Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 2299
  • 14599
Producent
Dostępność
Polecane
Gwarancja
Rodzaj stebnówki
Rodzaj transportu
Przeznaczenie - materiały (1)
Zastosowany silnik
Automatyczne pozycjonowanie igły
Automatyczne ryglowanie
Automatyczne obcinanie nici
System smarowania
Zastosuj filtry
.ZOJE ZJ8500H SERVO Z SET
Cena: 2499.00 
.ZOJE ZJ0628 SET
Cena: 5399.00 
POLECAMY
Do schowka  Porównaj 
.ZOJE ZJ0303L-3-BD SET
Cena: 3899.00 
.TEXI WALKER WF SERVO PREMIUM
Cena: 3859.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.TEXI WALKER WF AUT PREMIUM
Cena: 5090.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ZOJE ZJ0303L-3-CX-L-BD/02 SET
Cena: 3999.00 
.ZOJE ZJ0303L-3-D4 SET
Cena: 4999.00 
.TEXI HD FORTE CILINDRO UF PREMIUM
Cena: 8999.00 
.ZOJE ZJ8750A-5-BD SET
Cena: 6990.00 
.ZOJE ZJ8720A-5-BD SET
Cena: 5690.00 
.TEXI HD FORTE UF PREMIUM
Cena: 9599.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JUKI DDL-7000AH-7
Cena: 4299.00 

Stębnówki przemysłowe do materiałów średnich i ciężkich

Choć w większości przypadków podczas szycia mamy do czynienia z lekkimi i średnimi materiałami, zdarzają się sytuacje, gdy klient przychodzi z ciężkim materiałem i liczy na pomoc. Jeśli zakład krawiecki lub pracownia nie są wyposażone w odpowiednie urządzenie, jakim jest stębnówka przemysłowa do ciężkich materiałów – może być trudno. Warto jednak przekonać się i sprawdzić nie tylko opinie na temat stębnówek do ciężkiej pracy, ale także możliwości i korzyści dla użytkownika, jakie niesie ze sobą zakup tego typu urządzenia.

Stębnówki do ciężkiego szycia – wykorzystanie

Oznaczane niejednokrotnie jako linia HD (ang. Heavy Duty), stębnówki przemysłowe do ciężkich materiałów opinie zbierają pozytywne przede wszystkim wśród kaletników czy tapicerów. Nie brak także zadowolonych użytkowników wśród osób trudniących się produkcją galanterii, odzieży i obuwia ze skóry. To właśnie te grupy zawodowe najczęściej wykorzystują stębnówki przemysłowe do ciężkich materiałów w codziennej pracy. Urządzenia te mogą ponadto służyć między innymi do produkowania płaszczy, marynarek czy garniturów, a także odzieży roboczej.

Ciężkie stębnówki przemysłowe – producenci i modele

Dla niejednego klienta, odwiedzającego nasz sklep online, pragnącego zakupić stębnówki przemysłowe do ciężkich materiałów, producent ma znaczenie. Zazwyczaj im bardziej renomowana firma, tym większa pewność, że cena urządzenia i jakość jego wykonania idą ze sobą w parze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, sklep internetowy SZYJ.PL ma w swojej ofercie urządzenia czołowych producentów stębnówek, takich jak Jack, Juki, Texi oraz Zoje. Wierzymy, że zakup topowego sprzętu pozwoli na o wiele dłuższą żywotność podzespołów, a tym samym stębnówka przemysłowa do ciężkich materiałów posłuży klientowi przez długie lata.

Stębnówki przemysłowe do ciężkich materiałów – modele

Wśród przykładowych modeli, jakie oferuje nasz sklep internetowy, warto przede wszystkim wskazać stębnówki przemysłowe, które wyposażono w dolny transport ząbkowy. Godna uwagi może być również jednoigłowa stębnówka, która przeznaczona jest do ciężkiego szycia, a producent umieścił w niej silnik Servo. Nie brak także urządzeń klasy premium, które dzięki bogatszej wersji oferują szereg automatycznych udogodnień. Wśród stębnówek przemysłowych do ciężkich materiałów dostępne są także dwuigłowe modele z automatyką, umożliwiające użytkownikowi wyłączanie poszczególnych igieł.

Automatyka to podstawa

Wielu klientom zależy, by stebnówka przemysłowa do ciężkich materiałów wyposażona była w szereg udogodnień w postaci automatycznych funkcji. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest bowiem nie tylko łatwiejsze opanowanie maszyny dla mniej doświadczonego użytkownika – również weterani szycia maszynowego są w stanie pracować o wiele szybciej, korzystając z usprawnień i nowinek technologicznych.

Do najczęściej spotykanych automatycznych funkcji, w jakie wyposażone są stębnówki do ciężkiego szycia, wyróżnia się przede wszystkim automatyczne pozycjonowanie igły, bez którego część użytkowników nie wyobraża sobie już pracy. Wśród innych ułatwień znajduje się między innymi automatyczne obcinanie nici, czy też automatyczne programowanie rygla początkowego i końcowego. Należy jednak pamiętać o tym, że im więcej automatycznych funkcji oferuje dane urządzenie, tym najpewniej wyższa będzie jego cena.

Ekonomicznie i cicho

W większości przypadków przeznaczone do ciężkiego szycia stębnówki przemysłowe wyposażone są przez producenta w silnik AC Servo. Rozwiązanie to sprawia, że maszyna pozbawiona jest tzw. jałowego biegu – dzięki temu silnik pracuje tylko wtedy, gdy wciśnięty jest pedał. To z kolei pozwala zaoszczędzić nawet do 70% energii elektrycznej, w porównaniu z działaniem tradycyjnych, sprzęgłowych silników w innych modelach maszyn do szycia.

Jeżeli silnik AC Servo zamontowany jest w tzw. systemie Direct Drive, bezpośrednio w główce maszyny, możliwe jest równocześnie osiągnięcie cichej i komfortowej pracy. Zostają bowiem wytłumione wszelkie niechciane drgania. Opcja ta pozwala ponadto na wydłużenie żywotności samej maszyny, dzięki czemu jej cena staje się o wiele bardziej atrakcyjna.

Gotowe do pracy stębnówki do ciężkiego szycia

W dzisiejszym świecie wielu klientów marzy o tym, by zakupione urządzenie działało od razu po powrocie do domu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych użytkowników, sklep online SZYJ.PL sprzedaje stebnówki przemysłowe do ciężkich materiałów w postaci kompletnych, gotowych do pracy stanowisk. Należy przez to rozumieć, że klient otrzymuje nie tylko samą główkę maszyny, ale również podstawę stołu i wysokiej jakości blat, wyprodukowane przez renomowane firmy. Dodatkową zaletą jest umieszczona pod blatem szuflada, która pozwala na przechowywanie pod ręką dowolnych akcesoriów krawieckich, które są przydatne podczas codziennego szycia na maszynie. Dostępne w naszej ofercie stebnówki do ciężkiego szycia są ponadto objęte rocznym okresem gwarancji producenta, wraz z możliwością ich serwisowania na terenie całego kraju.

Ile kosztują stebnówki do średnich i ciężkich materiałów?

Ceny stebnówek do średnich i ciężkich materiałów praktycznie nie różnią się od tych do szycia tkanin lekkich. Podstawowe modele znanych i cenionych producentów to wydatek na poziomie 2500-4000 zł. Są to głównie 1-igłowe stebnówki marki ZOJE. Bardziej zaawansowane modele to urządzenia często 2-igłowe, wyposażone w potrójny transport i szereg udogodnień podnoszących komfort pracy. Ich ceny przekraczają 6000-8000 zł. Są to produkty nie tylko ZOJE, ale też Texi i Juki. Najdroższe stebnówki kosztują nawet ok. 15 000 zł.

Które stebnówki do średnich i ciężkich materiałów są najpopularniejsze?

Stebnówki HD, czyli heavy duty, muszą być dostatecznie mocne, żeby poradzić sobie z grubością ciężkich materiałów. Warto wybierać te, które są łatwe w obsłudze, a zarazem mocne, szybkie, niezawodne i dobrze wyposażone. Takimi cechami wyróżnia się większość stebnówek marki ZOJE. Szczególną popularnością cieszy się wśród nich model ZOJE ZJ0303L-3-BD. To 1-igłowe urządzenie z powiększonym polem pracy. Znajdziesz w nim m.in. podwójny transport ząbkowo-stopkowy, automatyczne pozycjonowanie igły, energooszczędny silnik i wydajny wentylator, a wszystko w przystępnej cenie.