Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 – najlepsza maszyna do domu? Nasza recenzja

Na rynku znaleźć można wiele maszyn służących do obróbki materiału oraz szycia nowych ubrań. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Janome Jubilee 60507, która jest nie tylko maszyną posiadającą wiele przydatnych funkcji, ale i nieskomplikowaną w obsłudze. Dzięki tym cechom, świetnie sprawdzi się jako urządzenie do szycia dla początkującej krawcowej, jak i dla osoby, która szyje od wielu lat. Poniższy wpis przybliży charakterystykę maszyny do szycia Janome Jubilee 60507.

Co warto wiedzieć o modelu Jubilee 60507?

Produkty marki Janome bardzo często znajdują się w zestawieniach najlepszych maszyn do szycia. Ich największe zalety to: funkcjonalność, szerokie zastosowanie oraz wysokiej jakości materiały użyte do produkcji. Maszyny te mają również wyjątkowy design, dzięki czemu praca na nich jest nie tylko efektywna, ale i bardzo przyjemna.

Maszyny do szycia Janome Jubilee 60507

Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507

Model Janome Jubilee 60507 powstał z okazji wyprodukowania sześćdziesięciomilionowej maszyny. Jego funkcje oraz sposób użytkowania zostały przemyślane w taki sposób, by podkreślić, że marka Janome stara się odpowiedzieć na zapotrzebowania nie tylko osób specjalizujących się w szyciu, ale również tych, które traktują to zajęcie jako formę odprężenia i dodatkowej aktywności domowej. Urządzenie świetnie sprawdzi się w zakładzie krawieckim oraz prywatnej pracowni. Maszyna Janome Jubilee 60507 ma solidną konstrukcję, a każdy z jej elementów został wykonany z dbałością o detale, co zapewnia długoletnie użytkowanie. Urządzenie objęte jest pięcioletnią gwarancją w systemie door-to-door. Wraz z maszyną otrzymujesz instrukcję obsługi, w której znajdziesz najważniejsze informacje na temat funkcji Jubilee 60507 oraz wskazówki ułatwiające rozpoczęcie pracy z tym modelem.

Janome Jubilee 60507 – z czego składa się zestaw?

Model Janome Jubilee 60507 możesz zamówić przez Internet w naszym sklepie szyj.pl, a kurier dostarczy przesyłkę do Twojego domu.
W zestawie z maszyną otrzymasz m.in stopki do:

 • ściegu krytego,
 • wszywania zamków,
 • obszywania dziurek,
 • uniwersalnego zastosowania.

Wyposażenie obejmuje także:

 • cztery szpulki do spodniej nici,
 • startowy blister igieł (3 szt.)
 • pionowy trzpień na drugą nitkę,
 • małą nasadkę blokującą szpulkę z nicią,
 • filcową podkładkę pod szpulkę z nicią,
 • rozpruwacz,
 • mały śrubokręt,
 • pedał z przewodami,
 • książkę z instrukcją obsługi w języku polskim.
Maszyna do szycia Janome 60507

W podstawowym wyposażeniu otrzymujemy jeszcze pokrowiec na maszynę do szycia, lecz musimy tu zaznaczyć, że w przypadku niedrogich maszyn do szycia są to z reguły foliowe, nieciekawe nakładki na maszynę. Spełnią one podstawową funkcję osłonięcia maszyny przed kurzem, lecz na tym kończą się ich walory. Dla osób chcących bezpiecznie i komfortowo przechowywać, a także co jakiś czas przewozić maszynę (np. na zajęcia w szkole szycia) polecamy dedykowane torby na maszynę Janome.

Jakie są najważniejsze funkcje maszyny Janome Jubilee 60507?

Jubilee 60507 to urządzenie wielofunkcyjne o szerokim zastosowaniu. Jego specyfikacja obejmuje:

 • 19 programów ściegowych,
 • maksymalną prędkość 860 wkłuć na minutę,
 • płynną regulację długości i szerokości ściegów,
 • półautomatyczne obszycie dziurek na guziki,
 • możliwość ustawienia odpowiadającego docisku stopki (4 pozycje),
 • opcję szycia podwójną igłą,
 • szycie wsteczne,
 • wbudowany nożyk do obcinania nici na obudowie maszyny,
 • nawlekacz igły,
 • regulację naprężenia nici górnej,
 • chwytacz rotacyjny,
 • wbudowany szpulownik,
 • oświetlenie LED,
 • wolne ramię do szycia na okrągło nogawek i rękawów,
 • czteropunktowy mechanizm transportu materiału,
 • wyłączany transporter,
 • zatrzaskowe mocowanie stopek w systemie Matic,

Do jakiego rodzaju maszyn zalicza się Janome Jubilee 60507?

Janome Jubilee 60507 to maszyna mechaniczna. Jej funkcjonowanie bazuje na nożnym pedale, którego siła nacisku wpływa na prędkość szycia. W tego typu urządzeniach rzadko stosuje się elektroniczny sterownik liczby wkłuć. Model Janome 60507 ma dziewiętnaście programów ściegowych. Programy ściegowe zastosowane w maszynie do szycia Jubilee 60507 pozwalają zarówno na szycie nowych ubrań, jak i obróbkę tych gotowych. W celu wybrania konkretnego modułu należy ustawić pokrętło w odpowiedniej pozycji. Podobny mechanizm działa w przypadku regulacji długości oraz szerokości szwu. Pokrętła Janome 60507 przesuwają się bardzo płynnie, dzięki czemu ustawienie odpowiednich parametrów pracy nie jest trudne. Wśród innych zalet modeli cenionych przez zwolenników maszyn mechanicznych warto wskazać: półautomatyczne obszycie dziurek, wbudowany nawlekacz i możliwość regulacji siły docisku stopki. Janome Jubilee 60507 to świetny wybór zarówno dla doświadczonych pasjonatów szycia, jak i osób początkujących. Taka maszyna może być również wykorzystywana w szkole krawieckiej. Jej mechanizm funkcjonowania jest prosty i intuicyjny, co jest szczególnie istotne dla osób lubiących tradycyjne rozwiązania.

Jak rozpocząć pracę z Janome Jubilee 60507?

Wszelkie informacje na temat kroków, które użytkownik powinien podjąć w celu rozpoczęcia pracy z maszyną do szycia Janome Jubilee 60507, znajdziesz w drukowanej instrukcji obsługi dołączonej do zestawu. Przygotowania obejmują kilka podstawowych kroków. Ich wykonanie nie stanowi dużego wyzwania nawet dla początkującej osoby.

W pierwszym kroku zajmiemy się przygotowaniem szpulki ze spodnią nicią. Rozpocznij od pociągnięcia koła zamachowego na zewnątrz, a następnie przesuń trzpień szpulownika w prawo. Szpulę z nicią umieść na trzpieniu i zablokuj plastikową nasadką, poprowadź nitkę zgodnie z rysunkami pomocniczymi na maszynie przez naprężacz i dalej w kierunku szpulownika. Przewlecz nitkę przez dziurkę w szpulce, przekładając ją od środka na zewnątrz. Tak przygotowaną szpulkę nałóż na trzpień szpulownika. W początkowej fazie nawijania nitki na szpulkę warto złapać końcówkę nici i przytrzymać, żeby była naprężona. Naciśnij na pedał, szpulownik zacznie się kręcić, nawijając nić na szpulkę. Po kilku sekundach przerwij nawijanie i odetnij odstającą od szpulki końcówkę nici. Następnie możesz dokończyć nawijanie. Kiedy szpulka będzie już pełna maszyna zacznie zwalniać, aż w końcu zatrzyma się. Możesz też samodzielnie skończyć szpulowanie wcześniej, gdy uznasz, że ilość nici jest już wystarczająca. Pamiętaj po zakończeniu szpulowania o ustawieniu trzpienia szpulownika i koła zamachowego do początkowej pozycji.

Szpulownik w Janome Jubilee 60507

Tak przygotowaną szpulkę możemy już umieścić w bębenku. Otwórz przejrzystą płytkę osłaniającą, a potem włóż szpulkę do środka, zasugeruj się szkicem na płytce osłaniającej. Przeciągnij nitkę pod małą blaszką w dolnej części bębenka, tak jak na zdjęciu poniżej. Wyciągnij i pozostaw wyjęte na zewnątrz około 10 centymetrów nitki.

Nawlekanie dolnej nici Janome Jubilee 60507

Teraz możesz zająć się górną nitką. Na maszynie są wyrysowane strzałki i cyfry, które będą podpowiadać Ci drogę prowadzenia nici. Najpierw nić przeprowadź pod wystającym na górze plastikowym prowadnikiem, tak jak wskazuje narysowana na nim strzałka. Pociągnij nić do dołu aż do punktu numer 2, a następnie zawróć w górę. Nitka schowa się w szczelinie. Punkt numer 3 to tak zwany szarpak nici. Metalowy element powinien wystawać nad obudowę - jeśli się schował, przekręć kołem zamachowym (kręcimy do siebie) aż metalowy prowadnik wysunie się na górę. Poprowadź nitkę kolistym ruchem od prawej do lewej strony i znów w dół. Nitka wsunie się w szczelinę w metalowym szarpaku i wejdzie na swoje miejsce. Punkt 4 to mały prowadnik tuż przy śrubce mocującej igłę. Zahacz nitkę z lewej strony. Teraz pozostaje przewleczenie nici przez oczko w igle.

Nawlekczenie igły ułatwi Ci wbudowany nawlekacz. Igła powinna być uniesiona maksymalnie w górę. Złap dźwignię nawlekacza po lewej stronie od igły i pociągnij ją w dół. Zaczep nitkę o prowadnik, a następnie poprowadź w prawo, tak by haczyk w nawlekaczu mógł ją złapać. Zasugeruj się zdjęciem poniżej. Prawą ręką przytrzymuj nitkę lekko naprężoną, a lewą ręką wycofaj w górę dźwignię nawlekacza. Haczyk wycofując się przeciągnie nitkę przez oczko, tworząc z tyłu małą pętelkę. Teraz wystarczy złapać pętelkę i pociągnąć, by przeciągnąć pozostały fragment nici.

Nawlekanie Janome Jubilee 60507

Po właściwym nawleczeniu dolnej i górnej nitki, ostatnią czynnością jaką musisz wykonać przed rozpoczęciem szycia jest wyciągnięcie spodniej nici na wierzch. W tym celu złap lewą ręką za nitkę wychodzącą z igły i trzymaj ją lekko napiętą, a prawą ręką przekręć kołem zamachowym. W miarę obracania kołem igła wykona ruch w dół, a następnie powróci w górę, wyciągając pętelkę ze sobą pętelkę spodniej nici przewleczoną przez górną nitkę. Złap za pętelkę i pociągnij, żeby wyjąć pozostały fragment nici. Wyciągnij około 10 centymetrów nici i odłóż je z tyłu, za stopką.
Maszyna jest gotowa do szycia

Jaki ścieg wybrać w maszynie Janome Jubilee 60507?

Wybór odpowiedniego ułożenia nici zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskasz. Maszyna do szycia Janome 60507 oferuje aż 19 programów ściegowych. Najbardziej uniwersalne jest proste ułożenie. Sprawdzi się ono w przypadku różnorodnych materiałów oraz wielu obróbek. Ścieg prosty pozwala na podwijanie, podkładanie i wszywanie zamków.

Podobne zastosowanie ma zygzak. Dzięki niemu można odpowiednio wykończyć tkaninę oraz zabezpieczyć ją przed nieestetycznymi strzępieniem i pruciem. Wśród innych zalet zygzaka warto wskazać regulację długości oraz szerokości. Wysoki ścieg sprawdza się w przypadku obróbki dzianiny. Potrójny zygzak możesz natomiast wykorzystać do przeszycia gumek.

Kolejnym typem jest ułożenie ukryte. Bazuje ono na stopce pozwalającej na przeszycie podłoża tak, by szew nie był widoczny. Zazwyczaj stosuje się elastyczny ścieg kryty, który świetnie sprawdza się do podszywania spódnic, spodni, spódniczek itp.

Owerlokowy program Janome Jubilee 60507 stosuje się w celu połączenia materiału oraz jego obrębienia.

Jakie jeszcze inne ściegi możesz wykorzystać? Muszelkowe ułożenie to świetne rozwiązanie w przypadku dekoracyjnego szycia. Potrójny ścieg pozwala natomiast na uzyskanie solidnych szwów. Jego dodatkowym atutem jest elastyczność. Ścieg mostkowy możesz zastosować do mereżkowania i pikowania. Ułożenie trykotowe nadaje się natomiast do marszczenia oraz plisowania.

Szkice ściegów dostępnych w Janome Jubilee 60507

Dlaczego warto zdecydować się na zakup Janome Jubilee 60507?

Jubileuszowy model marki Janome to świetna, dobrze wykonana maszyna, która z pewnością będzie służyć Ci przez wiele lat. Praca na niej jest przyjemna, efektywna i szybka, dzięki czemu w pełni odczujesz satysfakcję ze swojego hobby. Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 cieszy się zaufaniem zarówno użytkowników, jak i ekspertów. Podkreślają oni uniwersalność tego modelu. Urządzenie marki Janome jest bowiem świetnym produktem zarówno dla amatorów, jak i zaawansowanych w szyciu osób. Największe atuty Jubilee 60507 stanowią:

 • solidna konstrukcja,
 • precyzja wykonania,
 • łatwość obsługi,
 • czytelne rysunki ułatwiające przygotowanie do użytkowania,
 • elegancki wygląd,
 • cicha praca,
 • niska awaryjność.

Warto ponadto zaznaczyć, że sama marka Janome cieszy się ogromnym zaufaniem klientów. Jest to globalny producent, którego wytwórnie spełniają najwyższe standardy ISO. Firma ta zdobyła wiele prestiżowych nagród, wśród których warto wskazać Super Markę 2021 oraz Dobrą markę 2017 i 2019.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej maszyny do szycia, model Janome Jubilee 60507 jest dla Ciebie idealną propozycją. Niezależnie od tego, jak długo zajmujesz się krawiectwem. Maszyna do szycia Janome 60507 stanowi połączenie funkcjonalności oraz estetyki. Sprzęt ten będzie służył Ci przez wiele lat i pozwalał czerpać prawdziwą satysfakcję ze swojej pasji i pracy.