Jaka komputerowa maszyna do szycia dla początkujących? | PAŹDZIERNIK 2021

Komputerowa maszyna do szycia dla początkujących? Świetny wybór! Dzisiejsze maszyny do szycia, pozwalają wyeliminować większość błędów i przeciwności, z którymi musiały się kiedyś zmagać nasze mamy czy babcie. Maszyny komputerowe potrafią pomóc o wiele bardziej niż mechaniczne, sygnalizując np. nieopuszczoną stopkę, potrzebę jej zmiany na inną lub pokazując z jakich ściegów możemy korzystać podczas szycia podwójną igłą.

Zestawienie polecanych maszyn komputerowych dla początkujących jest systematycznie aktualizowane. Ostatnia aktualizacja: PAŹDZIERNIK 2021

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Poniżej prezentujemy Wam nasze zestawienie komputerowych maszyn do szycia dla początkujących, które są godne uwagi, szczególnie na początek naszej szyciowej przygody. Każda z maszyn ma chwytacz rotacyjny i zasługuje na uznanie ze względu na inne swoje właściwości. W niektórych przypadkach jest to niska cena, w innych podstawowe funkcje umożliwiające uniwersalną pracę.

Tania i dobra maszyna komputerowa dla początkujących

Chcąc kupić tanią i dobrą komputerową maszynę do szycia dla początkujących, powinniśmy przygotować budżet ok. 1000 zł. Pozwoli to wybrać bardzo funkcjonalny model uznanej firmy.
Komputerowe maszyny do szycia dla początkujących (i nie tylko) oferują spory wybór programów ściegowych. Ustawienia programu, jego długości i szerokości oraz większości pozostałych funkcji maszyny, dokonuje się poprzez klawisze funkcyjne. Większość wybranych parametrów wyświetla są na ekranie.

Dodatkowym plusem, szczególnie dla osoby początkującej, są optymalne ustawienia parametrów ściegów, które maszyna pamięta. Nie musimy się zatem martwić na starcie o dobór właściwych ustawień. Już w tym budżecie wyraźnie da się odczuć przewagę funkcjonalności maszyn komputerowych nad mechanicznymi.
Zdecydowanie godne uwagi w tym budżecie są tanie maszyny komputerowe Juno E1030, Minerva Experience 1000 oraz Elna 450 eXperience.

O ile maszyn komputerowych Juno by Janome można być absolutnie pewnym, ponieważ wyrobiły sobie niepodważalną renomę, to Minerva dostała w tym zestawieniu kredyt zaufania. Ta marka jest jeszcze na rynku za krótko, żeby być w 100% pewnym jej solidności i trwałości. Jest jednak w ofercie sporo funkcjonalnych maszyn tej marki, więc będą się w różnych zestawieniach przewijać.

Elna 450eX dołączyła do polecanych maszyn komputerowych tuż po tym, jak się pojawiła na rynku. Po wielu miesiącach obecności w Polsce możemy potwierdzić, że znajduje się tu zasłużenie.
Jej konstrukcja była doskonale znana - jest to model niemal bliźniaczy do Juno E1030, różniący się nieco kształtem. Funkcjonalności ma dokładnie takie same. Na plus dla tego modelu działa fakt, że Elna 450eX ma aż 5-letnią gwarancję (przy 3 latach w Juno).

Funkcjonalna maszyna komputerowa dla początkujących w przystępnej cenie

Aktualnie, dobre maszyny komputerowe, nawet te najtańsze, mają już zdecydowaną większość funkcji. Ciężko zatem znaleźć duże różnice w funkcjonalności. Z reguły, przeznaczając większy budżet - ok. 1500 zł na maszynę do szycia, możemy liczyć, że maszyna będzie miała więcej programów ściegowych i nieco bogatsze wyposażenie standardowe. Oczywiście nie można tego zakładać jako pewnik i najlepiej zapoznać się z opisem każdej z maszyn. Warto też dodać maszyny do naszej porównywarki. Wtedy czarno na białym będzie widać podobieństwa i różnice pomiędzy wybranymi modelami maszyn komputerowych dla początkujących.

Maszyna do szycia Brother A16 to przedstawiciel nowej, nowoczesnej serii maszyn tej firmy. Ma co prawda tylko 16 programów ściegowych, ale w zestawie dostajemy już 6 stopek do maszyny. Jeśli chcemy mieć więcej ściegów, możemy wybrać wyższy model Brothera lub np. jeden z modeli, które znalazły się w tym zestawieniu.


Z kolei Janome DXL603, to jedna z najbardziej popularnych maszyn w tym segmencie. 60 programów, prosta obsługa i regulacja docisku stopki, która przyda się podczas szycia cienkich, grubych i bardziej wymagających materiałów. Ta komputerowa maszyna do szycia to jeden z absolutnych bestsellerów w naszej ofercie.

Nowością na liście polecanych maszyn komputerowych dla początkujących jest Singer HD6605C. Umieszczamy go w miejscu poświęconym funkcjonalnym maszynom komputerowym, ale ma wszelkie zadatki, żeby mówić o nim jako o jednej z najlepszych maszyn komputerowych na start.
To maszyna bardzo mocna, spod znaku Heavy Duty. Ma podstawową funkcją automatyczną - pozycjonowanie igły, 100 programów ściegowych i regulację docisku stopki. Jest prosta w obsłudze i spokojnie wytrzyma dużo większe obciążenia i intensywniejszą pracę.

Najlepsza komputerowa maszyna do szycia dla początkujących

Przedstawiamy propozycje komputerowych maszyn do szycia, które chcieliśmy Wam szczególnie polecić, nie tylko dlatego, że posłużą długie lata. Pozwolą również, by pasja szycia bez problemu mogła rosnąć, a sama maszyna nie ograniczała w codziennej pracy i nowych wyzwaniach szyciowych.
To maszyny intuicyjne, które posiadają już wszystkie funkcje uprzyjemniające i ułatwiające obsługę. Poza dużą ilością ściegów i bogatym wyposażeniem, mają m.in. regulację docisku stopki oraz automatyczne obcinanie nici. Są to maszyny w budżecie ok. 2000-2500 zł, ale w dobie rat 0% i z świadomością, że jest to zakup na długie lata, hasło "raz a dobrze" doskonale tutaj pasuje :).
Oczywiście nie każdy będzie potrzebował wszystkich funkcji, albo tylu ściegów. Wtedy możne spokojnie skupić się na wyborze tańszej, odpowiedniej dla siebie komputerowej maszyny do szycia.

Wymienione wyżej modele są do siebie bardzo zbliżone funkcjonalnie. Obsługa jest łatwa i intuicyjna, a możliwości ogromne. Są to świetnie wyposażone modele maszyn komputerowych, na których nauka szycia i obsługi będzie prawdziwą przyjemnością.
Janome QXL605 oraz Janome 5060DC są niemal identyczne. Różnica, która sprawia, że to 5060DC jest maszyną nieco lepszą, polega na wzmocnionej konstrukcji. Dlatego, jeśli w grę wchodzi chałupnicze wykorzystanie maszyny, to najczęściej poleca się właśnie 5060DC, albo nieco mocniejszą Janome DC6100. Trzecia z pokazanych maszyn, Elna 560eX ma aż 100 programów ściegowych i dodatkowe przyciski funkcyjne na panelu. Pozwalają one jednym kliknięciem wybrać popularne programy ściegowe.
Warto dodać, że maszyny Janome i Elna mają przynajmniej 5-letnią gwarancję ("przynajmniej" - ponieważ niektóre maszyny Janome mogą pochwalić się aż 6 latami gwarancji).

Komputerowa maszyna dla początkujących - wnioski

Jesteś osobą początkującą i wybierasz swoją pierwszą komputerową maszynę do szycia? Zwróć uwagę, by miała ona niezbędne dla Ciebie funkcje (wszystkie funkcje opisaliśmy tutaj). Do takich funkcji mogą należeć m.in.:

 • przycisk start/stop, czyli możliwość szycia bez rozrusznika nożnego
 • ilość i łatwy wybór programów ściegowych
 • funkcja automatycznego obcinania nici
 • funkcja automatycznego pozycjonowania igły góra/dół
 • funkcja automatycznego ryglowania
 • czytelna prezentacja wizualna wybranego ściegu na ekranie maszyny
 • regulacja docisku stopki
 • wybór ściegów dla podwójnej igły
 • funkcja alfabetu - możliwość wyszywania liter i cyfr

Przy wyborze komputerowej maszyny do szycia dla początkujących, można również zwrócić uwagę na:

 • ilość stopek w zestawie
 • jakość podzespołów
 • dobre oświetlenie pola pracy
 • dostępność akcesoriów dodatkowych oraz części zamiennych
 • dobrze działający serwis

Musimy określić, co jest nam w maszynie potrzebne. Za pomocą przydatnych filtrów, możemy na naszej stronie szybko zaznaczyć niezbędne funkcje i zakres cenowy. Dzięki temu wybór tej wymarzonej maszyny komputerowej dla początkujących nie będzie aż tak trudny, jakby się to mogło wydawać.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub odpowiedzi na pytania, koniecznie skontaktuj się z nami :)
Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Z przyjemnością pomożemy! Zapraszamy!

Polecamy w SZYJ.PL
Maszyna do szycia JUNO E1030 + GRATISY 20%
JUNO E1030
1249.00  Cena: 994.99 
Maszyna do szycia JUNO J30 13%
JUNO J30
1499.00  Cena: 1299.00 
Maszyna do szycia ELNA 450 eXperience + GRATISY 27%
ELNA 450 EX
1299.00  Cena: 950.00 
Maszyna do szycia JANOME DXL603 + GRATISY 16%
JANOME DXL603
1899.00  Cena: 1589.00 
Maszyna do szycia JANOME QXL605 + GRATISY 13%
JANOME QXL605
2349.00  Cena: 2049.00 
Maszyna do szycia Elna 560 eXperience + GRATISY 26%
ELNA 560 EX
2899.00  Cena: 2148.99 
Maszyna do szycia JANOME 5060DC + GRATISY 15%
JANOME 5060DC
2549.00  Cena: 2179.00