Prezent na komunię – maszyna do szycia dla dziecka

Co kupić na prezent z okazji pierwszej komunii? Jeżeli wciąż zadajecie sobie to pytanie, a nie chcecie rywalizować o to, kto podaruje lepszy smartfon, tablet, laptop czy dron, mamy dla Was propozycję. To maszyna do szycia - prezent niebanalny, a jednocześnie taki, który może bardzo pomóc w rozwoju dziecka. W pełni funkcjonalną maszynę możesz mieć już za 460 zł.

MOŻESZ ZADBAĆ O ROZWÓJ DZIECKA

Kiedy blisko sto lat temu maszyny do szycia zaczynały być coraz bardziej dostępnymi urządzeniami domowego użytku, rodzice potrafili latami odkładać pieniądze na zakup takiego sprzętu dla swoich córek. Umiejętność szycia na maszynie ułatwiała bowiem start w życie i zdobycie pracy krawcowej. Dzisiaj, na szczęście, podarowanie dziecku maszyny do szycia nie wiąże się już z planowaniem jego „kariery”, a jest raczej dowodem na to, że dbamy o wszechstronny rozwój dziecka i chcemy pomóc mu doskonalić wyobraźnię, osobowość, pomysłowość, samodzielność czy zaradność.

Na maszynie mogą szyć zarówno dziewczynki, jak i chłopcy

Szycie na maszynie pomoże dziecku zdobywać nowe umiejętności

8 LAT? TO TERAZ WARTO ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z MASZYNĄ

Ośmioletnie dzieci mają już wystarczające zdolności intelektualne i manualne do tego, by zacząć naukę szycia na maszynie. Są gotowe do realizowania prostych projektów, wybierania odpowiedniego materiału, jego koloru, dobrania nici, a następnie połączenia wszystkiego w całość. Uszycie nawet najprostszej rzeczy daje dziecku ogromną satysfakcję, a ponadto pozwala wyrazić swoją osobowość i zwiększa pewność siebie. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że noszenie, używanie przedmiotów stworzonych własnoręcznie czy choćby zabawa nimi, pozwalają dziecku podkreślić swoją wyjątkowość.

Co kupić na prezent na komunię? Maszyna do szycia to dobry pomysł

Ośmiolatki są gotowe do tego, żeby rozpocząć przygodę z maszyną do szycia

LEPIEJ PRZY MASZYNIE NIŻ PRZED EKRANEM

Osoby, które prowadzą warsztaty szycia dla dzieci, podkreślają to, jak bardzo czas spędzony przy maszynie przyspiesza rozwój małych krawcowych czy krawców. Bez dwóch zdań jest to bardziej pożyteczne zajęcie niż czas spędzony przez dzieci przed ekranem komputera, telewizora czy smartfona.

Szycie na maszynie poprawia u dzieci m.in.:
 • koncentrację i staranność,
 • umiejętność twórczego rozwiązywania problemów,
 • sprawności manualne,
 • precyzję i koordynację ruchów.

Zdecydowanie warto wziąć to pod uwagę przy wyborze prezentu dla dziecka.

WIEDZA, TRADYCJA, WYJĄTKOWOŚĆ

Z pewnością w Twojej rodzinie jest ktoś, kto szyje bądź szył na maszynie. Obdarowanie dziecka maszyną może być więc doskonałą okazją do opowiedzenia o tym oraz podkreślenia roli wiedzy i umiejętności przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Szczególnie teraz, gdy żyjemy w świecie masowej produkcji przedmiotów, które są do siebie bardzo podobne. Dziecku szyjącemu na maszynie łatwiej będzie wyjaśnić rolę rękodzieła i rzemiosła, jako dziedzin, które miały ogromny wpływ na rozwój człowieka i jego kultury. Kto wie, może wkrótce samo zechce tworzyć indywidualne i jedyne w swoim rodzaju projekty.

Co kupić na prezent na komunię? Na maszynie mogą szyć dzieci.

Najmłodsi zawsze chcieli naśladować dorosłych, m.in. szyjąc na maszynie

TE MASZYNY SĄ BEZPIECZNE

Jeśli jesteś matką chrzestną lub babcią i rozważałaś zakup maszyny do szycia na prezent na komunię, ale obawiałaś się o to, czy będzie on bezpieczny, to uspokajamy. Tak, będzie. Wielu producentów maszyn do szycia ma w swojej ofercie proste, ale w pełni funkcjonalne modele stworzone właśnie dla najmłodszych użytkowników.

Nie mówimy tu oczywiście o zabawkach dla kilkulatków, ale o normalnych maszynach – trochę jedynie zmniejszonych, odchudzonych i pomalowanych tak, by bardziej odpowiadały gustom dzieci. Takie maszyny są też wyposażone w specjalne osłony, które właściwie uniemożliwiają włożenie dłoni pod igłę, co praktycznie wyklucza ryzyko zrobienia sobie krzywdy podczas szycia.

Maszyny do szycia dla dzieci są dla nich bezpieczne.

Dziecko przy maszynie jest bezpieczne m.in. dzięki specjalnym dodatkom

JAKĄ MASZYNĘ DO SZYCIA WYBRAĆ NA PREZENT?

Wiecie już, że chcecie dać na prezent na komunię maszynę do szycia? Oto krótki przegląd maszyn dostępnych w SZYJ.PL, które świetnie nadają się na taką okazję.

BROTHER KD144S LITTLE ANGEL


Jaki prezent na komunię? Maszyna do szycia Brother KD144 Little Angel

Brother KD144S to maszyna zaprojektowana dla najmłodszych pasjonatów szycia. Do wyboru są trzy naklejki na panel przedni, co sprawia, że model powinien być bardzo atrakcyjny dla dzieci. Jednocześnie ma on wszystkie funkcje prostej, „dorosłej” maszyny. Little Angel został wyposażony w takie rozwiązania, jak m.in. półautomatyczne obszywania dziurek, ręczny obcinacz nici czy oświetlenie LED. Palce dziecka przed ukłuciem bądź skaleczeniem chroni specjalna osłona zakładana na igielnicę.

Główne cechy:
 • waga: 5,50 kg; wymiary: 15x31x39 cm,
 • chwytacz: rotacyjny,
 • 14 programów ściegowych,
 • prędkość szycia: 750 wkłuć na minutę.

JUNO BY JANOME J15


Co kupić na komunię? Maszyna do szycia Juno by Janome J15

Maszyna Juno by Janome J15 jako jedna z niewielu maszyn na rynku jest wyposażona w osłonę igły (tzw. bezpieczna stopka), która chroni palce szyjącej osoby przed ukłuciem. Takie udogodnienie sprawia, że bez obaw możemy pozwolić szyć na Juno J15 nawet dzieciom. Bardzo kolorowa obudowa, łatwość obsługi (m.in. prosta wymiana stopek dzięki metalowemu uchwytowi w systemie Matic) i nowoczesne oświetlenie LED - to kolejne argumenty za tym, by to właśnie ten model sprezentować najmłodszym amatorom szycia.

Główne cechy:
 • waga: 5,40 kg; wymiary: 15x28x38 cm,
 • chwytacz: wahadłowy,
 • 15 programów ściegowych,
 • prędkość szycia: 860 wkłuć na minutę.

JUKI HZL-12Z


Co kupić na komunię? Maszyna do szycia Juki HZL-12Z

Juki HZL-12Z nie jest wprawdzie modelem stworzonym specjalnie dla dzieci, ale maszyna jest na tyle niewielka i dość lekka, że również najmłodsi mogą na niej rozwijać swoją pasję. Ma też takie udogodnienie, jak ręczny nawlekacz nici i funkcję półautomatycznego obszywania dziurek na guziki. O bezpieczeństwo dłoni dziecka trzeba zadbać poprzez dokupienie specjalnej osłony, która wyklucza włożenie palców pod igielnicę.

Główne cechy:
 • waga: 4,40 kg; wymiary: 16x27x35 cm,
 • chwytacz: wahadłowy,
 • 5 programów ściegowych,
 • prędkość szycia: 600 wkłuć na minutę.

JUNO BY JANOME E1015


Co kupić na komunię? Maszyna do szycia Juno E1015

Juno by Janome E1015 to bardzo chwalony i popularny wśród dorosłych produkt firmy Janome. Warto go jednak rozważyć także pod kątem prezentu dla dzieci, dla których przyjazny powinien być motyw kwiatowy umieszczony na obudowie maszyny. Taki prezent z pewnością będzie bardziej uniwersalny i przyda się również nastolatkom, jak i dorosłym. W przypadku najmłodszych użytkowników wskazane będzie dokupienie osłony, która uchroni palce przed ukłuciem. Maszyna ma funkcje m.in. półautomatycznego obszywania dziurki na guziki i regulację długości ściegów.

Główne cechy:
 • waga: 5,70 kg; wymiary: 15x28x38 cm,
 • chwytacz: wahadłowy,
 • 15 programów ściegowych,
 • prędkość szycia: 860 wkłuć na minutę.

ELNA SEW ZEBRA


Co kupić na komunię? Maszyna do szycia Elna Sew Zebra

Maszyna Elna Sew Zebra z charakterystycznymi paskami zebry na korpusie to nowość z 2017 roku na polskim rynku. Jest przeznaczona dla osób, które rozpoczynają przygodę z szyciem, ale kto powiedział, że tej przygody nie mogą zaczynać dzieci? Tym bardziej, że maszyna może służyć latami, aż do czasu, gdy dziecko podrośnie i upomni się o bardziej zaawansowany model. Sew Zebra ma ręczny obcinacz nici, regulację długości ściegów, półautomatyczne obszywanie dziurki. Jeśli użytkownikiem będzie małe dziecko, warto dokupić osłonę chroniącą palce przed ukłuciem.

Główne cechy:
 • waga: 5,50 kg; wymiary: 15x30x39 cm,
 • chwytacz: wahadłowy,
 • 15 programów ściegowych,
 • prędkość szycia: 860 wkłuć na minutę.

ELNA SEW FUN


Co kupić na komunię? Maszyna do szycia Elna Sew Fun

Elna Sew Fun jest bliźniaczym modelem z przedstawioną powyżej maszyną Elna Sew Zebra. Różni się kolorystyką obudowy, bo zamiast pasków zebry mamy tutaj żywe, pomarańczowe i różowe motywy. Z tego względu wydaje się, że jest to maszyna bardziej odpowiednia raczej dla dziewczynek. "Fun" znaczy radość - szycie na tej maszynie jest bardzo przyjemne, głównie dzięki intuicyjnej obsłudze, z którą dzieci poradzą sobie bez problemu. Dla dziecka warto wyposażyć maszynę w osłonę palców.

GŁÓWNE CECHY:

 • waga: 5,50 kg; wymiary: 15x30x39 cm,
 • chwytacz: wahadłowy,
 • 15 programów ściegowych,
 • prędkość szycia: 860 wkłuć na minutę.

ELNA SEW GREEN


Co kupić na komunię? Maszyna do szycia Elna Sew Green

Maszyna Elna Sew Green to, obok Sew Zebra i Sew Fun, jeszcze jedna wersja kolorystyczna podstawowej maszyny tej szwajcarskiej marki, która produkuje swoje urządzenia w nowoczesnych fabrykach Janome. W przeciwieństwie do modelu Fun, maszyna Sew Green będzie się nadawała bardziej na prezent dla chłopców. Ma wszystkie najbardziej potrzebne ściegi, więc będzie jak znalazł do nauki szycia, także przez dzieci i młodzież. Jest łatwa w obsłudze. Z myślą o najmłodszych użytkownikach dobrze jest dokupić osłonę chroniącą palce dziecka przed ukłuciem przez igłę.

GŁÓWNE CECHY:

 • waga: 5,50 kg; wymiary: 15x30x39 cm,
 • chwytacz: wahadłowy,
 • 15 programów ściegowych,
 • prędkość szycia: 860 wkłuć na minutę.

Jeśli nadal nie wiesz, który model maszyny do szycia będzie odpowiedni na ten wyjątkowy prezent, pomożemy Ci podjąć decyzję. Masz dodatkowe pytania? Odpowiemy na nie. Po prostu - napisz lub zadzwoń do nas. Zapraszamy :)