Ranking maszyn do szycia do 2500 zł | GRUDZIEŃ 2023

Ranking maszyn do szycia, podobnie jak inne rankingi, to zawsze subiektywna sprawa. Nie mniej jednak podejmujemy rękawicę i przedstawiamy ranking maszyn do szycia do 2500 zł.
Znalazły się w nim najlepsze maszyny do szycia, które chętnie polecamy, które cieszą się uznaną renomą oraz niesłabnącą popularnością wśród naszych Klientów.

Interesuje Cię dobra maszyna do szycia za 2500 zł? Chcesz się dowiedzieć jaką maszynę do szycia wybrać w tym budżecie? Ma być mocna, szybka, z automatycznymi funkcjami i solidną gwarancją? Jesteś w najlepszym miejscu - SZYJ.PL to sklep internetowy z najlepszymi markami maszyn, dzięki czemu nasz ranking maszyn do szycia możemy oprzeć na rzetelnych informacjach i własnych doświadczeniach.
Zapraszamy!
Jeśli chcesz pominąć cały wstęp i przejść od razu do polecanych modeli - kliknij TUTAJ.

RANKING MASZYN DO SZYCIA DO 2500 zł jest systematycznie aktualizowany. Ostatnia aktualizacja: GRUDZIEŃ 2023

Ranking maszyn do szycia do 2500 zł

Z budżetem ok. 2500 zł mamy w czym wybierać

Maszyny do szycia ranking - co dostaniesz za 2500 zł?

Za taką kwotę mamy prawo wymagać. Na szczęście budżet 2500 zł (który, przyznajemy, zdarzy nam się czasem nieco nagiąć) wystarcza aktualnie na świetnie wyposażoną w funkcje maszynę do szycia.
Dodamy, że mowa tu o maszynie elektronicznej lub komputerowej. Tak - są między nimi różnice, ale nie na tym teraz będziemy się skupiać :). Skupimy się za to na tym, czego możecie się spodziewać wydając taką kwotę.

Nasze zestawienie najlepszych maszyn do szycia uwzględnia modele popularne, szybkie i wygodne w użytkowaniu. Takie, których nie powstydzilibyśmy się kupić naszym mamom :). Te maszyny mają szereg cech wspólnych i czasem ciężko jest wychwycić pomiędzy nimi znaczące różnice. Dobre maszyny do szycia za 2500 zł są wyposażone przede wszystkim w:

 • Automatyczne funkcje
  Mogą być różne w zależności od modelu, ale te, które znalazły się w naszym rankingu maszyn do szycia, mają wszystko co niezbędne do komfortowej obsługi i przyjemnego szycia - automatyczne obcinanie nici, ryglowanie i pozycjonowanie igły (góra/dół)
 • Przycisk START/STOP i bieg wsteczny
  W takich maszynach nie ma nawet potrzeby używania pedała, ponieważ maszynę można uruchomić i zatrzymać za pomocą przycisku. Bieg wsteczny to żadna niespotykana funkcja, ale zamiast klasycznej dźwigni mamy tu również przycisk, który funkcję uruchamia.
 • Suwak regulacji prędkości
  Prędkość regulujemy nie tylko za pomocą naciskania na pedał. Służy do tego również suwak, dzięki któremu ograniczymy prędkość maksymalną (podczas używania pedała) lub ustawimy prędkość szycia (kiedy szyjemy bez pedała).
 • Wyświetlacz
  Jego wielkość i informacje, które nam przekaże są zależne od modelu maszyny. W większości przypadków potrafi podpowiedzieć, którą stopkę wybrać i wyświetlić numer oraz ustawione parametry ściegu. W droższych, zaawanswanych modelach tych informacji jest dużo więcej, ale te podstawowe absolutnie wystarczą.
Ranking maszyn do szycia do 2500 zł

Automatyczne funkcje

Ranking maszyn do szycia do 2500 zł

Przycisk START/STOP i bieg wsteczny

Ranking maszyn do szycia do 2500 zł

Suwak regulacji prędkości szycia

Ranking maszyn do szycia do 2500 zł

Wyświetlacz


 • Duża liczba programów ściegowych
  Nie każdy ich aż tylu potrzebuje, ale liczba programów ściegowych w maszynach elektronicznych i komputerowych jest spora. To już nie tylko podstawowe ściegi użytkowe, ale też ściegi ozdobne, dedykowane programy do konkretnych zadań (np. naszywania aplikacji), litery i cyfry (w wybranych modelach) oraz kilka (a nawet kilkanaście) programów do automatycznego obszywania dziurki na wymiar guzika. W modelach, które znalazły się w rankingu maszyn do szycia do 2500 zł, programów nie zabraknie.
 • Regulacja docisku stopki
  Aż niewiarygodne, ale nie wszystkie maszyny w tym budżecie mają regulację docisku stopki. Ponieważ jest to istotna funkcja, wzięliśmy pod uwagę tylko modele, które zostały w nią wyposażone.
 • Nawlekacz igły
  Podobnie, jak w przypadku docisku stopki - na pewnym poziomie po prostu nie może zabraknąć ani ważnych funkcji, ani przyjaznych rozwiązań ułatwiających pracę z maszyną do szycia. W związku z tym, w modelach przedstawionych w tym rankingu maszyn do szycia, o nawlekacz nie musicie się martwić.
 • Wolne ramię
  Na palcach jednej ręki można policzyć dobre maszyny do szycia, które tego rozwiązania nie mają (najczęściej są przystosowane do włożenia w dedykowany dodatkowy stół). W tym rankingu takich maszyn nie ma, a więc wolne ramię znajdziecie w każdym z modeli.
Ranking maszyn do szycia do 2500 zł

Duża ilość programów ściegowych

Ranking maszyn do szycia do 2500 zł

Regulacja docisku stopki

Ranking maszyn do szycia do 2500 zł

Nawlekacz igły

Ranking maszyn do szycia do 2500 zł

Wolne ramię


To jeszcze nie wszystkie funkcje wspólne dla maszyn w tym budżecie, ale nie będziemy wypisywać wszystkich co do jednej, tylko przejdziemy do konkretów, czyli rankingu maszyn do szycia do 2500 zł. Tam znajdziecie konkretne informacje o każdym z modeli oraz linki do pełnych opisów z większą ilością zdjęć.

Ranking maszyn do szycia do 2500 zł

W tym miejscu przypomnimy, że nasz ranking maszyn do szycia obejmuje modele, które mamy w ofercie naszego sklepu internetowego SZYJ.PL, a więc które mieliśmy okazję przetestować, i które doskonale znamy.
Pozwoliło to podejść do tematu rzetelnie i z czystym sumieniem :)

Tworząc ten ranking maszyn do szycia zwracaliśmy uwagę na kilka istotnych kwestii, w tym na solidność konstrukcji, funkcjonalności, wyposażenie, gwarancję, komfort pracy, stosunek jakości do ceny, a także popularność i opinie użytkowników.
Pamiętajcie, że ranking jest aktualizowany na bieżąco, w związku z czym możecie mieć pewność, że poniżej znajdziecie TOP maszyn do szycia do ok. 2500 zł.

1. JANOME DC6100

Maszyna od szycia Janome DC6100

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME DC6100

Lider tego rankingu maszyn do szycia to Janome DC6100. Jest to połączenie klasycznego wyglądu, dużej mocy pozwalającej na intensywniejszą pracę, dużej prędkości maksymalnej oraz wygody użytkowania.
To model, który należy do wzmocnionej serii maszyn produkowanych przez japońskie Janome. Do tej serii należy również TOPowa Janome 5060DC, która dla wielu jest numerem 1, dlatego wybór lidera tego zestawienia nie był taki oczywisty. Zadecydowało wygodniejsze sterowanie, odrobinę więcej mocy oraz programów ściegowych, których w DC6100 jest aż 100.

DC6100 ma wszystko, co potrzebne do komfortowego szycia, z funkcją automatycznego obcinania nici na czele. Pomimo zaawansowania, pozostała niezwykle prosta i intuicyjna w obsłudze, w czym pomagają czytelny wyświetlacz oraz dedykowane przyciski sterujące, wygodnie rozmieszczone na panelu przednim.
Styl i elegancja! A do tego nowoczesny transport SFS+ i regulacja docisku stopki, 5 lat gwarancji i ogrom pasujących dodatków. To wszystko sprawia, że maszyna do szycia Janome DC6100 to aktualny numer 1.

W tym miejscu wspomnimy o jeszcze jednym modelu, który jest funkcjonalnie niemal identyczny, ale ma dodatkową funkcję w postaci możliwości wyszywania liter alfabetu, cyfr oraz znaków specjalnych. To maszyna Janome DM7200, która wykracza nieco poza założony budżet, ale warto wziąć ją pod uwagę, jeśli marzy nam się również personalizowanie naszych projektów za pomocą liter alfabetu.

Główne atuty maszyny Janome DC6100 to:

 • mocne, metalowe podzespoły i stabilna konstrukcja
 • regulacja docisku stopki
 • automatyczne funkcje: obcinanie, ryglowanie, pozycjonowanie, start/stop
 • czytelny wyświetlacz i wygodne sterowanie
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu SFS+
 • bogate wyposażenie ze stolikiem powiększającym pole pracy w zestawie
 • 5 lat gwarancji

2. JANOME 5060DC

Maszyna od szycia Janome 5060DC

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O JANOME 5060DC

Jeśli jakiś model zasługuje na własny fanklub to właśnie Janome 5060DC - przez wielu uznawana jest za najlepszą maszynę elektroniczną w tym budżecie. Zgadzamy się absolutnie, że to najwyższa klasa. Dlaczego zatem "tylko" drugi stopień podium?
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, zadecydowały niuanse. Samej jednak maszynie nie można odmówić ani wygody użytkowania, ani mocy i szybkosci, ani tym bardziej funkcjonalności.

Ten model jest już obecny na rynku od kilku ładnych lat i długo liderował w zestawieniach solidnych maszyn w budżecie 2-2,5 tys. zł. Charakteryzuje go genialny stosunek jakości do ceny. Znajdziemy w nim wszelkie funkcje, które są niezbędne do przyjemnej pracy, w tym te automatyczne. Maszyna dysponuje 60 programami ściegowymi i bogatym wyposażeniem standardowym z 8 stopkami, stolikiem i dodatkowymi akcesoriami.
Przeznaczona jest zarówno do hobbystycznych, jak i do chałupniczych zastosowań (jak cała wzmocniona seria Janome) i radzi sobie świetnie z każdym rodzajem materiału. Nic dziwnego - tu również mamy precyzyjny mechanizm transportu oraz regulację docisku stopki.

Całość zamknięta w klasycznej obudowie z charakterystycznymi bordowymi akcentami. Ciekawym i pomocnym rozwiązaniem jest otwierana na zawiasach pokrywa boczna, dzięki czemu szybko można dostać sie do okolic szarpaka i igielnicy.
Maszyna dla małych i dużych, dla szyjących "od święta" oraz intensywnie pracujących. Maszyna na lata, którą szczerze polecamy!

Główne atuty maszyny Janome 5060DC to:

 • mocne, metalowe podzespoły i stabilna, wzmocniona konstrukcja
 • precyzyjna regulacja docisku stopki
 • automatyczne funkcje: obcinanie, ryglowanie, pozycjonowanie, start/stop
 • czytelny wyświetlacz i proste sterowanie
 • duża prędkość maksymalna - 860 wkłuć na minutę
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • pokrywa boczna otwierana na zawiasach, ułatwiająca czyszczenie i konserwację
 • precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu SFS+
 • 5 lat gwarancji

3. BROTHER F400

Maszyna od szycia Brother F400

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O BROTHER F400

Poznajcie przedstawiciela jednej z nowszych serii maszyn od Brothera - model Brother F400. Cała seria wygląda imponująco, a 400-tka jest tego świetnym przykładem.
Nie jest to najniższy model, a jego cena regularna przekracza nieco próg 2500 zł. Uprzedzaliśmy, że czasem będziemy naginać tę barierę ;) W tym przypadku po prostu warto.

Już biorąc F400 w ręce, da się odczuć, że to kawał sprzętu. Waga maszyny jest zdecydowanie wyższa niż konkurencji, co pozytywnie wpływa na stabilność podczas pracy.
Na uwagę zasługuje również przestrzeń pracy, która wynosi tu aż 19 cm od igły do ramienia maszyny. Trzeba zaznaczyć, że to więcej niż liderzy naszego rankingu maszyn do szycia. Tam jest to 17 cm, czyli, nazwijmy to, "klasyczna" odległość. Wyposażono ją w nowoczesny 7-punktowy system transportu SFDS oraz regulację docisku stopki, więc żadne materiały nie będą jej straszne.

Brother przyzwyczaił nas do eleganckiego i nowoczesnego wyglądu swoich maszyn, więc nie może dziwić, że F400 jest po prostu... bardzo ładną maszyną ;) Nie jest to jeszcze powód do zakupu, ale jak dodamy, ze w parze z tym idzie duża funkcjonalność, moc i prędkość, to już mamy lepszy obraz tego modelu.
Jest też świetnie wyposażona już w standardzie. Jeśli dostępna by była w cenie liderów tego zestawienia, to mielibyśmy nie lada problem z poukładaniem podium. Co prawda ma tylko 3 lata gwarancji, ale widać, że zaprojektowano ją dobrze, z dbałością o detale i dobrze traktowana będzie służyć długie lata.

Główne atuty maszyny Brother F400 to:

 • ciężka, stabilna konstrukcja
 • regulacja docisku stopki i precyzyjny transport
 • automatyczne funkcje: obcinanie, ryglowanie, pozycjonowanie, start/stop
 • czytelny wyświetlacz i proste sterowanie
 • prędkość maksymalna - 850 wkłuć na minutę
 • jasne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu SFS+
 • 3 lata gwarancji

4. ELNA 560EX

Maszyna od szycia Elna 560eX

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O ELNA 560EX

Japończycy rzadko odświeżają swoje serie maszyn, ale jak już to robią, to z klasą. Elna 560eX to właśnie przedstawicielka nowej serii maszyn. Z nowoczensym wyglądem idzie w parze funkcjonalność bliźniacza, jak w przypadku Janome DC6100.
Nie znajdziemy istotnych różnic, te modele różnią się tylko detalami - kształtem obudowy, obłościami, umiejscowieniem karty ściegów. Skąd więc dopiero 4 miejsce? Bo to Elna :) Na tę chwilę chyba najbardziej niedoceniana marka maszyn do szycia w Polsce.

Produkowana w fabrykach Janome, tak samo trwała i wytrzymała. regularną cenę ma zazwyczaj nieco wyższą niż porównywane DC6100 od Janome i chyba to największy powód "dopiero" 4 miejsca. Jest doskonale wyposażona już na starcie, jednak, jeśli zamarzy się dokupienie jakiejś dodatkowej stopki, będzie ich mnóstwo do wyboru. A to dlatego, że kompatybilne z Elną są stopki Janome, których jest w sprzedaży prawdziwe zatrzęsienie.

Zagłębić się w dokładniejszym opisie można klikając w link, więc na zakończenie dodamy tylko, że w tej serii są jeszcze do wyboru maszyny Elna 550eX oraz Elna 570eX. Nas urzekła najbardziej 560eX - za wszechstronność, uniwersalność, precyzję i prostotę użytkowania.
Ma 5-letnią gwarancję (jak wszystkie Elny w naszym kraju) a opiekę serwisową sprawuje serwis gwarancyjny Janome. To również dobra wiadomość, bo ani o części, ani dostępność akcesoriów nie trzeba się martwić.

Główne atuty maszyny Elna 560eX to:

 • nowoczesna, stabilna konstrukcja
 • regulacja docisku stopki
 • automatyczne funkcje: obcinanie, ryglowanie, pozycjonowanie, start/stop
 • czytelny wyświetlacz i proste sterowanie
 • prędkość maksymalna 820 wkłuć na minutę
 • nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy
 • bogate wyposażenie standardowe ze stolikiem w zestawie
 • precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu
 • 5 lat gwarancji

DLA KOGO ZABRAKŁO MIEJSCA?
Gdyby ranking był dłuższy, chętnie wspomnielibyśmy np. o Janome 780DC, którą na tą chwilę umieszczamy bezpośrednio pod rankingiem. Traktujemy ją jako nowość i damy jej jeszce trochę czasu, a właściwie, to damy ten czas Wam, żebyście ją poznali :) My już wiemy, że jest świetna i ma dużą szansę wygryźć jedną z maszyn z powyższego rankingu.

No i jeszcze przedstawicielka serii 600 od Janome, czyli Janome QXL605. Funkcjonalnie na poziomie 5060DC, ale jednak nieco słabsza, bez wzmocnionej konstrukcji. Idealna do domowych prac (do intensywniejszego użytkowania preferujemy raczej serię wzmocnioną), a do tego, w wyniku sporej konkurencji w tym segmencie maszyn, można ją często ustrzelić w naprawdę dobrej promocji.

Maszyna do szycia ranking do 2500 zł - podsumowanie

Jeśli dysponujesz budżetem ok 2500 zł, to nie musisz rezygnować z żadnej istotnej funkcji, której pożądasz w maszynie do szycia. Oczywiście, funkcji może być więcej, maszyny mogą mieć większą przestrzeń pracy, a wyposażenie bogatsze...
Słowem, zawsze można znaleźć lepszą maszynę :) Jednak nasz ranking elektronicznych maszyn do szycia pokazuje, że już za taką kwotę można mieć:

 • uniwersalną, mocną i szybką maszynę z chwytaczem rotacyjnym, także o wzmocnionej konstrukcji i przeznaczeniu chałupniczym
 • niezbędne do wygodnego szycia funkcje automatyczne: obcinanie nici, ryglowanie, pozycjonowanie igły, przycisk start/stop, czy suwak regulacji prędkości szycia
 • maszynę, która ma regulację docisku stopki i radzi sobie doskonale z różnorodnymi materiałami, również tymi elastycznymi
 • maszynę z długą gwarancją i bezproblemową dostępnością akcesoriów dodatkowych
 • maszynę znanego producenta, gwarantującego wysoką jakość i trwałość, a także dbającego o dostęp części i akcesoriów
 • sprzęt o świetnym stosunku jakości do ceny

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Brakuje jakiegoś modelu? Masz dodatkowe pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji :) Zapraszamy do kontkatu.