Filtrowanie
Zastosuj filtry
8%
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
TEXI BIB
599.00  Cena: 549.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.BATTISTELLA IRONING ARM
Cena: 189.00 
TEXI BLACK TURBO
Cena: 1166.99 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.MAC5 ACM 720
Cena: 2499.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.MAC5 ARE 715
Cena: 3499.00 
.COMEL COMELUX C
Cena: 2999.00 
.COMEL COMELUX MAXI C
Cena: 3699.00 
.COMEL COMELUX C3
Cena: 3199.00 
.COMEL COMELUX MAXI C3
Cena: 3799.00 
.COMEL COMELUX C5
Cena: 3659.00 
BATTISTELLA VAPORBABY INOX EOS
Cena: 1329.00 
BATTISTELLA VAPORINO MAXI INOX EOS
Cena: 1459.00 
.COMEL SNAIL 1L
Cena: 1099.00 
COMEL SNAIL 2L
Cena: 1199.00 
.COMEL SNAIL 3L
Cena: 1899.00 

Wyposażenie pracowni krawieckiej

Planując założenie własnej działalności związanej z szyciem, warto zadbać o funkcjonalne wyposażenie do pracowni krawieckiej. Duże znaczenie ma zarówno solidny sprzęt, jak i odpowiednie akcesoria, które pozwolą realizować różnego rodzaju zlecenia. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem może być skorzystanie z bogatej oferty naszego sklepu internetowego Szyj.pl. Dostępne są tu najwyższej jakości artykuły sprawdzonych producentów. Charakteryzują się trwałością i niezawodnością, dzięki czemu posłużą przez wiele lat użytkowania. Wśród nich dostępne są produkty potrzebne do prasowania, a także szeroka gama dodatków, takich jak krzesła, oświetlenie, manekiny czy profesjonalne noże.

Jakie wyposażenie do pracowni krawieckiej wybrać?

Jednym z podstawowych elementów niezbędnych w każdej pracowni krawieckiej jest odpowiedni stół krojczy. Powinien być nie tylko wystarczająco duży, ale też wysoki, aby wygodnie i precyzyjnie można było odrysować wykrój lub wykroić materiał. Przydatny będzie także stół do maszyny do szycia. Warto zdecydować się na model z dodatkową przestrzenią do przechowywania tkanin i najbardziej potrzebnych akcesoriów krawieckich. W zależności od potrzeb dostępne są zarówno uniwersalne propozycje, jak i specjalne meble dedykowane pod hafciarki.

Codzienny komfort podczas szycia i wykonywania innych prac krawieckich w dużej mierze zależy od dobranego krzesła. Z tego względu powinno ono być wygodne i odpowiednio wysokie. Najlepszym rozwiązaniem jest model obrotowy z możliwością regulacji oraz płaską podstawą mieszczącą się pod pedałami maszyny do szycia. Taka propozycja pozwoli dostosować siedzisko do indywidualnych potrzeb oraz wysokości stołu. Kolejną kwestią jest oświetlenie, które zapewni odpowiednią ilość światła. Obecnie na rynku dostępne są lampki do maszyn do szycia i stebnówek z możliwością regulacji.

Noże krojcze pionowe i tarczowe

Odpowiednie wyposażenie pracowni krawieckiej obejmuje zarówno podstawowe urządzenia, meble, jak i solidne akcesoria. Zaliczają się do nich noże krojcze, umożliwiające cięcie materiałów. Noże pionowe służą do wycinania elementów ubrań z lagowanych tkanin. Ich charakterystyczną cechą jest stałe mocowanie do stołu. Tego typu narzędzia wyróżniają się dużym komfortem pracy, gdyż nie wymagają podnoszenia i trzymania w powietrzu. Co więcej, wyposażone są w automatyczny system ostrzenia i smarowania. Noże pionowe nadają się jedynie do produkcji niskonakładowych, gdyż nie są przystosowanie do cięcia grubej warstwy materiału.

Noże tarczowe to doskonałe rozwiązanie do precyzyjnego krojenia niewielkich detali, takich jak elementy odszycia, kołnierzyki czy karczki, szczególnie w masowej produkcji. Umożliwiają krojenie nawet kilkudziesięciu warstw tkaniny. Wyposażone są w ostrza w kształcie tarczy, która obraca się podczas użytkowania. Noże tarczowe nie wymagają trzymania w powietrzu, dzięki czemu nie powodują zmęczenia podczas pracy. Skonstruowano je z wykorzystaniem specjalnej podstawki pozwalającej na komfortowe przesuwanie po stole.

Funkcjonalne manekiny krawieckie

W każdej pracowni krawieckiej powinny znaleźć się funkcjonalne manekiny krawieckie. Umożliwiają one wygodną pracę i ekspozycję odzieży, a przy tym ułatwiają wykonywanie drobnych poprawek. Obecnie na rynku dostępne są modele damskie, męskie i dziecięce w różnych rozmiarach i kolorach. Wyposażone są w stojaki z regulacją wysokości, co pozwoli dostosować je do indywidualnych potrzeb. Dużą popularnością cieszą się manekiny regulowane, które pozwalają na zmianę ich wymiarów w obrębie klatki piersiowej, talii i bioder.

Poszukując odpowiedniego manekina krawieckiego, warto zastanowić się w pierwszej kolejności, do czego ma być wykorzystywany. Do pracowni krawieckiej doskonałą propozycją mogą być manekiny regulowane. To szczególnie przydatne rozwiązanie dla osób, które szyją odzież na różne sylwetki. Nawet jeśli utworzony kształt nie będzie w pełni oddawał figury, to przynajmniej wypełni ubranie i pomoże przy drobnych, krawieckich poprawkach. Co więcej, baza zbliżona do proporcji ciała ułatwi dobranie wszystkich niezbędnych elementów do stworzenia wymaganego modelu, co skróci czas pracy.

Stanowisko do prasowania

Niezbędnym elementem wyposażenia do pracowni krawieckiej są urządzenia i akcesoria do prasowania. Aby zaoszczędzić czas i zapewnić sobie lepszy efekt pracy, warto zaopatrzyć się w najwyższej jakości sprzęt sprawdzonych producentów. Najlepiej uwzględnić przy tym to, co będzie dokładnie szyte i w jakich ilościach. Do profesjonalnego użytkowania doskonale sprawdzi się żelazko elektryczno-parowe w zestawie ze stołem prasowalniczym. Takie rozwiązanie zapewni stabilną i wygodną pracę. Do niektórych modeli dołączono również wytwornicę pary.

Poza podstawowym kompletem do prasowania przydatne będą także dodatkowe akcesoria. Jedną z propozycji są specjalne pokrowce o dużej odporności na wysokie temperatury, umożliwiające przenikanie pary wodnej. Do każdego stołu prasowalniczego doskonale sprawdzą się specjalne prasulce rękawowe, które jak sama nazwa wskazuje, ułatwiają prasowanie rękawów. Warto zaopatrzyć się także w stopy przeciwpołyskowe, czyli profesjonalne nakładki na stopę żelazka zapobiegające wybłyszczaniu i przypalaniu się prasowanego materiału. Idealnym uzupełnieniem będzie prasowalnica pozwalająca pozbyć się szybko drobnych zagnieceń i fałd.

Dlaczego warto skompletować wyposażenie pracowni krawieckiej w sklepie internetowym Szyj.pl?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zaopatrzyć się w solidne elementy wyposażenia do pracowni krawieckiej w sklepie internetowym Szyj.pl. Przede wszystkim znajdują się tam najwyższej jakości urządzenia i akcesoria krawieckie renomowanych producentów. Wśród nich dostępna jest szeroka gama produktów potrzebnych do stworzenia stanowiska do prasowania, podstawowe meble oraz różnego rodzaju dodatki, takie jak manekiny czy noże krojcze. Wszystkie artykuły dostępne są w wyjątkowo korzystnych cenach.

Sprzęt dostępny w bogatym asortymencie sklepu internetowego Szyj.pl charakteryzuje się świetnymi parametrami pracy, a także wyjątkowo estetycznym, ponadczasowym designem. Dzięki temu umożliwia stworzenie zarówno funkcjonalnej, jak i atrakcyjnej wizualnie przestrzeni do szycia i prac krawieckich. Ze względu na duży wybór różnorodnych akcesoriów z łatwością skompletujesz całe wyposażenia pracowni krawieckiej wedle indywidualnych potrzeb. W ofercie znajdują się także maszyny domowe i przemysłowe, hafciarki i wykroje.