Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 819
  • 999
Producent (1)
Dostępność
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja docisku stopki
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Zastosuj filtry

Domowe maszyny do szycia Minerva

Choć maszyny do szycia marki Minerva polski rynek zaczęły podbijać stosunkowo niedawno, ich historia sięga 1871 roku. Wtedy to dwóch ambitnych wiedeńskich przedsiębiorców wyprodukowało pierwszą maszynę do szycia, przedstawiając na niej Minervę - rzymską boginię sztuki i rzemiosła. Obecnie zarówno mechaniczne, jak i komputerowe maszyny do szycia Minerva producent ten oferuje także na naszym rynku - zachęca nie tylko atrakcyjna cena, ale i minimalistyczne wykonanie.

Maszyny do szycia Minerva Next – świetne na start

Oferowane przez nasz sklep internetowy domowe maszyny do szycia Minerva Next to przede wszystkim proste, komfortowe i funkcjonalne urządzenia, które powinny docenić osoby rozpoczynające przygodę z szyciem. Mocna, szybka, a zarazem łatwa i intuicyjna w obsłudze - tak najkrócej można wymienić zalety, jakie posiadają maszyny Minerva Next. Oferują one użytkownikom regulację docisku stopki, a także kilkanaście programów ściegowych - w tym te najważniejsze: ścieg prosty, zygzak, kryty, dekoracyjny czy też ściegi elastyczne. Dzięki temu ta mechaniczna maszyna Minerva stanowi łatwy w obsłudze model, na którym można rozpocząć przygodę z szyciem maszynowym.

Co przede wszystkim wyróżnia maszyny Minerva? Opinie są podzielone. Część użytkowników wskazuje na łatwość obsługi i minimalistyczny design, innym produkowana przez firmę Minerva maszyna do szycia kojarzy się z solidną jakością wykonania. Istotna jest także bardzo przystępna cena. Nasz sklep internetowy SZYJ.PL poza modelami z serii Next oferuje także inne mechaniczne maszyny Minerva - One F czy One G, a także serię B tego producenta.

Maszyna Minerva z serii B – wiosenna i pastelowa

Każda maszyna do szycia Minerva z serii B przyciąga wzrok swoimi delikatnymi, pastelowymi barwami. Wśród oferowanych przez nasz sklep online modeli marki Minerva, maszyny do szycia z tej serii łatwo rozpoznać po białej, minimalistycznej obudowie oraz pastelowym wykończeniu. Wbrew pozorom jednak nie są to delikatne, ale mocne, podstawowe maszyny do szycia Minerva z chwytaczem wahadłowym.  Co więcej, modele te zbierają pozytywne opinie

Cechuje je prosta obsługa, wybrane modele (jak B21) oferują także dostępność 21 programów ściegowych, w tym automatycznego obszywania dziurki. W przypadku tej maszyny do szycia producent zadbał o możliwość pełnej regulacji długości ściegów. Maszyna pozwala także szyć wstecz lub używać podwójnej igły. Wbudowany w nią obcinacz nici, znajdujący się na obudowie, oraz nawlekacz igły stanowią spore ułatwienie dla użytkownika, bez względu na stopień jego zaawansowania w pracach krawieckich.

Komputerowa maszyna Minerva

Nasz sklep online ma w swojej ofercie mechaniczne maszyny firmy Minerva. Maszyny do szycia tego producenta to także komputerowe modele, takie jak Minerva Experience 1000, Minerva MC90C. Oferują one od 90 do niemal 100 programów ściegowych. Wyposażone są także w czytelny wyświetlacz i wygodne przyciski funkcyjne. Nieco mocniejszą, bardziej zaawansowaną maszyną jest model Minerva MC250 – za jej pomocą możliwe jest korzystanie ze 197 programów ściegowych, w tym wyszywania cyfr i liter (bez polskich znaków). Wbudowana w urządzenie pamięć pozwala na zapisanie kolejności wyszywania ściegów ozdobnych oraz liter, a funkcja odbicia ściegu w płaszczyźnie pionowej może posłużyć do uzyskania odbicia lustrzanego wybranych ściegów.

Moc i prędkość szycia tych maszyn, wraz z dużą liczbą ściegów i dodatkowymi funkcjami sprawiają, że modele te mogą być wykorzystywane zarówno przez zaawansowanych użytkowników, jak i początkujące osoby, dla których będzie to pierwsza maszyna do szycia - zakupiona w przystępnej cenie.

Ile kosztują maszyny do szycia Minerva?

Maszyny do szycia Minerva są dostępne w wielu wariantach cenowych. Najprostsze modele do użytku domowego kosztują już niespełna 1000 zł. To maszyny mechaniczne mające maksymalnie kilkanaście programów ściegowych i szereg podstawowych funkcji niezbędnych do okazjonalnego szycia. Najbardziej zaawansowane technologicznie maszyny komputerowe Minerva, mające kilkaset ściegów i wiele innych funkcji, to wydatek rzędu ok. 3000 zł. Ceny większości modeli wahają się od 1500 zł do 3000 zł.

Kto jest producentem maszyn do szycia Minerva?

Choć firma Minerva produkowała maszyny do szycia od 1881 r., to między 1968 a 1990 r. zaprzestała wypuszczania modeli do użytku domowego i skupiła się wyłącznie na maszynach przemysłowych. Po licznych perturbacjach na przestrzeni lat marka podzieliła się na dwa odrębne podmioty. Obecnie domowe maszyny do szycia są produkowane w zakładach zlokalizowanych w Wietnamie i Tajwanie.

Które maszyny Minerva są najpopularniejsze?

Wśród najpopularniejszych maszyn Minerva wyróżnia się modele z serii Next, w tym Next 141D czy Next 363D, o których więcej dowiesz się na naszym blogu. Trwałe i szybkie, a do tego proste w obsłudze są idealne dla początkujących hobbystów i dla osób potrzebujących maszyny do użytku prywatnego. Wśród maszyn komputerowych Minerva popularnością cieszy się model MC250C posiadający 197 ściegów, 10 rodzajów dziurek i wiele innych funkcji. Najbardziej wymagający chętnie wybierają model Minerva Decor Professional. 400 ściegów i mnóstwo automatycznych funkcji zdecydowanie podnosi komfort i szybkość szycia doświadczonych krawców.

Co to za firma Minerva?

Przedsiębiorstwo Minerva powstało w 1881 r. w Wiedniu. W 1913 r. zostało przeniesione do miasta Opawa w Czechach, a w 1936 r. uruchomiono zakład produkcyjny w czeskich Boskovicach. Zapożyczając nazwę od rzymskiej bogini rzemiosła i sztuki, producent od początku stawiał na wysoką jakość i trwałość oferowanych modeli. Przez lata to właśnie maszyny Minerva należały do najszybszych urządzeń tego typu. Do dziś maszyny są stale udoskonalane, a ich twórcy dbają, by modele były nie tylko wielofunkcyjne i trwałe, ale też ergonomiczne i komfortowe w użytkowaniu.