Dobra maszyna do szycia do 500zł

Dobra maszyna do szycia do 500 zł– któż o takiej nie marzy? Ustalasz budżet i zaczynasz szukać. Na wątpliwości i dodatkowe pytania nie trzeba długo czekać.
Czytasz, przeglądasz jeden i drugi ranking maszyn do szycia i… zdarza się, że wciąż nie wiesz.
Spróbujemy zatem pomóc i opisać, czego możesz się spodziewać po maszynach przy takim budżecie.

 • Czy budżet 500 zł na maszynę do szycia wystarczy?
 • Czy skoro maszyna do szycia ma być tania, to musisz szukać w markecie?
 • Czy tania maszyna do szycia oznacza kiepską jakość?
 • Czy maszyna do szycia do 500 zł wystarczy na dłużej?

Maszyny do szycia do 500zł

Budżet 500 zł pozwala już na wybór solidnej maszyny do szycia renomowanej marki

DOBRA MASZYNA DO SZYCIA DO 500 ZŁ – gdzie szukać?

Jak to gdzie szukać… W internecie :) Jasne, że w internecie, ale w czasach, gdy maszyny do szycia zadomowiły się również w marketach i kuszą niską ceną, pojawił się również dylemat – kupować w sklepach specjalistycznych, czy w marketach?

Odpowiedź na to pytanie zależy już od Ciebie. Wybierzesz tani zakup maszyny do szycia Łucznik czy Singer, które aktualnie do najtrwalszych i najprostszych w eksploatacji nie należą, czy zainwestujesz w jedną ze sprawdzonych marek?
Jeśli wybierzesz jakość i wsparcie, czyli zakupy w sklepie specjalistycznym, to sprzęt będzie pierwsza klasa, a i po zakupie będziesz pod fachową opieką :)

W dalszej części artykułu pojawią się przykłady maszyn wiodących producentów, więc jeśli szukasz informacji o maszynach do szycia Łucznik, Singer czy Silvercrest, to niestety nasz wpis w tym nie pomoże.

Profesjonalny sklep to szeroki wybór modeli oraz fachowa obsługa.

Profesjonalny sklep to szeroki wybór modeli oraz fachowa obsługa

MASZYNA DO SZYCIA DO 500 ZŁ – na co taki budżet wystarczy?

Zanim podamy przykłady maszyn do szycia do 500 zł, opiszemy główne funkcje, których możecie się spodziewać w takich maszynach. Będą to modele o metalowej konstrukcji, solidne i trwałe, z długą gwarancją, sięgającą nawet 5 lat. A także z solidnymi serwisami gwarancyjnymi i dostępnością akcesoriów dodatkowych oraz części zamiennych. Poniżej główne funkcje, które może mieć tania i dobra maszyna do szycia:

Rodzaj chwytacza

Chwytacz. Zdecydowana większość modeli przy tym budżecie będzie wyposażona w chwytacz wahadłowy. Nie należy się go obawiać, ponieważ jest to solidne rozwiązanie. Pracuje jedynie nieco głośniej niż rotacyjny i wymiana szpulki zajmuje odrobinę więcej czasu.

Regulacja długości ściegów

Regulacja długości ściegów. Niestety, nie znajdziesz tej funkcji w każdej maszynie. Zdarza się, że producent narzuca tę wartość w programach ściegowych, ale są też maszyny, w których jest dedykowane pokrętło i ustawienie pożądanej długości ściegu należy do Ciebie.

Regulacja szerokości zyg-zaka

Regulacja szerokości zyg-zaka. Przydatna funkcja, ale również nie jest dostępna w każdej maszynie. Nie pozwoli na decydowanie o każdym ściegu, ponieważ dotyczy tylko zyg-zaka, ale zdecydowanie dobrze mieć taką opcję, a nie zdawać się na narzucone przez producenta wartości.

Regulacja docisku stopki

Regulacja docisku stopki. Przy budżecie do 500 zł to prawdziwy rarytas, ponieważ jest to funkcja, która częściej pojawia się w droższych modelach maszyn do szycia. Pomoże przede wszystkim w szyciu dzianin i delikatnych materiałów.

Poza wyżej wymienionymi funkcjami można zwrócić uwagę na rodzaje ściegów (jeśli np. koniecznie ma to być maszyna do szycia z owerlokiem) oraz na długość gwarancji. Szczególnie różnica w długości gwarancji może okazać się spora.

MASZYNA DO SZYCIA DO 500 ZŁ – dla kogo i czy wystarczy na dłużej?

Wybierając spośród modeli cieszących się opinią niezawodnych i trwałych, masz pewność, że nie kupujesz sprzętu jednorazowego i trudnego w nawlekaniu oraz uciążliwego w eksploatacji. Jeśli taka maszyna będzie odpowiednio pielęgnowana, to wystarczy na długie lata bezproblemowego użytkowania.

Modele do 500 zł sprawdzą się idealnie na start przygody z szyciem (także dla najmłodszych) oraz dla osób, które potrzebują maszyny doraźnie, do domowych poprawek.
Oczywiście sprawdzą się również w wielu bardziej skomplikowanych zadaniach. Dlatego nie będzie potrzeby zmieniać modelu, gdy Twoje umiejętności wzrosną i zaczniesz szyć bardziej skomplikowane projekty. Choć oczywiście, z czasem może zacząć brakować udogodnień i funkcji – to będzie znak, że czas na zmianę.

Sprawdź ofertę dobrych maszyn do 500 zł

RANKING DOBRYCH MASZYN DO SZYCIA DO 500 ZŁ

Bardzo możliwe, że lubisz rankingi. Nie będziemy zestawiać tutaj wszystkich dostępnych modeli maszyn do szycia dostępnych do 500 zł, ale podamy przykłady maszyn, które są zdecydowanie warte uwagi. Pełny ranking w przypadku maszyn nigdy nie będzie do końca wiarygodny, ponieważ Twoje wymagania co do maszyny mogą różnić się od tych, którymi kierował się autor rankingu. Rzut oka na ciekawe propozycje tanich i dobrych maszyn do szycia (pełna aktualna lista – TUTAJ):

JUNO E1015

Maszyna od szycia Juno E1015

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Juno by Janome E1015 - to wielofunkcyjna mechaniczna maszyna do szycia, wyposażona w niezbędne ściegi i funkcje. Jest bardzo mocna, szybka i przyjemna w obsłudze i jest to doskonała maszyna nie tylko na start przygody z szyciem. Jej wszechstronność, moc i funkcjonalność docenią również bardziej zaawansowani hobbyści. Bardzo odporna na błędy początkujących, świetna nie tylko do domowego użytku - sprawdzi się również w szkołach i na warsztatach.
Pełny opis Juno E1015 znajdziesz TUTAJ.

Główne atuty Juno by Janome E1015 to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • wyjątkowo odporna na błędy początkujących
 • mocna i szybka - prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę
 • LEDowe oświetlenie pola pracy
 • Najpopularniejszy obecnie model maszyny mechanicznej!

ELNA SEW ZEBRA

Maszyna od szycia Elna Sew Zebra

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Elna Sew Zebra - podstawowa, ale mocna mechaniczna maszyna do szycia wyposażona w chwytacz wahadłowy i 15 programów ściegowych. Wśród nich znajdziemy ściegi proste, zyg-zak, ścieg owerlokowy, ściegi elastyczne, potrójne oraz półautomatyczny program do obszywania dziurek. Maszyna ma podstawowe funkcje i łatwo się ją obsługuje. Świetnie nadaje się dla osób początkujących, niezależnie od wieku.
Występuje w 2 dodatkowych wariantach kolorystycznych jako: Sew Green oraz Sew Fun.
Pełny opis maszyny Elna Sew Zebra znajdziesz TUTAJ.

Główne atuty Elna Sew Zebra to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę
 • pełna regulacja długości ściegu i szerokości zyg-zaka
 • 5 lat gwarancji

JUNO J15

Maszyna od szycia Juno J15

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Juno by Janome J15 - bardzo mocna i stabilna, z niezbędnymi do szycia ściegami oraz specjalną osłoną igły, dzięki której maszyny mogą bezpiecznie używać również dzieci. Ma wygodne pokrętła, świetnie spasowane elementy oraz LED-owe oświetlenie pola pracy. Wszytko to sprawia, że komfort pracy na Juno J15 jest bardzo wysoki. Maszyna doskonale sprawdzi się zarówno w domu, w szkołach oraz na warsztatach. Pełny opis Juno J15 znajdziesz TUTAJ.

Główne atuty Juno by Janome J15 to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę
 • LEDowe oświetlenie pola pracy
 • osłona igły w zestawie z maszyną

ELNA SEW 75

Maszyna od szycia Elna Sew 75

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Elna Sew 75 - to mocna mechaniczna maszyna do szycia wyposażona w chwytacz wahadłowy. Wśród 15 programów ściegowych znajdziemy ściegi proste, zyg-zak, elastyczne, potrójne, a także półautomatyczny (4-stopniowy) program do obszywania dziurek. Maszyna wyposażona jest w podstawowe funkcje i wygodne pokrętła. Jej obsługa jest prosta i intuicyjna. To idealny model do rozpoczęcia przygody z szyciem. Pełny opis maszyny do szycia Elna Sew 75 znajdziesz TUTAJ.

Główne atuty Elna Sew 75 to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę
 • pełna regulacja długości ściegu i szerokości zyg-zaka
 • 5 lat gwarancji

MASZYNA DO SZYCIA DO 500 ZŁ - PODSUMOWANIE

Temat wyboru maszyny do szycia do 500 zł nie należy do najprostszych. Przede wszystkim dlatego, że markety zalane są tanimi modelami maszyn do szycia. Zaznaczamy, że nie zawsze z maszyną zakupioną w markecie będą kłopoty. Jeśli nie masz wygórowanych wymagań i będziesz szyć sporadycznie, to śmiało możesz wertować marketowe gazetki z promocjami :). Jeśli jednak po zakupie chcesz mieć spokój ducha oraz opiekę i wsparcie, to polecamy wybrać maszynę ze specjalistycznego sklepu. A którą wybrać? Przy takim budżecie możesz znaleźć nową, trwałą i solidną maszynę do szycia z metalowymi podzespołami. Różnice pomiędzy modelami nie są duże, więc zapewne zadecydują niuanse. Jeśli bierzesz pod uwagę używaną maszynę, to też jest ciekawa opcja. Można trafić na stare Łuczniki w dobrej cenie, które również sprawdzą się w domowej pracowni.

Maszyny do szycia do 500 zł na SZYJ.PL

Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się bardzo chętnie. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub odpowiedzi na pytania, koniecznie skontaktuj się z nami :)
Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Z przyjemnością pomożemy! Zapraszamy!

Polecamy w SZYJ.PL

4%
.JUNO E1015 + TORBA
492.30  Cena brutto: 472.31 
725813002 JANOME
Cena brutto: 169.78 
4%
.JUNO J15 + TORBA
547.99  Cena brutto: 528.00 
23%
ELNA SEW 75
649.00  Cena brutto: 499.00 
4%
.ELNA SEW FUN + TORBA
568.99  Cena brutto: 549.00 
4%
.ELNA SEW 75+ TORBA
568.99  Cena brutto: 549.00 
4%
.ELNA SEW GREEN + TORBA
568.99  Cena brutto: 549.00