Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 1099
  • 1599
Producent (1)
Dostępność
Polecane
Rodzaj maszyny (1)
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja docisku stopki
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Stolik powiększający
Zastosuj filtry
12%
Do schowka  Porównaj 
ELNA 220 EX
1249.00  Cena: 1099.00 
ELNA 240 EX
Cena: 1299.00 
12%
Do schowka  Porównaj 
ELNA 320 EX
1699.00  Cena: 1499.00 
20%
Do schowka  Porównaj 
ELNA 340 EX
1999.00  Cena: 1599.00 

Prosta obsługa i szereg najważniejszych funkcji to główne atuty wyróżniające mechaniczne maszyny do szycia Elna. Ceniony producent oferuje modele doskonale nadające się do nauki szycia, ale też te spełniające oczekiwania bardziej doświadczonych krawców. W SZYJ.PL znajdziesz wysokiej klasy maszyny Elna o zróżnicowanych parametrach. Odmienna jest głównie liczba programów ściegowych dostępnych w poszczególnych modelach. Pozwala to na wykonanie podstawowych prac krawieckich, ale daje też możliwość tworzenia bardziej fantazyjnych, oryginalnych projektów własnych. Atrakcyjne ceny, dobre opinie innych użytkowników, a także niezawodność i prostota obsługi to główne walory zachęcające do sięgnięcia po mechaniczne maszyny do szycia Elna!

Co wyróżnia mechaniczne maszyny do szycia Elna?

Elna to marka o długiej historii obfitującej w sukcesy. To właśnie szwajcarski producent skonstruował pierwszą maszynę z wolnym ramieniem. Przez lata firma stale unowocześniała swoje wyroby, dostosowując je do oczekiwań zarówno prywatnych klientów, jak i zawodowców. Dzięki temu oferowane modele są poręczne i nieskomplikowane w użytkowaniu, a jednocześnie umożliwiają szycie na najwyższym poziomie. Na uwagę zasługuje także niezawodność wyróżniająca mechaniczne maszyny do szycia Elna. Wynika to z precyzyjnej konstrukcji i wykorzystania mocnych podzespołów. Zadowalająca prędkość szycia i dodatkowe funkcje takie, jak obszywanie dziurek, wolne ramię, możliwość szycia wstecz czy szereg regulacji to kolejne plusy maszyn tej marki.

Mechaniczne maszyny do szycia Elna - solidność i funkcjonalność dla każdego

Jak przystało na szwajcarskie korzenie marki Elna, jest to producent przywiązujący wagę do detali i precyzji działania oferowanych wyrobów. To właśnie te cechy sprawiają, że mechaniczne maszyny do szycia Elna są sprzętem odpowiednim dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania. Komfort szycia zapewnia m.in. ich stabilność i cicha praca. Mimo swoich niewielkich gabarytów maszyny Elna są stosunkowo ciężkie, więc nawet przy dużej prędkości szycia nie odczujesz drgań. Dla początkujących krawców bezsprzeczną zaletą jest łatwość obsługi. Najprostsze modele mają ograniczony zakres funkcji, dzięki czemu tak łatwo nauczysz się wykonywania podstawowych ściegów. Na późniejszych etapach zaawansowania istotnym atutem jest solidność i mnogość ściegów do wyboru.

Jak działają mechaniczne maszyny do szycia Elna?

Jak wszystkie modele tego typu, tak i mechaniczne maszyny do szycia Elna są sterowane manualnie. Oznacza to, że użytkownik odpowiada za ustawienie wszystkich parametrów szycia, a uruchamianie maszyny następuje wskutek naciśnięcia pedału. Jego poluzowanie wstrzymuje pracę. Siła nacisku na pedał decyduje o prędkości szycia. Przed wprawieniem igły w ruch należy wybrać pożądany program ściegowy. W tym celu trzeba użyć pokrętła znajdującego się na obudowie korpusu maszyny. Samodzielnie ustawia się również długość i szerokość ściegu. Własnoręczne wykonanie tych czynności pozwala lepiej poznać mechanizm maszyny i zasady jej działania.

Gdzie sprawdzają się mechaniczne maszyny do szycia Elna?

W obecnych czasach mechaniczne maszyny do szycia znajdują zastosowanie przede wszystkim w użytku prywatnym. Sprawdzają się jako typowo domowe modele służące do przeróbek, np. skracania lub zwężania ubrań, bądź też do dekorowania ich. Ograniczona liczba funkcji sprawia, że Elna to maszyny łatwe i wygodne w obsłudze nawet dla osób nie mających wprawy. Dzięki temu są idealne do wykonywania prostych prac potrzebnych w każdym domu. Niemniej, mechaniczne maszyny do szycia Elna mogą być używane jako główne narzędzie pracy w niewielkich punktach krawieckich. Szczególnie chętnie sięgają po nie osoby, które uczyły się szyć na modelach mechanicznych i mają duże doświadczenie w operowaniu nimi. Bogato wyposażone maszyny mechaniczne Elna dają szerokie możliwości szycia zawodowego.

Mechaniczne maszyny do szycia Elna - wybierz model dla siebie

Szukając idealnej maszyny do rozpoczęcia przygody z krawiectwem, z pewnością warto rozważyć mechaniczne maszyny do szycia Elna. Są one wyposażone we wszystkie najważniejsze programy ściegowe, które pozwalają stopniowo rozwijać umiejętność szycia. Jeśli potrzebujesz maszyny jedynie do prostych prac na własny użytek, wystarczy model mający kilkanaście opcji ściegowych. Jeśli jednak szycie jest Twoją pasją i chcesz się w nim doskonalić, śmiało wybierz maszynę oferującą więcej ściegów, w tym te mniej popularne, ale dające szersze możliwości tworzenia oryginalnych projektów. Modele z większą liczbą programów oraz dodatkowymi opcjami regulacji są też rekomendowane osobom planującym wykorzystywać maszynę Elna do pracy zarobkowej. Sprawdzą się udogodnienia takie, jak kilkustopniowa regulacja docisku stopki i kilkustopniowy transport.

Mechaniczne maszyny do szycia Elna w ofercie SZYJ.PL

W asortymencie SZYJ.PL znajdziesz mechaniczne maszyny do szycia Elna o zróżnicowanych parametrach. Oferujemy modele podstawowe, doskonałe do stawiania pierwszych kroków w krawiectwie. Pozwolą Ci nauczyć się zasad obsługi maszyny i umożliwią poznanie najważniejszych ściegów. W naszym sklepie znajdziesz też bardziej wyposażone mechaniczne maszyny do szycia Elna, które pozwalają na rozwijanie zainteresowania szyciem, poznawanie nowych ściegów i tworzenie oryginalnych projektów. Dostępne modele różnią się poszczególnymi funkcjami, więc warto skorzystać z fachowego wsparcia przy wyborze konkretnej maszyny. Wszystkie proponowane maszyny Elna posiadają w zestawie komplet praktycznych akcesoriów krawieckich i są objęte gwarancją door-to-door.