Filtrowanie
ECO PLUS
Cena: 369.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ERGOLINIA EVO3
Cena: 339.00 
.ERGOLINIA 10003
Cena: 495.99 
.ERGOLINIA EVO4
Cena: 559.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ERGOLINIA EVO2
Cena: 489.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ERGOLINIA 10004
Cena: 599.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
494709009 JANOME
Cena: 1299.00 
.RMF 31.10.82.00
Cena: 1199.00 
.RMF 31.10.82.00
Cena: 1199.00 
.RMF.37.44.82.51 + RMF 19.65.16.044-XX
Cena: 4999.00 
.TEXI SESAME DUO T/W
Cena: 3699.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.TEXI SESAME DUO O
Cena: 3999.00 
494708101 JANOME
Cena: 1599.00 
8%
Do schowka  Porównaj 
494710003 JANOME
1625.00  Cena: 1499.00 
494401101 JANOME
Cena: 149.00 
494402102 JANOME
Cena: 149.00 
494405105 JANOME
Cena: 149.00 
.494406106 JANOME
Cena: 180.00 
494407107 JANOME
Cena: 179.00 

Dodatki do pracowni krawieckiej

Planując otworzyć działalność związaną z szyciem, warto zaopatrzyć się zarówno w wysokiej jakości urządzenia, jak i praktyczne dodatki do pracowni krawieckiej. Jedną z najważniejszych kwestii jest umeblowanie. Stoły powinny zapewniać odpowiednią ilość miejsca na maszynę do szycia i akcesoria krawieckie. Krzesła z kolei najlepiej, aby były maksymalnie komfortowe i regulowane, co pozwoli dostosować je do indywidualnych potrzeb. Do profesjonalnej szwalni potrzebne będzie także odpowiednie oświetlenie. W wyposażeniu należy uwzględnić także solidne akcesoria, takie jak noże krojcze i manekiny krawieckie.

Stół - ważny dodatek do pracowni krawieckiej

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdej pracowni krawieckiej jest stół. Wybierając go, najlepiej w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wymiary. Odpowiednia wielkość i szerokość pozwoli położyć na nim nie tylko maszynę do szycia, ale też wszelkiego rodzaju, niezbędne akcesoria. Warto pomyśleć także o miejscu na rysowanie wykrojów czy krojenie materiałów. Można uwzględnić je przy stole na maszynę lub stworzyć dodatkowe, osobne stanowisko. Świetnym rozwiązaniem jest model z kieszonkami lub szufladami do przechowywania tkanin czy drobiazgów, dzięki którym stół jest jeszcze bardziej funkcjonalny.

Ważną kwestią przy wyborze stołu do maszyny jest jego wysokość. Powinna być dopasowana do wzrostu, co zapewni wygodę podczas pracy i prawidłową postawę ciała. Należy przy tym pamiętać, że zbyt niski blat będzie wymuszać pochyloną pozycję, a zbyt wysoki może wywołać nienaturalne uniesienie barków czy odchylenie ramion. Optymalnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w stół z przestrzenią roboczą na wysokości łokcia lub nieco powyżej. Gwarantuje to dużą precyzję podczas wykonywania czynności, a jednocześnie nie powoduje uczucia dyskomfortu.

Krzesło szwalnicze - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Urządzając pracownię krawiecką, duże znaczenie ma odpowiednie dopasowanie krzesła, aby łączyło ono wygodę i funkcjonalność z solidną konstrukcją i estetycznym wyglądem. Doskonale sprawdzą się modele z wyprofilowanym siedziskiem, a szczególnie tapicerowanym, które zapewni komfort nawet podczas wielogodzinnej pracy. Dobrym rozwiązaniem są krzesła szwalnicze z lekko pochylonym do przodu siedziskiem. Ze względu na taką budowę wymuszają one zachowanie prawidłowej, wyprostowanej pozycji ciała. Warto pamiętać, że linia kolan powinna znajdować się nieco poniżej linii bioder.

Obecnie największą popularnością cieszą się krzesła z możliwością regulacji. Pozwalają one dostosować wysokość siedziska do wzrostu, wysokości stołu oraz indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli zróżnicowanych pod względem funkcjonalności, czy materiału wykonania, co ułatwia znalezienie odpowiedniej propozycji do każdej pracowni. Poza trwałością, wytrzymałością i ergonomią warto zwrócić uwagę na konstrukcję podstawy. Nowoczesne modele zwykle mają ją płaską, dzięki czemu z łatwością można zmieścić pod nimi pedał maszyny do szycia.

Oświetlenie do pracowni krawieckiej

Precyzja i dokładność podczas wykonywania czynności krawieckich w dużej mierze zależą od oświetlenia. Z tego względu warto zaopatrzyć się w funkcjonalne lampy, które umożliwią maksymalnie komfortową pracę. Mimo że wiele maszyn ma wbudowane źródło światła, to często okazuje się ono niewystarczające. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w wysokiej klasy lampki do maszyn szwalniczych lub stębnówek, które doskonale oświetlą powierzchnię stanowiska. W zależności od indywidualnych potrzeb do wyboru są różne modele.

Lampki do maszyn szwalniczych i stębnówek dostępne w bogatym asortymencie sklepu internetowego Szyj.pl zostały stworzone z uwzględnieniem zarówno solidnej konstrukcji, jak i funkcjonalnych rozwiązań zwiększających wygodę użytkowania. Wyposażono je w praktyczne mocowania umożliwiające przytwierdzenie do urządzenia. Doskonale sprawdzą się jako dodatkowe oświetlenie stanowiska szwalniczego. Niewątpliwą zaletą lampek do maszyn szwalniczych i stębnówek jest możliwość precyzyjnej regulacji kąta oświetlenia. Do wyboru są modele USB lub klasyczne, podłączane do prądu.

Manekin regulowany - dlaczego warto go mieć?

Wybierając dodatki do pracowni krawieckiej, nie sposób pominąć manekinów. To właśnie one pozwalają zaprezentować gotową odzież oraz wykonywać drobne poprawki. Obecnie na rynku dostępne są różne modele, co pozwala dopasować odpowiednią propozycję do indywidualnych potrzeb. Największą popularnością cieszą się manekiny regulowane, które świetnie sprawdzą się dla osób szyjących na zamówienie. Specjalny mechanizm umożliwia dopasowywanie jego wymiarów w obrębie klatki piersiowej, talii oraz bioder do oczekiwanych wymiarów.

Manekin krawiecki regulowany to szczególnie przydatne rozwiązanie w sytuacji, kiedy nie ma możliwości skorzystania z gotowych wykrojów i trzeba samodzielnie stworzyć konstrukcję szytej odzieży. Mimo wysoko rozwiniętych umiejętności nie każdy jednak ma wyobraźnię przestrzenną. W takim przypadku korzystanie z manekina regulowanego przyniesie w pełni zadowalające efekty. Manekin krawiecki może być dowolnie poszerzany i wydłużany wedle indywidualnych potrzeb. Dzięki temu proporcje odpowiadają figurze osoby, dla której przygotowywane są ubrania.

Do czego przydadzą się noże pionowe i tarczowe?

W każdej pracowni krawieckiej powinny znaleźć się noże krojcze pionowe i tarczowe, które umożliwią precyzyjne cięcie tkanin. Noże pionowe doskonale sprawdzą się do wycinania elementów ubrań z lagowanych tkanin. Ich niewątpliwą zaletą jest stałe mocowanie do stołu, dzięki czemu nie wymagają podnoszenia czy przesuwania w powietrzu. Dzięki temu zapewniają maksymalny komfort podczas użytkowania. Nowoczesne modele noży pionowych wyposażone są w automatyczny system ostrzenia i smarowania. Warto pamiętać, że nie nadają się one do cięcia grubych płatów materiałów, dlatego przeznaczone są jedynie do produkcji niskonakładowych.

W przypadku masowej produkcji lepiej sprawdzą się noże tarczowe. Umożliwiają one precyzyjne krojenie niewielkich elementów, takich jak karczki, kołnierzyki czy części odszycia. Idealnie nadadzą się także do krojenia kilkudziesięciu warstw tkaniny. Charakterystyczną cechą noży tarczowych są ostrza w kształcie tarczy, które obracają się podczas użytkowania. Wyposażono je w specjalne podstawki ułatwiające przesuwanie po stole. Nie trzeba trzymać ich w powietrzu, dzięki czemu zapewniają maksymalny komfort.