Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 6599
  • 6599
Producent
Dostępność
Rodzaj transportu (1)
Przeznaczenie - materiały
Zastosowany silnik
Automatyczne pozycjonowanie igły
System smarowania
Ilość nitek używanych w ściegu
Rozstaw igieł
Zastosuj filtry

Owerloki przemysłowe z transportem podwójnym

Overlock przemysłowy z transportem podwójnym to specjalistyczne urządzenie, które oferuje przede wszystkim wysoką precyzję oraz wszechstronność użytkowania. Dzięki zastosowaniu mechanizmu podwójnego transportu narzędzia z tej kategorii są w stanie skutecznie poruszać zarówno górną, jak i dolną warstwę tkaniny. To przekłada się na idealne dopasowanie ściegu oraz doskonałą jakość wykończenia.

Overlock z transportem podwójnym – jak działa to rozwiązanie?

Transport podwójny to rozwiązanie, w którym przesunięcie górnej części materiału jest kontrolowane przez stopkę maszyny, z kolei transport dolny jest wykonywany przez specjalny ząb transportujący. Oba mechanizmy pracują synchronicznie, zapewniając równomierną zmianę pozycji tkaniny w trakcie szycia. To szczególnie przydatne podczas obszywania elastycznych materiałów, takich jak dzianiny. Warto także zwrócić uwagę, że górny transport przez stopkę eliminuje problem szycia przez szwy poprzeczne.

Taka funkcjonalność sprawia, że owerlok przemysłowy z transportem podwójnym oferuje wiele korzyści dla profesjonalnych krawców oraz producentów odzieży, a także osób zajmujących się szyciem hobbystycznie. Precyzyjna praca i wysoka stabilność materiałów podczas szycia pozwala uzyskać równy ścieg, idealne zakończenie oraz estetyczny wygląd końcowego wyrobu. Maszyny tego typu są ponadto bardzo wydajne, a dodatkowo pozwolą zaoszczędzić czas podczas szycia znacznych ilości tkanin.

Kiedy warto postawić na owerlok z transportem podwójnym?

Owerloki z transportem podwójnym są powszechnie stosowane w przemyśle odzieżowym do profesjonalnego szycia ubrań. Precyzyjny transport i stabilność to połączenie, które gwarantuje doskonałą jakość szwu, a także wytrzymałość otrzymanego efektu. Takie narzędzia to świetny wybór do obszywania szwów, łączenia tkanin i wykańczania krawędzi. Owerloki przemysłowe z transportem podwójnym szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku tkanin elastycznych, m.in. dzianin czy strojów kąpielowych. Ze względu na równomierne przesuwanie obu warstw tkaniny maszyna utrzymuje napięcie materiału, zapobiegając jednocześnie jego rozciąganiu się podczas szycia. To gwarantuje dokładne dopasowanie, estetyczny wygląd i trwałość szwu.

Co więcej, urządzenia z podwójnym transportem pozwalają na tworzenie ozdobnych ściegów, takich jak mereżka. Takie ozdobniki często wykorzystuje się np. w apaszkach lub sukienkach. Można je znaleźć również na firanach i innych tkaninach do zastosowania we wnętrzu. Choć owerloki do szycia z transportem podwójnym będą szczególnie przydatne dla profesjonalnych krawców i producentów odzieży, mogą posłużyć też pasjonatom domowego szycia. W obu przypadkach można liczyć na doskonałe rezultaty, podniesienie jakości wykonywanych wyrobów oraz zwiększenie wydajności pracy.

Owerlok przemysłowy z transportem podwójnym – cena

Ile trzeba zapłacić za owerlok z transportem podwójnym? Cena konkretnego urządzenia zależy głównie od wybranego modelu oraz oferowanych funkcji. W sklepie SZYJ.PL można znaleźć tanie owerloki z transportem podwójnym, które mimo niskiej ceny, zapewniają wygodną pracę i szerokie możliwości użytkowania.

Jak wybrać odpowiednie urządzenie? Kluczową kwestią jest funkcjonalność – owerloki powinny umożliwiać zmianę naprężenia nici, dzięki której możliwe będzie tworzenie różnych ściegów. Warto również zwrócić uwagę na szybkość wykonywanej pracy, czyli liczbę wkłuć na minutę. Nawet tanie owerloki przemysłowe z transportem podwójnym mogą wykonać ponad 1 300 wkłuć, co przekłada się na wysoką efektywność pracy. Wygodną funkcją jest również regulacja długości i szerokości ściegu. Zapraszamy do zakupów w SZYJ.PL – znajdziesz u nas różnego rodzaju owerloki przeznaczone do lekkich i średnich materiałów, a także wiele innych propozycji do Twojej pracowni.

»