Ranking maszyn do szycia do 1000 zł

Wybór maszyny do szycia do 1000 zł jest już sporym wyzwaniem. To nie będzie już przecież tylko maszyna do szycia dla początkujących. Taki budżet pozwoli na zakup dobrej maszyny do szycia z solidnymi, metalowymi podzespołami i długą gwarancją.

Jaką maszynę do szycia wybrać – mechaniczną czy komputerową? Jakich funkcji można się spodziewać w maszynie do szycia w cenie do 1000 zł? No i wreszcie najważniejsze pytanie:

który model maszyny do szycia wybrać?

Zapraszamy do lektury! Dowiesz się co to znaczy dobra maszyna do szycia, czego możesz oczekiwać od maszyn do szycia w cenie do 1000 zł i na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania takiej maszyny.
Jeśli chcesz pominąć cały wstęp i przejść od razu do polecanych modeli - kliknij TUTAJ.

Maszyny do szycia do 1000 zł

Czy 1000 zł wystarczy na solidną maszynę do szycia na długie lata bezproblemowego użytkowania?

MASZYNA DO SZYCIA DO 1000 ZŁ – dobra, czyli jaka?

Przeznaczenie 1000 zł na zakup maszyny do szycia pozwala wierzyć, że dostaniesz w zamian solidny i trwały model, z którym nie będziesz mieć problemów w przyszłości.
Czy tak jest w rzeczywistości? Niestety, nie zawsze. Wybierając nową maszynę do szycia, należy koniecznie zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy:

  • metalowa konstrukcja – wbrew pozorom, nie jest to oczywistość, więc upewnij się, że wybrana maszyna ma solidną konstrukcję. Maszyna do szycia z metalowymi podzespołami to podstawa trwałości i niezawodności.
  • gwarancja i serwis – maszyna do szycia z długą gwarancją i doskonałym serwisem również powinna być standardem. Jednak, jeśli przyjrzeć się tej kwestii uważniej, to okaże się, że różnice potrafią być bardzo duże. Gwarancja na maszyny do szycia wynosi od 2 do aż 6 lat. A serwis? Powinien się uwijać szybko, mieć dostęp do części zamiennych i przekazywać na bieżąco rzetelne informacje dotyczące przeglądów i napraw. Takie serwisy istnieją :)
  • funkcjonalność – pod tym kątem maszyna maszynie nie będzie równa. Na starcie określ, czego potrzebujesz i czego oczekujesz od maszyny. Jej dopasowanie do TWOICH potrzeb pozwoli w przyszłości określić, czy maszyna jest dobra i funkcjonalna.
  • dostęp do akcesoriów dodatkowych – dobra maszyna do szycia to jedno, ale musisz pamiętać, że możliwości maszyny mogą się zwiększyć przy użyciu odpowiednich akcesoriów. Warto zatem upewnić się, że nie będzie kłopotu z wyborem dodatków w przyszłości.

Wybór maszyny z dopasowanymi do potrzeb funkcjami to podstawa.

Wybór maszyny z dopasowanymi do potrzeb funkcjami to podstawa.
Dodatkowe akcesoria pomogą wydobyć z maszyny pełnię możliwości.

DOBRA MASZYNA DO SZYCIA DO 1000 ZŁ – mechaniczna czy komputerowa?

Maszyna mechaniczna. Tutaj nie będziemy czarować, że w budżecie do 1000 zł dostaniesz dobrą maszynę komputerową, bo ceny solidnych i godnych polecenia maszyn komputerowych przekraczają założoną na zakup kwotę.

Jeśli zatem chcesz kupić dobrą i solidną maszynę do 1000 zł, wybierz maszynę mechaniczną. Jeśli marzą Ci się automatyczne funkcje i rozwiązania dostępne tylko w maszynach komputerowych, to będzie trzeba zwiększyć budżet, albo zdecydować się na zakup maszyny do szycia z marketu. Aktualnie bez problemu można znaleźć komputerowe maszyny do szycia Singer, Łucznik czy Silvercrest już za kilkaset złotych. Pamiętajmy jednak, że jakość kosztuje i zbicie ceny maszyny komputerowej do tak kuszącej, odbywa się z reguły kosztem jakości i trwałości.

Alternatywą wartą rozważenia jest zakup maszyny używanej. Można trafić na świetne oferty od osób, którym szycie przestało sprawiać frajdę, lub takich, którzy wymieniają maszynę na lepszy model. Oczywiście stan techniczny takich sprzętów bywa różny, dlatego polecamy gorąco sprawdzenie takiej maszyny w dobrym serwisie jeszcze przed zakupem. Usługę taką świadczy np. Sprawna Maszyna (dzwońcie lub piszcie w razie pytań).

Mechaniczna czy komputerowa?

W tym budżecie zdecydowanie polecamy maszyny mechaniczne.

MECHANICZNA MASZYNA DO SZYCIA DO 1000 ZŁ – funkcje

W dalszej części artykułu zestawimy solidne i godne polecenia maszyny do szycia do 1000 zł, ale najpierw kilka słów o funkcjach, w które może być wyposażona taka maszyna mechaniczna:


Rodzaj chwytacza

Chwytacz. Przy budżecie do 1000 zł maszyny będą w większości wyposażone w chwytacz rotacyjny. Oznacza to cichą pracę urządzenia oraz łatwość zmiany nici spodniej. Nie należy jednak odrzucać na starcie modeli z chwytaczem wahadłowym, ponieważ nie dla każdego chwytacz rotacyjny będzie jedynym słusznym rozwiązaniem.

Regulacja długości ściegów

Regulacja długości ściegów. Funkcja dostępna niemal w każdym modelu w zakładanym budżecie, ale wciąż są w sprzedaży maszyny bez możliwości regulacji, więc warto zwrócić uwagę, czy w upatrzonym modelu jest dedykowane pokrętło do zmiany długości (gęstości) ściegów.

Regulacja szerokości ściegów

Regulacja szerokości ściegów. Przydatna funkcja i – podobnie jak z regulacją długości – dostępna w większości aktualnie oferowanych maszyn do szycia, ale nie w każdej. Jeśli zatem chcesz samodzielnie decydować o szerokości ściegów, Twoja maszyna powinna taką funkcję posiadać.

Regulacja docisku stopki

Regulacja docisku stopki. Wydatek 1000 zł pozwala spokojnie uwzględnić tę funkcję na liście. Jest sporo modeli maszyn do szycia wyposażonych w pokrętło regulacji docisku stopki, co pozwoli dużo łatwiej radzić sobie z szyciem dzianin i delikatnych materiałów.

Obszywanie dziurki

Obszywanie dziurki. Ta funkcja będzie istotna, jeśli planujesz z niej dużo korzystać. Do wyboru jest półautomatyczny lub automatyczny sposób obszywania dziurki. Automat uchodzi za wygodniejszy, ale oba rozwiązania mają swoich zwolenników.

Wybór ściegów

Wybór ściegów. Różnice w liczbie i rodzaju programów ściegowych mogą być znaczące. Nie w każdym modelu znajdzie się np. ścieg owerlokowy, różna będzie też ilość i rodzaje ściegów ozdobnych.

To najważniejsze funkcje. Jeśli więc chcesz kupić maszynę do szycia z owerlokiem, chwytaczem rotacyjnym i dociskiem stopki, pamiętaj, że nie każda maszyna spełni oczekiwania. Zwróć również uwagę na długość gwarancji.

MASZYNY DO SZYCIA DO 1000 ZŁ – dla początkujących czy bardziej zaawansowanych?

Decydując się na zakup maszyny mechanicznej przy takiej kwocie, możesz mieć pewność, że otrzymasz sprzęt dobrej, a nawet bardzo dobrej jakości. Będzie funkcjonalny i sprosta oczekiwaniom nie tylko osób początkujących.
Obsługa modeli do tysiąca złotych nie będzie stanowiła problemu dla osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Odpowiedni dobór funkcji zagwarantuje z kolei, że rozwój pasji szycia nie zmusi Cię do zmiany modelu na wyższy. Przynajmniej nie od razu… :)
Taki budżet umożliwia wybór solidnej, uniwersalnej maszyny mechanicznej na długie lata przyjemnego i bezproblemowego użytkowania.

Wybór maszyny do szycia w budżecie do 1000 zł da wiele radości małym i dużym użytkownikom

Wybór maszyny do szycia w budżecie do 1000 zł
da wiele radości małym i dużym użytkownikom.

RANKING MASZYN DO SZYCIA DO 1000 ZŁ

Poniżej przedstawimy kilka wybranych modeli maszyn do szycia. W większości przypadków ich cena ociera się o górną granicę założonego budżetu, ale nie jest tajemnicą, że w parze z ceną idą jakość i funkcjonalność.

Ponieważ bez dodatkowych pytań trudno dopasować idealną maszynę, wybraliśmy te uniwersalne, które bez kłopotu poradzą sobie z większością domowych (i nie tylko!) zadań szyciowych. Kolejność losowa, a każdy z modeli jest godny uwagi:


Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507

Janome Jubilee 60507 - genialne połączenie mocy i funkcjonalności. Chwytacz rotacyjny, pełna regulacja długości i szerokości ściegów, regulacja docisku stopki oraz półautomat do dziurek. Wśród ściegów znajdziemy, poza użytkowymi, sporo ozdobnych oraz ścieg owerlokowy. Model mocny i szybki, bardzo uniwersalny, z ogromnym wyborem akcesoriów dodatkowych i opcją 5-letniej gwarancji. Pełny opis i zdjęcia maszyny znajdziesz TUTAJ.

Maszyna do szycia Juki HZL 353ZR-A

Juki HZL 353ZR-A - najmłodsza z serii maszyn Juki, do których należą również nieco droższe modele 355 oraz 357 (mają więcej programów ściegowych niż 353). Solidny, stabilny model z regulacją docisku stopki oraz chwytaczem rotacyjnym. Do dyspozycji jest sporo ściegów (również owerlokowy), automat do dziurek i LED-owe oświetlenie pola pracy. 353 to uniwersalna maszyna do szycia z 3-letnią gwarancją. Bardzo dobry wybór w tym budżecie. Pełny opis i zdjęcia maszyny znajdziesz TUTAJ.

Maszyna do szycia Janome 419s

Janome 419s - jedyna w zestawieniu maszyna z chwytaczem wahadłowym. Wyróżniamy ją, ponieważ jest to zdecydowanie najlepszy wybór, jeśli chcesz maszynę do szycia do czegoś więcej niż użytek domowy. Najmocniejsza, szybka, z metalowymi podzespołami i korpusem. Model, który nie boi się ciężkiej, wielogodzinnej pracy. Maszyna nie do zdarcia, z 6-letnią gwarancją! Pełny opis i zdjęcia maszyny znajdziesz TUTAJ.

Maszyna do szycia Singer 4432 HD

Singer 4432 HD - najszybsza z wymienionych. Jako jedyna ma też pełną regulację pozycji igły od lewej do prawej strony. Jest też pełna regulacja długości i szerokości ściegów, a także LEDowe oświetlenie. Na minus działa niestety długość gwarancji – tylko 2 lata. W porównaniu z konkurencją, nie jest to dobry wynik, ale poza tym faktem model jest bardzo funkcjonalny i godny rozważenia. Pełny opis i zdjęcia maszyny znajdziesz TUTAJ.

Maszyna do szycia Elna 320eX

Elna 320eX - w zasadzie można skopiować w tym miejscu opis Janome Jubilee, ponieważ są to niemal bliźniacze maszyny. 320eX jest tak samo mocna, szybka i funkcjonalna. W tym przypadku pozostaje zwrócić uwagę na kolor i aktualny zestaw dodatków, którym maszyny mogą się od siebie różnić. Pełny opis i zdjęcia maszyny znajdziesz TUTAJ.

PODSUMOWANIE

Budżet 1000 zł pozwoli Ci wybrać bardzo dobrą maszynę do szycia. Będzie to solidna maszyna mechaniczna, która pozwoli na pełną regulację długości i szerokości ściegów i będzie posiadać m.in. regulację docisku stopki.
Wybór modeli w tej kwocie jest oczywiście dużo większy. Są jeszcze maszyny do szycia Brother, Toyota, Husqvarna, a także więcej modeli od Juki, Janome i Elny. Wybraliśmy najbardziej funkcjonalne i godne polecenia. Jeśli chcesz zobaczyć pełną ofertę, zapraszamy TUTAJ.

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się bardzo chętnie. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub odpowiedzi na pytania, koniecznie skontaktuj się z nami :)
Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Z przyjemnością pomożemy! Zapraszamy!

Polecamy w SZYJ.PL
Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 + GRATIS 6 stopek + igły + nici + szpulki
JANOME JUBILEE 60507
Cena brutto: 998.00 
Maszyna do szycia Janome HD523 Easy Jeans + GRATIS stopki, szpulki, igły i nici
JANOME EASY JEANS HD 523
Cena brutto: 999.00 
Maszyna do szycia Singer 4432 + zestaw 36 stopek 3%
.SINGER 4432 + ZESTAW STOPEK 2
1028.00  Cena brutto: 999.00 
Maszyna do szycia JUNO E1030 + GRATIS szpulki + nici 17%
JUNO E1030
1199.00  Cena brutto: 994.85 
Torba na maszynę do szycia
TORBA DO MASZYNY 1
Cena brutto: 69.99 
Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 ze stolikiem 4%
.JANOME JUBILEE 60507 + STOLIK
1140.25  Cena brutto: 1099.00 
Maszyna do szycia Elna 240 eXplore + GRATIS 3 stopki, wykrój, nici i szpulki
ELNA 240 EX
Cena brutto: 899.99