Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 1049
  • 1049
Producent
Zastosuj filtry

Owerloki przemysłowe w SZYJ.PL

Owerloki przemysłowe dostępne w naszym sklepie internetowym SZYJ.PL to maszyny nowej generacji. Dzięki specjalnym funkcjom i dodatkowym rozwiązaniom, w jakie wyposażono te urządzenia, pozwalają w estetyczny sposób obrzucać krawędzie materiałów, czyli zabezpieczać brzegi tkaniny przed pruciem. Posiadając overlock przemysłowy można również za jego pomocą szybko i prawidłowo połączyć ze sobą warstwy materiałów (przede wszystkim dzianin), wykonać ściegi ozdobne, a także wszyć taśmy, sznurki lub gumki do odzieży. Możliwe jest ponadto efektowne wykończenie brzegów dywanów czy chodników. Wśród proponowanych przez nas maszyn znajdziesz zarówno modele z transportem pojedynczym, jak i podwójnym, maszyny w wersjach podstawowych i automatycznych, a także owerloki przeznaczone do prac uniwersalnych oraz do ciężkiego szycia.

Owerloki przemysłowe w kilku przedziałach cenowych

Każdy proponowany przez nas overlock przemysłowy pochodzi bezpośrednio od najlepszych marek. Producenci, z którymi współpracujemy, mogą pochwalić się nie tylko bogatym doświadczeniem, ale także ugruntowaną pozycją na międzynarodowym rynku. Projektowany i produkowany przez nich sprzęt wyróżnia się najwyższą jakością wykonania, niezawodnością oraz szybkością. Dzięki temu, wybierając overlock przemysłowy od renomowanej firmy w znaczący sposób zwiększa się efektywność codziennej pracy oraz poprawia komfort użytkowników. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wśród naszych klientów znajdują się osoby dysponujące zróżnicowanym budżetem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferowane przez nas owerloki są dostępne w kilku przedziałach cenowych. Jeśli nie możesz samodzielnie zdecydować, jaki sprzęt będzie dla Ciebie najlepszy - zachęcamy do kontaktu z nami. Zaproponujemy Ci optymalne rozwiązanie i wybierzemy model, który w pełni odpowiadać będzie Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Owerloki 3-4 nitkowe, 2-4 nitkowe i 2-5 nitkowe

Liczba nitek, którymi może szyć dany overlock przemysłowy, przekłada się bezpośrednio na ilość ściegów, jaką może uzyskać użytkownik. Jeśli więc zastanawiasz się, na jaki owerlok należy postawić, w pierwszej kolejności przeanalizuj swoje potrzeby. Zastanów się, jak często będziesz korzystać z poszczególnych ściegów oraz czy możesz z niektórych z nich zrezygnować. Dla porównania - ścieg 3-nitkowy wąski i szeroki jest przeznaczony do obrzucania wszystkich materiałów, natomiast 4-nitkowy ścieg owerlokowy służy do obrzucania i zszywania dzianin. Ściegi 2-nitkowe przydadzą się z kolei podczas wykańczania wyjątkowo delikatnych materiałów. Dostępne w wybranych maszynach ściegi 5-nitkowe są wytrzymałe i elastyczne, można więc bez obaw o jakość pracy wykorzystać je podczas łączenia dzianin i tkanin (np. w trakcie szycia koszul czy pościeli). Warto wyróżnić jeszcze efektowny, wąski ścieg 3-nitkowy, który określany jest jako mereżka. Przyda się on między innymi podczas wykańczania firan, apaszek i chusteczek, a także bieżników czy obrusów.

Maszyny przemysłowe Jack i Zoje

Dużą popularnością wśród oferowanych przez nas maszyn przemysłowych cieszą się urządzenia pochodzące od takich producentów, jak Jack i Zoje. Należą one do serii nowoczesnych owerloków, które wyposażone zostały w zintegrowane, energooszczędne silniki AC Servo. Dzięki zamontowaniu silników w systemie Direct Drive, bezpośrednio w główce maszyny, urządzenia te gwarantują cichą, szybką i niezawodną pracę. Równocześnie są w stanie zagwarantować nawet o 70% mniejsze zużycie energii elektrycznej niż w przypadku maszyn wyposażonych w standardowe silniki.

Wybrane modele zostały ponadto wyposażone przez producentów w dodatkowe, automatyczne funkcje, ułatwiające pracę z materiałami. Wśród nich wymienić należy choćby automatyczne pozycjonowanie igły (dzięki któremu możesz w pełni kontrolować jakość szwu), czy też inteligentny tryb uśpienia (jeśli maszyna nie jest użytkowana - automatycznie się wyłącza). Zachęcamy do zapoznania się także z owerlokami przemysłowymi innych, renomowanych producentów, jak choćby Juki, Texi oraz Siruba. Po kliknięciu na interesujący Cię produkt, dostępny w ofercie naszego sklepu internetowego SZYJ.PL, będziesz mógł zapoznać się ze szczegółowym opisem, zawierającym zastosowanie urządzenia, jego najważniejsze funkcje, informację na temat gwarancji i instrukcji oraz zestawienie parametrów technicznych.

Nowoczesne owerloki z podstawą i blatem

Oferowane przez nas owerloki przemysłowe sprzedajemy w komplecie z podstawą stołu, wysokiej jakości blatem o optymalnej powierzchni roboczej oraz wysokim stojakiem z prowadnikiem nici. Dzięki temu, że dołączane do maszyn stoły są masywne, a zarazem odporne na ścieranie, uderzenia, odpryski i działanie wilgoci, zapewniają użytkownikowi wysoki komfort pracy oraz wygodę szycia. Niektóre modele zostały ponadto dodatkowo wyposażone w praktyczną szufladę na drobne akcesoria, dzięki której najważniejsze narzędzia możesz mieć zawsze pod ręką, zachowując równocześnie porządek na stole szwalniczym. Jeśli w swojej pracowni masz już wieloczynnościową maszynę do szycia, owerlok lub cover i potrzebujesz do Twojego urządzenia stabilnego stołu - mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. W sklepie internetowym SZYJ.PL oferujemy również uniwersalny stół, który doskonale sprawdzi się do wszelkich kompaktowych maszyn. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie doboru stołu lub kompletnego zestawu maszyny ze stanowiskiem pracy, zachęcamy do skontaktowania się z nami.

Owerloki domowe o solidnej konstrukcji

W naszym asortymencie oprócz wspomnianych powyżej owerloków przemysłowych znajdziesz także szeroki wybór maszyn domowych, które pochodzą bezpośrednio od światowych liderów w branży szwalniczej. Proponujemy Ci między innymi owerloki domowe, wyposażone w regulację docisku stopki, czytelny wyświetlacz, a także wolne ramię maszyny i - co dla części osób ma znaczenie - 5 lub 6-letnią gwarancję producenta. Oferowany przez nas sprzęt przeznaczony do szycia dzianin i tkanin elastycznych w domowym zaciszu jest nie tylko szybki, ale równocześnie wydajny i niezawodny. Mając go w swojej małej, prywatnej pracowni krawieckiej, możesz m.in. z powodzeniem zszywać i obrzucać krawędzie szytego materiału, z możliwością jednoczesnego odcinania jego nadmiaru. Owerloki domowe takich renomowanych producentów, jak Singer, Brother, Redstar czy Husqvarna są nie tylko łatwe, ale również intuicyjne w obsłudze. Oferują wiele możliwości, a jednocześnie nie zajmują dużo miejsca. Z tego powodu doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku doświadczonych użytkowników, jak i tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szyciem i poszukują dobrej, solidnej maszyny na start, która nie przytłoczy ich swoją skomplikowaną obsługą.

Do czego służy podszywarka?

Podszywarka to maszyna szwalnicza, która pozwala estetycznie zabezpieczać krawędzie materiału. Wykonuje się to za pomocą ściegu łańcuszkowego jednostronnie krytego. Ścieg jest dość luźny, gdyż ma jedynie przytrzymywać zawinięty do środka materiał, chroniąc przed jego wywinięciem się na zewnątrz. W ten sposób można wykańczać krawędzie materiału, np. przy rękawach, nogawkach, dekoltach. Co ważne, podszywarka nie nadaje się do zszywania tkanin ani do innych prac krawieckich.

Ile kosztują podszywarki?

Jak w przypadku wszystkich maszyn szwalniczych, ceny podszywarek są mocno zróżnicowane i zależą od wielu parametrów. Najprostsze podszywarki o przeciętnej prędkości szycia i bez zaawansowanych funkcji automatycznych można kupić już za niewiele ponad 1000 zł. Sprawdzają się do użytku prywatnego i w niewielkich warsztatach krawieckich. Ceny podszywarek przemysłowych, dobrych do większych zakładów szwalniczych, mogą przekraczać nawet 5000-6000 zł.

Jakie podszywarki są najpopularniejsze?

Do szczególnie popularnych podszywarek należą maszyny oferowane przez markę Texi. Chętnie wybierane przez klientów są modele Texi Compacta i Texi Accura Premium. Pierwszy model zarówno ze względu na funkcjonalność, jak i cenę jest doskonały do użytku prywatnego. Funkcjonalność i wyższy standard drugiego czynią go idealnym do zakładów krawieckich. Obie podszywarki są przeznaczone do szycia materiałów cienkich i średnich, zarówno tkanin, jak i dzianin. Pozwalają tworzyć precyzyjny i estetyczny ścieg jednostronnie kryty.

Jakie podszywarki wybrać?

Wybierając podszywarkę, warto zwrócić uwagę na jej moc. Dobry silnik to podstawa wszystkich maszyn szwalniczych. Wybierając produkt firmy znanej na rynku, można liczyć na sprzęt solidny i niezawodny. Najlepiej, żeby pozwalał na szybką i wydajną pracę, ale był przy tym energooszczędny, cichy i mało awaryjny. Modele przemysłowe od klasycznych różnią się głównie liczbą ściegów wykonywanych w ciągu minuty i zautomatyzowaniem niektórych funkcji. Przy niewielkim zakresie prac, podstawowe modele powinny całkowicie usatysfakcjonować użytkownika.

Jak działa podszywarka?

Działanie podszywarki jest zbliżone do pracy owerloków. Do rozpoczęcia podszywania wymagane jest nawleczenie igły i ustawienie właściwych parametrów szycia lub prawidłowe zaprogramowanie maszyny. Zależnie od modelu wymagane może być naciśnięcie pedału lub wciśnięcie przycisku. Podszywarka tworzy luźny, jednak trwały ścieg, który zazwyczaj w ogóle nie jest widoczny, ponieważ znajduje się po wewnętrznej stronie ubrania.

Jakie igły do podszywarki?

Igły do podszywarek różnią się od igieł do standardowych maszyn do szycia i innych maszyn szwalniczych. Bez względu na to, czy do model domowego, czy przemysłowego, podszywarka wymaga inwestycji w specjalistyczne igły przeznaczone wyłącznie do podszywarek. Najlepiej wybrać dokładnie takie, jakie są rekomendowane przez producenta konkretnego urządzenia. Eksperymentowanie z igłami z innych modeli może zakończyć się niepowodzeniem.