Dostałaś maszynę na prezent i co dalej?

Znalezione pod choinką wielkie pudło owinięte w kolorowy papier okazało się nową maszyną do szycia? Cieszymy się razem z Tobą :D
Tylko… Co teraz? Masz już maszynę do szycia i co dalej? Jak to ugryźć, co zrobić na początku, jak się do tematu w ogóle zabrać?

INSTRUKCJA

Maszyna jest intuicyjna w obsłudze i po chwili wiesz już o niej wszystko? Mimo wszystko nie lekceważ potęgi instrukcji :) Poza opisem samej maszyny, często znajdziesz tam przydatne porady i wskazówki, które pozwolą uniknąć błędów osoby początkującej.

MAKULATURA

Każdy z nas ma już poupychane w szafach przeróżne kartony oraz poskładaną górę paragonów czy faktur. Ten stos makulaturowy może się jednak okazać zbawienny.
Tylko oryginalny karton ze styropianami zapewni maszynie bezpieczną podróż. Jeśli (odpukać) nadejdzie pora skorzystania z serwisu czy po prostu przesłania maszyny pocztą/kurierem, brak oryginalnego opakowania może spowodować uszczerbek na zdrowiu maszyny.
Bez karty gwarancyjne również ani rusz – obie rzeczy schować i nie zapomnieć, gdzie :).

AKCESORIA

W kartonie, razem z maszyną dołączony był zestaw akcesoriów. Pamiętaj, że to nie wszystko – jest sporo pasujących akcesoriów, które mogą pomóc. Począwszy od dobrych nożyczek, czy szpilek po dedykowane do Twojej maszyny stopki i szpulki.
Taki temat już maglowaliśmy niejednokrotnie – polecamy zapoznać się w wolnej chwili z naszym wpisem o akcesoriach dla początkujących -> klik

TELEFON DO PRZYJACIELA

Możliwe, że siłą rozpędu już zajrzałaś/eś na powyższy link. Jeśli przeraziła ilość różnych rzeczy, które można jeszcze do maszyny dobrać, pamiętaj, że jesteśmy do dyspozycji.
Masz pytania, wątpliwości? Śmiało dzwoń lub pisz do nas – chętnie pomożemy.

KARMIMY I CZYŚCIMY

Jak z ulubionym zwierzakiem :) Maszyna czasem lubi co nieco przegryźć. Jej ulubionym pokarmem jest olej wazelinowy. Lubi też być "drapana" w okolicy płytki ściegowej – najlepiej specjalną szczoteczką. O tym, jak dbać o maszynę dowiecie się z tego wpisu -> klik

Szczególnie na początku współpracy z nową maszyną, może się zdarzyć, że pytań będzie więcej niż odpowiedzi. Wiemy, że na infolinię serwisową przychodzą połączenia z prośbą o pomoc. W większości przypadków pomocy udaje się udzielić już telefonicznie, ponieważ okazuje się, że kłopot tkwi tylko w poprawnym ustawieniu maszyny. Używajcie zawsze ostrych i prostych igieł, unikajcie zleżałych nici wątpliwej jakości, dbajcie o maszynę, a kłopotów nie przewidujemy.