Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 619
  • 2299
Producent
Zastosuj filtry

Najwyższej jakości manekiny krawieckie od Szyj.pl

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego zakładu krawieckiego są manekiny krawieckie. Ułatwiają one codzienną pracę i dokonywanie drobnych poprawek, a przy tym umożliwiają ekspozycję gotowych elementów garderoby. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów manekinów, co ułatwia znalezienie odpowiedniej propozycji odpowiadającej indywidualnym potrzebom. W bogatym asortymencie sklepu internetowego Szyj.pl znajdują się najwyższej jakości manekiny krawieckie sprawdzonych producentów z możliwością regulacji obwodów. Doskonale sprawdzą się zarówno do niewielkich, jak i dużych zakładów szwalniczych. Dostępne są w wyjątkowo korzystnych cenach.

Dlaczego warto wyposażyć swoją pracownię w manekiny krawieckie?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zaopatrzyć się w funkcjonalne manekiny krawieckie. Przede wszystkim pozwalają urzeczywistnić pomysły projektanta, co ułatwia tworzenie ubrań. Dzięki nim istnieje możliwość sprawdzenia, jak kreacja będzie prezentować się na sylwetce, a przy tym dokonywania drobnych poprawek czy przyszywania dodatków. Manekiny krawieckie mogą być wykorzystywane do tworzenia odzieży w standardowej rozmiarówce lub pod konkretne zamówienie. W zależności od potrzeb do wyboru są liczne propozycje.zróżnicowane pod względem materiału czy przeznaczenia.

Manekiny krawieckie odgrywają ważną rolę, gdyż zazwyczaj zastępują modela w kwestii przymierzania stroju czy dopasowywania dodatków. Wykonane są zwykle z materiałów umożliwiających wbijanie szpilek, co ułatwia wyobrażenie sobie efektu. Znacznie ułatwiają także szycie elementów garderoby z koła, takich jak spódnice czy sukienki. Dodatkowo obecność manekinów krawieckich w pracowniach zwykle podnoszą ich prestiż. Wieszając na nim niedokończony projekt, klient będzie mógł dużo lepiej wyobrazić sobie pracę krawca i będzie to oznaką profesjonalnego podejścia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając manekiny krawieckie?

Wybierając manekin krawiecki, najlepiej zastanowić się w pierwszej kolejności nad własnymi potrzebami, gdyż tego typu akcesoria mogą pełnić różne funkcje - modelowanie przestrzenne, ekspozycja odzieży, sprawdzanie ubrań pod kątem rozmiarówki, czy dopasowywanie odzieży do figury ludzkiej. Duże znaczenie ma materiał wykonania. Do prac krawieckich najlepiej sprawdzą się propozycje umożliwiające łatwe wbijanie szpilek, co pozwoli na układanie powstających ubrań. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania można postawić na proste, sprawdzone rozwiązania lub nowoczesne modele zapewniające wygodną pracę.

Jakie są rodzaje manekinów krawieckich?

Na rynku dostępne są różne rodzaje manekinów krawieckich, co ułatwia znalezienie odpowiedniej propozycji do indywidualnych potrzeb. Jednym z najpopularniejszych modeli są manekiny styropianowe. Najczęściej służą do prezentacji odzieży, jednak mogą przydać się także do projektowania czy szycia. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość łatwego wbijania w niego szpilek. Manekiny drewniane są trwałe i wyglądają lepiej od modeli styropianowych. Nie ma jednak możliwości regulacji i ciężko wbija się w nie szpilki.

Dla osób pragnących w łatwy sposób zmieniać rozmiary manekina doskonałym rozwiązaniem może być model regulowany. Mimo że nie umożliwiają one uzyskania idealnego kształtu sylwetki, to pomagają dopasować odpowiednie proporcje. Pozwalają zmieniać obwód w linii klatki piersiowej, talii czy bioder. Można również wbijać w niego szpilki. Ciekawą alternatywą dla wszystkich rodzajów manekinów są modele wykonane samodzielne. To jedyny sposób, aby precyzyjnie odwzorować kształt sylwetki. Ich zaletą jest możliwość wykorzystywania przez długi czas.

Dlaczego warto zdecydować się na regulowany manekin krawiecki?

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się manekiny regulowane. Doskonale sprawdzą się w przypadku szycia na miarę poza standardową rozmiarówką. Warto jednak przy tym pamiętać, że nie gwarantują one całkowitego dopasowania do sylwetki klienta, a jedynie pozwalają na stworzenie dużo lepszej bazy, którą następnie można uzupełnić o dodatkowe poduszki pomagające uzyskać precyzyjne wymiary. Dzięki temu ostateczna konstrukcja dużo bardziej przypomina wymagany model, co znacznie skraca czas pracy i zmniejsza liczbę poprawek.

Regulowane manekiny krawieckie wyposażone są w specjalny mechanizm umożliwiający dopasowywanie wymiarów w obrębie klatki piersiowej, talii i bioder. To doskonale rozwiązanie w przypadku, kiedy nie ma możliwości skorzystania z gotowych wykrojów lub zachodzi konieczność samodzielnego stworzenia konstrukcji szytej odzieży. Mimo że regulowane manekiny nie zapewniają realistycznego kształtu, przez co nie odzwierciedlają w pełni sylwetki, to pozwalają wypełnić ubranie, co z pewnością pomoże przy wykonywaniu czynności krawieckich.

Funkcjonalne manekiny krawieckie w sklepie internetowym Szyj.pl

Poszukujesz funkcjonalnych akcesoriów do wyposażenia profesjonalnej pracowni krawieckiej? Jeśli tak, to doskonałym rozwiązaniem może być skorzystanie z bogatej oferty sklepu internetowego Szyj.pl. Znajdują się tam wysokiej klasy manekiny krawieckie sprawdzonych producentów, takich jak Adjustoform czy Texi. Wykonane są z uwzględnieniem solidnej konstrukcji i praktycznych rozwiązań, które gwarantują niezawodność i wygodne użytkowania przez wiele lat. Do wyboru są modele damskie, męskie i dziecięce.

W asortymencie sklepu internetowego Szyj.pl dostępne są regulowane manekiny, które pozwolą dopasować ich wymiary do indywidualnych potrzeb. Doskonale sprawdzą się zarówno dla projektantów, jak i producentów odzieży. Wyposażone są w specjalne pokrętła umożliwiające zmianę obwodu szyi, klatki piersiowej, talii i bioder, a także wysokości manekina, stojaka i torsu. Manekiny wykonano z piankowego materiału, dzięki czemu z łatwością można wbijać w nie szpilki. Są bardzo stabilne, co gwarantuje wyjątkowo komfortową pracę.