Filtrowanie
Filtrowanie
Cena

 – 

  • 1929
  • 11499
Dostępność
Producent
Polecane
Gwarancja
Rodzaj stebnówki
Rodzaj transportu
Przeznaczenie - materiały (1)
Zastosowany silnik
Automatyczne pozycjonowanie igły
Automatyczne ryglowanie
Automatyczne obcinanie nici
System smarowania
Odkrawacz brzegowy

Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Wypełnij krótki formularz

WYPEŁNIJ

.ZOJE A6000-G Z SET
Cena: 1929.00 
.ZOJE A8000-D4-TP-02 Z SET
Cena: 2949.00 
.ZOJE ZJ9000E-D4S-TP-02 Z SET
Cena: 3299.00 
Stębnówka ZOJE ZJ5303A-W-BD/02 z odkrawaczem
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ZOJE ZJ5303A-W-BD/02 SET
Cena: 3299.00 
Stębnówka automatyczna ZOJE ZJ5303AR-48-W-D2-02-PF z odkrawaczem
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ZOJE ZJ5303AR-48-W-D2-02-PF SET
Cena: 4250.00 
Stębnówka 2-igłowa ZOJE ZJ8420A, podwójny transport
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.ZOJE ZJ8420A SET
Cena: 4999.00 
.TEXI TWIN MS PREMIUM
Cena: 6649.00 
.ZOJE ZJ9903AR-D3B/PF Z SET
Cena: 5999.00 
Stębnówka 1-igłowa JACK F4 SERVO
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK F4
Cena: 2090.00 
Stębnówka automatyczna Juki DDL-7000AS-7
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JUKI DDL-7000AS-7
Cena: 3699.00 
Stębnówka automatyczna Juki DDL-8000A
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JUKI DDL-8000A
Cena: 4499.00 
Stębnówka automatyczna Juki DDL-9000CFMS
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JUKI DDL-9000CFMS
Cena: 9699.00 
Stębnówka 1-igłowa Jack A4E SERVO
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A4E
Cena: 4079.00 
Stębnówka JACK A2, 1-igłowa SERVO
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A2
Cena: 2299.00 
Stębnówka 1-igłowa Jack A5E SERVO automatyczna
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A5E
Cena: 3459.00 
Stębnówka 1-igłowa Jack A6F SERVO automatyczna
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A6F
Cena: 4999.00 

Stębnówki przemysłowe do materiałów lekkich i średnich

Jednym z najbardziej podstawowych urządzeń, jakie wybierają właściciele zakładów krawieckich i punktów oferujących tego typu usługi, są stębnówki przemysłowe do lekkich materiałów. Opinie na temat tych maszyn wskazują jednoznacznie, że idealnie nadają się one do podstawowych zadań, z jakimi ma się do czynienia podczas szycia maszynowego. Mnogość dostępnych modeli sprawia jednak, że trudno jednoznacznie wskazać, która stębnówka przemysłowa do lekkich materiałów okaże się właściwa dla danego użytkownika. Czym zatem kierować się przy wyborze stębnówki?

Stębnówki do lekkiego szycia – możliwości

Tym, na co część użytkowników zwraca uwagę podczas wybierania swojej podstawowej maszyny do pracy lub hobbystycznej, jest jej prędkość szycia. W przypadku przemysłowych stebnówek do materiałów lekkich i średnich zazwyczaj wynosi ona od 3000 do nawet 5500 wkłuć na minutę. W zależności od modelu, do czynienia mamy także z urządzeniami jedno lub dwuigłowymi. Ponadto stębnówki te różnią się transportem – pojedynczym lub podwójnym. Bez wątpienia mogą być wykorzystywane zarówno w domowym zaciszu, jako maszyna do działań hobbystycznych lub drobnych prac krawieckich, jak również w profesjonalnym zakładzie, gdzie eksploatowane będą każdego dnia przez wiele godzin.

W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, możliwe jest również skorzystanie z nowoczesnych funkcji. Wśród nich wskazać należy przykładowo gniazdo USB, umieszczone w maszynie, pozwalające na podłączenie dodatkowego źródła światła lub ładowanie telefonu komórkowego. Innym ciekawym rozwiązaniem, spotykanym w wybranych stębnówkach, jest technologia near-field communication, czyli popularne NFC. Za jej pomocą możliwe jest bezpośrednie kopiowanie i przenoszenie ustawień za pomocą smartfona, bez potrzeby podłączania go poprzez kabel do urządzenia. Rzecz jasna – więcej możliwości to z reguły wyższa cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za dany model stębnówki do lekkiego szycia.

Stębnówki przemysłowe – producenci

Wielu klientów woli, gdy producent ich maszyny jest renomowaną firmą, z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Nic w tym dziwnego – rzetelny producent, który ma dobre opinie, to gwarancja tego, że cena idzie w parze z jakością. Wśród oferowanych przez nasz sklep internetowy SZYJ.PL stębnówek do lekkiego szycia wskazać należy przede wszystkim takie znane marki, jak Zoje, Texi, Juki czy Jack. Każda z nich posiada w swojej ofercie szereg modeli, które różnią się poszczególnymi parametrami. Pozwala to jednak użytkownikowi dokonać wyboru urządzenia, które najlepiej odpowiada jego oczekiwaniom.

Stębnówki przemysłowe do lekkich materiałów – modele

Wśród tych urządzeń wyróżniają się przykładowo jednoigłowe stębnówki, które posiadają silnik AC Servo, stworzone przez takich producentów jak Juki czy Jack. Nasz sklep online oferuje także dwuigłowe stębnówki – również bardziej zaawansowane modele z podwójnym transportem i możliwością wyłączania igieł. Osobną kwestię stanowią urządzenia z automatyką – w ich przypadku wyższa cena wiąże się jednak z wieloma udogodnieniami, warto jednak sprawdzić dostępne w naszej ofercie modele, by przekonać się, czy automatyczna stębnówka jest maszyną skrojoną pod nasze wymagania.

Stębnówki przemysłowe z automatyką

Wspomniana automatyka przekłada się na szereg udogodnień technicznych, dzięki którym stebnówka przemysłowa do lekkich materiałów może być obsługiwana szybciej lub prościej przez użytkownika, bez względu na jego doświadczenie z szyciem maszynowym. Wśród najczęściej spotykanych ułatwień wskazać należy automatyczne pozycjonowanie igły, podnoszenie stopki – w wybranych modelach z opcją sterowania fotokomórką, czy też automatyczne obcinanie nici. Inne możliwości maszyn, wpływające na komfort pracy to programowanie parametrów szycia, a także automatyczny rygiel początkowy i końcowy.

Nierzadko stębnówki przemysłowe do lekkich materiałów wyposażone są także w energooszczędny silnik AC Servo. Maszyna w takim przypadku pozbawiona jest tzw. biegu jałowego, dzięki czemu silnik pracuje tylko wtedy, gdy faktycznie szyjemy. Dzięki takiemu mechanizmowi możliwe jest zaoszczędzenie nawet do 70% energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi silnikami elektrycznymi czy sprzęgłowymi. Dodatkową zaletą silnika jest możliwość zamontowania go w tzw. systemie Direct Drive, bezpośrednio w główce maszyny. Układ ten sprawia, że wyeliminowane zostają niechciane drgania, a maszyna działa cicho i sprawnie, zyskując dłuższą żywotność podzespołów.

Gotowe do pracy stębnówki do lekkiego szycia

Wychodząc naprzeciw użytkownikom, którym zależy na jak najszybszej możliwości wykorzystania zakupionych urządzeń, oferowane przez sklep internetowy SZYJ.PL stębnówki do lekkich materiałów sprzedawane są jako gotowe stanowiska pracy. Klient kupuje zatem kompletny zestaw, w skład którego wchodzi osadzona na blacie i podstawie stołu główka maszyny. Dodatkowo pod blatem umieszczona jest szuflada, w której można przechowywać akcesoria krawieckie, przydatne podczas codziennej pracy z materiałem. Urządzenia te objęte są przez producenta okresem gwarancyjnym o długości 12 miesięcy, a ich serwis może się odbywać na terenie całej Polski.