Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 1099
  • 4799
Producent (1)
Dostępność
Polecane
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja docisku stopki
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Automatyczne obcinanie nici
Automatyczne pozycjonowanie igły
Wyszywanie liter i cyfr
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Stolik powiększający
Zastosuj filtry
12%
Do schowka  Porównaj 
ELNA 220 EX
1249.00  Cena: 1099.00 
10%
Do schowka  Porównaj 
ELNA 450 EX
1499.00  Cena: 1349.00 
ELNA 240 EX
Cena: 1299.00 
12%
Do schowka  Porównaj 
ELNA 320 EX
1699.00  Cena: 1499.00 
Maszyna do szycia Elna 560 eXperience
10%
Do schowka  Porównaj 
ELNA 560 EX
3549.00  Cena: 3189.00 
Maszyna do szycia Elna 570 eXperience
10%
Do schowka  Porównaj 
ELNA 570 EX
3799.00  Cena: 3419.00 
21%
Do schowka  Porównaj 
ELNA 550 EX
3149.00  Cena: 2498.00 
10%
Do schowka  Porównaj 
.ELNA 580+ EX
5349.00  Cena: 4799.00 
20%
Do schowka  Porównaj 
ELNA 340 EX
1999.00  Cena: 1599.00 

Elna - maszyny do szycia do domu

Maszyny marki Elna łączą w sobie szwajcarski design z japońskim wnętrzem, wykorzystując silniki produkowane przez Janome. Co ciekawe, kultowa Elna Lotus zyskała tak pozytywne opinie, że do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy. Co więcej, ten model reprezentujący domowe maszyny do szycia Elna, jako jedyne tego typu urządzenie znalazł się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Co jeszcze skrywają w sobie maszyny Elna?

Maszyny do szycia Elna - producent i designer zarazem

Już w 1934 roku powstał prototyp urządzenia, którym była pierwsza maszyna do szycia Elna. Rok później projekt został opatentowany, a maszyna Elna razem ze wbudowaną walizką na zawsze odmieniła domowe szycie. Niemal każdy sklep z artykułami gospodarstwa domowego miał ją w ofercie. Walizka maszyny do szycia Elna służyła do transportowania i przechowywania urządzenia, a po rozłożeniu jej boków mogła służyć jako stolik, który powiększał pole pracy.

Już pierwsze modele maszyny Elna opinie zbierały wyłącznie pozytywne. Użytkowniczkom nie przeszkadzał nawet ich zielony kolor – jak głosiła ulotka, został on wybrany nieprzypadkowo. Miał przy długim szyciu działać kojąco i być łagodny dla oczu. Dziś w większości modeli Elna maszyny do szycia są białe z dodatkami w różnych odcieniach czerwonego lub niebieskiego koloru, równie łagodnego dla oczu. Ich cena także powinna być kojąca dla Twojego portfela – zobacz wyprodukowane przez firmę Elna maszyny do szycia, jakie ma w ofercie online nasz sklep internetowy.

Elna - maszyny do szycia eXplore będą idealne dla początkujących

Domowe maszyny do szycia Elna z serii eXplore, które ma na wyposażeniu online nasz sklep internetowy SZYJ.PL, stanowią uniwersalny sprzęt dla szyjących kobiet. Sprawdzą się zarówno u osób dużo szyjących, jak i stawiających swoje pierwsze kroki w szyciu maszynowym. Ich cena nie należy do wysokich, uwzględniając możliwości, jakie oferują te modele firmy Elna. Maszyny do szycia z tej serii oferują kilkanaście podstawowych programów ściegowych, w tym owerlokowe, ozdobne, kryte oraz służące do wykańczania dziurek. Ta solidna maszyna o metalowej, stabilnej konstrukcji umożliwia wielogodzinne, codzienne użytkowanie, a zarazem jest na tyle prosta w obsłudze, że może posłużyć po prostu do nieskomplikowanych, domowych poprawek. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by za jej pomocą szyć od podstaw projekty własnego autorstwa.

Domowe maszyny do szycia Elna eXperience oraz eXcellence – dla doświadczonych

Bardziej doświadczone osoby przeglądając nasz sklep internetowy SZYJ.PL, z pewnością dostrzegą potencjał, jaki kryją w sobie maszyny Elna z serii eXcellence. To już o wiele potężniejsze maszyny komputerowe, wyposażone w od kilkudziesięciu do kilkuset różnych programów ściegowych. Część modeli ma zaprogramowany także alfabet, który zawiera także polskie znaki. Dzięki wykorzystaniu potencjału, jaki drzemie w tej domowej maszynie do szycia, możliwe jest fachowe wyszywanie napisów na dowolnych materiałach. Prędkość szycia w wybranych modelach sięga nawet do 820 wkłuć na minutę, pole pracy maszyny oświetlają wbudowane lampki LED, a dotykowy panel sterujący z wyświetlaczem LCD ułatwia wygodny dobór nie tylko odpowiedniego ściegu, ale również poszczególnych jego parametrów.

Zwieńczenie oferty naszego sklepu stanowią produkowane przez tego producenta - firmę Elna maszyny do szycia z serii eXcellence - to najwyższej klasy maszyna komputerowa, pracująca o wiele szybciej, niż typowe domowe maszyny do szycia. Większa od poprzednich modeli, przeznaczona do profesjonalnych rozwiązań - mimo to nadal wykazuje tę samą łatwość w obsłudze.

Ile kosztują maszyny do szycia Elna?

Użytkowników maszyn do szycia Elna przybywa z roku na rok – do tej pory firma, która dla wielu osób stanowi połączenie wysokiej jakości z korzystną ceną, sprzedała ponad milion egzemplarzy swojej produkcji. Maszyny tego producenta cieszą się dużą popularnością właśnie ze względu na zróżnicowane ceny. Najtańszy model kosztuje niewiele ponad 1000,00 zł – będzie wystarczający dla okazjonalnych użytkowników i dla początkujących. Najbardziej rozbudowane modele dedykowane miłośnikom patchworku osiągają cenę kilku tysięcy złotych.

Czy maszyny do szycia Elna są najlepsze?

Marka Elna uchodzi za doskonały wybór w wielu kategoriach, a jej urządzenia można uznać za najlepsze przede wszystkim w kwestii ceny. Podzespoły produkowane przez markę Janome, są trwałe, mocne i na długo zachowują swoją użyteczność. Maszyny z pewnością można uznać za najlepsze dla portfela, gdyż ich koszt zakupu w stosunku do zalet jest szczególnie korzystny na tle wielu innych produktów marek konkurencyjnych.

Które maszyny Elna są najpopularniejsze?

Marka Elna ma w swoim portfolio dziesiątki naprawdę interesujących modeli – od tych przeznaczonych dla osób najmniej wymagających, aż na tych, z których zadowoleni będą zawodowi krawce. Dużą popularnością cieszy się model Elna 220 Explore – wygodna maszyna do szycia dla początkujących oraz okazjonalnych krawców, na której można szyć zarówno jeans, jak i delikatną żorżetę. Nieco droższy model z serii Experience, mianowicie wariant Elna 550, jest już bardziej zaawansowany, zatem przeznaczony dla zapalonych pasjonatów krawiectwa oraz chałupników. Na szczycie drabinki jakościowej i funkcjonalnej znajdziemy model 580 Plus Experience – 388 programów ściegowych, alfabet zawierający polskie znaki i ogromna przestrzeń robocza to tylko kilka z wielu zalet tego urządzenia.

Skąd pochodzi firma Elna?

Marka Elna pozostała wierna swoim tradycjom – założyło ją dwoje wspólników Dr. Ramon Casas Robert oraz André Varaud w Szwajcarii. Początkowo marka zajmowała się produkcją elementów eksploatacyjnych do pocisków, podczas gdy niewiele później – maszyn szwalniczych wysokiej klasy. Obecnie większościowym udziałowcem marki pozostaje potentat rynku maszyn do szycia – firma Janome.