Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 2299
  • 13199
Producent
Dostępność
Polecane
Gwarancja
Rodzaj stebnówki
Rodzaj transportu
Przeznaczenie - materiały
Zastosowany silnik
Automatyczne pozycjonowanie igły
Automatyczne ryglowanie
Automatyczne obcinanie nici (1)
System smarowania
Zastosuj filtry
POLECAMY
Do schowka  Porównaj 
.TEXI TRONIC 3 NEO PREMIUM
Cena: 2299.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ZOJE A8000-D4-TP-02 SET
Cena: 3099.00 
.ZOJE ZJ9000E-D4S-TP-02 SET
Cena: 3899.00 
POLECAMY
Do schowka  Porównaj 
.TEXI TRONIC 6 NEO PREMIUM
Cena: 3399.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.TEXI WALKER WF AUT PREMIUM
Cena: 4399.00 
.ZOJE ZJ0303L-3-D4 SET
Cena: 4499.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JUKI DDL-7000AH-7
Cena: 4299.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JUKI DDL-8000A
Cena: 5499.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JUKI DDL-9000CFMS
Cena: 12569.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A4E
Cena: 4179.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A2
Cena: 2999.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A5E
Cena: 4459.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A6F
Cena: 6999.00 

Stębnówki przemysłowe z automatycznym obcinaniem nici

Wśród maszyn wykorzystywanych zarówno przez hobbystów w domu, jak i w profesjonalnych zakładach krawieckich lub małych atelier, bez wątpienia prym wiodą stębnówki przemysłowe. Dostępne na rynku w różnych wariantach, przyciągają uwagę nie tylko poprzez pozytywne opinie, ale także dzięki licznym udogodnieniom, jakie dany producent zaoferował swoim klientom. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, na jakie zwracają uwagę zarówno doświadczeni użytkownicy, jak i osoby rozpoczynające przygodę z szyciem, jest obcinanie nitki przez maszynę. Przyjrzyjmy się zatem, jakie cechy posiadają stębnówki przemysłowe z automatycznym obcinaniem nici.

Czym jest automatyczne obcinanie nici?

Stębnówka przemysłowa z automatycznym obcinaniem nici może wydawać się z pozoru urządzeniem dla laika – nic bardziej mylnego. Funkcja ta pozwala bowiem na znaczne przyspieszenie pracy użytkownika, ponieważ nie rozprasza on swojej uwagi. Kiedy tylko zakończy się wykonywanie szwu, maszyna automatycznie obcina górną oraz dolną nić. Co więcej – stębnówki przemysłowe wyposażone w taką funkcję czynią to po wewnętrznej stronie materiału. Rozwiązanie to pozwala na zachowanie estetyki pracy, a użytkownik nie musi przerywać prac w poszukiwaniu nożyczek, ponieważ maszyna wykona to zadanie za niego. Co istotne – stębnówki przemysłowe z automatycznym obcinaniem nici to wyłącznie maszyny komputerowe, należy więc liczyć się z tym, że ich cena będzie odzwierciedlała możliwości drzemiące w sprzęcie.

Stębnówki z obcinaniem nici – producenci

Patrząc na stębnówki przemysłowe z automatycznym obcinaniem nici, opinie użytkowników wyraźnie wskazują na to, że największą popularnością cieszą się maszyny czołowych producentów stębnówek. Nic w tym dziwnego, firmy takie jak Zoje, Juki, Texi czy Jack goszczą na rynku od dawna, mając więc nie tylko odpowiednią renomę, ale i wieloletnie doświadczenie. Z tego powodu nasz sklep internetowy SZYJ.PL ma w swojej ofercie urządzenia tych czterech firm – wierzymy, że dobrze kupiona stebnówka może posłużyć przez wiele lat, zarówno do codziennej pracy, jak i jako narzędzie dla hobbystów.

Automatyczne obcinanie nici – modele stębnówek

Wśród maszyn z automatycznym obcinaniem nici, jakie oferuje nasz sklep online, znajduje się niejedna bestsellerowa stębnówka (na przykład firmy Zoje), wyposażona w szereg udogodnień dla użytkownika, czyli tzw. automatykę. Warto także zwrócić uwagę na jednoigłową stębnówkę do pracy z lekkimi i średnimi materiałami, wyposażoną dodatkowo w gniazdo USB, pozwalające podłączyć zewnętrzne urządzenia – jak choćby dodatkowe źródło oświetlenia. Automatyczne obcinanie nici oferują także takie urządzenia, jak stębnówka z podwójnym transportem, która przeznaczona jest do ciężkiego szycia, czy też automatyczne modele stębnówek, oferujące 5-stopniową regulacją natężenia światła oraz wbudowany w główkę maszyny panel operacyjny z wyświetlaczem LCD. W ich przypadku należy jednak liczyć się z tym, że więcej udogodnień to także wyższa cena urządzenia.

Ekonomicznie i cicho – z silnikiem AC Servo

Stębnówki przemysłowe, podobnie jak inne urządzenia przeznaczone w domyśle do zakładów krawieckich i punktów oferujących tego typu usługi, standardowo pracują przez kilka godzin dziennie. Wybierając odpowiedni model, warto zatem zadbać o to, by był on nie tylko cichy, ale też ekonomiczny. Dobrym rozwiązaniem jest zatem wybór stebnówki przemysłowej z automatycznym obcinaniem nici, która wyposażona jest w silnik AC Servo. Jego obecność bezpośrednio w główce maszyny, w tzw. systemie Direct Drive, wpływa na jej cichą pracę oraz pozwala wyeliminować niekorzystne drgania, które byłyby uciążliwe podczas dłuższej pracy na maszynie. Niewątpliwą zaletą tego silnika jest fakt, że maszyna pozbawiona jest biegu jałowego i pracuje tylko wtedy, gdy użytkownik naciska pedał. W efekcie możliwe jest bowiem zaoszczędzenie nawet do 70% energii elektrycznej w porównaniu z maszynami, które wyposażone są w tradycyjny silnik sprzęgłowy.

Inne udogodnienia w stębnówkach przemysłowych

Automatyczne obcinanie nici to zaledwie jedna z funkcji, jakie może posiadać automatyczna stębnówka. Modele, jakie oferuje nasz sklep internetowy SZYJ.PL, posiadają również szereg innych udogodnień dla użytkownika. Wśród nich znajduje się przede wszystkim automatyczne pozycjonowanie igły, które stanowi spore ułatwienie zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych osób. Wśród innych usprawnień i przydatnych funkcji znajduje się automatyczny rygiel początkowy i końcowy, ale również możliwość podnoszenia stopki (w wybranych modelach z opcją sterowania fotokomórką), czy też programowanie ściegów z możliwością dodawania własnych.

Kup w zestawie i pracuj od razu

Każda stębnówka przemysłowa z automatycznym obcinaniem nici, jaką ma w ofercie nasz sklep online, sprzedawana jest jako gotowe do pracy urządzenie, osadzone na kompletnym stanowisku. Oznacza to, że poza samą głowicą maszyny w zestawie znajduje się także wysokiej jakości blat wraz z podstawą stołu, a także szuflada podblatowa. Użytkownik może w jej wnętrzu przechowywać wszystkie potrzebne mu pod ręką akcesoria krawieckie, bez potrzeby umieszczania ich bezpośrednio w polu pracy, gdy nie są konieczne. Oferowane w SZYJ.PL stebnówki przemysłowe objęte są standardowo 12-miesięcznym okresem gwarancyjnym, istnieje ponadto możliwość dokonywania ich przeglądów serwisowych na terenie całego kraju.

Ile kosztują stebnówki z automatycznym obcinaniem nici?

Ceny stebnówek z automatycznym obcinaniem nici są porównywalne do tego typu maszyn o innych parametrach. Najtańsze modele spotkasz już za niespełna 3000 zł. Koszt większości solidnych, niezawodnych stebnówek producentów cenionych na rynku waha się w granicach 3500-5000 zł. Im więcej nowoczesnych rozwiązań i funkcji podnoszących komfort pracy, tym wyższa jest cena, więc na bardziej wymagających czekają stebnówki kosztujące 6000 zł i więcej. Najdroższe są solidne modele przemysłowe, których cena przekracza 10 000 zł.

Które stebnówki z automatycznym obcinaniem nici są najpopularniejsze?

Modelem cieszącym się sporą popularnością ze względu na zadowalające wyposażenie, niezawodność, szybkość pracy, ale też przystępną cenę, jest Texi Tronic 6. Stebnówka jest przeznaczona do szycia lekkich i średnich materiałów, jest mocna, szybka i wyposażona w szereg automatycznych funkcji, które wyraźnie podnoszą wydajność i przyjemność pracy. Ze względu na niezawodność, liczne udogodnienia i bogatą ofertę, chętnie wybierane są również stebnówki marek ZOJE i Jack. Warto dopasować ich poszczególne funkcje do indywidualnych potrzeb i preferencji.