Filtrowanie

Filtrowanie

Pasuje do
Zastosuj filtry
000223300+859820907 JANOME
Cena: 28.90 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
770462002+770461001 JANOME
Cena: 55.00 
.770188001 JANOME
Cena: 47.99 
861805006 JANOME
Cena: 28.55 
770610203 JANOME
Cena: 629.00 
770040000 JANOME
Cena: 260.00 
770042002 JANOME
Cena: 123.99 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
860194002 JANOME
Cena: 11.44 

Części do hafciarek

Nie wystarczy kupić hafciarkę i akcesoria do niej, aby móc cieszyć się niezawodnym użytkowaniem przez wiele lat. Niezbędne będzie także dalsze inwestowanie w maszynę – systematyczne dbanie o nią, czyszczenie i konswerwacja, a okresowo wskazany jest również solidny przegląd w serwisie. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych maszyn do szycia, niektóre podzespoły hafciarek z upływem czasu ulegają zużyciu. Warto sprawdzić bogatą ofertę sklepu internetowego Szyj.pl, w którym w wyjątkowo korzystnych cenach znajdziesz najwyższej jakości części zamienne do hafciarek od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Wśród nich znajdują się zarówno drobne elementy takie jak bębenki, szpulki czy specjalne śruby do tamborków, jak i podezpoły takie jak zespóły chwytaczy czy silniki do urządzeń.

Zadbaj o regularne czyszczenie hafciarki

Na żywotność oraz niezawodne działanie hafciarki duży wpływ ma zarówno prawidłowe obchodzenie się z maszyną, jak i jej regularna konserwacja – czyszczenie i oliwienie. W tym celu warto również okresowo skorzystać z usług profesjonalnego serwisu. Najpierw wykręcane są śrubki mocujące części, co pozwala dostać się do najbardziej niewidocznych zakamarków, w których często gromadzi się kurz i inne zanieczyszczenia. Następnie można zabrać się za czyszczenie sprzętu wewnątrz przy pomocy np. sprężonego powietrza.

Poza dokładnym czyszczeniem prowadnic tamborka trzeba będzie zadbać również o czystość przestrzeni pod płytką ściegową, gdzie często znajdują się zaplątane nici. Bardzo często zdarza się, że jeśli nie zostaną one usunięte, to po pewnym czasie blokują chwytacz i uniemożliwiają dalszą pracę. Raz na jakiś czas koniecznie trzeba sprawdzić także, w jakim stanie jest chwytacz i usunąć ewentualne wgłębienia, zadry czy inne nierówności. Zapewni to prawidłowe działanie urządzenia oraz zapobiegać będzie zrywaniu nici.

Regularne oliwienie podstawą prawidłowego działania hafciarek

Po każdym dokładnym wyczyszczeniu hafciarki trzeba poddać ją kolejnym czynnościom konserwacyjnym. Prowadnice tamborka i tulejki, które wcześniej zostały dokładnie oczyszczone, są elementami ruchomymi, dlatego powinny być regularnie oliwione. W tym celu należy użyć specjalnego oleju wazelinowego stosowanego również do tradycyjnych maszyn szwalniczych. Dzięki temu wszystkie elementy umożliwiające prawidłowe przesuwanie tamborka będą pracowały płynnie z lekko wyczuwalnym oporem, czyli tak jak powinny.

Poza oliwieniem prowadnic tamborka warto również pomyśleć o pozostałych ruchomych elementach w hafciarkach, takich jak igielnica czy chwytacz. Ma to szczególne znaczenie w przypadku intensywnego użytkowania maszyny. Dobrą praktyką jest oliwienie chwytacza przynajmniej raz na osiem godzin pracy urządzenia. Inne części do hafciarek należy oliwić przynajmniej raz w miesiącu bez względu na to, jak intensywnie pracuje hafciarka. Warto pamiętać, że do oliwienia tego typu maszyn nadaje się wyłącznie olej wazelinowy. Nie można go zastąpić żadnym innym, gdyż może to doprowadzić nawet do spalenia silnika.

Co jeszcze warto sprawdzić w hafciarkach

Następnym krokiem po wyczyszczeniu i naoliwieniu hafciarki jest dokładne sprawdzenie jej stanu technicznego. Najpierw warto przetestować poprawność działania obcinacza nici, wykonując symulację haftowania. Jeśli nożyk nieprawidłowo wykonuje ruch, to konieczna będzie regulacja tej części. Kolejne testy będą dotyczyły stopek, a konkretnie tego, czy znajdują się na prawidłowej wysokości. W razie potrzeby trzeba wyregulować ten element, jednak najlepiej, aby zrobił to specjalista, co pozwoli uniknąć błędów, które mogą prowadzić do uszkodzenia igielnicy lub jej podzespołów podczas pracy.

Wysokiej klasy części do hafciarek w sklepie internetowym Szyj.pl

Poszukujesz wysokiej klasy akcesoriów do maszyn krawieckich, które zapewnią komfortową i niezawodną pracę? Jeśli tak, to doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z bogatej oferty sklepu internetowego Szyj.pl. Znajdują się tam solidne części do hafciarek sprawdzonego producenta Janome w wyjątkowo korzystnej cenie. Większość z dostępnych elementów jest uniwersalna i świetnie nada się do różnych modeli urządzeń. Niektóre z nich przydadzą się również do standardowych maszyn do szycia. Wymieniając regularnie zużyte części, zapewnisz prawidłowe działanie sprzętu.

Części do hafciarek dostępne w asortymencie sklepu internetowego Szyj.pl idealnie przydadzą się każdej osobie, której zależy na długiej żywotności urządzenia. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością, dzięki czemu posłużą przez pewien czas, zachowując swoje początkowe właściwości. Aktualnie w ofercie znajdują się drobne elementy, takie jak uchwyty szpulek czy śrubki do tamborków, jak i elementy takie jak chwytacze czy silniki do maszyn. Mamy do zaoferowania wygodne zakupy internetowe z dostawą do domu. Zachęcamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej.