Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 3399
  • 3399
Producent
Dostępność
Polecane
Rodzaj transportu
Przeznaczenie - materiały
Zastosowany silnik
Automatyczne pozycjonowanie igły
Automatyczne obcinanie nici
System smarowania
Ilość nitek używanych w ściegu (1)
Rozstaw igieł
Zastosuj filtry

Owerloki przemysłowe 4-nitkowe

Owerloki to jedne z najpopularniejszych rodzajów maszyn do szycia, które znajdują zastosowanie szczególnie w celach przemysłowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń. Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb? Poznaj owerloki do szycia 4-nitkowe – uniwersalne maszyny do zakładów krawieckich i szwalni.

Owerlok – charakterystyka popularnego urządzenia do szycia

Przed zakupem maszyny do szycia warto przede wszystkim zapoznać się z jej specyfiką działania. Owerloki 4-nitkowe są popularne w wielu dziedzinach, jednak należy pamiętać o ich docelowym zastosowaniu. Ich kluczową cechą jest charakterystyczny rodzaj szwu krawieckiego, który przydaje się głównie do zabezpieczania brzegów materiałów przed strzępieniem i pruciem. Jest to również dobry wybór do łączenia tkanin różnego rodzaju oraz wykonywania ozdobnych wzorów na materiale – zarówno na odzieży, jak i na dywanach lub innych wyrobach szwalniczych.

Rodzaj szwu wykonywany przez owerloki nazywany jest ściegiem. Jest on przydatny do wykańczania produktów, takich jak firanki czy odzież z elastycznych tkanin. Maszyna wykorzystuje podczas pracy dwa noże, które odpowiadają za obrzucanie materiału, odcinanie niepotrzebnych elementów, wyrównywanie całości oraz zdobienie.

Co powinien oferować overlock 4-nitkowy?

Wybierając owerlok 4-nitkowy, należy zwrócić uwagę na jego najważniejsze parametry. Do tego istotna będzie m.in. łatwość obsługi oraz sposób nawlekania nici. Zarówno w domowym, jak i przemysłowym zastosowaniu sprawdzą się urządzenia zapewniające proste, intuicyjne działanie – dzięki temu każdy będzie mógł korzystać z nich sprawnie i bezpiecznie.

Owerlok 4-nitkowy do celów przemysłowych powinien wyróżniać się wysoką wytrzymałością, szybką pracą oraz odpornością na najistotniejsze czynniki, takie jak ścieranie czy wilgoć. Najlepsze modele oferują prędkość szycia na poziomie 7 000 ściegów na minutę. Taka wartość pozwala wykonywać projekty w szybkim tempie – niezależnie od tego, czy dotyczą one zszywania dwóch materiałów, czy np. obszywania dywaników.

Owerlok przemysłowy 4-nitkowy powinien być ponadto wyposażony w energooszczędny silnik oraz kompletną konstrukcję tworzącą stanowisko pracy. Maszyna z podstawą i blatem zapewnia wygodę użytkowania oraz stabilność, które mają ogromne znaczenie podczas pracy z materiałami. Najlepiej stawiać na modele zapewniające stałe przytwierdzenie urządzenia do blatu. Takie rozwiązanie nie tylko poprawia komfort pracy, lecz także tłumi wszelkie drgania, co sprawia, że praca urządzenia jest cichsza, a obsługa wygodniejsza.

Owerloki przemysłowe 4-nitkowe – najważniejsze funkcje, które zwiększają komfort pracy

Odpowiednio dobrany owerlok 4-nitkowy musi być dostosowany do potrzeb użytkownika oraz charakterystyki wykonywanych zadań. Z tego względu warto zainwestować w modele z funkcjami, które wpływają na tempo i jakość szycia. Przede wszystkim poleca się owerloki z możliwością automatycznego obcinania nici. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i materiały wykonywane podczas szycia. Do obcięcia nici wystarczy naciśnięcie jednego przycisku – następnie można kontynuować pracę bez niepotrzebnych przerw. Ciekawą funkcją jest też automatyczne pozycjonowanie igły, dostępne w wielu maszynach tego typu.

Owerlok przemysłowy 4-nitkowy – cena produktu

Ile kosztuje owerlok 4-nitkowy? Cena może się różnić w zależności m.in. od specyfikacji i funkcjonalności danego modelu. Tanie owerloki 4-nitkowe są polecane głównie do użytku domowego, jednak na rynku można znaleźć również przemysłowe modele w atrakcyjnych cenach. W sklepie SZYJ.PL dostępne są tanie owerloki przemysłowe 4-nitkowe, które charakteryzują się świetnymi parametrami i wysokim standardem wykonania.

Dlaczego warto wybrać overlock przemysłowy 4-nitkowy?

Overlock 4-nitkowy to maszyna charakteryzująca się budową pozwalającą na używanie jednocześnie czterech nici. W ten sposób można stworzyć wytrzymałe połączenia, m.in. podczas obrzucania materiału czy zszywania dwóch warstw. Urządzenia tego typu są bardzo przydatnym elementem wyposażenia w każdym zakładzie krawieckim i szwalniczym. Co istotne, owerloki 4-nitkowe tworzą mocniejsze połączenia niż maszyny 3-nitkowe, a do tego sprawdzają się lepiej przy twardszych materiałach.

Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości tanie owerloki 4-nitkowe, zapraszamy do sprawdzenia oferty sklepu SZYJ.PL. Znajdziesz u nas różnego rodzaju urządzenia od zaufanych producentów, dzięki czemu możesz z łatwością wybrać najlepszy sprzęt pod kątem swoich potrzeb.