Jaka mechaniczna maszyna do szycia dla początkujących?

Pierwsza maszyna do szycia dla początkującego użytkownika powinna mieć niezbędne dla niego funkcje. Oznacza to, że każdy z nas może szukać i potrzebować innego modelu, marki i możliwości. Dobra maszyna do szycia dla początkujących to wydatek od około 400 zł. Polecamy rozpocząć przygodę z szyciem na nowej maszynie. Pozwoli to już na początku wyeliminować wątpliwości: czy to my popełniamy błędy podczas nauki szycia, czy też maszyna, którą mamy, płata nam figle.

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

TANIA MASZYNA DO SZYCIA NA POCZĄTEK

Czy tania maszyna do szycia, to najlepszy wybór? Jeśli poszukujemy maszyny do szycia dla dzieci, to śmiało możemy wybierać spośród najtańszych maszyn. To oczywiście dobre maszyny do szycia, jednak mają one z reguły tylko podstawowe funkcje oraz ograniczoną liczbę ściegów. Najtańsze aktualnie modele maszyn mechanicznych, które z powodzeniem posłużą najmłodszym to Janome Sew Mini, Minerva One G, One F oraz Brother KD144S Little Angel.


Wybierając spośród wymienionych modeli mechanicznych maszyn do szycia dla początkujących, musimy mieć na uwadze fakt, że jeśli dziecko połknie bakcyla szyciowego, będzie potrzebna z czasem zmiana maszyny na bardziej funkcjonalny model.

PODSTAWOWA MASZYNA DO SZYCIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

W tej kategorii znalazły się modele mechanicznych maszyn do szycia, które będą świetne na start dla osób początkujących. Te modele wyposażono we wszystkie podstawowe funkcje i programy ściegowe. Część z tych maszyn posiada specjalne zabezpieczenia, więc można je też z powodzeniem sprezentować dziecku. Można śmiało napisać, że to maszyny do szycia na dziś i na jutro.


Model Janome Juno J15 sprawdzi się doskonale również jako maszyna dla dzieci. Wyposażony jest w specjalną osłonę palca, która zabezpiecza w czasie pracy maszyny przestrzeń pod igłą. Taką osłonę możemy również dopasować do pozostałych modeli.
Elna Sew Green to jedna z maszyn z rodziny SEW. Należą do niej również Elny Sew Zebra, Sew Fun oraz Sew 75. Są do siebie bardzo podobne pod kątem funkcji i wybór dowolnej z nich zapewni doskonałej jakości maszynę dla początkujących.
Brother RH127 wyróżnia się chwytaczem rotacyjnym, a Husqvarna E10 regulacją docisku stopki.

Istnieje wiele marek dobrych i bardzo dobrych maszyn do szycia, przez co wybór pierwszej mechanicznej maszyny do szycia dla początkującej osoby może nie być taki prosty.
Podobnie jak ze wszystkim co kupujemy, tak i w przypadku maszyn do szycia dla początkujących, w ślad za rosnącą ceną idzie wyższa jakość wykonania oraz oferowane nam możliwości. Im wyższa cena - tym lepsza jakość i tym więcej funkcji, takich jak:

 • większy wybór ściegów
 • dostępne stopki w zestawie, ich liczba i rodzaje
 • mocniejsze i szybsze silniki w maszynach
 • dostępny chwytacz wahadłowy lub rotacyjny
 • wbudowany nawlekacz igły
 • obszywanie dziurki automatyczne lub półautomatyczne
 • lepsze oświetlenie pola pracy
 • rodzaj ząbków transportu i sama budowa transportera
 • regulacja docisku stopki

NAJLEPSZA MECHANICZNA MASZYNA DO SZYCIA NA POCZĄTEK

Niezwykle ciężkim zadaniem jest wskazać najlepsze spośród tych wszystkich modeli dostępnych na rynku. Tym bardziej, że maszynę do szycia dla początkujących można kupić za 500 zł, 1000 zł, a nawet 1500 zł. Wszystko będzie zależało, jakie mamy potrzeby i jakim będziemy dysponować budżetem. Dlatego nasz wybór najlepszej mechanicznej maszyny do szycia podzieliliśmy właśnie na takie segmenty.


Wybrać mechaniczną maszynę dla początkujących w budżecie ok. 500 zł, to nie lada wyzwanie. Jest co najmniej kilka, a nawet kilkanaście modeli w podobnej cenie. Zdecydowanie wyróżnić tu można bardzo mocną, łatwą w obsłudze i odporną na błędy maszynę Juno E1015. Wybór jest jednak spory i jest w czym wybierać. Wszystkie maszyny mechaniczne do 500 zł znajdziesz tutaj.

Budżet ok. 1000 zł to jeszcze większy wybór maszyn. Wyróżniliśmy tu mocną Elnę 320eX z 5-letnią gwarancją, ale bardzo zbliżone funkcje i ciekawy zestaw gratisów ma także Janome Jubilee 60507. Obie są rewelacyjne, posiadają regulację docisku stopki i poradzą sobie doskonale w domowej pracowni (a nawet w pracy chałupniczej). Godna uwagi jest też seria szybkich maszyn do szycia Singer z serii HD. Szczególnie modele Singer 4423 oraz Singer 4432 zyskały sporą popularność i śmiało można je brać pod uwagę poszukując solidnej maszyny mechanicznej dla początkujących.

Najmocniejszą z proponowanych tu maszyn i zarazem najdroższą jest Janome Easy Jeans Heavy Duty 1800. To wyjątkowa maszyna z metalową ramą i podzespołami do codziennych prac, zamknięta w wytrzymałej obudowie. Sprawdzi się na początek dla każdego, kto naukę i szycie bierze na poważnie, chce dużo szyć i mieć dostępność do ściegów i funkcji, które w maszynach od szycia są używane najczęściej.

MECHANICZNA MASZYNA DO SZYCIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH - WNIOSKI

Należy zwrócić szczególną uwagę na to, by pierwsza mechaniczna maszyna do szycia miała:

 • wytrzymałą metalową ramę
 • obudowę i jej elementy wykonane z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych lub metalu

Trzeba również pamiętać, że nie każda maszyna ma:

 • możliwość ustawienia szerokości dowolnego ściegu
 • opcję regulowania docisku stopki
 • zamontowany silnik, który podczas szycia dobrze poradzi sobie z ciężkimi materiałami

Jeśli zależy Ci na którymś z powyższych parametrów, sprawdź dokładnie, czy wybrana przez Ciebie maszyna je ma. Możesz też skorzystać z naszej porównywarki maszyn do szycia i sprawdzić, która maszyna sprosta Twoim oczekiwaniom.

Każda z zaprezentowanych przez nas maszyn może okazać się trafną inwestycją na lata, a jej wybór będzie zależał tylko od tego, czego oczekujesz od pierwszej maszyny do szycia - co, jak często i w jaki sposób chcesz szyć, i czy, wybiegając w najbliższą przyszłość, planujesz rozwijać swoją pasję szycia - czy to domowego, czy zawodowego.

Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się bardzo chętnie. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub odpowiedzi na pytania, koniecznie skontaktuj się z nami :)
Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Z przyjemnością pomożemy!

Polecamy w SZYJ.PL
Maszyna do szycia JUNO J15
JUNO J15
Cena brutto: 649.00 
Maszyna do szycia Elna Sew Green
Brak w magazynie
.ELNA SEW GREEN
Cena brutto: 649.00 
Maszyna do szycia Janome 1800HD Easy Jeans + GRATIS nici + szpulki
Brak w magazynie
JANOME EASY JEANS HD1800
Cena brutto: 1649.00 
Maszyna do szycia Brother RH127 + torba + nici + szpulki GRATIS
Brak w magazynie
BROTHER RH127
Cena brutto: 820.00 
Maszyna do szycia Elna 320 eXplore + GRATIS nici + szpulki
Brak w magazynie
ELNA 320 EX
Cena brutto: 1249.00 
Maszyna do szycia JUNO E1015
JUNO E1015
Cena brutto: 649.00 
Maszyna do szycia Singer 4423 + zestaw 36 stopek 3%
.SINGER 4423 + ZESTAW STOPEK 2
1198.01  Cena brutto: 1159.00