Akcesoria do szycia dla początkujących

Stopki, przystawki, stoliki... Dziesiątki, jeśli nie setki akcesoriów, które możesz dobrać do Twojej maszyny. Tylko czy tego wszystkiego potrzebujesz już na starcie? Czy jest sens kupować od razu worek dodatkowych akcesoriów, nie wiedząc, czy w ogóle się przydadzą?

Niektórzy lubią chomikować takie gadżety (poznajcie przy okazji naszego firmowego Chomika Mariusza :) ), więc pewnie jeśli wpadnie coś w ręce, to chętnie to kupią :) My jednak jesteśmy z tych, którzy podchodzą do sprawy racjonalnie, więc zaproponujemy Wam tylko te akcesoria, których nabycie warto rozważyć już w momencie zakupu maszyny do szycia.

JA CHCĘ DUUUUŻO STOPEK!!!

To super - ale czy od razu? Z dokupowaniem dodatkowych stopek radzimy się wstrzymać przez jakiś czas. "Jakiś czas" w tym przypadku oznacza okres zapoznania się z zakupioną maszyną, wypróbowania jej i stwierdzenia, czy faktycznie brakuje w zestawie podstawowym stopki, która na pewno się przyda. Stopki do maszyn do szycia znajdziesz tutaj -> KLIK

Akcesoria do szycia dla początkujących - stopki dociskowe

A MASZYNA U KOWALSKIEGO TO TAK GŁOŚNO CHODZI...

Chodzi głośno, bo może potrzebuje smarowania? Może Kowalski nie używa olejku wazelinowego, albo wcale tej maszyny nie czyści?

Niezależnie od modelu maszyny jaką macie, trzeba się liczyć z koniecznością dbania o swojego "pupila". Dlatego też można już na starcie pomyśleć o akcesoriach, które pozwolą zadbać o właściwą konserwację maszyny i utrzymać ją w należytej czystości.

Akcesoria do szycia dla początkujących - olej wazelinowy i sprężone powietrze

Propozycja - olejek wazelinowy + turbo dmuchawka, czyli powietrze w spreju. Kurz i pozostałości po materiałach nie mają szans, a oliwiona regularnie maszyna pracuje ciszej i służy dłużej.


5 IGIEŁ W ZESTAWIE Z MASZYNĄ? WYSTAAARCZY...

A jednak nie :) Prawie każdy producent dorzuca teraz do zestawu z maszyną komplet igieł. Musimy jednak pamiętać, że te kilka igieł nie wystarczy na długo.

A przecież w szafie tyle rzeczy do przerobienia i kilka dziur do załatania. Czekają ulubione jeansy, pamiątkowy t-shirt, jest mnóstwo pomysłów na nowe rzeczy. Ciężko będzie to wszystko zrobić za pomocą jednego opakowania igieł.

Akcesoria do szycia dla początkujących - jakie igły

Musicie wiedzieć, że rodzajów igieł jest całkiem sporo i należałoby je dopasować do tego, co zamierzacie robić. Propozycja - dobierz na starcie choć nieduży zapas igieł. Jakich? Sprawdź tutaj. W wyborze chętnie pomożemy :) Ofertę igieł do maszyn znajdziesz tutaj -> KLIK

CIACH, CIACH... OSTRZA AŻ BŁYSZCZĄ!

Masz nożyczki? Pewnie, że masz, w końcu - kto nie ma? Jeśli jednak przeszło Ci przez myśl, że warto byłoby dobrać super nożyczki i używać ich tylko do cięcia materiałów, to szczerze gratulujemy. Poważnie... To oznacza, że podchodzisz do sprawy profesjonalnie i wiesz, że nożyczkami krawieckimi o wiele łatwiej będzie można ciąć materiały.


Oczywiście do czasu, kiedy nie zaczniesz tymi nożyczkami otwierać konserw. :) Propozycja - nożyczki szczerze zalecane.

ALE INTERES! 10 SZPULEK NICI W CENIE JEDNEJ!

No przecież bez nici się nie da... Trzeba więc sobie trochę kolorów zorganizować. W tej kwestii wybór jest ogromny - dosłownie - od koloru do wyboru.

Akcesoria do szycia dla początkujących - nici do szycia

W zasadzie przestrzegamy tylko przed jednym - nie zawsze oszczędność na niciach popłaca. Nie musimy oczywiście używać nici super drogich, ale te podejrzanie tanie mogą nas nieco podenerwować - czasem zrywają się bardzo często, czy rozwarstwiają się. Propozycja - stosować sprawdzone marki nici i mieć z szycia dużą radochę:) Szeroki wybór kolorów i zestawów znajdziesz tutaj -> KLIK

A TE RYSY NA STOLE TO SKĄD SIĘ WZIĘŁY?

Ano wzięły się, bo blat nie był w żaden sposób zabezpieczony... A przecież jest takie proste rozwiązanie - mata do krojenia. W parze z nożem krążkowym tworzą wyśmienity duet, który nie dość, że przyspieszy krojenie materiału, to jeszcze zabezpieczy blat stołu przed uszkodzeniami i zarysowaniami.

Akcesoria do szycia dla początkujących - mata podkładkowa i nóż krążkowy

Na koniec wspomnimy jeszcze o szpilkach i dodatkowych szpulkach do maszyny. Szpilki bynajmniej nie po to, żeby uskuteczniać akupunkturę, tylko żeby pomogły przytrzymać razem warstwy materiału - przecież ręce mamy tylko dwie, a czasem to za mało.

Akcesoria do szycia dla początkujących - szpilki krawieckie - szpilki krawieckie

A dodatkowe szpulki można rozważyć jeśli wiesz, że będziesz używać wieeeelu różnych kolorów. Bo fajnie mieć przygotowane te kolory na szpulkach i w kilka sekund zmienić kolor :) No fajnie, prawda?

Akcesoria do szycia dla początkujących - szpulki do maszyny do szycia

PODSUMOWANIE

Co jeszcze? Dwa kleszcze :) Miało być tylko to, co niezbędne, więc wystarczy - macie zapas igieł, sprawdzicie, czy na pewno potrzebujecie więcej stopek, zadbacie o maszynę, a nożyczki tną aż wióry lecą :)

A - jak to mówią starożytni Czesi - reszta wyjdzie w szyciu...

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich akcesoriów
skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!