Mocna maszyna do szycia do pracy chałupniczej | MARZEC 2024

Poszukiwana mocna maszyna do szycia do pracy chałupniczej? Chcesz mieć pewność, że wybrany model będzie wytrzymały i poradzi sobie podczas długich godzin pracy? Zastanawiasz się, którą maszynę do szycia wybrać, żeby radziła sobie z grubymi materiałami, wieloma warstwami i zgrubieniami?

Na szczęście jest całkiem sporo maszyn do szycia stworzonych z myślą o pracy chałupniczej. Różnią się one od siebie przede wszystkim funkcjonalnością, wyposażeniem, oczywiście ceną, ale jest kilka cech wspólnych, którymi się charakteryzują. Wybierając jeden z modeli, które znalazły się w tym artykule, możesz mieć pewność, że:

 • jest to wytrzymała i mocna maszyna do szycia, z metalowymi podzespołami, a w niektórych przypadkach również ze wzmocnionym, metalowym ramieniem
 • poradzi sobie doskonale podczas długich godzin pracy w Twojej pracowni
 • to maszyna do pracy z cięższymi materiałami, zgrubieniami, a także szyciem wielowarstwowym
 • to trwała maszyna do szycia z długą gwarancją

Fakt, że są to bardzo mocne maszyny do szycia do pracy, nie przeszkadza im radzić sobie ze zwykłymi, codziennymi zadaniami, jak skracanie zasłon, cerowanie spodni, czy szycie pięknych ozdób do domu. Przedstawiamy mocne maszyny do szycia do pracy chałupniczej.

Jeśli chcesz pominąć cały wstęp i przejść od razu do polecanych modeli - kliknij TUTAJ, żeby przejść do rankingu maszyn mechanicznych lub TUTAJ, żeby zobaczyć ranking komputerowych maszyn do pracy.

RANKING MASZYN DO PRACY CHAŁUPNICZEJ jest systematycznie aktualizowany. Ostatnia aktualizacja: MARZEC 2024
Wersja video rankingu najlepszych mechanicznych maszyn do pracy

Mocna mechaniczna maszyna do szycia do pracy 2024 - cechy

Ma być dużo mocy, ale minimum dodatkowych funkcji i niezbyt wygórowana cena? Bardzo możliwe, że Twoje oczekiwania spełni jeden z mechanicznych modeli stworzonych do cięższych zadań.
Brak w większości z tych maszyn automatycznych udogodnień, ale posiadają one wszystko co potrzebne, żeby zadowolić wymagających, często szyjących użytkowników:

 • pełną regulację długości i szerokości ściegów
 • dużą prędkość maksymalną
 • regulację docisku stopki (prawie wszystkie modele)
 • są proste i intuicyjne w obsłudze

Wymienione niżej modele można też brać pod uwagę, jeśli szukasz maszyny do szycia, która ma zastąpić Twojego wysłużonego starego Łucznika / Singera. Są one często dodatkowo wzmocnione i z reguły wyraźnie cięższe od maszyn przeznaczonych do uniwersalnego szycia. Dzięki temu przesiadka na nową, mocną maszynę do szycia będzie mniej odczuwalna.


Ranking mocnych mechanicznych maszyn do szycia do pracy 2024

W rankingu maszyn do pracy przyznaliśmy miejsce 1. dla Janome 1800HD. Wyróżnia się ona tak bardzo, że nie ma żadnych wątpliwości co do obsadzenia pozycji lidera rankingu. Następne miejsca nie są już tak oczywiste - Husqvarna wyróżnia się funkcjonalnością, Janome HD523 ma super cenę, a seria 400 to potężna moc zamknięta w metalowej obudowie.
Łączy je jedno - to uniwersalne, mocne maszyny do szycia, które nie boją się cięższej pracy, w związku z czym poradzą sobie doskonale zarówno w domu, jak i pracowni krawieckiej.

1. JANOME HD1800 EASY JEANS

Maszyna od szycia Janome 1800HD Easy Jeans

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME 1800HD

Bardzo mocna maszyna do szycia Janome 1800HD Easy Jeans przez wielu uznawana jest za absolutnie najlepszą maszynę mechaniczną. To wysmakowane połączenie mocy i funkcjonalności, zamknięte w stabilnej, klasycznej obudowie.
W tej mocnej maszynie mechanicznej jest wszystko, czego potrzeba do przyjemnej i bezproblemowej pracy. Łatwa i intuicyjna w obsłudze, o bardzo dużych możliwościach. Jako jedyna wśród maszyn mechanicznych ma dedykowany ścieg elastyczny, który bardzo ułatwia szycie dzianin i tkanin elastycznych. Nie brakuje porządnego ściegu owerlokowego, programu do obszywania dziurek oraz ściegów ozdobnych. Jakość ściegów genialna, a do tego program wydłużonej gwarancji.

Dodać trzeba, że już na starcie dostajemy z HD1800 aż 8 stopek i komplet akcesoriów do maszyny, a także rozrusznik nożny z możliwością przełączenia na niższe obroty. Na tą chwilę jest to największy bestseller wśród mocnych maszyn mechanicznych i zdecydowany numer 1 w rankingu.

Główne atuty maszyny Janome 1800HD Easy Jeans to:

 • mocne, metalowe podzespoły i stabilna konstrukcja
 • bardzo precyzyjna regulacja docisku stopki
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • duża prędkość maksymalna - 860 wkłuć na minutę
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu

2. JANOME HD523

Maszyna od szycia Janome HD523

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME HD523

Maszyna do szycia Janome Easy Jeans 523 to nowa maszyna w naszym zestawieniu, należąca do serii Heavy Duty. Nazwa nie jest przypadkowa - ten model jest stworzony do cięższej pracy. Jeans, odzież robocza, czy szycie wielu warstw, to dla tej maszyny codzienność. Doskonale radzi sobie również z delikatniejszymi materiałami.
To kolejna maszyna, która może poszczycić się nie tylko metalową konstrukcją, ale również metalowym ramieniem. Jak przystało na maszynę do szycia z serii HD, Janome 523 jest bardzo mocna, trwała i wytrzymała. Podobnie, jak prezentowana niżej seria 400, stanowi świetny wybór dla osób, które zamieniają starego, ciężkiego Łucznika czy Singera na nowocześniejszy model.

Główne atuty Janome HD523 to:

 • mocne, metalowe podzespoły + metalowe ramię
 • prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę
 • regulacja docisku stopki
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy

3. HUSQVARNA EMERALD 118

Maszyna od szycia Husqvarna Emerald 118

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O EMERALD 118

Maszyna do szycia Husqvarna Emerald 118 to kolejny model mocnej maszyny do szycia w tym zestawieniu. Stabilność i solidna konstrukcja zostały uzupełnione o wygodne automatyczne funkcje, których próżno szukać w innych maszynach mechanicznych: automatyczne pozycjonowanie igły oraz elektroniczną regulację prędkości szycia.
Do tej serii zaliczamy również Emeralda 116, który mocą i wytrzymałością dotrzymuje kroku modelowi 118, ale pozbawiono go automatycznych funkcji. Stanowi zatem nieco tańszą alternatywę, jeśli nie zależy nam na automatycznych udogodnieniach. Obie maszyny sprawdzą się świetnie podczas ciężkiej pracy i długich sesji.

Główne atuty Husqvarna Emerald 116 oraz Emerald 118 to:

 • mocne, metalowe podzespoły
 • regulacja docisku stopki
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • automatyczne pozycjonowanie igły (tylko 118)
 • elektroniczna regulacja prędkości szycia (tylko 118)

4. JANOME 419s

Maszyna od szycia Janome 419s

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME 419S

Maszyna do szycia Janome 419s należy do serii 400, do której należą również maszyny Janome 415 oraz Janome 423s. Cała seria 400 to zdecydowanie jedne z najbardziej wytrzymałych i najmocniejszych maszyn mechanicznych, jakie można obecnie znaleźć w sklepach.
Oprócz metalowej, trwałej konstrukcji, mamy również metalową obudowę ramienia maszyny. To modele, które wytrzymają długie lata, i które są bardzo odporne na uszkodzenia. Maszyny tej serii są często wybierane jako następcy starych i wysłużonych Łuczników i Singerów.

Główne atuty 419s oraz 423s to:

 • mocne, metalowe podzespoły oraz metalowe ramię
 • prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę
 • regulacja docisku stopki 419s, 423s
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy

Seria HEAVY DUTY od Janome przedstawia się imponująco. Wszystkie maszyny z tej serii są bardzo mocne i są objęte programem wydłużenia gwarancji.

Komputerowa maszyna do szycia do pracy - cechy

W tym miejscu zaczyna się zabawa, jeśli, poza mocą i wytrzymałością, wymagasz od maszyny również udogodnień w postaci automatycznych funkcji.
Można powiedzieć, że te wszystkie dodatki i funkcjonalności są przecież niepotrzebne, bo dasz sobie świetnie radę i bez nich. Zgadza się - Twoja mocna maszyna do szycia nie potrzebuje wielu dodatkowych funkcji, żeby porządnie się sprawować. Ale wśród tych wszystkich dodatków, często automatycznych, są takie, które bardzo ułatwiają i przyśpieszają pracę na maszynie. Do takich funkcji i udogodnień zaliczymy:

 • automatyczne obcinanie nici
  To cudowna funkcja, która pozwoli za pomocą jednego przycisku odciąć górną i dolną nić po zakończeniu szycia odcinka. Śmiało można powiedzieć, że to jedno z największych udogodnień, jakie można spotkać nie tylko w mocnych maszynach komputerowych do pracy.
 • automatyczne pozycjonowanie igły
  Pozwoli uniknąć żmudnego kręcenia kołem, żeby podnieść lub opuścić igłę. Wystarczy wskazać maszynie pozycję igły, w jakiej ma się zatrzymać po zakończeniu szycia danego odcinka. Szczególnie podczas konieczności zrobienia obrotu na igle odczujesz ogromną różnicę.
 • automatyczne zabezpieczanie ściegu
  Popularnie zwane też automatycznym ryglowaniem. Kolejne udogodnienie, które pozwoli szybko zabezpieczyć początek i koniec ściegu przed pruciem
 • powiększoną przestrzeń roboczą
  Odległość od igły do ramienia, to pole pracy, które wpływa znacząco na komfort szycia. Szczególnie jak praca na maszynie obejmuje też szycie patchworków, dużych projektów i pikowanie. Jeśli zamierzasz tworzyć dużo takich projektów, przyda Ci się sporo przestrzeni pod ramieniem.
 • wbudowany górny transport
  Maszyny wyposażone w dodatkowy transport górny sprawdzą się świetnie podczas szycia materiałów trudnych w transporcie - skóry czy skaju, a także podczas pracy z wieloma warstwami materiału np. przy pikowaniu. Wbudowany górny transport jest w niewielu modelach, ale na szczęście istnieje odpowiednia stopka, która również sprawdza się świetnie.
 • możliwość zastosowania podnośnika kolanowego
  Podnośnik pozwala podnosić stopkę bez odrywania rąk od materiału. Pozwala to zaoszczędzić kolejne cenne sekundy w trakcie pracy. Jednak nie każda mocna maszyna, przeznaczona do pracy, takie udogodnienie posiada. Często jest ono zarezerwowane dla tych najbardziej zaawansowanych modeli.

Nie każda mocna maszyna do pracy będzie wyposażona w komplet wymienionych cech i funkcji. Możliwe, że nie każda z tych cech Ci się przyda. Możesz jednak mieć pewność, że modele, które opisaliśmy poniżej, to prawdziwi siłacze i sprawdzą się wyśmienicie w Twojej pracowni.

Ranking komputerowych maszyn do szycia do pracy 2024

W tym przypadku jeszcze trudniej ustalić miejsca na podium i za nim, ponieważ różnice między maszynami są spore. Zdecydowaliśmy przyznać mocny numer 1 dla Janome DC6100 oraz Janome 5060DC za świetny stosunek jakości do ceny i bardzo dużą popularność. Jednak - zaznaczamy - dużo zależy od potrzeb szyjącej osoby :) MC6700P deklasuje całą konkurencję, ale jest sporo droższa. Gdyby tylko o funkcje i możliwości chodziło, to zajęłaby miejsce na szczycie rankingu maszyn do szycia do pracy. Pozostałe maszyny również absolutnie godne uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z tymi wyjątkowymi modelami.
A jeśli będą jakiekolwiek wątpliwości - piszcie lub dzwońcie do nas:)

1. JANOME DC6100

Maszyna od szycia Janome DC6100

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME DC6100

Na duże wyróżnienie w tej kategorii zasłużyła Janome DC6100. I ponownie nie sposób nie wspomnieć tutaj również o bardzo podobnych maszynach - 5060DC oraz DM7200, ponieważ mają całkiem sporo cech wspólnych, szczególnie jeśli chodzi o przydatność do cięższej, chałupniczej pracy w domu lub niedużym zakładzie krawieckim.
Wzmocniona konstrukcja, szereg automatycznych funkcji ułatwiających i przyśpieszających pracę oraz duża szybkość pozwalają na przyjemną, sprawną pracę. Te maszyny nie boją się dłuższych sesji i szycia grubszych materiałów, a ich obsługa jest prosta i intuicyjna.

Czy można polecić mocniejszą i szybszą maszynę komputerową z większą liczbą ściegów? Można - następna w zestawieniu maszyna Janome MC6700P jest absolutnie kapitalna pod każdym względem i ciężko jakiejkolwiek innej maszynie domowej z nią rywalizować. Jednak jest to model z wyższej półki cenowej. Opisywana tu maszyna komputerowa do pracy Janome DC6100 znalazła się na miejscu 1. z uwagi na zdecydowanie większą popularność. Zarówno 6100 jak i 5060DC to nasze bestsellery w budżecie do ok 2500 zł. Mają wszystko, czego od funkcjonalnych komputerowych maszyn można wymagać. Są mocne i szybkie, a szycie na nich jest niesamowicie komfortowe.

Główne atuty maszyny Janome DC6100, to:

 • metalowe podzespoły i wzmocniona konstrukcja
 • regulacja docisku stopki
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu
 • LEDowe oświetlenie pola pracy

2. JANOME MC6700P

Maszyna od szycia Janome MC6700P

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME 6700P

Absolutnie genialna mocna maszyna do szycia Janome MC6700P to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza aktualnie maszyna domowa stworzona do pracy. Z uwagi na niesamowite parametry i bogactwo funkcji wyprzedza inne modele i stanowi półprzemysłową alternatywę dla dużych i ciężkich maszyn przemysłowych.
O zaletach tej niesamowicie mocnej maszyny do szycia można napisać osobny artykuł. Szybka, wytrzymała, nowoczesna - maszyna najwyższej jakości. A do tego można ją wstawić w dedykowany stół i pracować jeszcze wygodniej.

Główne atuty maszyny Janome MC6700P, to:

 • mocne, metalowe podzespoły oraz metalowe ramię
 • prędkość maksymalna do 1200 wkłuć na minutę
 • wbudowany górny transport AcuFeedFlex z regulacją podawania materiału
 • możliwość szycia z szerokością aż 9 mm
 • dodatkowe programy i płytki ściegowe do stebnowania
 • 25 cm przestrzeni między igłą a ramieniem
 • podnośnik kolanowy

3. JANOME SKYLINE S5

Maszyna od szycia Janome Skyline S5

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME SKYLINE S5

Maszyna Janome Skyline S5 to przedstawicielka serii, do której należą również modele S3, S6 oraz S7.
S5 została przyjęta świetnie i ma bardzo wielu użytkowników na całym świecie. Nic dziwnego, ponieważ zarówno S5, jak i pozostałe Skyliny, wyróżniają się zdecydowanie na tle konkurencyjnych maszyn w tym segmencie. Duże pole pracy, bogate wyposażenie standardowe i rewelacyjne osiągi sprawiają, że zainteresowanie tą maszyną jest bardzo duże i możemy ją śmiało nazwać bestsellerem. To rewelacyjna, szybka i mocna maszyna komputerowa do pracy w domu.

Główne atuty maszyny Janome Skyline S5, to:

 • mocne, metalowe podzespoły
 • prędkość maksymalna do 1000 wkłuć na minutę
 • możliwość szycia z szerokością aż 9 mm
 • dodatkowe programy i płytki ściegowe do stebnowania
 • podnośnik kolanowy oraz nożne obcinanie nici
 • 21 cm przestrzeni między igłą a ramieniem

4. BROTHER F410

Maszyna od szycia Brother F410

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O BROTHER F410

Brother F410 to przedstawiciel kolejnej serii, na którą warto zwrócić uwagę szukając stabilnej i mocnej maszyny do szycia. 100 ściegów do wyboru, dedykowane programy do konkretnych zadań, regulacja docisku stopki, możliwość wyszywania liter i cyfr sprawiają, że Brother F410 sprawdzi się doskonale również jako mocna i funkcjonalna maszyna do pracy w domu.
Do maszyn z tej serii należą również Brother F400, Brother F420 oraz Brother F460. Każdy z nich sprawdzi się doskonale w domowej pracowni.
Wyposażono je we wszelkie istotne udogodnienia i elektroniczne funkcje pozwalające skrócić czas potrzebny do wykonania danego zadania. Każdy wyższy model jest bardziej funkcjonalny. Podstawowy F400 nie ma możliwości wyszywania liter i cyfr i ma 40 programów ściegowych do wyboru. Modele wyższe od opisywanego F410, czyli F420 oraz F460 mają już możliwość stosowania podnośnika kolanowego oraz opcję projektowania ściegów. Rośnie też liczba ściegów, a w najwyższym modelu zastosowano już transport wielokierunkowy, co pozwala na szycie w bok.

Główne atuty maszyny Brother F410, to:

 • mocne, metalowe podzespoły
 • bardzo stabilna konstrukcja i duża moc
 • regulacja docisku stopki
 • precyzyjny transport SFDS
 • 19 cm przestrzeni między igłą a ramieniem

5. SINGER HD 6605C

Maszyna od szycia Singer HD6605C

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O SINGER HD6605C

Nowa maszyna Singer Heavy Duty 6605c trafia tutaj bez przypisanego miejsca, niejako na zachętę. Nie wspomnieć o tym modelu byłoby dużym zaniedbaniem, jednak wyżej wymienione maszyny są nieco bardziej funkcjonalne, więc nie wciskamy Singera na siłę między liderów.
Dlaczego? Bo nie ma chociażby automatycznego obcinania nici ani ryglowania. Ma jednak inne atuty, o których warto wspomnieć.

To przede wszystkim ogromna moc. Dopisek HD zobowiązuje. Często jest wykorzystywany, żeby zamydlić oczy kupujących, ale nie w tym przypadku. Moc z serii mechanicznej została przeniesiona na ten elektroniczny model, dzięki czemu otrzymaliśmy potężną maszynę, której nie straszne żadne zgrubienia i cięższe szycie.
Gdyby nie okrojone funkcje automatyczne, byłaby w czołówce. Byłaby też droższa, więc nie ma tego złego :) Należy ją traktować jako ekonomiczną opcję mocnej maszyny komputerowej do pracy.

Główne atuty maszyny Singer HD6605C, to:

 • szybka i bardzo mocna maszyna
 • metalowe podzespoły
 • regulacja docisku stopki
 • pełna regulacja parametrów ściegów
 • precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu
 • LEDowe oświetlenie pola pracy

Czy brak w powyższym zestawieniu maszyn innych producentów oznacza, że maszyny tych firm nie są mocne i nie nadają się do niczego więcej niż hobbystyczne szycie? Nie. Jednym z naszych kryteriów była długość gwarancji, bo przecież to ważna kwestia, szczególnie jak maszyna ma dostawać mocno w kość. W pierwszej kolejności wymieniliśmy zatem maszyny z 5- i 6-letnią gwarancją producenta, choć ostatnio wskoczył do rankingu Brother F410, który ma 3-letnią gwarancję.

Można również śmiało zwrócić uwagę na genialne Innovisy od Brothera (np model Brother NV-1300 lub NV-1800Q). Także seria HZL-F od Juki jest godna polecenia - to bardzo funkcjonalne i mocne maszyny do szycia, choć mają tylko 2-letnią gwarancję (np Juki HZL-F400)

Mocne maszyny do szycia - podsumowanie

Gdyby konieczne było wskazanie tej najlepszej mocnej maszyny do szycia, nasz wybór padł by pewnie na Janome MC6700P., ponieważ jest ona absolutnie genialna na każdy możliwy sposób.
Wiemy jednak, że nie każdy będzie miał aż takie wymagania, dlatego w naszym zestawieniu znalazły się również maszyny mniejsze. Funkcjonalne i mocne, ale niekoniecznie aż tak naładowane dodatkowymi funkcjami jak wspomniana MC6700P. W zestawieniu nie umieściliśmy jeszcze maszyny Janome M7 Continental, która pewnie, po zadomowieniu się na rynku, wskoczy na wysokie miejsce w rankingu. Ale do tego jeszcze trochę czasu sobie dajemy, żeby uczciwie ją przetestować :)

Dużo informacji i nie potrafisz podjąć decyzji - nic nie szkodzi :) Skorzystaj z formularza pomocy w wyborze i sprawdź, co zaproponują nasi konsultanci, którzy na swojej pracy znają się świetnie i w znalezieniu dopasowanej do potrzeb maszyny pomogli już wielu osobom.

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Jeśli zabrakło istotnych dla Ciebie informacji lub po prostu masz jakieś pytania, koniecznie skontaktuj się z nami!
Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Z przyjemnością pomożemy!