Polska premiera nowej maszyny Janome 1522! Poznaj ten fantastyczny model!

Maszyna do szycia Janome 1522 to nowy model, który jest już dostępny w przedsprzedaży w naszym sklepie. Jakie są pierwsze opinie? Jaka jest cena nowego, wyczekiwanego modelu? Czy maszyna Janome 1522 stanie się kolejnym hitem od tego znakomitego producenta?

Wiemy już o tej maszynie niemal wszystko. Mamy komplet zdjęć, kompleksowy opis parametrów i funkcji, w które wyposażył 1522 producent. Zapraszamy do zapoznania się z opisem tej maszyny do szycia, szczególnie jeśli przymierzacie się do zakupu solidnej, mechanicznej maszyny w budżecie do 1000 zł. Nie jest to jeszcze pełna i kompleksowa recenzja maszyny Janome 1522. Tekst będziemy aktualizować i z pewnością dodamy sporo konkretów po tym, jak weźmiemy Janome 1522 w obroty.
Żeby podgrzać nieco atmosferę dodamy, że tak ciekawej premiery nie było od dawna :)

Maszyna do szycia Janome 1522

Maszyna do szycia Janome 1522 - ruszyła przedsprzedaż!

Maszyna do szycia Janome 1522 - 6 wariantów na setną rocznicę

Pojawienie się serii maszyn do szycia Janome 1522 jest ściśle związane z tegorocznymi obchodami 100-lecia firmy Janome. I trzeba przyznać, że producent się bardzo postarał. Wypuścił w świat solidną mechaniczną maszynę do szycia z chwytaczem wahadłowym, która - to pewne - wywróci do góry nogami ranking najczęściej polecanych i wybieranych maszyn w tym budżecie.

100 lat Janome

Janome w 2021 roku obchodzi swoje setne urodziny!

O cenie i możliwościach 1522 Janome opowiemy w dalszej części artykułu, ponieważ teraz czas nacieszyć oko kolorystyką różnych wariantów maszyny. Nie ma chyba aktualnie maszyny do szycia dla dorosłych, która miała by tyle wariantów kolorystycznych.
Zatem Janome 1522 to nie tylko profesjonalna maszyna do szycia z metalowymi podzespołami. To także możliwość dopasowania do swoich potrzeb jednego z 6 różnych kolorów obudowy. Do wyboru:


Wersja jubileuszowa w kolorze różowym.

Ta wersja kolorystyczna Janome 1522 jest "twarzą" tej jubileuszowej serii. Pod względem funkcji i zastosowanych udogodnień maszyny się od siebie nie różnią.

Jeśli jednak spojrzymy na wyposażenie, to tylko wariant różowy oznaczony symbolem "PG Anniversary Edition" ma dodatkowy pakiet jubileuszowych akcesoriów od Janome.


1522 różowa

Jeśli różowy nie jest pożądanym kolorem, bez obaw :) Pozostaje jeszcze 5 wariantów:

Maszyny do szycia Janome 1522 - różne kolory

Janome 1522 dostępna jest w kolorach: różowym, zielonym, ciemno- i jasnoszarym, czerwonym oraz granatowym

Janome 1522 cena

Potwierdziły się fantastyczne doniesienia dotyczące ceny tego świetnego modelu. Cena Janome 1522 to aktualnie tylko 999 zł! Oznacza to, że liderzy w tym segmencie zyskali właśnie rywala z najwyższej półki, a ranking maszyn do 1000 zł po następnych aktualizacjach zostanie przewrócony do góry nogami. Miejsce dla 1522 będzie musiało się znaleźć i to na jednym z czołowych miejsc.

Funkcje i możliwości maszyny Janome 1522

Pod kątem funkcjonalności i możliwości Janome 1522 to zdecydowanie segment PREMIUM. Tym modelem Janome utwierdziło nas w przekonaniu, że maszyny z logo japońskiego producenta można z czystym sumieniem polecać na każdym etapie zaawansowania i do każdych zadań.

Maszyna do szycia Janome 1522

JANOME 1522 maszyna funkcjonalna dla każdego

Główne funkcje maszyny Janome 1522:

 • 25 dostępnych programów ściegowych, w tym ściegi użytkowe, kryte, owerlokowe, satynowe, ozdobne i dziurka
 • Automatyczne obszywanie dziurek
 • Maksymalna prędkość: 860 wkłuć na minutę
 • Płynna regulacja długości i szerokości ściegów
 • Regulacja docisku stopki
 • Oświetlenie pola pracy- LED
 • Powiększone, bardzo wygodne pole pracy
 • Wolne ramię ułatwiające szycie na okrągło nogawek i rękawów
 • Moc 60 W
 • Wyłączany transport
 • Zatrzaskowe mocowanie stopek - system Matic

Wyposażenie maszyny do szycia Janome 1522

Przyglądając się i porównując wyposażenie maszyny 1522 Janome z innymi maszynami z tego segmentu, można być zadowolonym. Są niezbędne stopki, wszelkie dodatki - w tym sztywny futerał, a także GRATIS w postaci rocznicowego zestawu akcesoriów (do modelu Janome 1522PG ANNIVERSARY EDITION)

Maszyna do szycia Janome 1522

Podstawowe wyposażenie Janome 1522 robi wrażenie

Wyposażenie standardowe maszyny do szycia Janome 1522:

 • Stopki: uniwersalna, do wszywania zamków, do automatycznego obszywania dziurek, do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych, do przyszywania guzików, do ściegu krytego z regulowanym prowadnikiem
 • Szpulki (5 szt. z czego 1 w maszynie)
 • Zestaw igieł (3 szt.)
 • Rozpruwacz
 • Karta ściegów
 • Sztywny futerał na maszynę
 • Torebka na akcesoria
 • Rozrusznik nożny z przewodem
 • Instrukcja obsługi w języku polskim

Rocznicowy, gratisowy dodatek do modelu 1522PG:

 • 10 szpulek
 • nożyczki
 • poduszka na szpilki
 • miara zwijana
 • naklejka

Janome 1522 opinie

Janome 1522 w 6 wersjach kolorystycznych

Janome 1522 - od koloru do wyboru

Oficjalna premiera maszyny 1522 Janome za nami. Na sklepowych i internetowych półkach ten model pojawi się w połowie kwietnia. W związku z tym na opinie o Janome 1522 ze strony użytkowników przyjdzie nam jeszcze poczekać.
Swoją opinię już jednak mamy. Naszym zdaniem jest to model, który zdrowo namiesza wśród najlepszych maszyn w budżecie ok 1000 zł. Z uwagi na solidną konstrukcję, bazującą na modelach heavy-duty, 1522 znajdzie zastosowanie tam, gdzie potrzeba również mocniejszego modelu do bardziej intensywnych prac.

Będziemy z pewnością uzupełniać ten artykuł o wszelkie niuanse i smaczki, jeśli będą się takie pojawiać. Tak, żebyście mieli kompleksowe informacje w jednym miejscu.

Janome 1522 recenzja

Podobnie jak z opiniami, tak i pełna recenzja Janome 1522 pojawi się dopiero, jak własnoręcznie zapoznamy się z tym modelem i solidnie go przetestujemy. Aktualnie premiera za nami i ruszyła przedsprzedaż.

Wiemy na pewno, że maszyna do szycia Janome 1522 jest oferowana w naszym kraju aż w 6 wariantach kolorystycznych! Można zatem dopasować wybór do wystroju wnętrza, temperamentu, a nawet nastroju ;)
Do wyboru są kolory:

Zestaw funkcji dostępny w maszynie pozwoli na pracę z tkaninami, dzianinami, skórami, materiałami elastycznymi oraz szyciem wielowarstwowym.
Do chwytacza wahadłowego Janome jest też bardzo dużo dodatkowych stopek, które ułatwią i uprzyjemnią pracę na maszynie.

Maszyna do szycia Janome 1522 - czy warto?

Czy warto kupić Janome 1522? Jeśli szukacie mocnej, szybkiej maszyny w budżecie do ok. 1000 zł to zdecydowanie warto rozważyć ten model.
Maszyna do szycia Janome 1522 jest bardzo dobrze wyposażona zarówno w funkcje, jak i w akcesoria. Poradzi sobie ze zdecydowaną większością zadań, które możemy postawić przed nowoczesną maszyną do szycia.

Dobrą informacją jest również to, że Janome, projektując 1522, zadbało o łatwość obsługi i komfort pracy. Dzięki temu tę maszynę będzie można z czystym sumieniem polecić również osobom początkującym, które do tej pory nie miały lub miały niewiele okazji, żeby szyć na maszynie do szycia.