Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 2199
  • 14599
Producent
Dostępność
Polecane
Gwarancja
Rodzaj stebnówki
Rodzaj transportu
Przeznaczenie - materiały
Zastosowany silnik
Automatyczne pozycjonowanie igły (1)
Automatyczne ryglowanie
Automatyczne obcinanie nici
System smarowania
Zastosuj filtry
POLECAMY
Do schowka  Porównaj 
.TEXI TRONIC 3 NEO PREMIUM
Cena: 2619.00 
.ZOJE ZJ8500H SERVO Z SET
Cena: 2499.00 
.ZOJE ZJ9000E-D4S-TP-02 SET
Cena: 3899.00 
POLECAMY
Do schowka  Porównaj 
.TEXI TRONIC 6 NEO PREMIUM
Cena: 3790.00 
POLECAMY
Do schowka  Porównaj 
.ZOJE ZJ0303L-3-BD SET
Cena: 3899.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ZOJE ZJ8420A SET
Cena: 6199.00 
.TEXI WALKER WF SERVO PREMIUM
Cena: 3859.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.TEXI WALKER WF AUT PREMIUM
Cena: 5090.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ZOJE ZJ0303L-3-CX-L-BD/02 SET
Cena: 3999.00 
.ZOJE ZJ0303L-3-D4 SET
Cena: 4999.00 
.ZOJE ZJ8750A-5-BD SET
Cena: 6990.00 
.ZOJE ZJ8720A-5-BD SET
Cena: 5690.00 

Stębnówki przemysłowe z automatycznym pozycjonowaniem igły

Wybierając stebnówki przemysłowe, które mają posłużyć podczas codziennej pracy w zakładzie krawieckim lub jako podstawowe narzędzie dla domowego hobbysty, wiele osób zwraca uwagę na wszelkie udogodnienia i ułatwienia, jakie jest w stanie zaoferować producent danego modelu. Część osób stawia na automatyczne obcinanie nici, czy też sprzęt z automatycznym ryglowaniem początkowym i końcowym, jednak największa popularność zyskują bez wątpienia stębnówki przemysłowe z automatycznym pozycjonowaniem igły. Opinie użytkowników jasno wskazują, że część z nich nie wyobraża sobie obecnie szycia bez tej funkcji maszyny.

Czym jest automatyczne pozycjonowanie igły?

Stębnówka przemysłowa z automatycznym pozycjonowaniem igły to urządzenie, w którym producent dodał funkcję pozwalającą określić, gdzie będzie się znajdować igła po zakończeniu szycia. Pozycjonowanie igły pozwala zatem użytkownikowi na sprecyzowanie, czy będzie ona w pozycji górnej, czy dolnej. Rozwiązanie to przydatne jest zwłaszcza w sytuacji, kiedy potrzebna będzie przykładowo zmiana kierunku szycia, lub też konieczne jest ponownie ułożenie materiału w trakcie pracy. Oferowane przez nasz sklep internetowy stębnówki przemysłowe z tą funkcją pozwalają również na łatwiejszą pracę z materiałami trudnymi do transportowania.

Stębnówki z pozycjonowaniem igły – producenci

Przeglądając opinie użytkowników, można odnieść wrażenie, że wielu osobom zależy na sprzęcie od czołowych producentów, ponieważ wyróżnia się on solidnym wykonaniem, a jakość urządzenia i jego cena idą ze sobą w parze. Nasz sklep online ma w ofercie między innymi stębnówki przemysłowe z automatycznym pozycjonowaniem igły od takich renomowanych marek, jak Texi, Zoje, Jack oraz Juki. Decydując się na sprzęt od profesjonalnych firm z wieloletnim doświadczeniem na rynku, stawiamy na stębnówki, które posłużą w pracowni krawieckiej lub domowym zaciszu przez długi czas.

Stębnówki z automatyką pozycjonowania igły – modele

Wśród modeli, jakie ma do zaoferowania nasz sklep internetowy SZYJ.PL, warto wskazać choćby bestsellerowe stebnówki do lekkich i średnich materiałów. Wybrane urządzenia tego typu mogą być dodatkowo wyposażone w tzw. nipper, czyli kontroler ściegu początkowego. Maksymalna prędkość szycia na takiej maszynie wynosi około 5000 ściegów na minutę. Inną stębnówką przemysłową z automatycznym pozycjonowaniem igły, na którą warto zwrócić uwagę, z pewnością będzie dowolny model z automatyką do lekkich i średnich materiałów, z wbudowanym portem USB oraz czytelnym, dotykowym panelem sterowania wraz z wyświetlaczem LCD. Warto także sprawdzić urządzenia (bez względu na to, czy to będzie jednoigłowa stębnówka, czy dwuigłowy model), które producent wyposażył w silniki Servo.

Dobry silnik to podstawa

Ponieważ stębnówki przemysłowe zazwyczaj wykorzystywane są do pracy przez wiele godzin każdego dnia, warto znaleźć taki model, który zapewni nie tylko komfortową, ale zarazem cichą i ekonomiczną pracę. Coraz częściej stębnówki przemysłowe z automatycznym pozycjonowaniem igły oferowane są z silnikiem AC Servo. Dzięki temu, że maszyna pozbawiona jest biegu jałowego, silnik stebnówki pracuje tylko podczas szycia. Pozwala to na uzyskanie oszczędności rzędu 70% energii elektrycznej, w porównaniu ze standardowymi silnikami sprzęgłowymi. Oznacza to, że cena takiej stebnówki – nawet jeśli wydaje się wysoka – jest adekwatna do możliwości i potencjalnych oszczędności, generowanych przez urządzenie, w przeciwieństwie do konkurencyjnych modeli.

Dużą zaletą silnika AC Servo jest także możliwość montownia go bezpośrednio w główce maszyny – w tzw. systemie Direct Drive. Dzięki temu wytłumione zostaną wszystkie niechciane drgania, maszyna też pracuje o wiele ciszej, zapewniając komfortowe warunki pracy przez cały czas. Rozwiązanie to wydłuża także żywotność poszczególnych podzespołów.

Automatyczne pozycjonowanie igły to nie wszystko

Funkcja automatycznego pozycjonowania igły, w jaką wyposażone są stebnówki oferowane przez nasz sklep online, to zazwyczaj zaledwie jedno z wielu udogodnień, jakie w konkretnym modelu zastosował producent. Wybierając odpowiednie urządzenie, warto zatem upewnić się, jakie jeszcze funkcje dostępne są dla użytkownika, by ułatwić mu pracę z materiałem. Wśród najczęściej spotykanych znajduje się między innymi programowanie rygla początkowego i końcowego, czy też dodawanie pojedynczych ściegów. Część maszyn oferuje ponadto automatyczne obcinanie nici, podnoszenie stopki, czy też przyciski funkcyjne umieszczone w główce maszyny, pozwalające na szybki dostęp do najpotrzebniejszych opcji.

Kup w zestawie i pracuj od razu

Każda oferowana przez nasz sklep internetowy SZYJ.PL stębnówka przemysłowa z automatycznym pozycjonowaniem igły sprzedawane jest jako kompletny zestaw, stanowiący gotowe do pracy, w pełni wyposażone stanowisko. Oprócz samej główki maszyny klient otrzymuje także podstawę stołu wraz z wysokiej jakości blatem i szufladkę pod blat, w której może umieścić te akcesoria krawieckie, które chciałby mieć pod ręką podczas pracy. Standardowo urządzenia te objęte są rocznym okresem gwarancji producenta. Co więcej, ich serwisowanie może odbywać się na terenie całej Polski.

Ile kosztują stebnówki z automatycznym pozycjonowaniem igły?

Nieskomplikowane stebnówki z automatycznym pozycjonowaniem igły są dostępne już od niespełna 2500 zł. Nie ma problemu ze znalezieniem zadowalającego modelu kosztującego mniej niż 3000 zł. Większość maszyn tego typu znajduje się jednak w przedziale cenowym 3000-5000 zł. Stebnówki kosztujące 6000-7000 zł to już urządzenia zautomatyzowane, bogato wyposażone i odznaczające się nieprzeciętną mocą. Najdroższe są stebnówki z automatycznym pozycjonowaniem igły o przeznaczeniu typowo przemysłowym. Ich ceny sięgają kilkunastu tysięcy złotych.

Które stebnówki z automatycznym pozycjonowaniem igły są najpopularniejsze?

Jedną z najpopularniejszych stebnówek wyposażonych w szereg praktycznych udogodnień, w tym automatyczne pozycjonowanie igły, jest model Texi Tronic 6. Dodatkowo oferuje automatyczne obcinanie nici oraz ryglowanie początkowe i końcowe. To szybka maszyna należąca do średniej półki cenowej, przeznaczona do obróbki materiałów lekkich i średnich. Dobrą sławą cieszą się też stebnówki z automatycznym pozycjonowaniem igły marki ZOJE. Wśród wielu modeli marki każdy znajdzie ten z optymalnymi funkcjami.