Dobra maszyna do szycia do 500zł

Tania i dobra maszyna do szycia – któż o takiej nie marzy? Ustalasz budżet i zaczynasz szukać. Na wątpliwości i dodatkowe pytania nie trzeba długo czekać:

  • Czy budżet 500 zł na maszynę do szycia wystarczy?
  • Czy skoro maszyna do szycia ma być tania, to musisz szukać w markecie?
  • Czy tania maszyna do szycia oznacza kiepską jakość?
  • Czy maszyna do szycia do 500 zł wystarczy na dłużej?

Czytasz, przeglądasz jeden i drugi ranking tanich maszyn do szycia i… zdarza się, że wciąż nie wiesz.
Spróbujemy zatem pomóc i opisać, czego możesz się spodziewać po maszynach przy takim budżecie.

Maszyny do szycia do 500zł

Budżet 500 zł pozwala już na wybór solidnej maszyny do szycia renomowanej marki

DOBRA I TANIA MASZYNA DO SZYCIA – gdzie szukać?

Jak to gdzie szukać… W internecie :) Jasne, że w internecie, ale w czasach, gdy maszyny do szycia zadomowiły się również w marketach i kuszą niską ceną, pojawił się również dylemat – kupować w sklepach specjalistycznych, czy w marketach?

Odpowiedź na to pytanie zależy już od Ciebie. Wybierzesz tani zakup maszyny do szycia Łucznik czy Singer, które aktualnie do najtrwalszych i najprostszych w eksploatacji nie należą, czy zainwestujesz w jedną ze sprawdzonych marek?
Jeśli wybierzesz jakość i wsparcie, czyli zakupy w sklepie specjalistycznym, to sprzęt będzie pierwsza klasa, a i po zakupie będziesz pod fachową opieką :)

W dalszej części artykułu pojawią się przykłady maszyn wiodących producentów, więc jeśli szukasz informacji o maszynach do szycia Łucznik, Singer czy Silvercrest, to niestety nasz wpis w tym nie pomoże.

Profesjonalny sklep to szeroki wybór modeli oraz fachowa obsługa.

Profesjonalny sklep to szeroki wybór modeli oraz fachowa obsługa

MASZYNA DO SZYCIA DO 500 ZŁ – na co taki budżet wystarczy?

Zanim podamy przykłady maszyn do szycia do 500 zł, opiszemy główne funkcje, których możecie się spodziewać w takich maszynach. Będą to modele o metalowej konstrukcji, solidne i trwałe, z długą gwarancją, sięgającą nawet 5 lat. A także z solidnymi serwisami gwarancyjnymi i dostępnością akcesoriów dodatkowych oraz części zamiennych. Poniżej główne funkcje, które może mieć tania i dobra maszyna do szycia:

Rodzaj chwytacza

Chwytacz. Zdecydowana większość modeli przy tym budżecie będzie wyposażona w chwytacz wahadłowy. Nie należy się go obawiać, ponieważ jest to solidne rozwiązanie. Pracuje jedynie nieco głośniej niż rotacyjny i wymiana szpulki zajmuje odrobinę więcej czasu.

Regulacja długości ściegów

Regulacja długości ściegów. Niestety, nie znajdziesz tej funkcji w każdej maszynie. Zdarza się, że producent narzuca tę wartość w programach ściegowych, ale są też maszyny, w których jest dedykowane pokrętło i ustawienie pożądanej długości ściegu należy do Ciebie.

Regulacja szerokości zyg-zaka

Regulacja szerokości zyg-zaka. Przydatna funkcja, ale również nie jest dostępna w każdej maszynie. Nie pozwoli na decydowanie o każdym ściegu, ponieważ dotyczy tylko zyg-zaka, ale zdecydowanie dobrze mieć taką opcję, a nie zdawać się na narzucone przez producenta wartości.

Regulacja docisku stopki

Regulacja docisku stopki. Przy budżecie do 500 zł to prawdziwy rarytas, ponieważ jest to funkcja, która częściej pojawia się w droższych modelach maszyn do szycia. Pomoże przede wszystkim w szyciu dzianin i delikatnych materiałów.

Poza wyżej wymienionymi funkcjami można zwrócić uwagę na rodzaje ściegów (jeśli np. koniecznie ma to być maszyna do szycia z owerlokiem) oraz na długość gwarancji. Szczególnie różnica w długości gwarancji może okazać się spora.

TANIA I DOBRA MASZYNA DO SZYCIA – dla kogo i czy wystarczy na dłużej?

Wybierając spośród modeli cieszących się opinią niezawodnych i trwałych, masz pewność, że nie kupujesz sprzętu jednorazowego i trudnego w nawlekaniu oraz uciążliwego w eksploatacji. Jeśli taka maszyna będzie odpowiednio pielęgnowana, to wystarczy na długie lata bezproblemowego użytkowania.

Modele do 500 zł sprawdzą się idealnie na start przygody z szyciem (także dla najmłodszych) oraz dla osób, które potrzebują maszyny doraźnie, do domowych poprawek.
Oczywiście sprawdzą się również w wielu bardziej skomplikowanych zadaniach. Dlatego nie będzie potrzeby zmieniać modelu, gdy Twoje umiejętności wzrosną i zaczniesz szyć bardziej skomplikowane projekty. Choć oczywiście, z czasem może zacząć brakować udogodnień i funkcji – to będzie znak, że czas na zmianę.

Sprawdź ofertę dobrych maszyn do 500 zł

RANKING TANICH MASZYN DO SZYCIA DO 500 ZŁ

Bardzo możliwe, że lubisz rankingi. Nie będziemy zestawiać tutaj wszystkich dostępnych modeli maszyn do szycia dostępnych do 500 zł, ale podamy przykłady maszyn, które są zdecydowanie warte uwagi. Pełny ranking w przypadku maszyn nigdy nie będzie do końca wiarygodny, ponieważ Twoje wymagania co do maszyny mogą różnić się od tych, którymi kierował się autor rankingu. Rzut oka na ciekawe propozycje tanich i dobrych maszyn do szycia (pełna aktualna lista – TUTAJ):

Maszyna do szycia Juno J15

Juno J15 - bardzo mocna i szybka, z regulacją długości ściegu i szerokości zyg-zaka, z oświetleniem LED-owym i specjalnym zabezpieczeniem przed ukłuciem igłą. Maszyna na lata, przyjazna dla początkujących, również dla dzieci. Pełny opis Juno J15 znajdziesz TUTAJ.

Maszyna do szycia Elna Sew Zebra

Elna Sew Zebra - jedna z maszyn z rodziny Elny, do której należą też Sew Fun oraz Sew Green. Również mocna i szybka, z opcją 5-letniej gwarancji. Podobnie jak Juno, maszynę wyposażono w regulację długości ściegów i szerokości zygzaka. Bardzo solidny przedstawiciel tego segmentu maszyn do szycia, który świetnie poradzi sobie w domu. Pełny opis Sew Zebra znajdziesz TUTAJ.

Maszyna do szycia Redstar R10

Redstar R10 - do regulacji długości ściegów i szerokości zyg-zaka dodano w tym modelu możliwość regulowania docisku stopki. W połączeniu z mocną konstrukcją i 5-letnią gwarancją Redstar staje się ciekawą opcją dla szukających taniej i dobrej maszyny do 500 zł. Pełny opis R10 znajdziesz TUTAJ.

PODSUMOWANIE

Temat wyboru maszyny do szycia do 500 zł nie należy do najprostszych. Przede wszystkim dlatego, że markety zalane są tanimi modelami maszyn do szycia. Zaznaczamy, że nie zawsze z maszyną zakupioną w markecie będą kłopoty. Jeśli nie masz wygórowanych wymagań i będziesz szyć sporadycznie, to śmiało możesz wertować marketowe gazetki z promocjami :). Jeśli jednak po zakupie chcesz mieć spokój ducha oraz opiekę i wsparcie, to polecamy wybrać maszynę ze specjalistycznego sklepu. A którą wybrać? Przy takim budżecie możesz znaleźć nową, trwałą i solidną maszynę do szycia z metalowymi podzespołami. Różnice pomiędzy modelami nie są duże, więc zapewne zadecydują niuanse. Jeśli bierzesz pod uwagę używaną maszynę, to też jest ciekawa opcja. Można trafić na stare Łuczniki w dobrej cenie, które również sprawdzą się w domowej pracowni.

Maszyny do szycia do 500 zł na SZYJ.PL

Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się bardzo chętnie. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub odpowiedzi na pytania, koniecznie skontaktuj się z nami :)
Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Z przyjemnością pomożemy! Zapraszamy!