Prezent na komunię – maszyna do szycia dla dziecka

Co kupić na prezent z okazji pierwszej komunii? Jeżeli wciąż zadajecie sobie to pytanie, a nie chcecie rywalizować o to, kto podaruje lepszy smartfon, tablet, laptop czy dron, mamy dla Was propozycję. To maszyna do szycia - prezent niebanalny, a jednocześnie taki, który może bardzo pomóc w rozwoju dziecka. W pełni funkcjonalną maszynę możesz mieć już za ok. 600 zł.

MOŻESZ ZADBAĆ O ROZWÓJ DZIECKA

Kiedy blisko sto lat temu maszyny do szycia zaczynały być coraz bardziej dostępnymi urządzeniami domowego użytku, rodzice potrafili latami odkładać pieniądze na zakup takiego sprzętu dla swoich córek. Umiejętność szycia na maszynie ułatwiała bowiem start w życie i zdobycie pracy krawcowej. Dzisiaj, na szczęście, podarowanie dziecku maszyny do szycia nie wiąże się już z planowaniem jego „kariery”, a jest raczej dowodem na to, że dbamy o wszechstronny rozwój dziecka i chcemy pomóc mu doskonalić wyobraźnię, osobowość, pomysłowość, samodzielność czy zaradność.

Na maszynie mogą szyć zarówno dziewczynki, jak i chłopcy

Szycie na maszynie pomoże dziecku zdobywać nowe umiejętności

8 LAT? TO TERAZ WARTO ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z MASZYNĄ

Ośmioletnie dzieci mają już wystarczające zdolności intelektualne i manualne do tego, by zacząć naukę szycia na maszynie. Są gotowe do realizowania prostych projektów, wybierania odpowiedniego materiału, jego koloru, dobrania nici, a następnie połączenia wszystkiego w całość. Uszycie nawet najprostszej rzeczy daje dziecku ogromną satysfakcję, a ponadto pozwala wyrazić swoją osobowość i zwiększa pewność siebie. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że noszenie, używanie przedmiotów stworzonych własnoręcznie czy choćby zabawa nimi, pozwalają dziecku podkreślić swoją wyjątkowość.

Co kupić na prezent na komunię? Maszyna do szycia to dobry pomysł

Ośmiolatki są gotowe do tego, żeby rozpocząć przygodę z maszyną do szycia

LEPIEJ PRZY MASZYNIE NIŻ PRZED EKRANEM

Osoby, które prowadzą warsztaty szycia dla dzieci, podkreślają to, jak bardzo czas spędzony przy maszynie przyspiesza rozwój małych krawcowych czy krawców. Bez dwóch zdań jest to bardziej pożyteczne zajęcie niż czas spędzony przez dzieci przed ekranem komputera, telewizora czy smartfona.

Szycie na maszynie poprawia u dzieci m.in.:
 • koncentrację i staranność,
 • umiejętność twórczego rozwiązywania problemów,
 • sprawności manualne,
 • precyzję i koordynację ruchów.

WIEDZA, TRADYCJA, WYJĄTKOWOŚĆ

Z pewnością w Twojej rodzinie jest ktoś, kto szyje bądź szył na maszynie. Obdarowanie dziecka maszyną może być więc doskonałą okazją do opowiedzenia o tym oraz podkreślenia roli wiedzy i umiejętności przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Szczególnie teraz, gdy żyjemy w świecie masowej produkcji przedmiotów, które są do siebie bardzo podobne. Dziecku szyjącemu na maszynie łatwiej będzie wyjaśnić rolę rękodzieła i rzemiosła, jako dziedzin, które miały ogromny wpływ na rozwój człowieka i jego kultury. Kto wie, może wkrótce samo zechce tworzyć indywidualne i jedyne w swoim rodzaju projekty.

Co kupić na prezent na komunię? Na maszynie mogą szyć dzieci.

Najmłodsi zawsze chcieli naśladować dorosłych, m.in. szyjąc na maszynie

BEZPIECZNE MASZYNY DO SZYCIA

Jeśli jesteś matką chrzestną lub babcią i rozważałaś zakup maszyny do szycia na prezent na komunię, ale obawiałaś się o to, czy będzie on bezpieczny, to uspokajamy. Tak, będzie. Wielu producentów maszyn do szycia ma w swojej ofercie proste, ale w pełni funkcjonalne modele stworzone właśnie dla najmłodszych użytkowników.

Nie mówimy tu oczywiście o zabawkach dla kilkulatków, ale o normalnych maszynach – trochę jedynie zmniejszonych, odchudzonych i pomalowanych tak, by bardziej odpowiadały gustom dzieci. Takie maszyny są też wyposażone w specjalne osłony, które właściwie uniemożliwiają włożenie dłoni pod igłę, co praktycznie wyklucza ryzyko zrobienia sobie krzywdy podczas szycia.

Maszyny do szycia dla dzieci są dla nich bezpieczne.

Dziecko przy maszynie jest bezpieczne m.in. dzięki specjalnym dodatkom

JAKĄ MASZYNĘ DO SZYCIA WYBRAĆ NA PREZENT?

BROTHER KD144S LITTLE ANGEL

Jaki prezent na komunię? Maszyna do szycia Brother KD144 Little Angel

Brother KD144S to maszyna zaprojektowana dla najmłodszych pasjonatów szycia. Do wyboru są trzy naklejki na panel przedni, co sprawia, że model powinien być bardzo atrakcyjny dla dzieci - zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Jednocześnie ma on wszystkie funkcje prostej, „dorosłej” maszyny. Little Angel dzięki nierozbudowanej funkcjonalności jest łatwa w obsłudze, dodatkowo wyposażono ją w bezpieczny obcinacz nitki na obudowie. Palce dziecka przed ukłuciem bądź skaleczeniem chroni specjalnie wyprofilowana metalowa osłonka (zobacz zdjęcia maszyny).

Główne cechy:
 • waga: 5,50 kg
 • chwytacz: rotacyjny,
 • 14 programów ściegowych,
 • prędkość szycia: 750 wkłuć na minutę.
 • wyprofilowana osłonka zmniejszająca możliwość podłożenia palca pod igłę

BROTHER KD 40

Co kupić na komunię? Maszyna do szycia BROTHER KD 40

Maszyna elektroniczna Brother KD 40 jest nieco bardziej rozbudowanym modelem, który daje dodatkową kontrolę nad prędkością szycia. Oprócz użycia tradycyjnie pedału, możemy prędkość kontrolować również przy użyciu suwaka na przodzie maszyny. To rozwiązanie pozwala na jeszcze lepszą kontrolę i znaczne zmniejszenie prędkości maszyny, co jest szczególnie cenne na samym początku przygody z maszyną do szycia.

Wybór programów odbywa się przy użyciu przycisków pod ekranikiem. Każdy program ma zapisane w pamięci domyślne ustawienia, które następnie można zmieniać przyciskami po prawej stronie ekranu. Maszyna ma wbudowany nawlekacz do igły oraz bezpieczny obcinacz do nitki na obudowie. Wyposażona została chwytacz rotacyjny, czyli jest nieco łatwiejsza w nawlekaniu. W komplecie podobnie jak w innych wymienianych modelach znajduje się specjalnie wyprofilowana metalowa osłonka, zmniejszająca ryzyko podsunięcia palca pod igłę.

Główne cechy:
 • waga: 5,10 kg
 • chwytacz: rotacyjny,
 • 40 programów ściegowych,
 • prędkość szycia: 850 wkłuć na minutę.
 • wyprofilowana osłonka zmniejszająca możliwość podłożenia palca pod igłę

JUNO BY JANOME J15R

Co kupić na komunię? Maszyna do szycia Juno J15R

Juno by Janome J15R to bardzo chwalony i popularny wśród dorosłych produkt firmy Janome. Warto go jednak rozważyć także pod kątem prezentu dla dzieci, dla których przyjazny powinien być motyw kolorowy motyw umieszczony na obudowie maszyny. Taki prezent z pewnością będzie bardziej uniwersalny i przyda się również nastolatkom, jak i dorosłym.

Juno J15R posiada specjalnie przygotowaną przez Janome stopkę zmniejszającą ryzyko przypadkowego podsunięcia palca pod pracującą igłę. Jest to pełnoprawna maszyna do szycia, która sprawdzi się również jako "dyżurna" domowa maszyna do wszelkich napraw i przeróbek.

Ten model był najczęściej wybierany do wyposażenia szkolnych pracowni w programie "Laboratoria Przyszłości 2022".

Główne cechy:
 • waga: 5,70 kg
 • chwytacz: wahadłowy,
 • 15 programów ściegowych,
 • prędkość szycia: 860 wkłuć na minutę.
 • stopka z wyższym przodem oraz wyprofilowaną osłonką zmniejszają możliwość podłożenia palca pod igłę

Jeśli nadal nie wiesz, który model maszyny do szycia będzie odpowiedni na ten wyjątkowy prezent, pomożemy Ci podjąć decyzję. Masz dodatkowe pytania? Odpowiemy na nie. Po prostu - napisz lub zadzwoń do nas. Zapraszamy :)