Owerlok Janome 744D
Szyjesz, odkąd sięgasz pamięcią? Było kilka prób, później nastąpiła przerwa, a teraz kusi wrócić do szycia? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z maszynami? Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz, w naszym sklepie internetowym SZYJ.PL znajdziesz profesjonalne i solidnie wykonane owerloki, które zadowolą zarówno zawodowe krawcowe, jak i osoby całkowicie początkujące w dziedzinie szycia. Jeśli jednak chcesz zająć się szyciem na poważnie, niezbędny może okazać się owerlok Janome 744D. To wyprodukowane przez renomowaną firmę urządzenie, które pozwoli Ci znakomicie radzić sobie z dzianinami i materiałami elastycznymi. Co więcej - oferuje wybór ściegów owerlokowych oraz rolujących, z możliwością szycia jedną lub dwiema igłami naraz.
Ponadto dostępny w naszej ofercie owerlok Janome 744D umożliwia szycie z wykorzystaniem dwóch, trzech lub czterech nici. Maksymalna prędkość szycia za pomocą tego urządzenia wynosi 1300 wkłuć na minutę, a praca tej maszyny jest niezwykle płynna. Dodatkową zaletą jest fakt, że przełączenie owerloka na mereżkę jest szybkie i nie wymaga wymiany płytki ściegowej. Rozwiązanie to znacznie przyspiesza wykonanie odpowiedniego ściegu w porównaniu z innymi owerlokami.
USTAW OWERLOKA JANOME 744D WEDLE SWOICH POTRZEB
Owerlok Janome 744D oferuje użytkownikowi liczne możliwości regulacji poszczególnych parametrów, dzięki czemu można jak najlepiej dopasować ustawienia tego sprzętu do własnych potrzeb. Janome 744D umożliwia przykładowo regulację długości ściegu od 1 mm do 5 mm, a także regulację docisku stopki maszyny czy też transportu różnicowanego. Co więcej, zapewnia także manualną kontrolę naprężenia nici. Istnieje ponadto możliwość włączenia lub wyłączenia noża obcinającego materiał, a także ustawienia szerokości cięcia szytego materiału - od 2mm do 5 mm. Dodatkowym atutem oferowanego przez nas owerloka Janome 744D jest jego wolne ramię, które umożliwia płynne szycie “na okrągło”. Rozwiązanie to znacznie ułatwia pracę z tubularnymi kształtami - pozwoli Ci zatem wygodniej uszyć nogawkę lub rękaw. Barwny system nawlekania nici, jaki oferuje ten owerlok, pozwala na ich sprawną wymianę, bez zastanawiania się, w jaki sposób należy to zrobić. To udogodnienie przydatne nie tylko początkującym - znacznie usprawnia i przyspiesza pracę nawet bardziej doświadczonym użytkownikom maszyny.
POZOSTAŁE ATUTY OWERLOKA JANOME 744D
Prezentowany przez nas overlock Janome 774D świetnie poradzi sobie nawet z trudniejszymi w obróbce materiałami. Oferowana przez urządzenie możliwość regulacji transportu pozwala ponadto na komfortową pracę również w przypadku dzianiny, materiałów elastycznych czy też cienkiego i zwiewnego jedwabiu. Maszyna ta ma bogate wyposażenie standardowe, w którego skład wchodzą między innymi pojemniki na akcesoria do szycia oraz ścinki materiałów. Dzięki nim łatwiej utrzymać porządek na stanowisku pracy, co sprawia, że szycie jest o wiele przyjemniejsze.
Dla części użytkowników niezwykle istotna może być dostępna w owerloku funkcja zwiększania naprężenia chwytacza dolnego, przydatna podczas szycia mereżką oraz ściegami 2-nitkowymi. Urządzenie ponadto cechuje się bardzo mocną i solidną konstrukcją, która sprawia, że raz zakupiony wytrzymały owerlok posłuży nam przez długie lata.
ZASTOSOWANIE MODELU OWERLOKA 744D FIRMY JANOME
Dostępny w naszej ofercie owerlok Janome 744D to urządzenie, które jest niezastąpione w pracowniach krawieckich, bez względu na ich wielkość - sprawdzi się zarówno w małym atelier, jak i w firmie szyjącej odzież. Ponadto doskonale nadaje się do szkół czy też na kursy szycia, z powodzeniem posłuży także w chałupnictwie. To idealna maszyna zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych, dzięki czemu powinna przypaść do gustu niejednemu i niejednej z Was.
Poznaj funkcje
Trudno jednoznacznie określić, jaka liczba ściegów jest dostępna w danym owerloku. I tak, w owerloku 3,4- nitkowym mamy do dyspozycji 3 główne ściegi: 4-nitkowy, 3-nitkowy i 3-nitkową mereżkę, w przypadku 2,3,4- nitkowej maszyny tych ściegów będzie nieco więcej: 4-nitkowy, 3-nitkowy, 2-nitkowy, 2- i 3-nitkowa mereżka. Modyfikując naprężenie nici i ustawienie dyferencjału możemy uzyskać różne odmiany tych ściegów, które okażą się przydatne do różnych zadań. Ich opisy można odnaleźć w instrukcji obsługi urządzenia.
Liczba igieł i nitek używanych do zawiązania ściegu to zasadnicza różnica między owerlokiem, a maszyną wieloczynnościową. Podczas pracy możemy zastosować jedną lub dwie igły oraz od dwóch do aż pięciu nitek, w zależności od modelu owerloka. Dzięki temu jednocześnie zszywamy i profesjonalnie obrzucamy materiał. Stosowanie różnej liczby igieł i nici pozwoli na uzyskanie różnych wariantów ściegów. Ich dokładne opisy znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.
Liczba igieł i nitek używanych do zawiązania ściegu to zasadnicza
różnica między owerlokiem, a maszyną wieloczynnościową. Podczas pracy
możemy zastosować jedną lub dwie igły oraz od dwóch do aż pięciu nitek, w
zależności od modelu owerolka. Dzięki temu jednocześnie zszywamy i
profesjonalnie obrzucamy materiał. Stosowanie różnej liczby igieł i nici
pozwoli na uzyskanie różnych wariantów ściegów. Ich dokładne opisy
znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.
Prędkość szycia mówi o tym, jaką liczbę wkłuć owerlok potrafi wykonać w ciągu minuty. Ta wartość w domowych owerlokach przekracza 1000 wkłuć.
Regulacja prędkości odbywa się poprzez nożny rozrusznik, im większy nacisk na niego tym szybsza praca urządzenia.
Regulacja długości ściegu w owerloku pozwala modyfikować gęstość ściegu za pomocą pokrętła. Zakres regulacji jest zależny od modelu maszyny.
Mereżka, czyli gęsty ścieg rolujący, świetnie sprawdzi się podczas ozdobnego wykańczania apaszek, obrusów czy sukienek. Większość współczesnych owerloków ma możliwość szybkiego przełączenia na tryb szycia mereżką, bez konieczności zmiany stopki ani płytki ściegowej. W zależności od modelu, do dyspozycji możemy mieć ścieg rolujący 3-nitkowy lub 2- i 3-nitkowy.
Funkcja ta pozwoli nam na opuszczenie noża obcinającego materiał. W zależności od modelu owerloka zrobimy to specjalną dźwignią na korpusie maszyny lub ręcznie, obracając mechanizm pod pokrywą przednią. Niezależnie od wybranej metody, włączenie oraz wyłączenie noża jest łatwe i nie sprawia trudności.
Dzięki możliwości regulacji szerokości obcinania materiału możemy kontrolować ustawienie noża obcinającego. Regulacji może być potrzebna np. w sytuacji, gdy nóż pozostawia zbyt dużo materiału i brzegi są ściągane przez nici powstałego ściegu.
Transport różnicowy (dyferencjał) to jedna z głównych zalet owerloków. Mechanizm transportu składa się z dwóch rzędów ząbków transportera, a każdy z nich działa niezależnie od siebie. Możemy ustawić ząbki tak, aby pracowały równo. Przy innej regulacji jedne ząbki będą pracowały szybciej od drugich. W efekcie funkcja ta pomaga zniwelować rozciąganie się elastycznych materiałów podczas szycia. Mechanizm różnicowy pozwala też celowo uzyskać wdawanie lub rozciąganie materiału np. gdy chcemy marszczyć materiał.
Ta funkcja w owerloku, podobnie jak w maszynie wieloczynnościowej, pozwoli nam dostosować siłę, z jaką stopka naciska na
ząbki transportera. Ma to bardzo duży wpływ na transportowanie materiału. Im wyższa wartość, tym większy nacisk stopki. Z kolei, im więcej stopni ma regulacja, tym dokładniej możemy ustawić docisk.
Wolne ramię pozwoli łatwiej szyć po obwodzie, dzięki czemu bez trudu obrzucimy krawędzie rękawów czy nogawek. Aby skorzystać z tego udogodnienia, wystarczy zdemontować wysuwany stolik maszyny. Nie wszystkie modele owerloków mają dostępne wolne ramię, warto zatem zastanowić się, czy czasem takie udogodnienie nie okaże się nam przydatne.
Uzyskanie idealnego naprężenia jest niezwykle istotne do tego, by uzyskać perfekcyjne ściegi. Naprężenie należy dostosować do rodzaju materiału, jego grubości,a także rodzaju używanych nici. Do regulacji służą wyskalowane pokrętła znajdujące się w korpusie owerloka. Im wyższą ustawimy wartość, tym większe uzyskamy naprężenie nitki. Przed rozpoczęciem szycia dobrze jest przeprowadzić próbę, by znaleźć optymalne ustawienie.
Niemal każdy owerlok jest wyposażony w oświetlenie. W zależności od modelu maszyny, źródłem światła może być żarówka lub energooszczędny LED. Oświetlenie LED-owe pobiera znacznie mniej energii oraz posiada dłuższą żywotność.
Warto wspomnieć też o tym, że zwykła żarówka nagrzewa się podczas długotrwałej pracy, co może być niekomfortowe dla naszych dłoni.
Oświetlenie LED-owe jest pozbawione tej wady.
Barwny system nawlekania nici pozwoli szybciej opanować sposób nawlekania. Każda z nitek ma przypisany swój własny kolor. Oznaczone są nim również wszystkie punkty, przez które należy przeprowadzić nitkę. Podążając krok po kroku po barwnych znakach, bez trudu nawleczemy poprawnie każdą nitkę.
Manualny obcinacz nitek to nic innego, jak niewielki nożyk umieszczony w wygodnym miejscu. Pozwala on na szybkie odcięcie wszystkich nici, bez konieczności sięgania po nożyczki. Najczęściej nożyk umiejscowiony jest po lewej stronie obudowy owerloka.
Pojemnik na ścinki pomoże nam zadbać o porządek wokół miejsca pracy. Zakładany na front owerloka pojemniczek ustawiony jest w taki sposób, by skrawki materiału spadały wprost do niego. Tego typu rozwiązanie ułatwia utrzymanie porządku podczas pracy. Warto zwrócić uwagę na to, czy maszyna ma możliwość założenia pojemnika na ścinki. Niektóre modele
mają pojemnik w wyposażeniu standardowym, w innych natomiast pojemnik jest wśród akcesoriów opcjonalnych - do dokupienia oddzielnie.
- 7 dostępnych ściegów: 4-nitkowy, 3-nitkowy (wąski, szeroki), 3-nitkowy rolujący, 2-nitkowy (wąski, szeroki), 2-nitkowy rolujący
- Możliwość szycia 2 lub 1 igłą
- Możliwość szycia 2, 3 lub 4 nićmi
- Maksymalna prędkość: 1300 wkłuć na minutę
- Płynna regulacja długości ściegu 1-5 mm
- Szybkie przełączanie na mereżkę, bez potrzeby zmiany płytki ściegowej
- Możliwość włączania i wyłączania noża obcinającego, w zależności od potrzeb
- Możliwość regulacji szerokości cięcia szytego materiału (od 2 do 5 mm)
- Regulacja transportu różnicowanego, ułatwiająca szycie dzianin, jedwabiu, materiałów elastycznych
- Regulacja docisku stopki
- Wolne ramię
- Wygodny nawlekacz dolnego chwytacza
- Manualna regulacja naprężenia nici
- Oświetlenie pola pracy: żarówka
- Barwny system nawlekania nici, ułatwiający ich szybką zmianę
- Wbudowany nożyk do obcinania nici na obudowie maszyny
- Zatrzaskowe mocowanie stopki
- Funkcja zwiększania naprężenia chwytacza dolnego (podczas szycia mereżką oraz ściegami 2-nitkowymi)
- Bardzo mocna i solidna konstrukcja
Standardowe wyposażenie
- Stopka uniwersalna do owerloków Janome
- Zestaw igieł (2x 75, 3x 90)
- Śrubokręt mały
- Śrubokręt duży
- Pinceta
- Pędzelek
- Zapasowy nożyk górny
- Klucz do demontażu noża
- Nawlekacz igły
- Olej wazelinowy
- Podstawka pod szpulkę (4 szt.)
- Blokada szpulki (duża 4 szt.)
- Siateczka zabezpieczająca szpulkę (4 szt.)
- Konwerter ściegu dwunitkowego
- Dodatkowa płytka do montażu akcesoriów
- Rozrusznik nożny z przewodem
- Pojemnik na akcesoria
- Pojemnik na ścinki materiału
- Instrukcja obsługi w języku polskim
Gwarancja, instrukcja
- Maszyna posiada 5 lat gwarancji w systemie door-to-door.
Serwis i gwarancja na terenie całej Polski. Zobacz szczegółowe warunki gwarancji. - Zapoznaj się z instrukcją obsługi tego modelu.
- Owerlok
- Tak
- Tak (szybkie przełączenie)
- Manualne
- Dolnego chwytacza
- osobne pudełko
- LED
- HAx1