Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 2059
  • 13199
Producent
Dostępność
Polecane
Gwarancja
Rodzaj stebnówki
Przeznaczenie - materiały
Zastosowany silnik
Automatyczne pozycjonowanie igły
Automatyczne ryglowanie
Automatyczne obcinanie nici
System smarowania
Zastosuj filtry
POLECAMY
Do schowka  Porównaj 
.TEXI TRONIC 3 NEO PREMIUM
Cena: 2290.00 
.ZOJE ZJ8500H SERVO Z SET
Cena: 2159.00 
.ZOJE ZJ9000E-D4S-TP-02 SET
Cena: 3589.00 
POLECAMY
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.TEXI TRONIC 6 NEO PREMIUM
Cena: 3389.00 
.ZOJE ZJ0628 SET
Cena: 4899.00 
POLECAMY
Do schowka  Porównaj 
.ZOJE ZJ0303L-3-BD SET
Cena: 3399.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ZOJE ZJ8420A SET
Cena: 4499.00 
.TEXI WALKER WF SERVO PREMIUM
Cena: 3349.00 
.TEXI WALKER WF AUT PREMIUM
Cena: 4399.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ZOJE ZJ0303L-3-CX-L-BD/02 SET
Cena: 3399.00 
.ZOJE ZJ0303L-3-D4 SET
Cena: 4499.00 
.TEXI TWIN MS PREMIUM
Cena: 5999.00 
.TEXI HD FORTE CILINDRO UF PREMIUM
Cena: 8599.00 
.ZOJE ZJ8750A-5-BD SET
Cena: 6590.00 

Stębnówki przemysłowe

Jeśli myślimy o profesjonalnym wyposażeniu zakładu krawieckiego bądź małej pracowni (a niekiedy także tej domowej), pewne jest jedno - powinna się tam znaleźć dobra maszyna stebnówka przemysłowa. Bez wątpienia urządzenie to stanowi podstawowe narzędzie pracy bez względu na to, czy na co dzień mamy do czynienia z lekkimi, średnimi czy też ciężkimi materiałami. Jakie funkcje kryją w sobie dostępne w naszej ofercie stębnówki przemysłowe? Których producentów warto wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia? Jakie funkcje urządzenia mają istotne znaczenie dla użytkownika i jego komfortu pracy? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Dla kogo są przeznaczone stębnówki przemysłowe?

Zgodnie z definicją, przemysłowa stębnówka powinna znaleźć zastosowanie w przemyśle - czy to kaletniczym, tapicerskim, czy też po prostu jako podstawowe narzędzie pracy w punkcie świadczącym usługi krawieckie. Bardzo często stębnówki przemysłowe trafiają także do dużych zakładów krawieckich oraz firm odzieżowych, w których praca na maszynie trwa przez wiele godzin każdego dnia. Nierzadko jednak urządzenia te wybierane są także przez hobbystów, a następnie trafiają pod domową strzechę, gdzie służą do spełniania pasji ich nowych właścicieli. Nie ma się co temu dziwić - doskonale nadają się do zszywania ze sobą różnych typów tkanin - zarówno ciężkich, jak i średnich oraz lekkich. Dodatkowo przemysłowe stębnówki bardzo często umożliwiają także lamowanie, marszczenie czy wszywanie taśm, sznurków i wypustek. To właśnie mnogość możliwości oferowanych przez te maszyny sprawia, że są bardzo cenionymi, wielozadaniowymi urządzeniami, które można wykorzystać na rozmaite sposoby i w różnych miejscach.

Przemysłowe maszyny - możliwości

Oferowana przez nasz sklep internetowy SZYJ.PL maszyna stebnówka przemysłowa to szybkie i wydajne urządzenie, które dostępne jest z transportem pojedynczym (ząbkowym), podwójnym (ząbkowo-stopkowym lub ząbkowo-igłowym), bądź też potrójnym (ząbkowym, stopkowym i igłowym). W zależności od tego, jaki model przemysłowej stębnówki wybierzemy, możliwa będzie praca z lekkimi i średnimi, bądź też średnimi i ciężkimi materiałami. Dostępne na rynku modele podzielić można między innymi na urządzenia w wersji podstawowej oraz bardziej zaawansowane, wyposażone w liczne udogodnienia i automatyczne funkcje. Jakie? Przykładowymi udogodnieniami, jakie oferują te maszyny, są automatyczne obcinanie nici, nawlekanie igły czy też pozycjonowanie igły. Wśród innych funkcji automatycznych, obecnych w stębnówkach, warto wymienić także kontroler ściegu początkowego oraz rygiel początkowy i końcowy. Tym, co wyróżnia te urządzenia przemysłowe, jest ponadto stosowany w nich ekonomiczny, energooszczędny silnik AC Servo. Pozwala on na zaoszczędzenie nawet do 70% energii elektrycznej, w porównaniu ze standardowymi silnikami sprzęgłowymi, ponieważ pozbawiony został tzw. biegu jałowego. Nierzadko silnik montowany jest także w tzw. systemie Direct Drive, czyli bezpośrednio w główce maszyny, co pozwala na zniwelowanie niechcianych drgań oraz o wiele cichszą pracę stębnówki.

Wysoce zaawansowane stębnówki przemysłowe Zoje i Texi

Kiedy wybieramy odpowiednie dla naszej pracowni lub zakładu stebnówki przemysłowe, producent nierzadko ma dla nas - jako użytkownika - podstawowe znaczenie. To dość zrozumiała kwestia - jeżeli sprzęt posłużyć ma przez długie lata, a cena nie jest przeszkodą, warto postawić na modele firm, które mają nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale i ugruntowaną pozycję na rynku. Oferowana przez nasz sklep online maszyna stebnówka przemysłowa dostępna jest w równych wariantach. To między innymi modele renomowanych firm, takich jak Zoje czy Texi. Zoje stanowi globalną markę, która produkuje przede wszystkim sprzęt do małych pracowni szwalniczych oraz dużych zakładów krawieckich. Profesjonalna stębnówka przemysłowa tej firmy cechuje się energooszczędnym, a zarazem mocnym silnikiem AC Servo, a wybrane modele mają wbudowany dodatkowo wentylator o zwiększonej wydajności chłodzenia. Stębnówki Texi z kolei stanowią wysokiej jakości maszyny do szycia, pozwalające na wykonywanie precyzyjnych, równych szwów. Nierzadko zresztą urządzenia te wyposażone są dodatkowo w szereg technicznie zaawansowanych rozwiązań, które potrafią ułatwić użytkownikowi pracę z materiałem.

Maszyny przemysłowe firmy Juki i Jack

Wśród kolejnych producentów, których przemysłowe stębnówki ma w ofercie nasz sklep internetowy, znajduje się firma Juki. Produkowane przez nią w Kraju Kwitnącej Wiśni urządzenia przystosowane są do szycia materiałów lekkich i średnich, umożliwiają także wykonywanie prac, które wymagają najwyższej precyzji i jakości. Modele stębnówek przemysłowych tego japońskiego producenta wyposażone są przede wszystkim we wspomniany mocny i energooszczędny silnik AC Servo, pozwalający osiągnąć realne oszczędności z tytułu mniejszego wykorzystywania energii elektrycznej. Z kolei automatyczne stebnówki przemysłowe Jack nadają się do stebnowania różnego rodzaju tkanin. Urządzenia tego producenta są nie tylko intuicyjne w obsłudze, ale także szybkie i niezawodne. Co więcej, wybrane modele stębnówek firmy Jack zostały wyposażone m.in. w takie ułatwienia dla użytkownika, jak automatyczne funkcje obcinania nici, pozycjonowania igły, czy też programowania rygla początkowego i końcowego. Dodatkowym atutem tych maszyn jest także zintegrowane oświetlenie LED z kilkustopniową regulacją natężenia światła, dzięki któremu można zapewnić sobie optymalne oświetlenie pola pracy, zależnie od ilości naturalnego światła i naszych własnych preferencji.

Przemysłowe stębnówki - gotowe do pracy

Oferowane przez nasz sklep online stębnówki przemysłowe producent wyposażył dodatkowo w akcesoria, które mają istotny wpływ na komfort pracy. Do maszyny dołączona jest bowiem podstawa stołu wraz z blatem, wykonanym z wysokiej jakości sklejki. Oznacza to, że klient kupuje nie tylko głowicę maszyny, ale kompletne stanowisko pracy, pozwalające na rozpoczęcie działalności niemal natychmiast po rozpakowaniu przesyłki i podłączeniu urządzenia do prądu. Cena urządzenia obejmuje zatem maszynę wraz ze stołem szwalniczym, a w wybranych modelach także dodatkową szufladą na przydatne akcesoria krawieckie, montowaną bezpośrednio pod blatem. Dzięki niej najważniejsze narzędzia i przybory można mieć zawsze pod ręką.

Ponadto prowadzony przez nasz sklep internetowy ma do zaoferowania także inne produkty. W naszej ofercie znajduje się nie tylko maszyna stebnówka (oraz inne rodzaje maszyn do szycia), ale także szereg akcesoriów, przydatnych podczas pracy z materiałem. W SZYJ.PL można zatem bez problemu dokupić nie tylko igły, nitki czy szpulki, ale także profesjonalne manekiny krawieckie, krzesła szwalnicze oraz gotowe i czytelne wykroje. Proponujemy także profesjonalny, nowoczesny sprzęt do prasowania, w tym m.in. wytwornice pary, prasowalnice parowe, żelazka, prasulce, deski i stoły.

Co to jest stebnówka?

Stebnówka to maszyna szwalnicza, której zadaniem jest trwałe łączenie materiałów za pomocą ściegu prostego. W ten sposób można też wzmacniać wybrane partie materiału, doszywać kolejne elementy, a nierzadko stebnowanie ma po prostu charakter dekoracyjny. Bardziej zaawansowane modele maszyn pozwolą też wykonanie ciekawego ściegu stebnowego ozdobnego. Stebnówka jest doskonała do łączenia materiałów o różnej grubości oraz do wszywania taśm, sznurków czy pasków. Ponadto stebnówka pozwala szyć znacznie szybciej niż mała domowa maszyna, a co za tym idzie - jest wydajniejsza. Jest więc niezastąpionym urządzeniem w profesjonalnych zakładach krawieckich, ale też wielu prywatnych pracowniach. Przystosowane do szycia wymagających materiałów, stebnówki są maszynami cennymi w kaletnictwie i tapicerstwie.

Co to znaczy stebnować?

Stebnowanie to technika szycia polegająca na przeszyciu wierzchu materiału ściegiem prostym. W ten sposób można doskonale wzmocnić poszczególne części stroju, np. kieszenie lub kołnierze. Stebnowanie jest też powszechnie wykorzystywane do wzmacniania bocznych szwów w nogawkach jeansów. Często wybiera się do tego nici w innym kolorze niż materiał właściwy, co daje ciekawe efekty ozdobne. I choć najczęściej stebnowanie ma na celu solidne i trwałe połączenie materiałów to jednak może być też stosowane wyłącznie jako rodzaj zdobienia.

Jak się szyje stebnówką?

Obsługa stebnówki jest dość zbliżona do szycia uniwersalną maszyną do szycia. Podstawą jest prawidłowe nawleczenie nici i właściwe dobranie parametrów maszyny. Należy wykonać je zgodnie z instrukcją obsługi dostarczoną przez producenta. Przygotowanie urządzenia do pracy może nieznacznie różnić się zależnie od modelu. Proces uruchamiania i szycia przypomina jednak klasyczne szycie na maszynie. Podstawową różnicą jest fakt, że stebnówka przemysłowa posiada znacznie większą siłę przebicia i nawet 5 razy szybciej.

Ile kosztują stebnówki przemysłowe?

Stebnówki przemysłowe to maszyny szwalnicze, których ceny są mocno zróżnicowane. Proste modele są dostępne już za ok. 2500 zł. Przeciętnie jest to jednak wydatek na poziomie 3500-7000 zł. Jeden z najchętniej kupowanych modeli, czyli stebnówka Texi Tronic 6, kosztuje niespełna 4000 zł. Profesjonalne maszyny o średnim standardzie to stebnówki wyposażone zwykle m.in. w automatyczne pozycjonowanie nici, ryglowanie początkowe i końcowe, obcinanie nici. Najdroższe są jednak przemysłowe stebnówki o standardzie premium. Ich cena przekracza 10 000 zł, a zależnie od modelu wyróżniają się m.in. podwójnym transportem, dwiema igłami, programowaniem szycia, a nawet możliwością obsługi niektórych funkcji za pomocą smartfonu.

Jakie stebnówki są najpopularniejsze?

Przystępna cena idąca w parze z zadowalającymi parametrami sprawia, że do czołówki najpopularniejszych stebnówek należy model Texi Tronic 6. Maszyna jest przeznaczona do szycia materiałów lekkich i średnich. Ma automatyczną opcję pozycjonowania igły i obcinania nici. Ma też automatyczne ryglowanie początkowe i końcowe, kontroler ściegu początkowego, a pracuje z szybkością 4500 wkłuć na minutę. Wśród najbardziej zaawansowanych modeli dobrych do szycia skóry i tapicerek zainteresowaniem zakładów przemysłowych cieszą się stebnówki z serii Texi HD Forte. Mają konkurencyjne ceny, potrójny transport i liczne udogodnienia usprawniające pracę.