FAQ

Czy można zamówić inaczej niż przez Internet?

Oczywiście, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, w Szyj.pl przyjmujemy również zamówienia drogą mailową lub telefoniczną. Aby kupić wybrane produkty:

Czy ktoś może pomóc mi wybrać maszynę do szycia, doradzić?

Oczywiście, zespół Szyj.pl nieustannie pozostaje do Twojej dyspozycji. Możesz skontaktować się z nami:

Czy można zwrócić zamówiony towar?

Tak, możesz zwrócić zamówiony towar w ciągu 30 dni. Szczegóły na temat zwrotu znajdziesz w zakładce dotyczącej zwrotów.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji zamówienia jest uzależniony od dostępności danego produktu. Informację na ten temat znajdziesz przy interesujących Cię artykułach.

Jeżeli towar jest dostępny na magazynie, paczki wysyłamy jeszcze tego samego dnia lub najpóźniej w kolejnym dniu roboczym. W przypadku innej informacji, np. o dostępności w ciągu 3 dni, produkty są wysyłane w ciągu 3 dni roboczych.

Jeśli z jakichkolwiek przyczyn wysyłka zamówienia jest opóźniona – nasz zespół skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

Czy kurier zadzwoni do mnie przed dostawą?

Zespół Szyj.pl przekazuje dostawcy numer kontaktowy do odbiorcy paczki, jednak kurier nie ma obowiązku kontaktu telefonicznego przed doręczeniem.

Czy kurier dowozi paczki w soboty?

Nie, firma kurierska, z którą współpracujemy, dostarcza paczki tylko w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Co jeśli w przesyłce brakuje produktu lub produkt jest uszkodzony?

Przepraszamy, jeśli w otrzymanej przesyłce brakuje produktu lub któryś z artykułów jest uszkodzony. W celu wyjaśnienia sprawy zapraszamy do kontaktu telefonicznego – wspólnie znajdziemy optymalne i satysfakcjonujące rozwiązanie.

Aby rozwiązać problem z zamówieniem, zadzwoń na naszą infolinię pod numer 61 84 20 330 lub 507 784 728.

Czy można zamówić wysyłkę za granicę?

Tak, w Szyj.pl oferujemy wysyłkę za granicę. Koszty dostawy są obliczane indywidualnie na podstawie adresu oraz wagi przesyłki. Aby skorzystać z doręczenia poza Polską, możesz skontaktować się z nami:

Czy wystawiacie faktury VAT?

Tak, wystawiamy faktury VAT. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym w trakcie składania zamówienia i podasz wszystkie niezbędne dane.

Czy wystawiacie fakturę proforma, aby można było według niej opłacić zamówienie?

Tak, istnieje taka możliwość. Jeśli chcesz otrzymać fakturę proforma, podaj taką informację w polu „Uwagi do zamówienia” lub skontaktuj się z naszym zespołem.

Czy można kupić maszynę do szycia na raty?

Tak, w sklepie Szyj.pl możesz kupić maszynę do szycia na raty. Realizując zamówienie wybierz formę płatności e-Raty.

Czy mogę dodać coś jeszcze do mojego zamówienia?

Wszystko zależy od etapu realizacji zamówienia. Najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z naszym zespołem. Jeśli będzie możliwość dodania innych produktów, to z chęcią to zrobimy.

Aby dodać inne produkty do złożonego już zamówienia, zadzwoń na naszą infolinię handlową: 61 84 20 330 lub 507 784 728.

Czy urządzenia mają instrukcję po polsku?

Tak, wszystkie urządzenia są sprzedawane razem z instrukcją w języku polskim. W zależności od marki i modelu może to być książka lub instrukcja elektroniczna. Jeśli masz więcej pytań związanych z działaniem maszyny, sprawdź, jak możesz się z nami skontaktować, odwiedzając zakładkę Kontakt.

Jakie są dostępne formy płatności?

Nasi klienci mogą skorzystać z kilku form płatności. Aktualnie za zakupy można płacić gotówką i kartą płatniczą (w salonie lub za pobraniem) oraz przelewem klasycznym lub internetowym. Dodatkowo w Szyj.pl możesz kupić produkty na raty lub korzystając z opcji leasingu. Więcej szczegółów na temat metod płatności znajdziesz tutaj.

Kupiłam/łem maszynę, ale nie wiem jak zacząć.

Przygodę z maszyną do szycia należy rozpocząć od zapoznania się z instrukcją jej obsługi. Następnie można przejść do nauki nawlekania oraz podłożenia materiału i próbnego szycia.

Z myślą o osobach, które zdecydowały się na zakup maszyny do szycia, przygotowaliśmy na naszym blogu mnóstwo ciekawych porad. Wskazówki będą pomocne i dla początkujących, i dla zaawansowanych.

Szczególnie polecamy zapoznanie się z następującymi artykułami:

Czy z maszyną otrzymam wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia szycia?

Tak, dostępne w naszym sklepie internetowym maszyny do szycia są sprzedawane w komplecie ze wszystkim, czego można tylko potrzebować, aby rozpocząć używanie ich od razu po wyjęciu z opakowania. W opakowaniu znajdziesz także instrukcję. Jedyne, co należy dokupić oddzielnie, to nici i materiał.

Dlaczego moja maszyna łamie igły?

Przyczyn, dla których maszyna łamie igły, może być kilka. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

  • zbyt mocne napięcie górnej nitki,
  • źle włożoną dolną szpulkę i bębenek
  • niewsadzoną do końca igłę
  • ciągnięcie materiału przez użytkownika, co w efekcie prowadzi do naginania igły i uderzenia przez nią o płytkę ściegową, a co za tym idzie – do złamania

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją obsługi maszyny, w której znajdziesz praktyczne wskazówki na temat prawidłowej instalacji poszczególnych elementów. Powinno to rozwiązać problem z łamaniem igieł.

Maszyna szyje w miejscu. Co zrobić?

Wbrew pozorom problemy z maszyną szyjącą w miejscu nie są wcale tak rzadkie. Co jest tego przyczyną? Najczęściej dzieje się tak w momencie, gdy ząbki transportu zostaną wyłączone, a Ty zapomnisz włączyć je ponownie. Jeśli materiał nie jest przesuwany, to warto się upewnić, że przełącznik odpowiadający za ząbki transportu znajduje się we właściwej pozycji. Jeśli nie, to zmień ustawienie i spróbuj zacząć szyć.

Jeśli problem nie mija, to warto się upewnić, że długość (gęstość) ściegu jest ustawiona na wartość powyżej zera. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w przypadku bardzo małej gęstości wkłucie znajduje się w niemalże tym samym miejscu, co może w efekcie prowadzić do splątania się nici.

Jeśli ząbki transportu są włączone i gęstość ściegu ma wartość większą od zera, a problemy nie mijają, należy odkręcić płytkę ściegową. Sprawdź, czy nie nagromadziły się tam zabrudzenia, które mogą blokować ruch ząbków.

Dlaczego nie mogę szyć dzianin?

Problemy z szyciem dzianin pojawiają się w momencie, gdy maszyna "omija" ściegi i nie wiąże ich poprawnie. Co jest tego przyczyną? Najczęstszym powodem jest zastosowanie niewłaściwej igły, która nie nadaje się do pracy z dzianinami. W przypadku takich materiałów obowiązkowo należy używać specjalnego akcesorium. Dlaczego? Ponieważ jego czubek jest inaczej wykończony. Dzięki temu można całkowicie wyeliminować problem z niechcianym przepuszczaniem ściegów. W naszej ofercie znajdziesz igły dedykowane do szycia dzianin.

Dlaczego nitka ucieka mi z igły, gdy zaczynam szycie?

Problemy z uciekaniem nitki z igły w momencie rozpoczynania szycia są najczęściej spowodowane zostawieniem jej zbyt krótkiego odcinka po wykonaniu poprzedniego przeszycia. Aby uniknąć tego w przyszłości, zaleca się pozostawienie około 10-15 cm nitki, przeciągnij ją do tyłu. Możesz także przytrzymać ją na samym początku.

Jak nauczyć się szyć w domu?

Naukę szycia należy rozpocząć od zapoznania się z instrukcją urządzenia, aby wiedzieć, jak się z nim obchodzić, poznać bliżej jego funkcje i bez problemu poradzić sobie z ćwiczeniami dla początkujących. Amatorzy powinni na początek spróbować swoich sił w szyciu na skrawkach materiału lub papierze – dzięki temu można opanować obsługę maszyny. Gdy oswoisz się już ze swoim nowym sprzętem, czas na stworzenie czegoś prostego, na przykład woreczka na pieczywo czy poszewki na poduszkę. Im więcej będziesz trenować, tym szycie stanie się łatwiejsze.

Jaką maszynę do szycia warto kupić do nauki?

Chcesz rozpocząć naukę szycia na maszynie? Doskonały wybór! To właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik na temat wyboru idealnego urządzenia mechanicznego dla początkujących, w którym opowiadamy o niedrogich, funkcjonalnych i łatwych w użytkowaniu modelach. Artykuł znajdziesz tutaj.

Jakie rzeczy warto dokupić na początek razem z maszyną do szycia?

Choć dostępne w naszym sklepie internetowym maszyny do szycia są sprzedawane w komplecie ze wszystkim, czego można potrzebować, aby rozpocząć korzystanie z urządzenia od razu po otrzymaniu zamówienia, to warto jednak rozważyć zakup dodatkowych rzeczy.

Przede wszystkim już na starcie pomocne okażą się porządne nożyczki, kredki do znakowania po materiale oraz szpilki do jego upinania. Oczywiście, obowiązkowo należy zakupić zapas odpowiednich igieł i nici. Z tak przygotowanym zestawem możesz śmiało rozpocząć szycie na maszynie.

Chcesz poznać kilka innych praktycznych informacji na temat rzeczy, które warto dokupić na początek razem z maszyną do szycia? Zachęcamy do zapoznania się z następującymi artykułami dostępnymi na naszym blogu:

Jak wybrać najlepszą maszynę?

Z myślą o początkujących osobach, które potrzebują pomocy w wyborze najlepszej maszyny komputerowej lub mechanicznej, przygotowaliśmy dwa artykuły poradnikowe:

Zachęcamy do zapoznania się z nimi przed rozpoczęciem zakupów.

Czy maszyny komputerowe psują się bardziej niż mechaniczne?

Nie, maszyny komputerowe nie psują się bardziej niż te mechaniczne. Jest to bardzo często powielany i daleki od prawdy mit. Na szczęście, czasy, gdy w sklepach sprzedawano wyłącznie słabej jakości elektroniczne urządzenia, już dawno minęły. Aktualnie komputerowe maszyny do szycia nie są wcale bardziej skomplikowane od używanych na co dzień smartfonów. Dzięki temu wbudowana w nich elektronika nie wpływa na częstsze awarie i zwiększenie ryzyka uszkodzenia urządzenia, i to nawet w trakcie częstego, intensywnego użytkowania.

Jak dobrać akcesoria do mojej maszyny?

Wybór odpowiednich akcesoriów to już połowa sukcesu. Z myślą o klientach, którzy szukają właściwych dodatków, przygotowaliśmy kilka wpisów poradnikowych:

Dodatkowo w trakcie zakupów w sklepie internetowym Szyj.pl możesz skorzystać z opcji filtrowania dostępnego w kategorii Akcesoria.

Możesz również skorzystać z pomocy zespołu Szyj.pl! W tym celu skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz. W tym celu odwiedź zakładkę Kontakt.

Czym smarować maszynę do szycia?

W przypadku maszyn domowych najlepszym wyborem do oliwienia będzie olejek wazelinowy w płynie dostępny w naszym sklepie internetowym. Aby ułatwić Ci czyszczenie i konserwację urządzenia, przygotowaliśmy dwa poradniki:

Dlaczego moja maszyna nie szyje?

Przyczyn, dla których maszyna nie szyje, może być wiele. Jeśli urządzenie w ogóle nie działa, to najlepszym rozwiązaniem będzie jego dokładne wyczyszczenie lub oddanie do profesjonalnego serwisu.

Masz problemem z nieprawidłowym szyciem? Być może to zabrudzenia w bębenku, niewłaściwie dobrane naprężenie lub inne rzeczy, o których wspominamy więcej na naszym blogu w tym artykule.

Czy można naprawić maszynę do szycia w domu?

Oczywiście, w niektórych przypadkach naprawa maszyny do szycia nie wymaga korzystania z pomocy profesjonalnego serwisu. Jeśli chcesz zrobić to samodzielnie w domu, to z pewnością pomocne okażą się nasze poradniki:

  • 3 miejsca w maszynie do szycia, o które warto dbać
  • Jak czyścić i konserwować owerlok?

Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie? Skontaktuj się z nami