Skoro overlock domowy pojawił się w kręgu Twoich zainteresowań, to znaczy, że ścieg overlockowy w maszynie do szycia przestał wystarczać :) Zakup overlocka pozwoli podejść do tematu szycia i wykańczania projektów nieco bardziej profesjonalnie.
Zatem jaki overlock domowy wybrać, żeby spełnił oczekiwania i służył długo i bezawaryjnie? Jaka jest cena dobrego owerloka? Wszystkiego dowiesz się z lektury tego wpisu. Zapraszamy.
Zdajemy sobie sprawę, że temat wyboru takiego sprzętu nie jest prosty, ale w tym artykule się z nim rozprawimy. Po przeczytaniu będzie już dla Ciebie jasne co to jest owerlok, jakie ma funkcje i do czego możesz go użyć. Oprócz podstawowych informacji podpowiemy Ci jaki owerlok kupić do domu w formie rankingu overlocków, który systematycznie będziemy uaktualniać - gdy na rynku pojawi się coś wartego uwagi. Dzięki temu wybór dobrego overlocka do domu powinien stać się zdecydowanie prostszy.
Poniżej droga na skróty do konkretnych części tekstu:
OWERLOKI DOMOWE RANKING - POLECANE MODELE
Ostatnia aktualizacja: GRUDZIEŃ 2024
Owerloki wyraźnie różnią się budową od "zwykłych" maszyn do szycia
Owerlok to specjalny typ maszyny do szycia, który wyraźnie różni się od standardowej maszyny. Używa 1 lub 2 igieł, a zamiast dolnej szpulki z nicią posiada dwa chwytacze odpowiadające za wiązanie ściegu. Najczęściej na owerloku szyje się przy użyciu 3 lub 4 nitek - dwóch od chwytaczy i jedną lub dwiema od igły. Kluczową cechą owerloka jest również nóż obcinający skraj materiału. Przy użyciu owerloka szyje się przy brzegu, a jego specjalny sposób zawiązywania nici pozwala na zabezpieczenie krawędzi przed pruciem, strzępieniem. Możemy wykorzystać 3-nitkowy ścieg do obrzucenia, natomiast 4-nitkowy ścieg do obrzucenia skraju przy jednoczesnym zszyciu warstw materiałów. Specyficzne ścegi wykonane owerlokiem są dużo bardziej elastyczne i trwałe, niż tak zwane "ściegi owerlokowe" wykonywane na zwykłej wieloczynnościowej maszynie. Możliwości owerloka docenisz szczególnie podczas szycia dzianin i innych materiałów elastycznych, jest nieoceniony przy szyciu odzieżowym.
Korzystając z okazji odpowiemy też na drugie, często padające pytanie - jak to się poprawnie pisze? To bez znaczenia. Pisz tak, jak Ci dogodniej. Najważniejsze, że wiesz już, o którą maszynę chodzi. :)
Od lat w użyciu występuje zarówno wersja angielska overlock, jak i spolszczona owerlok, a nawet ich połączenia czyli owerlocki. Zamiast sporów o pisownię, poświęciliśmy czas na ich dogłębne zbadanie, dlatego dziś możemy przekazać Ci trochę wskazówek i sugestii.
Tak jak owerlok jest bardziej specjalistyczną i skomplikowaną maszyną, tak i jego cena jest większa w porównaniu do zwykłej wieloczynnościowej maszyny do szycia. Zakup dobrego owerloka jednej z wiodących marek wiąże się z wydatkiem rzędu 1500-2000 zł i to na tym segmencie urządzeń skupimy uwagę w pierszej kolejności. Znajdziesz tutaj sprawdzone owerloki, które są dostępne na rynku już bardzo długo. Mają ugruntowaną pozycję, a ich grono sympatyków można liczyć w tysiącach. Zapewniają dobrą kuturę pracy, długą żywotnosć i niską awaryjność. Są to doskonałe maszyny do domowego, hobbystycznego szycia jak i sprawdzą się jako uzupełnienie chałupniczej pracowni, na warsztaty czy kursy szycia.
ZAMÓW
JANOME 990D
Janome 990D to kapitalny owerlok do domu, jak i do pracowni chałupniczej, na kursy czy warsztaty. Jego największym walorem jest bardzo dobra jakość wykonania, która przekłada się na dobrą kulturę pracy. Począwszy od stabilnego teleskopowego masztu prowadzącego nici, skończywszy na solidnych chwytaczach wykonanie owerloka pozostawia bardzo pozytywne wrażenie. Maszyna jest dobrze wyważona, stabilna i nie "biega" po stole w trakcie szycia, nawet gdy rozwiniesz pełną prędkość dochodzącą do 1300 wkłuć na minutę. Dodatkowo posiada nóżki z przyssawkami, co jeszcze dodatkowo stabilizuje go na miejscu.
Jest bardzo ceniony za dużą tolerancję materiałów, z którymi radzi sobie bez większych kłopotów. Janome 990D nie należy do kapryśnych, szyje sprawnie zarówno lekkie elastyczne materiały, jak i grubsze materiały z dodatkowym wypełnieniem. Mocny i wydajny silnik zapewnia komfortową pracę i spory zapas siły przebicia, dlatego bez trudu poradzisz sobie z szyciem wszytkiego, co wpadnie Ci pod rękę. Dodatkowym atutem owerloka Janome 990D jest stosunkowo cicha praca, szczególnie w porównaniu z jego tańszymi konkurentami.
Co ciekawe, w Polsce możemy znaleźć również bliźniaczy model ELNA 264D, nad którym również warto się pochylić. Na korzyść Janome 990D przemawia bardzo dobre przygotowanie do samodzielnej konserwacji i oliwienia - w kilku miejscach przygotowano otwory, w które wystarczy zakropić co jakiś czas kropelkę oleju wazelinowego. Elna niestety nie ma otworów w obudowie, co wiąże się z koniecznością rozkręcania obudowy gdy chcemy go dogłębniej naoliwić.
Dodatkowo w komplecie z Janome otrzymujesz małe pudełeczko, w którym znajdziesz prowadnik ułatwiający prowadzenie materiału oraz stopki, które mogą przydać się przy szyciu ściegiem krytym, naszywaniu dekoracyjnych koralików i perełek, wszywaniu wypustki.
Każda z igieł mocowana osobnym wkrętem
Solidne mechanizmy odpowiadające za wiązanie ściegu
Przykłady ściegów wykonane ozdobną nicią
Janome 990D jest najlepszą propozycją dla osób szukających stosunkowo prostej, wysoce niezawodnej maszyny, szczególnie szyjących regularnie.
Główne atuty Janome 990D to:
ZAMÓW
BROTHER 1034DX
Drugą ciekawą propozycją jest owerlok Brother 1034DX. To świetny owerlok w niewygórowanej cenie. Wśród jego atutów możemy wymienić funkcję regulacji docisku stopki, a także wolne ramię. Choć jego obwód jest dość spory (jak w każdym owerloku), może być niekiedy przydatną opcją. Ciekawym rozwiązaniem w owerlokach Brother jest dźwignia podnosząca stopkę umieszczona po prawej stronie - wygodnie, zawsze pod ręką. Pozostałe istotne elementy odpowiadające za regulacje parametrów ściegu również umieszczono rozsądnie, dając do nich łatwy dostęp.
Spora siła przebicia i szeroki zakres materiałów, z którymi radzi sobie bez trudu Brother 1034DX sprawiają, że dobrze sprawuje się zarówno w domu, jak i w warsztatowniach, pracowniach, szkołach szycia. Przygotowanie owerloka do pracy ułatwia nawlekacz dolnego chwytacza. Ponieważ lewa pokrywa nie jest otwierana, dostęp do chwytacza jest utrudniony, dlatego zastosowano specjalny mechanizm, który uwidacznia chwytacz dając do niego łatwy dostęp. Cała droga prowadzenia nici jest oznaczona kolorowymi puntami. Po kilku próbach nawlekanie nie powinno stanowić większego problemu.
Owerloki Brother to świetny wybór dla osób poszukujących niezawodnych i wydajnych maszyn do szycia. Cechują się dobrą jakością wykonania, łatwą obsługą oraz sporą wszechstronnością. Wszystko to sprawia, że są warte zakupu zarówno dla amatorów, jak i osoby, które zebrały już doświadczenie w szyciu na takich maszynach. Niestety, w porównaniu do innych marek, mogą być nieco głośniejsze podczas pracy, co jest niewielką wadą w zestawieniu z ich zaletami.
W sprzedaży dostępne są dwa bliźniacze modele 1034DX oraz 2104D - kieruj się ceną lub wyglądem. :)
Główne atuty Brother 1034DX to:
ZAMÓW
REDSTAR 4.0S
Kandydat numer trzy to propozycja dla osób poszukujących sprzętu z niższej półki cenowej. Redstar 4.0S to opdowiedź na potrzeby wszystkich szukających niezbyt drogiego owerloka. Wśród budżetowych opcji jest to obecnie najciekawsza z propozycji. Owerlok 4.0S moze szyć zarówno 3- i 4- nitkowo, a w razie potrzeby mamy do dyspozycji również delikatny ścieg 2-nitkowy. Duży plus za pokrętło umożliwiające regulację siłę nacisku stopki.
W Redstarze 4.0S bardzo spodobały nam się jasne i klarowne oznaczenia dotyczące nawlekania. Wydawać by się mogło, że nie da się tego już bardziej uprościć - a jednak, dodatkowe symbole wskazujące kolejność nawlekania z pewnością przydadzą się dla osób nie mających jeszcze wprawy w posługiwaniu się owerlokiem. Drukowana skrócona instrukcja wyjaśniająca nawlekanie również jest pomocna.
Dla osób, które miały już wcześniej styczność z owerlokiem problematyczne może być ulokowanie pokręteł regulacyjnych po lewej stronie. Jeśli będzie to Twój pierwszy owerlok, nie masz jeszcze żadnych przyzwyczajeń i nie wyniknie z tego duża niedogodność, jednak odnotowujemy, że istotne pokrętła w Redstarze choć na wierzchu, są jednak poza polem widzenia.
Plusem maszyny jest natomiast dołączony w zestawie pojemnik na ścinki - ten element rzadko pojawia się w komplecie, a tym bardziej w stosunkowo tanich maszynach.
Redstar 4.0S to aktualnie najlepszy z niskobudżetowych owerloków. Jego cena jest bardzo atrakcyjna, a całkem niezła jakość wykonania wyróżnia go na tle innych tanich owerloków.
Główne atuty Redstar 4.0S to:
Wybór odpowiedniego owerloka to decyzja, która w dużej mierze wpłynie na komfort i jakość Twojego szycia. W przedziale do 3000 złotych można znaleźć maszyny z wyższej półki, stworzone z myślą o regularnym i intensywnym wykorzystaniu. To propozycje dla osób, dla których liczy się precyzja, niezawodność, długowieczność sprzętu, a przy tym wysoki komfort pracy. Owerloki od wiodących producentów, które cechują się świetną jakością wykonania, dobrze przemyślaną konstrukcja i ciekawymi małymi dodatkami usprawniającymi szycie. Jeśli chcesz czerpać czystą przyjemność z każdego projektu, poznaj nasze propozycje najlepszych owerloków w cenie około 3000 zł.
ZAMÓW
ELNA 664 PRO
Elna 664 PRO to prawdziwa perełka w świecie owerloków, ciesząca się uznaniem zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorskich entuzjastów szycia. Jego cechą rozpoznawczą jest mały analogowy ekran, który wskazuje podpowiedzi dotyczące ustawienia ściegów. Dzięki temu w szczególności osoby bez wprawy w szyciu na owerloku mogą z łatwością osiągnąć zadowalające rezultaty. Małe dodatki w postaci odchylanego uchwytu igieł czy nawelkacza dolnego chwytacza dodatkowo sprzyjają łatwej obsłudze maszyny.
Jedną z często podkreślanych zalet wśród osób, które szyją na ELNIE 664 PRO jest wyjątkowo cicha praca. To cecha szczególnie doceniana przez mamy, które mogą szyć podczas drzemek swoich maluszków, nie martwiąc się o zakłócenie ich snu. Cicha praca maszyny jest efektem zastosowania solidnych podzespołów i ich odpowiedniego zestrojenia. Możesz bez większych obaw używać maszyny o dowolnej porze dnia.
Elna 664 PRO jest niezawodna, funkcjonalna i gwarantuje świetne efekty. To inwestycja, która przyniesie Ci dużo satysfakcji z szycia przez długie lata.
W owerlokach tej klasy nie może zabraknąć funkcji regulacji siły nacisku stopki. Warto jednak zaznaczyć, że w owerloku ELNA 664 PRO pokrętło regulacyjne przygotowano we wzorowy sposób. Pokrętło jest doskonale oznakowane, co znacznie ułatwia jego wykorzystanie. Szczególnie pomocna jest pozycja neutralna oznaczona literą "N", idealna do szycia większości materiałów. Dzięki temu, po dostosowaniu docisku do specyficznych materiałów, można łatwo wrócić do ustawień wyjściowych, co znacznie przyspiesza pracę i zwiększa komfort użytkowania.
W owerloku Elna znajdziesz też mniejsze dodatki, które wpływają na ogólny pozytywny odbiór urządzenia i komfort jego używania. W zestawie znajdziemy dołączany pojemnik na ścinki materiału, który pomaga utrzymać porządek podczas szycia. Dodatkowo, producent zadbał o zapasowy nóż obcinający, co jest nieocenione, gdy nagle potrzebujemy szybko wymienić tę część, unikając przestojów w pracy. Maszyna posiada także sprytny schowek umieszczony pod otwieraną przednią pokrywą, w którym można wygodnie przechowywać wkrętak, nawlekacz igły, konwerter 2-nitkowy, pudełko igieł oraz pęsetę – wszystko, co potrzebne, zawsze pod ręką.
ELNA 664 PRO to idealny wybór dla osób, które poszukują niezawodnej, wszechstronnej maszyny. Doskonale sprawdzi się u tych, którzy cenią precyzję, komfort pracy i sprawne szycie, niezależnie od rodzaju materiału.
Programator ze "ściągą" ustawień
Regulowana siła nacisku stopki
Łatwiejsza wymiana i nawlekanie igieł
ELNA 664PRO jest najlepszą propozycją dla osób szukających stosunkowo prostej, wysoce niezawodnej maszyny, szczególnie szyjących regularnie.
Główne atuty Elna 664 PRO to:
ZAMÓW
JANOME 744D
Owerlok Janome 744D do czasu pojawienia się nowej Elny był liderem i jednym z najpopularniejszych owerloków domowych w tym segmencie. Jest równie mocny i szybki. Jego plusem jest posiadanie wolnego ramienia, które może okazać się pomocne w pracy z mniejszymi elementami. Z uwagi na dużą moc, podobnie jak Elna, można go śmiało używać również w chałupnictwie i pracowni. Janome 744D również posiada 5-letnią gwarancję.
Trwały, mocny i łatwy w obsłudze. Nawlekacz chwytacza i barwne oznaczenia na panelu maszyny pomogą szybko się z nią oswoić. Szybka i prosta regulacja parametrów ściegu sprawi, że uzyskanie profesjonalnego i rewelacyjnie wyglądającego obrzucenia to już czysta formalność.
Główne atuty Janome 744D to:
ZAMÓW
BROTHER 4234D
Owerlok Brother 4234D to zdaniem wielu, najładniejszy overlock w zestawieniu. Ale to przecież nie konkurs piękności :) Na szczęście w parze z urokiem idą również możliwości owerloka. W całym zestawieniu wypada najsłabiej, jeśli weźmiemy pod uwagę moc, ale pod kątem funkcjonalności, to prawdziwe mistrzostwo świata. Do wszelkich wygód w postaci nawlekacza chwytacza, wolnego ramienia czy regulacji docisku stopki dochodzi tu jeszcze praktyczny wbudowany nawlekacz do igieł. Owerlok Brother 4234D jest dzięki temu bardzo łatwy i wygodny w nawlekaniu. Brother odróżnia się od innych marek umieszczeniem dźwigni do podnoszenia stopki po prawej stronie - co sprawia, że sięganie do niej jest znacznie ułatwione.
Szukasz owerloka do ~2500 zł, który zapewni doskonałą jakość ściegów i przeniesie Cię na wyższy stopień profesjonalizmu? Zecydowanie warto poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z tym kandydatem. Brother, podobnie jak Juki czy Janome to ścisła czołówka w tym segmencie maszyn do szycia.
Główne atuty Brother 4234D to:
Zastanawiasz się co jeszcze może potrafić owerlok? Odpowiedź to: automatyczne nawlekanie!.
Poszukując owerloka domowego, można się zetknąć w wieloma mitami na jego temat. Jaki ten owerlok trudny w obsłudze, jak ciężko go poprawnie nawlec i wyregulować. Chętnie obalamy te mity. Wszak wystarczy chwilę z owerlokiem domowym spędzić, żeby się z nim zaprzyjaźnić... Ale zamiast przekonywać, że wcale nie jest tak trudno, zapraszamy do zapoznania się z modelami pneumatycznymi.
W takich owerlokach za nawlekanie chwytaczy, czyli elementów, których nawlekanie przysparza najwięcej kłopotów, odpowiada specjalny pneumatyczny system. Żeby nawlec owerlok, wystarczy wsunąć nitkę i przesunąć dźwignię. Prawda, że proste? I takie jest w rzeczywistości. Do tego możemy liczyć również na nawlekacz igieł. Cały praces nawlekania jest maksymalnie uproszczony.
Owerloki z pneumatycznym systemem nawlekania to absolutny top owerloków domowych. Nie należą do najtańszych, ale kupując taki owerlok, możemy liczyć nie tylko na łatwość nawlekania, ale równiez na ogromną funkcjonalność i absolutnie najwyższą jakość ściegów.
ZAMÓW
AIR FLOW 3000
Owerlok Brother Air Flow 3000 to maszyna stosunkowo nowa, pojawiła się na naszym rynku w 2023 roku. Imponuje swoimi rozmiarami, jest to jeden z większych i zdecydowanie najcięższy owerlok w naszej ofercie. Przekłada się to na świetną stabilność nawet na najwyższych obrotach. Tym, co najbardziej przykuwa uwagę jest oczywiście nowoczesny system nawlekania. Pneumatyczny system pozwala nawlekać chwytacze bez mozolnego przeciągania nitek, z kolei przy igłach sprawę ułatwia wbudowany ręczny nawlekacz, podobny do tego w wielu modelach zwykłych maszyn do szycia.
Brother AIR FLOW 3000 charakteryzuje się dużą siłą penetracji igły, dlatego świetnie sprawdzi się zarówno do lekkiej odzieży jak i grubych dresówek, jeansu. Specyfika tego owerloka sprawia, że z powodzeniem sprawdzi się zarówno w hobbystycznym, domowym użytku jak i w małych pracowniach, warsztatach krawieckich.
Główne atuty Brother Air Flow 3000 to:
ZAMÓW
JANOME AT2000D
Owerlok Janome AT2000D - nie dość, że mocny i szybki, to jeszcze świetnie wygląda :) Oczywiście, nie jest to najważniejsze, ale jeśli dodamy, że w parze z tym idzie absolutna precyzja i piękne, estetyczne ściegi, to mamy model doskonały. Janome AT2000D to genialna kultura pracy. Czuć jego moc, jest bardzo stabilny i szyje się na nim absolutnie wspaniale. Pneumatycznie nawlec można oba chwytacze, a do tego jest też do dyspozycji automatyczny nawlekacz igieł, który definitywnie kończy jakiekolewiek kłopoty z nawlekaniem tej maszyny.
Janome AT2000D to kwintesencja nowoczesności. Model wykonany z dbałością o każdy detal. Świetnie spasowane elementy i bardzo bogate wyposażenie standardowe, a do tego szereg akcesoriów dodatkowych możliwych do dokupienia. No i na koniec wisienka na torcie - ten owerlok domowy ma aż 6 lat gwarancji!
Główne atuty Janome AT2000D to:
Jaki owerlok kupić, żeby nie przepłacić? Nie jest sztuką wydać duże pieniądze na owerloka, który posiada wszystko. Owerlok z wolnym ramieniem, mereżką, z regulacją docisku stopki – najlepiej gdyby miał te funkcje, a do tego był szybki, mocny i bezawaryjny...
Jeśli tak podejdziesz do tematu, dostaniesz świetny owerlok domowy. Pytanie tylko, czy te wszystkie zachwalane przez sprzedawcę funkcje będą ci potrzebne?
Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!
Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!
Wybierz mądrze! To znaczy zastanów się co chcesz szyć, jak często i czego w związku z tym będziesz wymagać od owerloka domowego. Jeśli jest szansa na rozwój Twojej pasji i wzrost wymagań wobec owerlocka, weź to również pod uwagę przy wyborze, żeby nie musieć wymieniać sprzętu za 2-3 lata. Warto to dobrze przemyśleć, ponieważ funkcji do overlocka domowego już się nie dokupi.
Kliknij w powyższy banner i wypełnij krótki formularz jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze owerloka. Dostaniesz gotowe propozycje, skrojone na Twoje potrzeby :).
Owerlok z Lidla? Owerlok z Biedronki? Czy markety to dobre miejsce na zakup owerloka domowego? Odpowiedź na takie pytania nigdy nie jest jednoznaczna. Owerloki Sivercrest, Łucznik, Arka, czy Singer cieszą się sporą popularnością i mają swoje grono fanów.
W tej chwili markety mają coraz szerszą ofertę modeli do wyboru i można dostać już nierzadko renomowany sprzęt. To niezwykle ważne, ponieważ jakość i odpowiednie spasowanie części i podzespołów w owerloku domowym są bardzo istotne. O wiele istotniejsze niż w przypadku maszyn do szycia. Owerloki pracują dużo szybciej, a idealny wygląd ściegu jest uzależniony przede wszystkim od jakości i precyzji pracy podzespołów.
Najlepszy owerlok, to taki, który jest dopasowany do Twoich potrzeb. Nie najdroższy.
Nie jest tajemnicą, że owerloki domowe Elna, Brother, Janome, czy Juki są droższe od typowo marketowych modeli, ale też w parze z ceną idzie wysoka jakość i gwarancja renomowanego producenta.
Niekoniecznie trzeba od razu wybierać spośród najdroższych modeli. Jednak wysoce zalecamy zakup sprawdzonych modeli, które pozwolą na przyjemną pracę bez nerwów :) Jeśli cenisz sobie spokój ducha po zakupie, naturalnym miejszcem na zakup wydaje się sklep specjalistyczny. Nawet, jak cena jest nieco wyższa od marketowej, pamiętaj, że w pakiecie dostajesz również opiekę posprzedażową i konkretny numer telefonu, pod którym uzyskasz fachową pomoc w razie potrzeby.
Poniżej zamieszczamy krótki opis funkcji, które wzięliśmy pod uwagę tworząc nasz ranking owerloków domowych. Funkcjonalności w nowoczesnych owerlokach jest dużo więcej, ale część z nich można znaleźć w każdym dobrym modelu, więc nie wszystkie w tym miejscu wyszczególnimy. Oto lista funkcji, które wyróżniają poszczególne modele, i które robią różnicę pod kątem łatwości obsługi i możliwości:
Regulacja docisku stopki. Ta funkcja w owerloku, podobnie jak w maszynie wieloczynnościowej, pozwoli nam dostosować siłę, z jaką stopka naciska na ząbki transportera. Ma to bardzo duży wpływ na transportowanie materiału. Szczególnie przydaje się podczas szycia dzianin, tkanin elastycznych.
Nawlekacz chwytacza. Duże ułatwienie w nawlekaniu dolnego chwytacza, czyli elementu najtrudniejszego do nawlekania w owerlokach. Funkcja przydatna, chociaż nie niezbędna (jeśli jej nie ma to znaczy, że spokojnie można sobie poradzić z nawlekaniem bez jej pomocy).
Wolne ramię. Wolne ramię pozwoli łatwiej szyć po obwodzie, dzięki czemu bez trudu obrzucimy krawędzie rękawów czy nogawek i doszyjemy ściągacz. Funkcja nie przyda się jeśli będziesz szyć tylko ubrania dla dzieci (obwód wolnego ramienia jest zbyt duży).
Umiejscowienie pokręteł. Ważne, żeby wszystkie istotne pokrętła były pod ręką. Wciąż zdarzają się modele, w których musimy otwierać pokrywy, żeby dostać się do suwaków i pokręteł regulacji. Zdecydowanie wygodniej jest mieć to wszystko pod ręką, w dostępnym miejscu na obudowie owerloka.
Stopka zintegrowana z talerzykami naprężacza. Budowa niektórych owerloków (umiejscowienie pokręteł regulacji naprężenia) pozwala na współpracę podnośnika stopki z naprężaczami. Przy podniesionej stopce, talerzyki naprężacza się otwierają i pozwalają łatwiej nawlec owerloka.
Zdecydowanie każdy porządny owerlok być również wyposażony w:
Opisy funkcji znajdziesz przy każdym modelu owerloka w naszym sklepie, więc nie trzeba wszystkiego zapamiętywać :)
Niezwykle ciężko stworzyć uniwersalny ranking w takim temacie jak maszyny do szycia czy owerloki. Dlatego jako główne kryterium podziału w naszym rankingu owerloków domowych, wzięliśmy budżet. Dobrych i godnych polecenia modeli owerloków jest, jak widać powyżej, całkiem sporo. Najważniejsze, to określić swoje potrzeby i wymagania, bo nie zawsze kupno droższego modelu będzie opłacalne. Wszak po co płacić za funkcje, których nie będziemy nigdy używać?
O ile nie podjęliśmy rękawicy, żeby ponumerować każde z miejsc w rankingu owerloków, to w każdej części rankingu jest wyraźny lider, który wyróżnia się na tle konkurencji. Zdecyduj, do czego będziesz używać owerloka i dopasuj model. A jeśli masz wątpliwości - chętnie je rozwiejemy i pomożemy wybrać najbardziej pasujący model owerloka domowego.
Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Zapraszamy!