Jaki overlock kupić? Ranking owerloków domowych | CZERWIEC 2022

Skoro overlock domowy pojawił się w kręgu Twoich zainteresowań, to znaczy, że ścieg overlockowy w maszynie do szycia przestał wystarczać :) Zakup overlocka pozwoli podejść do tematu szycia i wykańczania projektów nieco bardziej profesjonalnie.
Zatem jaki overlock domowy kupić, żeby spełnił oczekiwania i służył długo i bezawaryjnie? Jaki overlock do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł?

Niezależnie od założonego budżetu oddajemy do Twojej dyspozycji ranking overlocków domowych, który systematycznie uaktualniamy. Dzięki temu wybór dobrego overlocka będzie zdecydowanie prostszy. Dla wygody przeglądania podzieliliśmy ranking overlocków na kilka części, w zależności od budżetu, jaki możemy przeznaczyć na zakup urządzenia. Modeli dobrych overlocków domowych jest sporo, ale na szczęście niemal w każdej kategorii jest wyraźny lider, który znacząco wyróżnia się na tle konkurencji. Poznaj mocne strony wyróżnionych maszyn i wybierz model dla siebie.
W razie kłopotów z ostatecznym wyborem znajdziesz też link do formularza pomocy i kilkoma kliknięciami zrzucisz selekcję na nas :)

Poniżej droga na skróty do konkretnych części rankingu owerloków domowych:

RANKING OWERLOKÓW jest systematycznie aktualizowany.
Ostatnia aktualizacja: CZERWIEC 2022

Ranking owerloków domowych

Przedstawiamy ranking owerloków 2021 podzielony na części. Spojrzeliśmy na temat pod kątem budżetu, bo najczęściej macie określoną kwotę na zakup. Proponujemy jednak nie omijać i zapoznać się z propozycjami nieco droższymi, ponieważ często, za niewielką dopłatą możemy mieć dodatkowe funkcje, które przydadzą się podczas użytkowania owerloka.

Dla zainteresowanych, pod rankingiem znajdzie się kilka słów o ważnych dla wyboru rzeczach, które na niego wpłynęły oraz o funkcjach i rozwiązaniach, których możesz się spodziewać w nowoczesnym owerloku domowym.

RANKING OWERLOKÓW DOMOWYCH ZA OK. 1000 ZŁ

Do niedawna, żeby mieć przyzwoitego owerloka w miarę solidnej firmy trzeba było wydać minimum tysiąc złotych. Aktualnie pojawiło się kilka modeli owerloków do 1000 zł, na których można już oko zawiesić. Jest ich na tyle dużo, że ze spokojem możemy je zestawić, porównać i wybrać najlepsze owerloki do 1000 zł.
Czego się po nich spodziewać? Przyzwoitej pracy. Może nie ma w tym budżecie fajerwerków - bardzo bogatego wyposażenia, długiej gwarancji czy wielu dodatkowych funkcjonalności. Są za to już uznane marki ze swoimi podstawowymi modelami dobrych owerloków domowych.


Długo królowała w tym miejscu Elna 264D, jednak sukcesywne wzrosty cen spowodowały, że z żalem, acz uczciwie musieliśmy ją przenieść do wyższej kategorii cenowej. Model doskonały zarówno do domowych zadań, jak i pracy chałupniczej. Aktualne oferty na ten model przekraczają granicę 1000 zł, ale jeśli jest w zasięgu, zdecydowanie warto nad tym modelem się pochylić i rozważyć zakup.
Zatem - jaki overlock domowy kupić za 1000 zł? Przedstawiamy TOP modeli!

1. TEXI JOYLOCK 2/4

Owerlok TEXI JOYLOCK 2/4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O TEXI JOYLOCK 2/4

Owerlok Texi Joylock 2/4 znalazł się na miejscu 1. Ciężko jest uszeregować modele w tym budżecie. Do tej pory te modele były pogodzone przez Elne 264D i plasowały się zdecydowanie za nią. Owerlok Texi jest maszyną funkcjonalną i potrafi szyć ściegami 2, 3 i 4-nitkowymi. Co więcej, ma regulację docisku stopki i jest niewiele wolniejszy od najszybszych owerloków w tym segmencie (potrfi szyć z prędkością 1200 wkłuć na minutę).
3-letnia gwarancja - całkiem nieźle :) Dobra alternatywa dla renomowanych marek. Poza tym jest dobrze wyposażony i spokojnie poradzi sobie z większością materiałów, które trafią pod stopkę. Obsługa nie powinna sprawić problemów. Brak tutaj nawlekacza chwytacza dolnego, ale barwne oznaczenia na obudowie maszyny pomogą szybko przeprowadzić początkującą osobę przez proces nawlekania maszyny.

Główne atuty Texi Joylock 2/4 to:

 • funkcjonalny, bardzo stabilny owerlok domowy
 • overlock 2, 3, 4-nitkowy
 • regulacja docisku stopki
 • prędkość 1200 wkłuć na minutę
 • oświetlenie pola pracy
 • 3 lata gwarancji

2. TEXI TEGRA 4

Owerlok Texi Tegra 4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O TEXI TEGRA 4

Owerlok Texi Tegra 4 należy do nowej linii maszyn Texi. Charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, ale nie to jest przecież najważniejsze. Tegra 4 jest przede wszystkim bardzo funkcjonalna. Można znaleźć w niej większość funkcji, które występują w overlockach domowych. Nie zabrakło tych najważniejszych z regulacją docisku stopki na czele, a także tych ułatwiających pracę na maszynie, jak wolne ramię. Texi Tegra 4 potrafi szyć z prędkością maksymalną do 1200 wkłuć na minutę. Obsługuje się go łatwo, dzięki wygodnie umieszczonym pokrętłom. Akcesoria można przechowywać w dedykowanej szufladzie znajdującej się w obudowie. Owerlok TEXI ma przyssawki na nóżkach, dzięki czemu stabilnie stoi na stole podczas pracy maszyny.
Texi Tegra 4 ma 3 lata gwarancji. Liderzy zestawienia mają po 5 lat, ale nie przeszkadza to być wysoko w tym rankingu. To świetny model do domowego użytku i warto na niego zwrócić uwagę. Listopadowa aktualizacja przyniosła spore zmiany, ponieważ ta maszyna, utrzymując się przez dłuższy czas w sporej promocji, została przesunięta do budżetu ok. 1000 zł. W takiej cenie to jest świetna opcja!

Główne atuty Texi Tegra 4 to:

 • funkcjonalny overlock domowy
 • możliwość szycia 2-, 3- lub 4-ma nićmi
 • wolne ramię
 • regulacja docisku stopki
 • prędkość 1200 wkłuć na minutę
 • LEDowe oświetlenie pola pracy

3. ŁUCZNIK 720D-4

Owerlok ŁUCZNIK 720D-4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O ŁUCZNIK 720D-4

Owerlok Łucznik 720D-4 Ultralock kusi ceną i funkcjonalnością. Nie zabrakło w nim regulacji docisku stopki i wolnego ramienia, a w wyposażeniu standardowym jest nawet pojemnik na ścinki. W połączeniu z całą resztą akcesoriów tworzy to bogaty zestaw startowy. Szybkość owerloka Łucznik nie odbiega od standardów - potrafi wykonać 1300 wkłuć na minutę. Możemy na nim wykonać ściegi 2, 3 oraz 4-nitkowe, a dzięki wolnemu ramieniu łatwo poradzić sobie z obrzuceniem rękawów czy nogawek.
Podobnie jak wyżej opisany model Singera, overlock Łucznik ma 2-letnią gwarancję producenta. Niedużo, ale w tej cenie nie można mieć wszystkiego :) Mamy, testowaliśmy i możemy spokojnie polecić do domowego użytku. Za tą cenę jest to propozycja absolutnie warta rozważenia.

Główne atuty Łucznik 720D-4 to:

 • stablina konstrukcja
 • prędkość maksymalna 1300 wkłuć na minutę
 • regulowany docisk stopki
 • wolne ramię
 • możliwość szycia 2, 3, 4 nićmi
 • bogate wyposażenie standardowe
 • 2 lata gwarancji

4. REDSTAR 4.0

Owerlok Redstar 4.0

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O REDSTAR 4.0

Owerlok Redstar 4.0 wymieniamy na końcu, ale jak już wyżej wspomnieliśmy, ciężko obiektywnie poustawiać modele overlocków. Tym bardziej, że funkcjonalności i możliwości mają podobne. Owerlok Redstar 4.0 jest równie szybki i - tak jak poprzednie modele - ma wolne ramię. Jest całkiem nieźle wyposażony, ale brak mu np regulacji docisku stopki, co może być dla niektórych sporym minusem.
Producent zapewnia 2-letnią gwarancję, co z wyłączeniem lidera - owerloka Elny 264D - jest standardowym okresem w tym budżecie. Mimo braku regulacji docisku, jest to ciekawa propozycja w tym budżecie. Jeśli szukacie owerloka do domowych zadań, Redstar 4.0 może w zupełności wystarczyć.

Główne atuty Redstar 4.0 to:

 • stabilna metalowa konstrukcja
 • prędkość maksymalna 1300 wkłuć na minutę
 • LEDowe oświetlenie pola pracy
 • wolne ramię
 • możliwość szycia 3 lub 4 nićmi
 • dobrze wyposażony
 • 2 lata gwarancji

RANKING OWERLOKÓW DOMOWYCH ZA OK. 1500 ZŁ

Dobry owerlok domowy za 1500 zł? Proszę :) Czy będzie potrafił więcej niż overlock domowy za 1000 zł? Nie zawsze. Jednak w zdecydowanej większości przypadków zwiększając budżet na zakup, do wyboru będą lepsze modele, czasem lepiej wyposażone, mocniejsze, od bardziej uznanych producentów. Zazwyczaj jest to kombinacja wymienionych przed chwilą czynników. W tym budżecie większość modeli będzie potrafiła szyć 3 lub 4 nićmi, jednak ze spokojem znajdziemy już dobre owerloki domowe, które potrafią szyć również 2 nitkami.
Ten przedział cenowy miał od lat jednego lidera - JANOME 990D. A to dlatego, że ten overlock może być wykorzystywany nie tylko w domu, ale też do intensywnej eksploatacji chałupniczej lub po prostu w zakładzie krawieckim. Wzrost cen spowodował jednak przeniesienie tej kultowej maszyny do zestawienia do ok 2000 zł. Jednak dobrych owerloków domowych do 1500 zł jest całkiem sporo, więc przedstawiamy aktualny TOP. Renomowani producenci i modele godne uwagi. Zapraszamy!

1. ELNA 264D

Owerlok Elna 264D

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O ELNA 264D

Owerlok Elna 264D to świetny model zarówno do domowych prac, jak i chałupniczego użytku. W tym owerloku znajdziemy bardzo mocny silnik, który pozwoli na komfortową pracę, nawet podczas długich sesji. Wbije się w materiał z prędkością 1300 wkłuć na minutę i poradzi sobie doskonale z tkaninami, dzianinami, materiałami elastycznymi, a nawet grubymi kocami.
Owerlok Elna 264D to model wydajny, wyposażony w regulację docisku stopki i, oczywiście, w mechanizm różnicowy. Podobnie jak zdecydowana większość domowych owerloków, nie ma wolnego ramienia. Można mu też zarzucić, że nie ma nawlekacza dolnego chwytacza, ale nawlekanie jest tak proste, że nie stanowi to problemu. Nawet początkująca osoba szybko opanuje cały proces nawlekania.

Jeszcze kilka słów o jakości ściegów. Owerlok szyje kapitalnie :) Oczywiście należy zadbać o właściwe ustawienia naprężeń, ale to jest podstawa i dotyczy każdego owerloka domowego. Zarówno ściegi 3-nitkowe, jak i 4-nitkowe są trwałe i estetyczne. Koniecznie zwróćcie uwagę na ten model!

Główne atuty Elna 264D to:

 • mocna i stabilna konstrukcja i metalowe podzespoły
 • rewelacyjny stosunek jakości do ceny
 • regulacja docisku stopki
 • 1300 wkłuć na minutę
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • 5 lat gwarancji

2. PFAFF HOBBYLOCK 2.0

Owerlok Pfaff Hobbylock 2.0

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O PFAFF HOBBYLOCK 2.0

Owerlok Pfaff Hobbylock 2.0 i bliźniaczy model Husqvarna Huskylock S15 to niemal identyczne modele pod kątem funkcji i wyposażenia. Obok modelu Texi Tegra to jedyne w tej części zestawienia modele, które mają możliwość szycia również 2 nićmi (przypominamy, że pozostałe modele potrafią wykonywać ściegi 3- i 4-nitkowe). Mają dzięki temu więcej programów ściegowych. Wyposażone są w regulację docisku stopki oraz wolne ramię, które pomaga podczas szycia wąskich elementów. Mają też funkcję elektronicznej regulacji siły wkłucia igły. W każdych warunkach igła wkłuwa się płynnie, z taką samą mocą.
Znaleźć w takich cenach owerloki bardzo uznanych i renomowanych producentów, potrafiące szyć 2, 3, i 4 nićmi, nie jest łatwo i dlatego znajdują sobie miejsce w rankingu. To bardzo dobre domowe sprzęty - solidne i bogato wyposażone.

Główne atuty Pfaff Hobbylock 2.0 to:

 • metalowa konstrukcja
 • prędkość maksymalna 1300 wkłuć na minutę
 • regulowany docisk stopki
 • wolne ramię
 • możliwość szycia 2, 3, 4 nićmi
 • elektroniczna regulacja siły wkłucia igły
 • 5 lat gwarancji

3. BROTHER 2104D

Owerlok Brother 2104D

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O BROTHER 2104D

Owerlok Brother 2104D to również ciekawa propozycja wśród owerloków do 1500 zł. Nie tak mocny jak Janome i Elna, ale również bardzo funkcjonalny. Wyróżnia się wolnym ramieniem, dzięki któremu łatwiej można radzić sobie z obrzucaniem rękawów i nogawek. Jest też regulacja docisku stopki i dokładna regulacja szerokości oraz długości ściegu. Brother potrafi szyć z prędkością 1300 wkłuć na minutę, a opcjonalnie można do niego dobrać stolik powiększający pole pracy. Maszyna będzie stanowić świetny dodatek do każdej szwalni.
Brother 2104D idealnie wpasowuje się w potrzeby osób, które poszukują wygodnego i funkcjonalnego owerloka do domowych zadań.

Główne atuty Brother 2104D to:

 • funkcjonalny overlock domowy
 • wolne ramię
 • regulacja docisku stopki
 • prędkość 1300 wkłuć na minutę
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • nawlekacz chwytacza dolnego

4. SINGER 14SH754

Owerlok SINGER 14SH754

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O SINGER 14SH754

Owerlok Singer 14SH754 również wart jest wyróżnienia w rankingu owerloków do ok. 1500 zł. Ma sporo funkcjonalności. Do podstawy, czyli transportu dyferencyjnego, dołożono regulację docisku stopki oraz wolne ramię. Poza tym warto zaznaczyć, że owerlok Singer 14SH754 potrafi wykonać ściegi 2, 3 i 4-nitkowe. To dobry owerlok do domowych, uniwersalnych zadań, dobry dodatek do domowej pracowni.
Singer 14SH754 jest dość prosty w nawlekaniu i szyje z prędkością 1300 wkłuć na minutę. Bardzo ciekawy i wart uwagi model w budżecie do ok. 1500 zł. Co prawda ma tylko 2-letnią gwarancję, ale nie dostajemy żadnych zwrotnych informacji o awaryjności modelu :)
Jedynym wyraźnym mankamentem może być jego dostępność, która od wielu długich miesięcy pozostawia sporo do życzenia. Dawno go nie widzieliśmy, ale liczymy, że wróci :)

Główne atuty Singer 14SH754 to:

 • mocny i solidny owerlok
 • prędkość do 1300 wkłuć na minutę
 • wolne ramię
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • ściegi 2, 3, 4-nitkowe
 • 2 lata gwarancji

RANKING OWERLOKÓW DOMOWYCH ZA OK. 2000 ZŁ

W tej części podpowiadamy, jaki owerlok domowy kupić za 2000 zł. Zanim przejdziemy do konkretów, kilka informacji o tym, czego w tym budżecie można się spodziewać.
Przede wszystkim przedstawione tu modele potrafią szyć 2, 3 i 4 nićmi. Na tym poziomie jest to standard, podobnie jak nawlekacz dolnego chwytacza oraz regulacja docisku stopki (wyjątkiem będzie tu Janome 990D, który jest 3,4-nitkowym owerlokiem i po wzroście ceny wypadł z zestawienia do 1500 zł). Wybrane przez nas modele są nieco bardziej funkcjonalne od wyżej wymienionych w przedziale do 1500 zł. Są proste w obsłudze i mają wygodnie rozmieszczone pokrętła regulacji.

Lider zestawienia jest od długich miesięcy jeden - to Elna 664 PRO. Za swoje możliwości, wygodę użytkowania, ale przede wszystkim za swój uniwersalizm. Niezależnie, czy szukasz owerloka domowego do prac hobbystycznych, czy do chałupniczego szycia. Niezależnie czy jesteś osobą początkującą, czy sporo już o szyciu na owerloku już wiesz. W każdym z przypadków 664 PRO będzie kapitalnym wyborem.
Poza nim jest oczywiście jeszcze kilka modeli, które z czystym sumieniem można polecić. O każdym napisaliśmy kilka słów, a w razie chęci zapoznania się z pełną specyfikacją, zachęcamy do kliknięcia w link przy wybranym modelu.

1. ELNA 664PRO

Owerlok Elna 664 pro

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O ELNA 664 PRO

Owerlok Elna 664 PRO - bezkonkurencyjny wśród owerloków do ok. 2000 zł. Najnowocześniejszy w zestawieniu – z wyświetlaczem, uchylnym uchwytem igieł pomocnym przy ich zmianie, odcięciem zasilania przy otwartej obudowie. Najmocniejszy i choć nie najszybszy (pod tym kątem prowadzi Juki), to stosunek jakości i możliwości do ceny jest niebywały. Podobnie jak pozostałe Elny – z 5-letnią gwarancją. Zasłużony numer 1.
Zarówno wyświetlacz z podpowiedziami jakich ustawień użyć, nawlekacz chwytacza oraz pozostałe ułatwienia sprawiają, że z tym modelem poradzi sobie każdy, nawet zupełnie początkujący w temacie owerloków domowych. Doskonale wyposażony, stabilny i trwały. A do tego bardzo nowoczesny.

Główne atuty Elna 664 PRO to:

 • trwałe metalowe podzespoły
 • nowoczesne rozwiązania
 • regulacja docisku stopki
 • 1300 wkłuć na minutę
 • wyświetlacz z podpowiedziami
 • możliwość szycia 2, 3, 4 nićmi
 • 5 lat gwarancji i bogate wyposażenie

2. JANOME 744D

Owerlok JANOME 744D

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME 744D

Owerlok Janome 744D do czasu pojawienia się nowej Elny był liderem i jednym z najpopularniejszych owerloków domowych w tym segmencie. Jest równie mocny i szybki. Plusem jest posiadanie wolnego ramienia, które pomoże w pracy z mniejszymi elementami. Z uwagi na dużą moc, podobnie jak Elna, można go śmiało używać również w chałupnictwie i pracowni. Janome 744D również posiada 5-letnią gwarancję.
Trwały, mocny i łatwy w obsłudze. Nawlekacz chwytacza i barwne oznaczenia na panelu maszyny pomogą szybko się z nią oswoić. Szybka i prosta regulacja parametrów ściegu sprawi, że uzyskanie profesjonalnego i rewelacyjnie wyglądającego obrzucenia to już czysta formalność.

Główne atuty Janome 744D to:

 • trwały i mocny
 • regulacja docisku stopki
 • prędkość 1300 wkłuć na minutę
 • wolne ramię
 • możliwość szycia 2, 3, 4 nićmi
 • nawlekacz chwytacza dolnego
 • 5 lat gwarancji

3. JANOME 990D

Owerlok Janome 990D

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME 990D

Owerlok Janome 990D - był liderem zestawienia do ok 1500 zł, jednak w "wadze ciężkiej" musi uczciwie uznać wyższość bardziej zaawansowanych modeli. Z uwagi na niską jak na ten przedział cenę, umieszczamy go na podium, chociażnastepne modele - Juki i Brother - są od niego bardziej funkcjonalne i potrafią więcej.
990D niezwykle mocny silnik oraz konstrukcję i 5-letnią gwarancję. Przeszyje bez problemu dzianiny, jedwab, materiały elastyczne, a nawet wełniane koce. Szybki – 1300 wkłuć na minutę, trwały i wydajny, z regulacją docisku stopki. Nie posiada nawlekacza, ani wolnego ramienia, ale jest prosty w obsłudze i nie do zdarcia. Z uwagi na moc i trwałość polecany również chałupnikom oraz pracowniom na warsztaty krawieckie.
Janome 990D jest dostępny już długi czas i zyskał sobie status kultowego. Do zadań domowych i pracy chałupniczej nadaje się idealnie, a już na starcie, do wyposażenia standardowego, dokładane są gratisowe stopki. Aktualny nr 1 wśród bestsellerów. Sprawdź koniecznie!

Główne atuty Janome 990D to:

 • bardzo mocna i stabilna konstrukcja
 • metalowe podzespoły
 • regulacja docisku stopki
 • 1300 wkłuć na minutę
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • 5 lat gwarancji i bogaty zestaw gratisów

4. JUKI MO-654DE

Owerlok Juki MO-654DE

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JUKI MO-654 DE

Owerlok Juki MO-654 DE możliwościami nie odstaje od Elny i Janome 744D, ale znalazł się za ich plecami. Jest najszybszy z tego towarzystwa – potrafi szyć z maksymalną prędkością 1500 wkłuć na minutę (przy standardowych 1300). Podobnie jak Elna, odcina zasilanie przy otwartej obudowie, a dodatkowo można wyłączyć oświetlenie w razie potrzeby. To świetny model i gdyby nie krótsza gwarancja i nieco wyższa cena, to mielibyśmy zagwozdkę, czy nie postawić go wyżej w zestawieniu.
To nowoczesny model, który wyróżnia się przede wszystkim prędkością maksymalną. Próżno szukać innych owerloków domowych, które mogą poszczycić się 1500 wkłuciami na minutę. Z uwagi na moc i wydajność, można z powodzeniem wstawić MO-654DE nie tylko do domu, ale też do niedużej pracowni.

Główne atuty Juki MO-654DE to:

 • metalowe podzespoły i solidna konstrukcja
 • prędkość do 1500 wkłuć na minutę
 • nawlekacz chwytacza dolnego
 • nowoczesne rozwiązania
 • możliwość szycia 2, 3, 4 nićmi
 • regulacja docisku stopki

5. BROTHER 4234D

Owerlok Brother 4234D

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O BROTHER 4234D

Owerlok Brother 4234D to zdaniem wielu, najładniejszy overlock w zestawieniu. Ale to przecież nie konkurs piękności :) Na szczęście w parze z urokiem idą również możliwości owerloka. W całym zestawieniu wypada najsłabiej, jeśli weźmiemy pod uwagę moc, ale pod kątem funkcjonalności, to prawdziwe mistrzostwo świata. Do wszelkich wygód w postaci nawlekacza chwytacza, wolnego ramienia czy regulacji docisku stopki dochodzi tu jeszcze automatyczny nawlekacz igieł. Owerlok Brother 4234D jest dzięki temu bardzo łatwy i wygodny w nawlekaniu.
Szukasz owerloka do 2000 zł do pracy? To raczej nie ten model - są mocniejsze i wymieniliśmy je już w tym zestawieniu. Ale jeśli poszukujesz solidnego domowego owerloka, który zapewni doskonałą jakość ściegów i przeniesie Cię na wyższy stopień profesjonalizmu, częstuj się :) To świetny overlock.

Główne atuty Brother 4234D to:

 • metalowa konstrukcja
 • prędkość maksymalna 1300 wkłuć na minutę
 • regulowany docisk stopki
 • wolne ramię
 • możliwość szycia 2, 3, 4 nićmi
 • bardzo funkcjonalny i prosty w nawlekaniu i obsłudze

OWERLOKI DOMOWE Z PNEUMATYCZNYM NAWLEKANIEM

Poszukując owerloka domowego, można się zetknąć w wieloma mitami na jego temat. Jaki ten owerlok trudny w obsłudze, jak ciężko go poprawnie nawlec i wyregulować. Chętnie obalamy te mity. Wszak wystarczy chwilę z owerlokiem domowym spędzić, żeby się z nim zaprzyjaźnić... Ale zamiast przekonywać, że wcale nie jest tak trudno, zapraszamy do zapoznania się z modelami pneumatycznymi.
W takich owerlokach za nawlekanie chwytaczy, czyli elementów, których nawlekanie sprawia najwięcej kłopotów, odpowiada specjalny pneumatyczny system. Żeby nawlec owerlok, wystarczy wsunąć nitkę i przesunąć dźwignię. Prawda, że proste? I takie jest w rzeczywistości. Do tego możemy liczyć również na nawlekacz igieł. Cały praces nawlekania jest maksymalnie uproszczony.

Owerloki z pneumatycznym systemem nawlekania to absolutny top owerloków domowych. Nie należą do najtańszych, ale kupując taki owerlok, możemy liczyć nie tylko na łatwość nawlekania, ale równiez na ogromną funkcjonalność i absolutnie najwyższą jakość ściegów.

JANOME AT2000D

Owerlok Janome AT2000D

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME AT2000D

Owerlok Janome AT2000D - nie dość, że mocny i szybki, to jeszcze świetnie wygląda :) Oczywiście, nie jest to najważniejsze, ale jeśli dodamy, że w parze z tym idzie absolutna precyzja i piękne, estetyczne ściegi, to mamy model doskonały. Janome AT2000D to genialna kultura pracy. Czuć jego moc, jest bardzo stabilny i szyje się na nim absolutnie wspaniale. Pneumatycznie nawlec można oba chwytacze, a do tego jest też do dyspozycji automatyczny nawlekacz igieł, który definitywnie kończy jakiekolewiek kłopoty z nawlekaniem tej maszyny.

Janome AT2000D to kwintesencja nowoczesności. Model wykonany z dbałością o każdy detal. Świetnie spasowane elementy i bardzo bogate wyposażenie standardowe, a do tego szereg akcesoriów dodatkowych możliwych do dokupienia. No i na koniec wisienka na torcie - ten owerlok domowy ma aż 6 lat gwarancji!

Główne atuty Janome AT2000D to:

 • bardzo mocna i stabilna konstrukcja
 • pneumatyczny system nawlekania chwytaczy
 • automatyczny nawlekacz igieł
 • regulacja docisku stopki
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • 6 lat gwarancji

JUKI MO-1000

Owerlok Juki MO-1000

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JUKI MO-1000

Owerlok Juki MO-1000 wyróżnia się nie tylko sposobem nawlekania, ale też maksymalną prędkością szycia. Juki MO1000 potrafi się wkłuć aż 1500 razy na minutę. Ale, podobnie jak przy AT200D prawdziwą różnicę robi tu pneumatyczny system nawlekania chwytaczy oraz nawlekacz igieł. Podobnie też jak w modelu Janome, możemy szyć ściegami 2, 3 i 4-nitkowymi, a także regulować parametry długości ściegu oraz dyferencjału.
Juki MO-1000 to maszyna mocna i bardzo szybka. W wyposażeniu standardowym tego owerloka znajdziemy wszystkie niezbędne akcesoria. Takich owerloków można spokojnie używać nie tylko w domu, ale też na warsztatach oraz w pracowniach karwieckich. Ten model ma 3 lata gwarancji.

Główne atuty Juki MO-1000 to:

 • solidna konstrukcja
 • pneumatyczne nawlekanie chwytaczy
 • regulacja docisku stopki
 • prędkość 1500 wkłuć na minutę
 • LEDowe oświetlenie pola pracy
 • nawlekacz igieł

JAKI OWERLOK KUPIĆ – wybierz mądrze!

Jaki owerlok kupić, żeby nie przepłacić? Nie jest sztuką wydać duże pieniądze na owerloka, który posiada wszystko. Owerlok z wolnym ramieniem, mereżką, z regulacją docisku stopki – najlepiej gdyby miał te funkcje, a do tego był szybki, mocny i bezawaryjny…
Jeśli tak podejdziesz do tematu, dostaniesz świetny owerlok domowy. Pytanie tylko, czy te wszystkie zachwalane przez sprzedawcę funkcje będą ci potrzebne?

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Wybierz mądrze! To znaczy zastanów się co chcesz szyć, jak często i czego w związku z tym będziesz wymagać od owerloka domowego. Jeśli jest szansa na rozwój Twojej pasji i wzrost wymagań wobec owerlocka, weź to również pod uwagę przy wyborze, żeby nie musieć wymieniać sprzętu za 2-3 lata. Warto to dobrze przemyśleć, ponieważ funkcji do overlocka domowego już się nie dokupi.
Kliknij w powyższy banner i wypełnij krótki formularz jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze owerloka. Dostaniesz gotowe propozycje, skrojone na Twoje potrzeby :).

DOBRY OWERLOCK DOMOWY – co to znaczy i ile kosztuje?

Owerlok z Lidla? Owerlok z Biedronki? Czy markety to dobre miejsce na zakup owerloka domowego? Odpowiedź na takie pytania nigdy nie jest jednoznaczna. Owerloki Sivercrest, Łucznik, Arka, czy Singer cieszą się sporą popularnością i mają swoje grono fanów.
W tej chwili markety mają coraz szerszą ofertę modeli do wyboru i można dostać już nierzadko renomowany sprzęt. To niezwykle ważne, ponieważ jakość i odpowiednie spasowanie części i podzespołów w owerloku domowym są bardzo istotne. O wiele istotniejsze niż w przypadku maszyn do szycia. Owerloki pracują dużo szybciej, a idealny wygląd ściegu jest uzależniony przede wszystkim od jakości i precyzji pracy podzespołów.

Co to znaczy dobry owerlok domowy?

Najlepszy owerlok, to taki, który jest dopasowany do Twoich potrzeb. Nie najdroższy.

Nie jest tajemnicą, że owerloki domowe Elna, Brother, Janome, Juki, Husqvarna czy Pfaff są droższe od typowo marketowych modeli, ale też w parze z ceną idzie wysoka jakość i gwarancja renomowanego producenta.
Niekoniecznie trzeba od razu wybierać spośród najdroższych modeli. Jednak wysoce zalecamy zakup sprawdzonych modeli, które pozwolą na przyjemną pracę bez nerwów :) Jeśli cenisz sobie spokój ducha po zakupie, naturalnym miejszcem na zakup wydaje się sklep specjalistyczny. Nawet, jak cena jest nieco wyższa od marketowej, pamiętaj, że w pakiecie dostajesz również opiekę posprzedażową i konkretny numer telefonu, pod którym uzyskasz fachową pomoc w razie potrzeby.

OVERLOCK DOMOWY – przydatne funkcje i rozwiązania

Poniżej zamieszczamy krótki opis funkcji, które wzięliśmy pod uwagę tworząc nasz ranking owerloków domowych. Funkcjonalności w nowoczesnych owerlokach jest dużo więcej, ale część z nich można znaleźć w każdym dobrym modelu, więc nie wszystkie w tym miejscu wyszczególnimy. Oto lista funkcji, które wyróżniają poszczególne modele, i które robią różnicę pod kątem łatwości obsługi i możliwości:

Regulacja docisku stopki.

Regulacja docisku stopki. Ta funkcja w owerloku, podobnie jak w maszynie wieloczynnościowej, pozwoli nam dostosować siłę, z jaką stopka naciska na ząbki transportera. Ma to bardzo duży wpływ na transportowanie materiału. Szczególnie przydaje się podczas szycia dzianin, tkanin elastycznych.

Nawlekacz chwytacza

Nawlekacz chwytacza. Duże ułatwienie w nawlekaniu dolnego chwytacza, czyli elementu najtrudniejszego do nawlekania w owerlokach. Funkcja przydatna, chociaż nie niezbędna (jeśli jej nie ma to znaczy, że spokojnie można sobie poradzić z nawlekaniem bez jej pomocy).

Wolne ramię

Wolne ramię. Wolne ramię pozwoli łatwiej szyć po obwodzie, dzięki czemu bez trudu obrzucimy krawędzie rękawów czy nogawek i doszyjemy ściągacz. Funkcja nie przyda się jeśli będziesz szyć tylko ubrania dla dzieci (obwód wolnego ramienia jest zbyt duży).

Wyświetlacz

Wyświetlacz. Duże udogodnienie, szczególnie dla początkujących. Na wyświetlaczu można odczytać wszelkie parametry ściegu, które należy ustawić w owerloku. Z czasem je zapamiętamy, ale trzeba przyznać, że jest to wygodne rozwiązanie, które zawsze jest pod ręką w przeciwieństwie do instrukcji obsługi.

Umiejscowienie pokręteł

Umiejscowienie pokręteł. Ważne, żeby wszystkie istotne pokrętła były pod ręką. Wciąż zdarzają się modele, w których musimy otwierać pokrywy, żeby dostać się do suwaków i pokręteł regulacji. Zdecydowanie wygodniej jest mieć to wszystko pod ręką, w dostępnym miejscu na obudowie owerloka.

Stopka zintegrowana z talerzykami naprężacza

Stopka zintegrowana z talerzykami naprężacza. Budowa niektórych owerloków (umiejscowienie pokręteł regulacji naprężenia) pozwala na współpracę podnośnika stopki z naprężaczami. Przy podniesionej stopce, talerzyki naprężacza się otwierają i pozwalają łatwiej nawlec owerloka.

Zdecydowana większość dostępnych aktualnie modeli będzie ponadto wyposażona w:

 • mechanizm różnicowy (dyferencjał)
 • możliwość szycia mereżką
 • regulację długości ściegu
 • regulację głębokości cięcia noża obcinającego
 • możliwość włączania / wyłączania noża obcinającego
 • barwny system nawlekania nici

Opisy funkcji znajdziesz przy każdym modelu owerloka w naszym sklepie, więc nie trzeba wszystkiego zapamiętywać :)

PODSUMOWANIE RANKINGU OWERLOKÓW DOMOWYCH

Niezwykle ciężko stworzyć uniwersalny ranking w takim temacie jak maszyny do szycia czy owerloki. Dlatego jako główne kryterium podziału w naszym rankingu owerloków domowych, wzięliśmy budżet. Dobrych i godnych polecenia modeli owerloków jest, jak widać powyżej, całkiem sporo. Najważniejsze, to określić swoje potrzeby i wymagania, bo nie zawsze kupno droższego modelu będzie opłacalne. Wszak po co płacić za funkcje, których nie będziemy nigdy używać?

O ile nie podjęliśmy rękawicy, żeby ponumerować każde z miejsc w rankingu owerloków, to w każdej części rankingu jest wyraźny lider, który wyróżnia się na tle konkurencji. Zdecyduj, do czego będziesz używać owerloka i dopasuj model. A jeśli masz wątpliwości - chętnie je rozwiejemy i pomożemy wybrać najbardziej pasujący model owerloka domowego.

Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Zapraszamy!