Owerlok Janome 990D
W każdej pracowni krawieckiej, a także w przypadku pracy chałupniczej niezastąpiona jest maszyna typu owerlok. Janome 990D jest przykładem urządzenia, które jest nie tylko solidnie wykonane i proste w użyciu, ale także pięknie się prezentuje. Maszyna ozdobiona jest uroczymi kwiatami wiśni, które umilają pracę. Jest solidnie wykonana i wytrzymała, a przy tym kompaktowa, dzięki czemu nie zajmuje zbyt dużo miejsca.
Zaletami owerloka Janome 990D są przede wszystkim jego moc, wytrzymałość i prędkość. Kolejnym atutem urządzenia jest bogate wyposażenie, które ułatwia użytkowanie i konserwację tego modelu. Do zestawu dołączonych jest aż 5 stopek – takich, jak stopka do ściegu krytego, wszywania koralików i perełek, dwie stopki do wypustki oraz prowadnik, służący do równoległego prowadzenia ściegu. Dzięki tym dodatkowym akcesoriom praca z maszyną jest bardzo wygodna i kompleksowa. Owerlok Janome 990D pozwala użytkownikowi na szycie jedną lub dwoma igłami (trzema lub czterema nićmi). Możliwe jest za jego pomocą wykonanie ściegu 3- lub 4-nitkowego owerlokowego oraz 3-nitkowej mereżki, a także modyfikacje tych ściegów, w zależności od ustawień czy manualnego naprężenia nici.
Owerlok Janome 990D – szybki i wydajny
Owerlok Janome 990Dwyposażony został przez producenta w mocny, solidny silnik, który sprawia, że maszyna jest bardzo mocna i szybka. Urządzenie jest w stanie wykonać do 1300 wkłuć na minutę, co sprawia, że korzystanie z niego nie jest czasochłonne ani męczące, a zaoszczędzony czas z pewnością zawsze się przyda. Dostępny w naszej ofercie owerlok stanowi idealne rozwiązanie do domu oraz warsztatu krawcowej, niezależnie od tego, czy pracuje ona chałupniczo, czy też prowadzi profesjonalną pracownię krawiecką. Janome 990D jest również maszyną wszechstronną – pozwala na pracę z różnego rodzaju materiałami, nawet tymi bardzo wymagającymi. Jest to możliwe dzięki regulacji transportu różnicowego, który pozwala szyć za pomocą tego owerloka dzianinę, jedwab, a także elastyczne tkaniny.
Ogromnym ułatwieniem w obsłudze owerloka Janome 990D jest wielopoziomowa możliwość regulacji cięcia materiału, dostosowania długości szwu do własnych potrzeb czy też regulowanie naprężenia nici. Co więcej, owerlok Janome 990D pozwala na szybkie przełączenie pracy na ścieg rolujący, bez potrzeby wymiany płytki ściegowej (jak to miało miejsce w starszych owerlokach), co również znacznie usprawnia pracę. Dodatkową zaletą jest czytelny, kolorowy system nawlekania nici. Pozwala on bowiem na szybką wymianę nici w maszynie bez potrzeby zaglądania w załączoną do urządzenia instrukcję obsługi.
Jakie igły do owerloka Janome 990D?
Decydując się na wybór owerloka Janome nie musisz obawiać się, że będzie Ci trudno dokupić do niego podstawowe elementy takie jak igły, nici czy zużywające się z biegiem czasu noże. Owerlok używa standardowych półpłaskich igieł dla owerloków. Takie igły mają symbol HAx 1 SP, są lepiej przystosowane do pracy przy wysokiej prędkości, jaką rozwija owerlok, a także pracują nieco bliżej chwytaczy dla zminimalizowania ryzyka przepuszczania ściegu. Tego rodzaju igła ma kulkowe zakończenie sprzyjające pracy z delikatnymi dzianinami i elastycznymi materiałami. W naszym sklepie możesz znaleźć polecany zestaw igieł do owerloków jednej z wiodących marek- japońskiej firmy Organ, która od lat przygotowuje igły, na których w fabrykach ustawiane i testowane są maszyny Janome. Również takie igły są dołączane oryginalnie do nowych maszyn.
Do szycia na owerloku możesz wykorzystać standardowe, odzieżowe nici. Najczęściej sięga się po nici poliestrowe, ze względu na ich dobrą odporność na pranie i prasowanie oraz przystępną cenę. Wśród najbardziej popularnych marek możemy wyróżnić polskie nici Ariadna Viga lub wysokogatunkowe nici Madeira.
Wśród dodatków do owerloków możesz znaleźć m.in. dedykowany do tego modelu pojemnik na ścinki, który ułatwi utrzymanie porządku podczas szycia. Obcinane skrawki materiału i strzępki nici będą wpadać bezpośrednio do pojemnika.
Odbierz gratis do owerloka Janome 990D
Zestaw 5 dodatkowych stopek:
- Stopka do ściegu krytego
- Stopka do wszywania koralików i pereł
- 2 stopki do wszywania wypustki
- Prowadnik do równoległego prowadzenia ściegu
Poznaj funkcje
Trudno jednoznacznie określić, jaka liczba ściegów jest dostępna w danym owerloku. I tak, w owerloku 3,4- nitkowym mamy do dyspozycji 3 główne ściegi: 4-nitkowy, 3-nitkowy i 3-nitkową mereżkę, w przypadku 2,3,4- nitkowej maszyny tych ściegów będzie nieco więcej: 4-nitkowy, 3-nitkowy, 2-nitkowy, 2- i 3-nitkowa mereżka. Modyfikując naprężenie nici i ustawienie dyferencjału możemy uzyskać różne odmiany tych ściegów, które okażą się przydatne do różnych zadań. Ich opisy można odnaleźć w instrukcji obsługi urządzenia.
Liczba igieł i nitek używanych do zawiązania ściegu to zasadnicza różnica między owerlokiem, a maszyną wieloczynnościową. Podczas pracy możemy zastosować jedną lub dwie igły oraz od dwóch do aż pięciu nitek, w zależności od modelu owerloka. Dzięki temu jednocześnie zszywamy i profesjonalnie obrzucamy materiał. Stosowanie różnej liczby igieł i nici pozwoli na uzyskanie różnych wariantów ściegów. Ich dokładne opisy znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.
Liczba igieł i nitek używanych do zawiązania ściegu to zasadnicza
różnica między owerlokiem, a maszyną wieloczynnościową. Podczas pracy
możemy zastosować jedną lub dwie igły oraz od dwóch do aż pięciu nitek, w
zależności od modelu owerolka. Dzięki temu jednocześnie zszywamy i
profesjonalnie obrzucamy materiał. Stosowanie różnej liczby igieł i nici
pozwoli na uzyskanie różnych wariantów ściegów. Ich dokładne opisy
znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.
Prędkość szycia mówi o tym, jaką liczbę wkłuć owerlok potrafi wykonać w ciągu minuty. Ta wartość w domowych owerlokach przekracza 1000 wkłuć.
Regulacja prędkości odbywa się poprzez nożny rozrusznik, im większy nacisk na niego tym szybsza praca urządzenia.
Regulacja długości ściegu w owerloku pozwala modyfikować gęstość ściegu za pomocą pokrętła. Zakres regulacji jest zależny od modelu maszyny.
Mereżka, czyli gęsty ścieg rolujący, świetnie sprawdzi się podczas ozdobnego wykańczania apaszek, obrusów czy sukienek. Większość współczesnych owerloków ma możliwość szybkiego przełączenia na tryb szycia mereżką, bez konieczności zmiany stopki ani płytki ściegowej. W zależności od modelu, do dyspozycji możemy mieć ścieg rolujący 3-nitkowy lub 2- i 3-nitkowy.
Funkcja ta pozwoli nam na opuszczenie noża obcinającego materiał. W zależności od modelu owerloka zrobimy to specjalną dźwignią na korpusie maszyny lub ręcznie, obracając mechanizm pod pokrywą przednią. Niezależnie od wybranej metody, włączenie oraz wyłączenie noża jest łatwe i nie sprawia trudności.
Dzięki możliwości regulacji szerokości obcinania materiału możemy kontrolować ustawienie noża obcinającego. Regulacji może być potrzebna np. w sytuacji, gdy nóż pozostawia zbyt dużo materiału i brzegi są ściągane przez nici powstałego ściegu.
Transport różnicowy (dyferencjał) to jedna z głównych zalet owerloków. Mechanizm transportu składa się z dwóch rzędów ząbków transportera, a każdy z nich działa niezależnie od siebie. Możemy ustawić ząbki tak, aby pracowały równo. Przy innej regulacji jedne ząbki będą pracowały szybciej od drugich. W efekcie funkcja ta pomaga zniwelować rozciąganie się elastycznych materiałów podczas szycia. Mechanizm różnicowy pozwala też celowo uzyskać wdawanie lub rozciąganie materiału np. gdy chcemy marszczyć materiał.
Ta funkcja w owerloku, podobnie jak w maszynie wieloczynnościowej, pozwoli nam dostosować siłę, z jaką stopka naciska na
ząbki transportera. Ma to bardzo duży wpływ na transportowanie materiału. Im wyższa wartość, tym większy nacisk stopki. Z kolei, im więcej stopni ma regulacja, tym dokładniej możemy ustawić docisk.
Uzyskanie idealnego naprężenia jest niezwykle istotne do tego, by uzyskać perfekcyjne ściegi. Naprężenie należy dostosować do rodzaju materiału, jego grubości,a także rodzaju używanych nici. Do regulacji służą wyskalowane pokrętła znajdujące się w korpusie owerloka. Im wyższą ustawimy wartość, tym większe uzyskamy naprężenie nitki. Przed rozpoczęciem szycia dobrze jest przeprowadzić próbę, by znaleźć optymalne ustawienie.
Niemal każdy owerlok jest wyposażony w oświetlenie. W zależności od modelu maszyny, źródłem światła może być żarówka lub energooszczędny LED. Oświetlenie LED-owe pobiera znacznie mniej energii oraz posiada dłuższą żywotność.
Warto wspomnieć też o tym, że zwykła żarówka nagrzewa się podczas długotrwałej pracy, co może być niekomfortowe dla naszych dłoni.
Oświetlenie LED-owe jest pozbawione tej wady.
- 7 dostępnych ściegów: 3- i 4- nitkowy owerlokowy, 3-nitkowy ścieg rolujący oraz odmiany tych ściegów zależne ustawień
- Możliwość szycia 2 lub 1 igłą
- Możliwość szycia 3 lub 4 nićmi
- Maksymalna prędkość 1300 wkłuć na minutę
- Płynna regulacja długości ściegu 1-4 mm
- Szybkie przełączanie na mereżkę, bez potrzeby zmiany płytki ściegowej
- Możliwość wyłączania i włączania noża obcinającego, w zależności od potrzeb
- Możliwość regulacji szerokości cięcia szytego materiału (od 3 do 5 mm)
- Regulacja transportu różnicowego, ułatwiająca szycie dzianin, jedwabiu, materiałów elastycznych
- Regulacja docisku stopki
- Manualna regulacja naprężenia nici
- Oświetlenie pola pracy- LED
- Barwny system nawlekania nici, ułatwiający ich szybką zmianę
- Wbudowany nożyk do obcinania nici na obudowie maszyny
- Zatrzaskowe mocowanie stopek
- Bardzo mocna i wytrzymała konstrukcja
Standardowe wyposażenie
- Stopka uniwersalna do owerloków Janome
- Mały śrubokręt
- Duży śrubokręt
- Pinceta
- Rozrusznik nożny z przewodem
- Zestaw igieł 2x75, 3x90
- Podstawka pod szpulkę (duża 4 szt.)
- Instrukcja w języku polskim
Gwarancja, instrukcja
- Maszyna posiada 3 lata gwarancji z możliwością wydłużenia do 5 lat wykonując przegląd maszyny w autoryzowanym serwisie pomiędzy 2 a 3 rokiem używania.
Gwarancja door-to-door działa na terenie Polski. Zobacz szczegółowe warunki gwarancji. - Zapoznaj się z instrukcją obsługi tego modelu.
- Zapoznaj się z instrukcją obsługi bonusowych stopek
- Owerlok
- Tak
- Tak (szybkie przełączenie)
- Manualne
- Torebka
- LED
- HAx1