Filtrowanie

Filtrowanie

Producent
Pasuje do
Zastosuj filtry

Chwytacze do maszyn do szycia

Szycie na maszynie to czynność, która możliwa jest dzięki spójności i poprawności działania wszystkich podzespołów. Problemy ze zrywaniem nitki, przepuszczaniem ściegu czy zniszczeniem tkaniny często wiążą się z awarią maszyny. Chcąc uniknąć kosztownych napraw, warto zaopatrzyć się w części zamienne. Chwytacz w maszynie do szycia to niewątpliwie jeden z takim elementów. Podczas pracy maszyny jest on cały czas eksploatowany, przez co zdarzają się np. uszkodzenia czubka starego chwytacza. To z kolei prowadzi do wspomnianego zrywania się nitki. Jeśli jesteś osobą dbającą o swój sprzęt i przygotowaną na każdą ewentualność, to proponowane przez nas chwytacze do maszyn do szycia z pewnością Cię zainteresują.

Chwytacz w maszynie do szycia

Chwytacz to jeden z najbardziej skomplikowanych elementów mechanicznych w maszynie. Dzięki precyzyjnemu działaniu zapewnia idealne tworzenie ściegu, a co za tym idzie, gwarantuje ukończenie zlecenia z oczekiwanym rezultatem. Im chwytacz jest bardziej zużyty, tym ścieg jest mniej atrakcyjny wizualnie i mniej funkcjonalny. Jaka jest rola chwytacza? Jest to element odpowiedzialny za wiązanie nici. Podczas ruchu igły góra/dół i jednoczesnej pracy chwytacza nić górna i dolna zostają połączone, tworząc w ten sposób ścieg.

Zarówno w maszynach domowych, jak i przemysłowych rozróżnić możemy dwa chwytacze: rotacyjny i wahadłowy. Jak rozróżnić te rodzaje chwytaczy? Najprostszym jest sposób wkładania szpulki z nicią. W chwytaczach wahadłowych szpulkę wkłada się pionowo, w rotacyjnym zaś – poziomo, czyli od góry. Chwytacz do maszyny do szycia domowej i przemysłowej może się nieco różnić, szczególnie w wersji rotacyjnej. Jeśli nie masz pewności, czy wybrałaś właściwy model, to koniecznie skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Z chęcią pomożemy Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

Części zamienne i akcesoria do maszyn do szycia

Prawdą jest, że nie tylko chwytacz w maszynie do szycia podlega systematycznej wymianie. Bez względu na to, czy podejmujesz się jedynie drobnych poprawek, szyjesz dla siebie i rodziny, czy dzięki pasji zarabiasz, każda maszyna wymaga okresowej wymiany niektórych podzespołów. Jednym z elementów jest bębenek, który związany jest z chwytaczem. W trakcie użytkowania maszyny do szycia może okazać się, że musisz wymienić płytkę ściegową lub rozrusznik, bez którego szycie na maszynie mechanicznej jest niemożliwe. Jeśli w Twojej maszynie producent przewidział oświetlenie pola pracy, to co jakiś czas niezbędna będzie wymiana żarówki.

W naszym asortymencie znajdziesz wiele elementów, dzięki czemu z pewnością znajdziesz produkt, którego poszukujesz. Pasek napędowy uniwersalny, koło zębate, nawlekacz igły, stoper bębenka, zewnętrzny obcinacz nici czy płytka osłaniająca to tylko część asortymentu, który może Cię zainteresować. Warto także wspomnieć o akcesoriach, bez których szycie byłoby trudne. Mowa tu o niciach maszynowych, stopkach przeznaczonych np. do aplikacji i ściegów ozdobnych, wszywania koralików, gumek czy sznurków, przyszywania guzików, marszczenia, podwijania, pikowania i obszywania dziurek. Chcąc kompleksowo zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, warto rozważyć także zakup dobrej jakości nożyczek do materiałów, ostrzałek, obcinaczek do nitek, szpulek, mat i podkładów oraz kredy do rysowania po różnego rodzaju tkaninach.

Postaw na Szyj.pl

Zachęcamy Cię do nawiązania z nami bliższych relacji i pozostania naszym stałym klientem. Jesteśmy obecni w branży od lat. Z chęcią pomogamy zarówno osobom startującym w zawodzie, fascynujących się sztuką szycia czy zawodowcom, o których głośno w mediach i na branżowych spotkaniach. Dbamy nie tylko o szeroki asortyment, ale również o pozytywne relacje z klientami. Zależy nam na tym, aby każdy nasz klient codziennie odnosił swój mały sukces. Oferujemy doradztwo na najwyższym poziomie i doskonałe warunki zakupu. Co więcej, chcemy Ci także przekazać swoją wiedzę oraz najważniejsze informacje z branży. Z tego też względu regularnie publikujemy artykuły na naszym blogu. Jesteśmy przekonani, że dowiesz się z nich wielu rzeczy, które pozwolą Ci się rozwinąć.