych udogodnień. Wszystkie te oczekiwania spełnia jedna z najchętniej wybieranych maszyn, czyli model marki Texi - Tronic 6. To stebnówka z 3-stopniowym oświetleniem pola pracy, szyjąca z prędkością 4500 wkłuć na minutę. Automatyczne funkcje i łatwość obsługi przysparzają jej wielu sympatyków. Niezaprzeczalnym atutem Texi Tronic 6 jest też przystępna cena i stabilny stół z szufladą.