Ranking maszyn do szycia 1000-1500 zł | MARZEC 2023

Wybór maszyny do szycia za około 1500 zł to spore wyzwanie. To nie jest już przecież tylko maszyna do szycia dla początkujących. Taki budżet pozwala na zakup uniwersalnej, dobrej maszyny do szycia z solidnymi, metalowymi podzespołami i długą gwarancją. Ostatnie trudne miesiące odbiły się również na branży maszyn do szycia, dlatego propozycje w tym zestawieniu mogą przekraczać próg 1500 zł.

Jaką maszynę do szycia wybrać – mechaniczną czy komputerową? Jakich funkcji można się spodziewać w maszynie do szycia ok. 1500 zł? No i wreszcie najważniejsze pytanie:

Która maszyna do szycia najlepsza? Którą wybrać za ok. 1000 - 1500 zł?

Zapraszamy do lektury i do poznania naszego rankingu maszyn do szycia za około 1500 zł! Dowiesz się co to znaczy dobra maszyna do szycia, czego możesz oczekiwać od maszyn do szycia za około 1500 zł i na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania takiej maszyny.

Jeśli chcesz pominąć cały wstęp i przejść od razu do polecanych modeli - kliknij TUTAJ.

RANKING MASZYN DO SZYCIA DO 1500 zł jest systematycznie aktualizowany. Ostatnia aktualizacja: MARZEC 2023

Maszyny do szycia do 1000 zł

Czy 1500 zł wystarczy na solidną maszynę do szycia na długie lata bezproblemowego użytkowania?

MASZYNA DO SZYCIA DO 1500 ZŁ – dobra, czyli jaka?

Przeznaczenie 1000-1500 zł na zakup maszyny do szycia pozwala wierzyć, że dostaniesz w zamian solidny i trwały model, z którym nie będziesz mieć problemów w przyszłości.
Czy tak jest w rzeczywistości? Niestety, nie zawsze. Wybierając nową maszynę do szycia, należy koniecznie zwrócić uwagę na kilka istotnych funkcji i parametrów. Trzeba też pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach :) Nawet maszyny w tym budżecie mogą mieć braki, które sprawią, że wykluczysz je od razu z kręgu zainteresowań.
Co zatem powinno charakteryzować dobrą maszynę do szycia w tym budżecie?

 • metalowa konstrukcja – wbrew pozorom, nie jest to oczywistość, więc upewnij się, że wybrana maszyna ma solidną konstrukcję. Maszyna do szycia z metalowymi podzespołami to podstawa trwałości i niezawodności.
 • gwarancja i serwis – maszyna do szycia z długą gwarancją i doskonałym serwisem również powinna być standardem. Jednak, jeśli przyjrzeć się tej kwestii uważniej, to okaże się, że różnice potrafią być bardzo duże. Gwarancja na maszyny do szycia wynosi od 2 do aż 6 lat. A serwis? Powinien się uwijać szybko, mieć dostęp do części zamiennych i przekazywać na bieżąco rzetelne informacje dotyczące przeglądów i napraw. Takie serwisy istnieją :)
 • funkcjonalność – pod tym kątem maszyna maszynie nie będzie równa. Na starcie określ, czego potrzebujesz i czego oczekujesz od maszyny. Jej dopasowanie do TWOICH potrzeb pozwoli w przyszłości określić, czy maszyna jest dobra i funkcjonalna.
 • dostęp do akcesoriów dodatkowych – dobra maszyna do szycia to jedno, ale musisz pamiętać, że możliwości maszyny mogą się zwiększyć przy użyciu odpowiednich akcesoriów. Warto zatem upewnić się, że nie będzie kłopotu z wyborem dodatków w przyszłości.

Wybór maszyny z dopasowanymi do potrzeb funkcjami to podstawa

Wybór maszyny z dopasowanymi do potrzeb funkcjami to podstawa.
Dodatkowe akcesoria pomogą wydobyć z maszyny pełnię możliwości.

DOBRA MASZYNA DO SZYCIA za ok. 1500 ZŁ – mechaniczna czy komputerowa?

Maszyna mechaniczna. Tutaj nie będziemy czarować, że w budżecie ok. 1000 zł dostaniesz dobrą maszynę komputerową, bo ceny solidnych i godnych polecenia maszyn komputerowych przekraczają założoną na zakup kwotę. Chociaż trzeba też wspomnieć, że pojawiają się promocje, w których modele jak Juno E1030 czy Elna 450eX zbliżają się do tej magicznej granicy. W takim przypadku należałoby je wziąć pod uwagę, bo to doskonałe modele.

Jeśli zatem chcesz kupić dobrą i solidną maszynę za około 1000 - 1200 zł, wybierz maszynę mechaniczną lub jednen z wyżej wymienionych modeli maszyn elektronicznych. Jeśli marzą Ci się automatyczne funkcje i rozwiązania dostępne tylko w maszynach elektronicznych / komputerowych, to poluj na dobre promocje. zwiększ budżet, albo zdecyduj się na zakup maszyny do szycia z marketu.
Aktualnie bez problemu można znaleźć komputerowe maszyny do szycia Singer, Łucznik czy Silvercrest już za kilkaset złotych. Pamiętajmy jednak, że jakość kosztuje i zbicie ceny maszyny komputerowej do tak kuszącej, odbywa się z reguły kosztem jakości i trwałości.

Alternatywą wartą rozważenia jest zakup maszyny używanej. Można trafić na świetne oferty od osób, którym szycie przestało sprawiać frajdę, lub takich, którzy wymieniają maszynę na lepszy model. Oczywiście stan techniczny takich sprzętów bywa różny, dlatego polecamy gorąco sprawdzenie takiej maszyny w dobrym serwisie jeszcze przed zakupem. Usługę taką świadczy np. Serwis SprawnaMaszyna,pl

Mechaniczna czy komputerowa?

W tym budżecie polecamy maszyny mechaniczne, elektroniczne w dobrej promocji lub zakup maszyny używanej (najlepiej po przeglądzie)

MECHANICZNA MASZYNA DO SZYCIA DO 1500 ZŁ – funkcje

W dalszej części rankingu zestawimy solidne i godne polecenia mechaniczne maszyny do szycia do 1000 zł (choć uprzedzamy, że mogą się okresowo wkradać modele elektroniczne), ale najpierw kilka słów o funkcjach, w które może być wyposażona taka maszyna:


Rodzaj chwytacza

Chwytacz. Przy budżecie ok. 1000 zł maszyny będą w większości wyposażone w chwytacz rotacyjny. Oznacza to cichą pracę urządzenia oraz łatwość zmiany nici spodniej. Nie należy jednak odrzucać na starcie modeli z chwytaczem wahadłowym, ponieważ nie dla każdego chwytacz rotacyjny będzie jedynym słusznym rozwiązaniem.

Regulacja długości ściegów

Regulacja długości ściegów. Funkcja dostępna niemal w każdym modelu w zakładanym budżecie, ale wciąż są w sprzedaży maszyny bez możliwości regulacji, więc warto zwrócić uwagę, czy w upatrzonym modelu jest dedykowane pokrętło do zmiany długości (gęstości) ściegów.

Regulacja szerokości ściegów

Regulacja szerokości ściegów. Przydatna funkcja i – podobnie jak z regulacją długości – dostępna w większości aktualnie oferowanych maszyn do szycia, ale nie w każdej. Jeśli zatem chcesz samodzielnie decydować o szerokości ściegów, Twoja maszyna powinna taką funkcję posiadać.

Regulacja docisku stopki

Regulacja docisku stopki. Wydatek 1500 zł pozwala spokojnie uwzględnić tę funkcję na liście. Jest sporo modeli maszyn do szycia wyposażonych w pokrętło regulacji docisku stopki, co pozwoli dużo łatwiej radzić sobie z szyciem dzianin i delikatnych materiałów.

Obszywanie dziurki

Obszywanie dziurki. Ta funkcja będzie istotna, jeśli planujesz z niej dużo korzystać. Do wyboru jest półautomatyczny lub automatyczny sposób obszywania dziurki. Automat uchodzi za wygodniejszy, ale oba rozwiązania mają swoich zwolenników.

Wybór ściegów

Wybór ściegów. Różnice w liczbie i rodzaju programów ściegowych mogą być znaczące. Nie w każdym modelu znajdzie się np. ścieg owerlokowy, różna będzie też ilość i rodzaje ściegów ozdobnych.

To najważniejsze funkcje. Jeśli więc chcesz kupić maszynę do szycia z owerlokiem, chwytaczem rotacyjnym i dociskiem stopki, pamiętaj, że nie każda maszyna spełni oczekiwania. Zwróć również uwagę na długość gwarancji.

MASZYNY DO SZYCIA ZA OK. 1500 ZŁ – dla początkujących czy bardziej zaawansowanych?

Decydując się na zakup maszyny mechanicznej przy takiej kwocie, możesz mieć pewność, że otrzymasz sprzęt dobrej, a nawet bardzo dobrej jakości. Będzie funkcjonalny i sprosta oczekiwaniom nie tylko osób początkujących.
Obsługa modeli do tysiąca złotych nie będzie stanowiła problemu dla osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Odpowiedni dobór funkcji zagwarantuje z kolei, że rozwój pasji szycia nie zmusi Cię do zmiany modelu na wyższy. Przynajmniej nie od razu… :)
Taki budżet umożliwia wybór solidnej, uniwersalnej maszyny mechanicznej na długie lata przyjemnego i bezproblemowego użytkowania.

Wybór maszyny do szycia w budżecie do 1000 zł da wiele radości małym i dużym użytkownikom

Wybór maszyny do szycia w budżecie ok. 1000 zł
da wiele radości małym i dużym użytkownikom.

Maszyny do szycia ranking za ok. 1000 - 1500zł

Poniżej przedstawimy kilka wybranych modeli maszyn do szycia. W większości przypadków ich cena ociera się lub przekracza granicę 1000 zł, ale nie jest tajemnicą, że w parze z ceną idą jakość i funkcjonalność.

Ponieważ bez dodatkowych pytań trudno dopasować idealną maszynę, wybraliśmy te uniwersalne, które bez kłopotu poradzą sobie z większością domowych (i nie tylko!) zadań szyciowych. Kolejność jest ułożona w oparciu o popularność połączoną z naszym wyborem, ale każdy z modeli jest godny uwagi.
Przypominamy, że ranking maszyn do szycia 1000 - 1500 zł jest na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu masz pewność, że poniżej znajdziesz absolutny TOP maszyn do szycia w tym budżecie.


1. JANOME JUBILEE 60507

Maszyna od szycia Janome JUBILEE 60507

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JUBILEE 60507

Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 to genialne połączenie mocy i funkcjonalności. Chwytacz rotacyjny, pełna regulacja długości i szerokości ściegów, regulacja docisku stopki oraz półautomat do dziurek. Wśród ściegów znajdziemy, poza użytkowymi, sporo ozdobnych oraz ścieg owerlokowy. Model mocny i szybki, bardzo uniwersalny, z ogromnym wyborem akcesoriów dodatkowych i 5-letnią gwarancją.
W żadym rankingu maszyn do szycia nie powinno zabraknąć modelu Jubilee 60507. To zdecydowanie jednen z najlepszych wyborów, których można dokonać szukając dobrej maszyny do 1000 zł. Już na starcie, do wyposażenia standardowego, dokładane są gratisowe stopki. Aktualny nr 1 wśród bestsellerów. Sprawdź koniecznie!

Główne atuty Janome Jubilee 60507 to:

 • szybka i bardzo mocna maszyna
 • regulacja docisku stopki
 • metalowe podzespoły
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • 5 lat gwarancji i bogaty zestaw gratisów

2. JANOME 1522

Maszyna od szycia Janome 1522

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME 1522

Maszyna do szycia Janome 1522 to jeden z nowszych modeli w naszym zestawieniu. Maszyna zadebiutowała w 2021 roku i dość szybko (zgodnie z oczekiwaniami) stała się jedną z popularniejszych maszyn w swojej klasie.
Janome 1522 ma aż 6 wariantów kolorystycznych, dzięki czemu każdy może dobrać wersję dla siebie. Wspomnieć należy, że ta seria maszyn do szycia została przygotowana z okazji 100-lecia firmy Janome, które obchodzimy właśnie w tym roku. O możliwościach i potencjale można przeczytać w naszym artykule. W skrócie: to maszyna mocna i szybka, z regulacją docisku stopki, solidną konstrukcją oraz 5-letnią gwarancją. Niby nie HD, ale stworzona na bazie maszyn heavy-duty. 1522 ma duży potencjał, który można wykorzystać w domu lub niedużym zakładzie.

Główne atuty Janome 1522 to:

 • mocne, metalowe podzespoły
 • prędkość maksymalna do 850 wkłuć na minutę
 • regulowany docisk stopki
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • powiększone pole pracy
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • 5 lat gwarancji Janome

3. SINGER 4423HD

Maszyna od szycia Singer 4423HD

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O SINGER 4423HD

Maszyna do szycia Singer HD 4423 należąca do bardzo udanej i mocnej serii Heavy Duty, to kolejna godna uwagi propozycja w rankingu maszyn do szycia do 1000 zł. Najszybsza w swojej klasie - 1100 wkłuć na minutę, a do tego niesamowicie funkcjonalna. Ma wszystko, czego nowoczesna maszyna mechaniczna potrzebuje. Jest nowoczesny transport i regulacja docisku stopki, dzięki czemu 4423 radzi sobie doskonale i z tkaninami, i dzianinami.
Niezależnie, czy szukasz maszyny do hobbystycznego szycia, czy mocnego i szybkiego modelu do chałupniczej pracy, Singer 4423HD będzie maszyną, którą warto wziąć pod uwagę. Wyróżnia się na tle innych maszyn szybkością pracy, jest bardzo funkcjonalny.

Serii Heavy Duty został też poświęcony osoby artykuł. Jeśli chcesz poznać tą maszynę od dechy do dechy - zapraszamy TUTAJ.

Główne atuty Singer 4423HD to:

 • metalowa konstrukcja
 • prędkość maksymalna do 1000 wkłuć na minutę
 • regulowany docisk stopki
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • 23 programy ściegowe

4. ELNA 220EX

Maszyna od szycia Elna 220eX

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O ELNA 220EX

Maszyna do szycia Elna 220eX to bardzo mocny i solidny model. W obsłudze jest bardzo prosta i intuicyjna. Świetnie sprawdzi się w domu jako uniwersalna maszyna do szycia oraz do wszelkich przeróbek. Elna to maszyna na lata - niezawodna, ze świetnie spasowanymi elementami. Regulacja docisku stopki pozwoli poradzić sobie z szyciem tkanin i dzianin, a także wszelkich materiałów elastycznych. Nawlekacz igły i obcinacz nitek ułatwi i uprzyjemni obsługę.
Maszyna do szycia Elna 220eX to doskonały wybór zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych hobbystów. Nie boi się żadnych wyzwań, jest trwała i ma 5-letnią gwarancję. To model, który poradzi sobie również z dłuższymi sesjami, więc może z powodzeniem być wykorzystywany chałupniczo.

Główne atuty Elny 220eX to:

 • szybka i mocna
 • regulacja docisku stopki
 • trwałe, metalowe podzespoły
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • półautomatyczne obszywanie dziurek
 • 5 lat gwarancji

5. ELNA 450 EX

Maszyna od szycia Elna 450 ex

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O ELNA 450 EX

Maszyna do szycia Elna 450 eX pojawia się okresowo w tym zestawieniu. Zazwyczaj kosztuje nieco więcej, ale często można trafić na niego wyborną promocję. Jeśli widzisz ten model w cenie poniżej 1000 zł lub mocno do tej granicy zbliżonej, nie przechodź obojętnie :).
Maszyna do szycia Elna 450 ex zaskoczyła nas bardzo pozytywnie, ponieważ radzi sobie świetnie z każdym szytym materiałem, a dzięki automatycznym funkcjom, użytkuje się ją bardzo przyjemnie i wygodnie. Do dyspozycji mamy automatyczne ryglowanie, pozycjonowanie igły oraz suwak regulacji prędkości szycia. Jest też przycisk start/stop, dzięki któremu możemy szyć bez udziału pedała.

Jeśli szukasz maszyny komputerowej w przystępnej cenie, to Elna 450 eX będzie fantastycznym wyborem. Regularna cena tej maszyny jest nieco wyższa niż omawiany 1000 zł, ale zdarzają się na ten model spore rabaty, więc warto zwrócić na tę maszynę uwagę - dużo funkcji, sporo ściegów i łatwość obsługi. Polecamy!

Główne atuty Elna 450 ex to:

 • funkcjonalna maszyna komputerowa
 • 30 dostępnych ściegów
 • automatyczne funkcje
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • uniwersalna i prosta w obsłudze

Ranking maszyn do szycia 1000 - 1500 zł - podsumowanie

Budżet 1500 zł pozwoli Ci wybrać bardzo dobrą maszynę do szycia. Będzie to solidna maszyna mechaniczna lub elektroniczna, która pozwoli na pełną regulację długości i szerokości ściegów i będzie posiadać m.in. regulację docisku stopki.
Wybór modeli w tej kwocie jest oczywiście dużo większy. Są jeszcze maszyny do szycia Brother, Husqvarna, Pfaff a także więcej modeli od Janome i Elny. Wybraliśmy najbardziej funkcjonalne i godne polecenia.

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się bardzo chętnie. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub odpowiedzi na pytania, koniecznie skontaktuj się z nami :)
Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Z przyjemnością pomożemy! Zapraszamy!