Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 3499
  • 14599
Producent
Dostępność
Polecane
Gwarancja
Rodzaj stebnówki
Rodzaj transportu
Przeznaczenie - materiały
Zastosowany silnik
Automatyczne pozycjonowanie igły
Automatyczne ryglowanie (1)
Automatyczne obcinanie nici
System smarowania
Zastosuj filtry
.ZOJE ZJ9000E-D4S-TP-02 SET
Cena: 3899.00 
POLECAMY
Do schowka  Porównaj 
.TEXI TRONIC 6 NEO PREMIUM
Cena: 3790.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.TEXI WALKER WF AUT PREMIUM
Cena: 5090.00 
.ZOJE ZJ0303L-3-D4 SET
Cena: 4999.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JUKI DDL-7000AH-7
Cena: 4299.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JUKI DDL-8000A
Cena: 5499.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JUKI DDL-9000CFMS
Cena: 12569.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A4E
Cena: 4179.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A5E
Cena: 4459.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JACK A6F
Cena: 6999.00 

Stębnówki przemysłowe z automatycznym ryglowaniem

Otwierając zakład krawiecki lub małe atelier bądź punkt, oferujący klientom tego typu usługi, należy wyposażyć je w odpowiednie urządzenia. Zazwyczaj są to stębnówki przemysłowe, które cechują się zadowalającą dla użytkownika prędkością szycia w połączeniu z licznymi udogodnieniami, które ułatwiają codzienną pracę na takiej maszynie. Do urządzeń, które bywają wybierane jako podstawowe narzędzie pracy, zaliczają się stębnówki przemysłowe z automatycznym ryglowaniem. Opinie na temat tej funkcji wskazują na to, że przydaje się ona nadzwyczaj często. Przyjrzyjmy się bliżej, co się za nią kryje oraz jakie modele są w nią wyposażone.

Czym jest automatyczne ryglowanie?

Stębnówka przemysłowa z automatycznym ryglowaniem to urządzenie, które producent wyposażył w funkcję zakańczania ściegów w sposób automatyczny, bez potrzeby wykonywania tej czynności ręcznie przez użytkownika. Oferowane przez nasz sklep online stębnówki przemysłowe z automatycznym ryglowaniem pozwalają w ten sposób na zabezpieczenie ściegu przed pruciem. Funkcja ta okazuje się przydatna podczas większości prac krawieckich, które wykonuje się każdego dnia. Automatyczny rygiel początkowy i końcowy znacznie przyspiesza prace z materiałem, ponieważ użytkownik nie musi samodzielnie wykonywać rygla poprzez szycie wstecz lub wiązanie nici w sposób ręczny. Automatyczne ryglowanie jest dostępne w większości komputerowych maszyn do szycia, które charakteryzuje wyższa cena, niż w przypadku modeli mechanicznych.

Stębnówki z ryglowaniem automatycznym – producenci

Opinie użytkowników na temat poszczególnych producentów wyraźnie wskazują, że najkorzystniejszy jest zakup sprzętu, którego producent ma wieloletnie doświadczenie w branży oraz odpowiednią renomę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, nasz sklep internetowy SZYJ.PL ma w ofercie stebnówki przemysłowe z automatycznym ryglowaniem, wytworzone przez czołowych producentów, takich jak Texi, Jack, Zoje czy Juki. Stawiając na profesjonalne przedsiębiorstwa, wierzymy, że zakupione u nas maszyny będą mogły spełniać swoje zadanie przez długie lata – bez względu na to, czy będą wykorzystywane do codziennej pracy, czy w celu realizowania hobby.

Automatyczne ryglowanie – modele stębnówek

Wśród urządzeń oferowanych przez nasz sklep online znajduje się niejedna stębnówka przemysłowa z automatycznym ryglowaniem do pracy ze średnimi i ciężkimi materiałami, ale również jednoigłowa stebnówka automatyczna renomowanej firmy Jack. Wybrane maszyny, które zapewniają automatyczne ryglowanie, oprócz tej funkcji mogą wyróżniać się także maksymalnym wzniosem stopki dociskowej na aż 16 milimetrów. Wynika to z faktu, że mamy wówczas do czynienia ze stębnówką kaletniczą, a zatem przystosowaną do pracy z ciężkimi i grubymi materiałami. Wartym uwagi urządzeniem są także stębnówki automatyczne typu full digital - należy jednak pamiętać o tym, że ich cena jest w stu procentach adekwatna do możliwości, jakie ma do zaoferowania użytkownikowi taka w pełni cyfrowa stębnówka.

Dobry silnik to podstawa komfortowej pracy

Bez względu na to, czy zamierzamy wykorzystywać stębnówki przemysłowe w sposób hobbystyczny, czy też do codziennej pracy w zakładzie krawieckim, zależy nam na komforcie podczas korzystania z maszyny. Wiedzą o tym także producenci, dlatego obecnie standardem – jeśli chodzi o stębnówki z automatyką oferowane przez sklep internetowy SZYJ.PL – jest energooszczędny silnik AC Servo. Jego budowa pozwala na zaoszczędzenie do 70% energii elektrycznej, porównując jego działanie do tradycyjnych, sprzęgłowych silników w maszynach do szycia. Oprócz ekonomicznego aspektu możliwość umieszczenia silnika w głowicy maszyny (w tzw. systemie Direct Drive) sprawia, że wyeliminowane zostają wszelkie niepożądane drgania, a maszyna pracuje o wiele ciszej. Dodatkową zaletą jest wydłużenie w ten sposób żywotności poszczególnych podzespołów, dzięki czemu stębnówka może posłużyć nam znacznie dłużej.

Inne udogodnienia stębnówek z automatyką

Rzecz jasna automatyczne ryglowanie to zaledwie jedna z możliwości, jakie wiąże się z automatyzacją stębnówek przemysłowych. Do najczęściej spotykanych udogodnień, oferowanych przez producenta, należy także między innymi automatyczne pozycjonowanie igły, dostępne w większości maszyn z automatyką. Ponadto użytkownicy cenią sobie automatyczne obcinanie nici, które znacznie przyspiesza pracę na stębnówce, a także możliwość podnoszenia stopki, programowanie ściegów, czy też możliwość dodawania własnych. Część urządzeń wyposażona jest ponadto w dodatkowe przyciski funkcyjne, umieszczone na maszynie, pozwalające na szybki dostęp do najpotrzebniejszych funkcji, ułatwiających pracę lub przyspieszających jej wykonywanie.

Maszyna? Nie, całe stanowisko pracy!

Oferowane przez nasz sklep online stębnówki przemysłowe sprzedawane są nie jako same główki, ale jako kompletne stanowiska pracy. Należy przez to rozumieć, że w zestawie takim – oprócz wybranej przez klienta maszyny do szycia – znajduje się także podstawa stołu wraz z wysokiej jakości blatem, na którym osadzono urządzenie. Dodatkowo pod blatem zamieszczona jest szuflada, umożliwiająca wygodne przechowywanie akcesoriów krawieckich, które użytkownik chciałby mieć na wyciągnięcie ręki podczas korzystania ze stebnówki. Oferowane przez nas maszyny objęte są okresem gwarancji, który wynosi 12 miesięcy, ponadto istnieje możliwość korzystania z usług serwisowych na terenie całej Polski.

Ile kosztują stebnówki z automatycznym ryglowaniem?

Stebnówki z automatycznym ryglowaniem to urządzenia, których cena nie schodzi poniżej 3500 zł. Jako profesjonalne maszyny szwalnicze należą do wyższej półki cenowej. Choć koszt najprostszych modeli waha się w granicach 3500-4000 zł, to jednak większość stebnówek wyposażonych w opcję automatycznego ryglowania kosztuje 4000-6000 zł. Natomiast ceny najlepszych przemysłowych stebnówek odznaczających się szybkością pracy, niezawodnością, licznymi udogodnieniami i zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Które stebnówki z automatycznym ryglowaniem są najpopularniejsze?

Dużą popularnością wśród stebnówek z automatycznym ryglowaniem cieszy się model marki Texi - Texi Tronic 6. Nowoczesna, automatyczna maszyna jest polecana do szycia materiałów lekkich i średnich. Oferuje świetny stosunek ceny do jakości i jest wyposażona m.in. w funkcję automatycznego pozycjonowania igły, obcinanie nici. Stebnówka Texi ma opcję programowania rygla początkowego i końcowego, a do tego pozwala programować szycie powtarzalnych odcinków materiału. Do bardziej wymagających projektów chętnie wybierana jest stebnówka ZOJE ZJ8450A. To model 2-igłowy, posiadający podwójny transport i opcję wyłączania igły. Jest ceniony za energooszczędność i cichą pracę.