Jaka komputerowa maszyna do szycia dla początkujących? | LIPIEC 2023

Komputerowa maszyna do szycia dla początkujących użytkowników? Świetny wybór! Dzisiejsze maszyny do szycia pozwalają bowiem wyeliminować większość błędów i przeciwności, z jakimi jeszcze nie tak dawno musiały się zmagać nasze mamy czy babcie. Maszyny komputerowe potrafią pomóc o wiele bardziej niż mechaniczne, sygnalizując przykładowo nieopuszczoną stopkę, potrzebę jej zmiany na inną lub pokazując na wyświetlaczu, z jakich ściegów możemy korzystać podczas szycia podwójną igłą.

Zestawienie polecanych maszyn komputerowych dla początkujących jest systematycznie aktualizowane. Ostatnia aktualizacja: LIPIEC 2023

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Poniżej prezentujemy Wam nasze zestawienie komputerowych maszyn do szycia dla początkujących, które są godne uwagi i doskonale nadadzą się na – z pozoru trudny – początek naszej szyciowej przygody. Każda z maszyn wyposażona została w chwytacz rotacyjny i zasługuje na uznanie ze względu na inne swoje właściwości. W niektórych przypadkach jest to niska cena, w innych – oferowane przez producenta podstawowe funkcje, umożliwiające uniwersalną pracę lub ułatwiające stawianie pierwszych kroków.

Tania i dobra maszyna komputerowa dla początkujących

Chcąc kupić tanią i dobrą komputerową maszynę do szycia dla początkujących, powinniśmy przygotować budżet ok. 1000 zł. Pozwoli to wybrać bardzo funkcjonalny model uznanej firmy.

Komputerowe maszyny, umożliwiające szycie dla początkujących (i nie tylko) oferują spory wybór programów ściegowych. Ustawienia programu, a tym samym długości i szerokości ściegu oraz większości pozostałych funkcji maszyny, dokonuje się poprzez umieszczone na obudowie maszyny klawisze funkcyjne. Większość wybranych parametrów wyświetla są na ekranie, wbudowanym w urządzenie.

Dodatkowym plusem, szczególnie dla osoby początkującej, która do tej pory nie miała styczności z szyciem maszynowym, są optymalne ustawienia parametrów ściegów, które maszyna pamięta. Nie musimy się zatem martwić na starcie o dobór właściwych ustawień, bo urządzenie dokona tego za nas. Już w tym budżecie wyraźnie da się odczuć przewagę funkcjonalności maszyn komputerowych nad mechanicznymi, które pozbawione są tego ułatwienia.

Zdecydowanie godne uwagi w tym budżecie są tanie maszyny komputerowe takie jak choćby Juno E1030, Minerva Experience 1000 oraz Elna 450 eXperience.

W przypadku maszyn komputerowych Juno by Janome można być ich absolutnie pewnym, ponieważ wyrobiły sobie już niepodważalną renomę. Maszyna marki Minerva jednak dostała w tym zestawieniu kredyt zaufania. Wynika on z faktu, że ta marka jest jeszcze na rynku za krótko, żeby być w 100% pewnym jej solidności i trwałości. Jest jednak w ofercie sporo funkcjonalnych maszyn spod szyldu Minervy, więc będą się w różnych zestawieniach przewijać.

Elna 450eX dołączyła do polecanych maszyn komputerowych tuż po tym, jak się pojawiła na naszym rynku. Po wielu miesiącach obecności tego modelu w Polsce możemy potwierdzić, że znajduje się tu zasłużenie, a szycie dla początkujących przy jego pomocy nie powinno nastręczać trudności.
Konstrukcja tej maszyny była zresztą doskonale znana - jest to model niemal bliźniaczy do Juno E1030, różniący się jedynie nieco kształtem. Funkcjonalności ma dokładnie takie same. Na plus dla tego modelu działa także fakt, że Elna 450eX ma aż 5-letnią gwarancję producenta (przy 3 latach gwarancji w przypadku Juno).

Funkcjonalna maszyna komputerowa dla początkujących w przystępnej cenie

Aktualnie, dobre maszyny komputerowe, nawet te najtańsze, mają już zdecydowaną większość funkcji, jakie mogą być przydatne podczas codziennej lub hobbystycznej, sporadycznej pracy z materiałem. Ciężko zatem znaleźć duże różnice w funkcjonalności. Z reguły, przeznaczając większy budżet – ok. 1500 zł na maszynę do szycia – możemy liczyć na to, że maszyna będzie miała więcej programów ściegowych i nieco bogatsze wyposażenie standardowe. Oczywiście nie można tego zakładać jako pewnik, dlatego najlepiej każdorazowo zapoznać się z opisem interesującego nas modelu maszyny do szycia. Warto też dodać wybrane urządzenia do naszej porównywarki maszyn. Wtedy czarno na białym będzie widać podobieństwa i różnice pomiędzy wybranymi przez użytkownika modelami maszyn komputerowych dla początkujących.

Maszyna do szycia Brother A16 to przedstawiciel nowej, nowoczesnej serii maszyn tego uznanego producenta. Urządzenie oferuje co prawda tylko 16 programów ściegowych, ale w zestawie dostajemy dodatkowo aż 6 stopek do maszyny. Jeśli chcemy mieć więcej ściegów, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać wyższy model Brothera lub przykładowo sięgnąć po jeden z modeli, które znalazły się w tym zestawieniu.

Z kolei Janome DXL603, to jedna z najbardziej popularnych maszyn w tym segmencie. Zapewnia aż 60 programów ściegowych, do tego jej atutem jest prosta obsługa i regulacja docisku stopki. Funkcje te z pewnością przydadzą się podczas szycia cienkich, grubych i bardziej wymagających materiałów. Ta komputerowa maszyna do szycia to jeden z absolutnych bestsellerów w naszej ofercie.

Nowością na liście polecanych przez nas maszyn komputerowych, dzięki którym możliwe jest szycie dla początkujących jest model Singer HD6605C. Umieszczamy go w miejscu poświęconym funkcjonalnym maszynom komputerowym, ale ma wszelkie zadatki do tego, żeby mówić o nim jako o jednej z najlepszych maszyn komputerowych na start.

To bardzo mocna maszyna spod znaku Heavy Duty. Oferuje użytkownikowi podstawową funkcję automatyczną - pozycjonowanie igły, a także 100 programów ściegowych i regulację docisku stopki. Oprócz tego jest prosta w obsłudze i spokojnie wytrzyma dużo większe obciążenia i intensywniejszą pracę.

Najlepsza komputerowa maszyna do szycia dla początkujących

Przedstawiamy propozycje komputerowych maszyn do szycia, które chcieliśmy Wam szczególnie polecić, nie tylko dlatego, że posłużą długie lata. Poniższe modele pozwolą również, by pasja szycia bez problemu mogła rosnąć, a sama maszyna nie ograniczała Was w codziennej pracy i nowych wyzwaniach szyciowych.
To maszyny intuicyjne, które posiadają już wszystkie funkcje uprzyjemniające i ułatwiające obsługę. Poza dużą ilością ściegów i bogatym wyposażeniem, mają m.in. regulację docisku stopki oraz automatyczne obcinanie nici. Są to maszyny w budżecie ok. 2000-2500 zł, ale w dobie rat 0% i życia ze świadomością, że jest to zakup na długie lata, hasło "raz a dobrze" doskonale tutaj pasuje :).
Oczywiście nie każdy będzie potrzebował wszystkich funkcji albo tylu ściegów. w takiej sytuacji możne spokojnie skupić się na wyborze, jakim będzie tańsza, ale wciąż odpowiednia dla nas i adekwatna do naszych potrzeb komputerowa maszyna do szycia dla początkujących.

Wymienione wyżej modele są do siebie bardzo zbliżone funkcjonalnie. Ich obsługa jest łatwa i intuicyjna, a oferowane przez nie możliwości – ogromne. Są to świetnie wyposażone modele maszyn komputerowych, z pomocą których nauka szycia i obsługi będzie prawdziwą przyjemnością.

Janome QXL605 oraz Janome 5060DC są niemal identyczne. Różnica, która sprawia, że to 5060DC jest maszyną nieco lepszą, polega na wzmocnionej konstrukcji. Dlatego, jeśli w grę wchodzi chałupnicze wykorzystanie maszyny, to najczęściej poleca się właśnie 5060DC albo nieco mocniejszą Janome DC6100. Trzecia z pokazanych powyżej maszyn do szycia, Elna 560eX ma aż 100 programów ściegowych i dodatkowe przyciski funkcyjne na panelu. Pozwalają one zaledwie jednym kliknięciem wybrać popularne programy ściegowe.
Warto dodać, że maszyny Janome i Elna mają przynajmniej 5-letnią gwarancję ("przynajmniej" - ponieważ niektóre maszyny Janome mogą pochwalić się aż 6 latami gwarancji).

Komputerowa maszyna dla początkujących - wnioski

Jesteś osobą początkującą i wybierasz swoją pierwszą komputerową maszynę do szycia, ale nie wiesz, czym się kierować? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, by miała ona niezbędne dla Ciebie funkcje (wszystkie funkcje opisaliśmy tutaj). Do takich funkcji mogą należeć m.in.:

 • przycisk start/stop, czyli możliwość szycia bez rozrusznika nożnego
 • ilość i łatwy wybór programów ściegowych
 • funkcja automatycznego obcinania nici
 • funkcja automatycznego pozycjonowania igły góra/dół
 • funkcja automatycznego ryglowania
 • czytelna prezentacja wizualna wybranego ściegu na ekranie maszyny
 • regulacja docisku stopki
 • wybór ściegów dla podwójnej igły
 • funkcja alfabetu - możliwość wyszywania liter i cyfr

Przy wyborze komputerowej maszyny do szycia dla początkujących można również zwrócić uwagę na inne, istotne dla niektórych aspekty, takie jak:

 • ilość stopek w zestawie
 • jakość podzespołów
 • dobre oświetlenie pola pracy
 • dostępność akcesoriów dodatkowych oraz części zamiennych
 • dobrze działający serwis

Musimy określić, co jest nam w maszynie potrzebne. Za pomocą przydatnych filtrów, możemy na naszej stronie szybko zaznaczyć niezbędne funkcje i zakres cenowy. Dzięki temu wybór tej wymarzonej maszyny komputerowej dla początkujących nie będzie aż tak trudny, jakby się to mogło wydawać. Ograniczenie wyszukiwania za pomocą filtrów pozwoli Ci także zaoszczędzić czas, ponieważ wyświetlą się wyłącznie te urządzenia, które spełniają Twoje oczekiwania.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub odpowiedzi na pytania, koniecznie skontaktuj się z nami :)
Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Z przyjemnością pomożemy! Zapraszamy!