Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 1499
  • 1499
Producent (1)
Dostępność
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Ilość nitek używanych w ściegu
Wolne ramię
Regulacja docisku stopki
Mereżka (ścieg rolujący)
Nawlekacz
Zastosuj filtry

Owerloki domowe Minerva

Overlock to, zaraz obok maszyny do szycia, jedno z niezbędnych urządzeń w każdej domowej i profesjonalnej pracowni krawieckiej. Pomimo obecności ściegów overlockowych w maszynach wieloczynnościowych, klasyczny overlock jest niepokonany pod względem jakości tworzonych ściegów i funkcjonalności. W tej kategorii naszego sklepu dostępne są owerloki Minerva – marki, która znana jest od wielu krawieckich pokoleń.

Overlock domowy Minerva – najwyższa jakość od pokoleń

Minerva to firma, która istnieje od 1871 r. Za jej powstanie odpowiadają dwaj austriaccy przedsiębiorcy – Emil Rezler i Josef Koma. Na początku tworzone przez nich maszyny były przeznaczone głównie dla przemysłu. Jednak z czasem postanowili zająć się produkcją również modeli domowych, dzięki którym kobiety mogły w zaciszu własnych czterech kątów tworzyć ubrania. Nazwa firmy wywodzi się od mitologicznej patronki rzemiosła i sztuki. Dzięki długoletniej działalności tej wiedeńskiej marki Minerva kojarzy się już nie tylko z rzymską boginią, lecz przede wszystkim z wysokiej jakości maszynami do szycia i overlockami, które są gwarancją niezawodności i solidności.

Trwałe, intuicyjne i tanie owerloki domowe Minerva

Overlock Minerva to urządzenie niezwykle przydatne, a wręcz niezbędne w każdej pracowni krawieckiej – domowej i profesjonalnej. Zwykła maszyna do szycia pod żadnym względem nie zastąpi overlocka, ani odwrotnie. Oferowane owerloki domowe Minerva służą przede wszystkim do obszywania (obrzucania) brzegów. Wystarczy przewrócić na lewą stronę dowolny element garderoby i sprawdzić, jak jest wykończony. To właśnie zasługa overlocka – dzięki niemu materiał jest odpowiednio zabezpieczony przed pruciem i estetycznie obszyty.

 

Owerlok domowy Minerva jest ponadto niezastąpiony, jeśli chodzi o zszywanie wymagających i sprawiających dużo kłopotu tkanin. Mowa tutaj m.in. o dresówce, bawełnie drapowanej i innych elastycznych dzianinach. Dlaczego urządzenia te tak dobrze radzą sobie z trudnymi wyzwaniami? Jest to zasługa ich charakterystycznej budowy. Overlocki wykorzystują kilka igieł i nici jednocześnie, co przekłada się na tak świetne efekty widoczne na tkaninach.

Owerloki do szycia Minerva – komfortowe i efektywne szycie

Owerlok Minerva sprawdzi się w rękach początkujących i doświadczonych użytkowników, ponieważ charakteryzuje się łatwą i intuicyjną obsługą. Oferowane produkty cechują się płynną i szybką pracą. Maksymalna prędkość szycia w proponowanych modelach wynosi 1200 wkłuć na minutę.

 

Tanie owerloki Minerva umożliwiają szycie 1 lub 2 igłami. Oferują również możliwość wykonania ściegów 3-nitkowych, sprawdzających się przy obrzucaniu dzianin oraz 4-nitkowych, które służą do zszywania i jednoczesnego wykańczania tkanin. Do dyspozycji użytkowników jest również ścieg rolujący (bez konieczności zmiany płytki ściegowej). Dużym ułatwieniem jest ponadto wolne ramię, które pozwala na swobodne opracowywanie zamkniętych kształtów, np. rękawów.

Owerlok Minerva – wysoka jakość w przystępnej cenie

Dlaczego warto postawić na owerlok domowy Minerva? Cena urządzeń wiedeńskiego producenta jest bardzo korzystna, jednak za wyborem tych overlocków przemawia przede wszystkim wiele funkcji, w które są wyposażone.

 

Oferowane modele mają wbudowaną żarówkę oświetlającą pole pracy. Dodatkowo wyposażone są w nóż obcinający (z możliwością wyłączenia), a także nawlekacz dolnego chwytacza. Ponadto overlocki te umożliwiają płynną regulację: długości ściegu czy naprężenia nici. Ofertę dopełnia 3-letnia gwarancja w systemie door-to-door na terenie całej Polski.