Filtrowanie
8%
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
TEXI BIB
599.00  Cena: 549.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.BATTISTELLA IRONING ARM
Cena: 189.00 
15%
Do schowka  Porównaj 
TEXI BLACK TURBO
1166.99  Cena: 995.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.MAC5 ACM 720
Cena: 2499.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.MAC5 ARE 715
Cena: 3499.00 
.COMEL COMELUX C
Cena: 2999.00 
.COMEL COMELUX MAXI C
Cena: 3699.00 
.COMEL COMELUX C3
Cena: 3199.00 
.COMEL COMELUX MAXI C3
Cena: 3799.00 
.COMEL COMELUX C5
Cena: 3659.00 
BATTISTELLA VAPORBABY INOX EOS
Cena: 1329.00 
BATTISTELLA VAPORINO MAXI INOX EOS
Cena: 1459.00 
.COMEL SNAIL 1L
Cena: 1099.00 
.COMEL SNAIL 2L
Cena: 1199.00 
.COMEL SNAIL 3L
Cena: 1899.00 

Sprzęt do prasowania

W każdej profesjonalnej pracowni krawieckiej powinno znaleźć się stanowisko do prasowania. W tym celu doskonale sprawdzi się specjalistyczny sprzęt prasowalniczy. Zamiast tradycyjnych desek do prasowania użytkowanych w domu najczęściej wykorzystuje się stoły prasowalnicze. Umożliwiają one wyjątkowo szybką i wygodną pracę, a przy tym skutecznie zapobiegają tworzeniu się zagnieceń i fałd na tkaninach. Wiele z modeli dostępnych jest z wbudowanym żelazkiem czy wytwornicą pary, dzięki czemu prasowanie staje się jeszcze prostsze. Ze względu na intuicyjną regulację temperatury z łatwością można dopasować parametry urządzenia w zależności od rodzaju i grubości materiału.

Jaki sprzęt prasowalniczy wybrać do pracowni krawieckiej?

Prasowanie tkanin to jedna z podstawowych czynności wykonywanych w każdej pracowni krawieckiej. Pozwala to odpowiednio przygotować materiał, co w wielu przypadkach jest koniecznością, aby móc z niego korzystać, a przy tym zwiększa efektywność pracy. Nic więc dziwnego, że jednym z podstawowych elementów wyposażenia szwalni będzie odpowiednie żelazko. W takim przypadku nie wystarczą zwykłe urządzenia domowe - prasowanie ogromnych partii materiału za ich pomocą zajęłoby dużo czasu. Doskonałym rozwiązaniem są profesjonalne generatory pary i inne urządzenia łączące zalety żelazek i parownic.

Przy zakupie żelazka do pracowni krawieckiej najlepiej w pierwszej kolejności zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami i na tej podstawie dopasować sprzęt o odpowiednim zakresie działania. Warto zwrócić uwagę, aby wybrane urządzenie miało możliwość regulacji temperatury, dzięki czemu będzie nadawać zarówno do ciężkich materiałów, jak i delikatnych tkanin. Żelazko do szwalni powinno być wykonane z wysokiej klasy tworzywa, gdyż codzienna, intensywna eksploatacja powoduje duże obciążenia. Doskonałym rozwiązaniem są modele wyposażone w generator suchej pary, które pozwolą na pracę z dużymi partiami materiału w każdych warunkach.

Jak wybrać odpowiedni stół prasowalniczy?

Wybierając odpowiedni sprzęt prasowalniczy, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność, aby zapewniał wygodną i szybką pracę. W takim przypadku zwykła deska do prasowania może nie być wystarczająca. Doskonałym rozwiązaniem jest stół prasowalniczy, który umożliwia prasowanie dużych warstw materiału. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj wykonywanych prac. Do niewielkich pracowni krawieckich wystarczy niewielki stół bez generatora pary, a do zakładów szwalniczych najlepiej postawić na duży stół prasowalniczy.

Jedną z najważniejszych kwestii jest moc urządzenia - im będzie większa, tym szybciej nagrzeje się do odpowiedniej temperatury. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku grubych tkanin. Warto również zwrócić uwagę na minimalną temperaturę, aby urządzenie nadawało się do delikatnych tkanin. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo nowoczesnych modeli stołów prasowalniczych, zapewniających niezawodne działanie przez długi czas. Wśród nich znajdują się funkcjonalne modele z wbudowanym żelazkiem i wytwornicą pary.

Generator pary do pracowni krawieckiej

Generator pary to wyjątkowo funkcjonalne urządzenie, które ułatwia prasowanie. Produkuje parę pod dużym ciśnieniem, która następnie szybko i skutecznie rozprostowuje włókna tkanin. Dzięki temu nie trzeba przykładać urządzenia bezpośrednio do ubrania, a co więcej istnieje możliwość prasowania odzieży zawieszonej na manekinie lub wieszaku. Para bez problemu dociera w miejsca, w które trudno byłoby się dostać żelazkiem. To sprawia, że generator pary poradzi sobie z nawet najtrudniejszymi zagnieceniami.

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli generatorów pary. Wybierając odpowiednią propozycję, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, pod jakim ciśnieniem urządzenie wypuszcza parę oraz w jaki sposób ją rozprowadza. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się funkcjonalne modele z miejscem na odstawienie żelazka wraz z matą, na której można położyć gorące urządzenie. Przydatna może być także funkcja samoistnego wyłączania się, czy regulacja drążka, która pozwoli dostosować wysokość sprzętu w zależności od indywidualnych potrzeb.

Ułatw sobie prasowanie z prasowalnicą parową!

Prasowalnica parowa to wyjątkowo praktyczne urządzenie, które sprawia, że prasowanie staje się wyjątkowo łatwe, szybkie i przyjemne. Doskonale sprawdzi się zarówno do prasowania odzieży, delikatnych ubranek dziecięcych czy bielizny, jak i obrusów, ręczników, pościeli i zasłon. Świetnie radzi sobie ze wszelkiego rodzaju zagnieceniami i fałdami na materiale, a przy tym pomaga pozbyć się bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Obsługa prasowalnicy parowej jest bardzo prosta i w pełni bezpieczna, przy czym nie wymaga dużego wysiłku fizycznego.

W bogatym asortymencie sklepu internetowego Szyj.pl znajdują się najwyższej jakości prasowalnice parowe sprawdzonego producenta Apollo. Zostały stworzone z uwzględnieniem solidnej konstrukcji, estetycznego designu i funkcjonalności. Wyposażone są w intuicyjny wskaźnik temperatury z regulacją, co pozwala dostosować pracę urządzenia do rodzaju materiału. System kontroli bezpieczeństwa wyłącza sprzęt po 15 minutach bezczynności lub 15 sekundach ciągłego zamknięcia. Co więcej, funkcja booster pozwala uzyskać wzmocnioną parę. Do zestawu można dobrać specjalną podstawę.

Akcesoria do sprzętu do prasowania

Odpowiedni sprzęt prasowalniczy to nie tylko funkcjonalne urządzenia, ale też akcesoria, które zwiększają wygodę podczas codziennego prasowania. Zaliczają się do nich prasulce. Umożliwiają one prasowanie tunelowych części odzieży, takich jak rękawy czy nogawki oraz drobnych elementów wymagających szczególnej precyzji i dokładności. Obecnie dostępnych jest wiele modeli kompatybilnych z deskami różnych producentów. Przy kompletowaniu dodatków do prasowania warto uwzględnić odpowiedni pokrowiec odporny na wysokie temperatury. Aktualnie największą popularnością cieszą się pokrowce dwuwarstwowe składające się z warstwy zewnętrznej i wypełnienia.

Niewątpliwie ważnymi elementami wyposażenia stanowiska do prasowania w pracowni krawieckiej są stopy przeciwpołyskowe. To specjalne nakładki na stopę żelazka, wykonane zwykle z teflonu, które mają zapobiegać przypalaniu i wybłyszczaniu prasowanego materiału. Zapewniają odpowiedni poślizg tkaniny, co ułatwia prasowanie i pomaga rozprowadzić parę po całej powierzchni. Dodatkowo ma korzystny wpływ na żywotność i czystość urządzenia. Wszystkie urządzenia i akcesoria do prasowania dostępne są w ofercie sklepu internetowego Szyj.pl w wyjątkowo korzystnych cenach.