Nie będziemy w tym wpisie rozpatrywać, czy maszyna do szycia Singer HD to dobry sprzęt, bo o tym już wiemy :) W sklepie internetowym SZYJ.PL maszyny Singer cieszą się dużą popularnością i zbierają doskonałe opinie. Szczególnie dużym uznaniem cieszy się seria Singer Heavy Duty, do której należą 3 modele maszyn do szycia.
Po lekturze tego wpisu maszyny Singer HD nie będą miały dla Ciebie tajemnic. Zobacz, co potrafią i jakie są między nimi różnice. Dowiedz się, dlaczego są tak popularne i lubiane, pomimo swojej "oryginalnej" urody ;)
[aktualizacja: pojawiła się genialna komputerowa maszyna z tej serii, więc maszyny mechaniczne zyskały zacne towarzystwo. Szczegóły TUTAJ]
Przedstawiciel serii - maszyna do szycia Singer 4423HD
Maszyny do szycia Singer HD to jedne z najbardziej funkcjonalnych maszyn mechanicznych dostępnych aktualnie na rynku w naszym kraju. Choć cała seria HD składa się z większej liczby maszyn mechanicznych, a także komputerowych oraz owerloków, to do Polski trafiają tylko 3 modele mechaniczne i jeden komputerowy. Są to jednak maszyny do szycia, na które warto zwrócić uwagę.
Maszyna Singer 4411 HD to najbardziej podstawowy model z serii. Nieco więcej możliwości i wygody w użytkowaniu zapewnia Singer 4423 HD, a najwyższym dostępnym modelem jest Singer 4432 HD.
Sklep internetowy SZYJ.PL ma w ofercie każdy z tych modeli. Singery Heavy Duty są w ofercie na tyle długo, że śmiało możemy napisać, że są jednymi z najczęściej wybieranych maszyn do szycia za ok. tysiąc złotych. Szczególnie dwa najwyższe modele - 4423HD oraz 4432HD.
Pierwszy z nich rozgościł się już na dobre w naszym rankingu maszyn w tym budżecie. Ma sporo walorów i atrakcyjną cenę, dzięki czemu skutecznie konkuruje z liderującymi markami. Aktualny ranking można sprawdzic TUTAJ.
Seria mechaniczna Heavy Duty to Singer 4411, 4423 oraz Singer 4432
Mechaniczne Singery Heavy Duty są bardzo dobrze wyposażone w funkcje ułatwiające i uprzyjemniające użytkowanie maszyny. Są między nimi drobne różnice, ale zaczniemy od cech, które charakteryzują wszystkie Singery HD.
Są wyposażone w chwytacz rotacyjny, dzięki któremu wymiana dolnej szpulki jest szybka, a sama maszyna pracuje nieco ciszej. Parametry ściegu, czyli jego długość oraz szerokość, możemy precyzyjnie ustawiać dzięki dedykowanym pokrętłom. Na pochwały zasługuje też precyzyjny mechanizm transportu - jest on 7-punktowy. Pozwala na dokładne prowadzenie materiału podczas szycia oraz umożliwia rozpoczęcie szycia już od samej krawędzi materiału. Nie zapomniano też o regulacji docisku stopki - ten szalenie istotny podczas szycia delikatnych i trudnych materiałów parametr możemy precyzyjnie ustawić za pomocą pokrętła znajdującego się na górze obudowy.
Chwytacz rotacyjny
Pełna regulacja parametrów
7-punktowy wyłączany transport
Regulacja docisku stopki
Już zestaw powyższych cech pozwala uzmysłowić sobie, że mamy do czynienia z ciekawymi i funkcjonalnymi maszynami. A to przecież absolutnie nie wszystko. Każda maszyna do szycia Singer HD ma wolne ramię, dzięki któremu łatwo poradzisz sobie z szyciem rękawów czy nogawek, obcinacz nici na obudowie maszyny, a także osobne pokrętło, które umożliwi pełne pozycjonowanie igły. Pełne, czyli od lewej do prawej strony, a nie, jak w większości modeli, od pozycji centralnej do lewej lub od centralnej do prawej strony.
Poniżej znajdziesz też zdjęcie tabliczki, która pokazuje, że Singery HD to nie tylko ogromna szybkość do 1100 wkłuć na minutę, ale też sporo mocy. Prędkość i 90 W mocy daje w praktyce bardzo duże możliwości. Żaden jeans i szycie wielowarstwowe tym maszynom do szycia niestraszne.
Wolne ramię
Obcinacz nitek na obudowie
Pokrętło pozycjonowania igły
Duża moc i prędkość
Na pierwszy rzut oka, podobnie jak ma to miejsce w większości serii maszyn danego producenta, ciężko wyłapać istotne różnice. Maszyny do szycia Singer HD są oczywiście do siebie podobne kolorystycznie i mają ten sam układ przycisków i pokręteł.
Są jednak między nimi różnice, które opiszemy poniżej. Może i nie są duże, ale mogą okazać się szalenie istotne podczas wybierania tej jednej, jedynej maszyny do szycia. Czym zatem różnią się Singery Heavy Duty?
● Singer 4411 - najmniej programów bo jedynie 11, istotny jest brak ściegu owerlokowego, który jest pożądany przez wiele osób.
● Singer 4423 - optymalny zestaw 23 ściegów. Dochodzi m.in. ścieg owerlokowy oraz automatyczny program do dziurki.
● Singer 4432 - największa dostępnosć bo aż 32 ściegi ale w porównaniu z 4423 nie ma wyraźnych różnic. Do dyspozycji mamy po prostu więcej ściegów dekoracyjnych, które dadzą większe możliwości ozdabiania projektów. Ze ściegów użytkowych nie brakuje niczego.
Programy ściegowe w maszynie Singer 4411HD
Programy ściegowe w maszynie Singer 4423HD
Programy ściegowe w maszynie Singer 4432HD
Takie drobiazgi są czasem niezwykle istotne. Szczególnie dla osób, którym wytężanie wzroku i przeciskanie nici przez oko igły nie idzie zbyt dobrze. Nawlekacz igły znajdziemy tylko w Singerze 4423 i 4432. Podstawowy model 4411 HD został tego dodatku pozbawiony i trzeba sobie z ostatnim etapem nawlekania radzić ręcznie.
● Singer 4411 - brak nawlekacza do igły
● Singer 4423 - wbudowany nawlekacz do igły
● Singer 4432 - wbudowany nawlekacz do igły
Nawlekacz igły w 4423HD oraz 4432HD
Automatyczne obszywanie dziurek w 4423HD oraz 4432HD
Singer HD 4411 charakteryzuje się półautomatem od obszywania. Półautomat to 4-stopniowe obszycie, podczas wykonywania którego konieczne jest przełączanie programów pokrętłem(przełączamy na każdą kolejną krawędź dziurki). Dostępny w modelach HD 4423 i HD 4432 program automatyczny pozwala obszyć dziurkę na wymiar guzika w jednym cyklu, wygodniej.
● Singer 4411 - 4-etapowe, półautomatyczne obszywanie dziurki na guzik
● Singer 4423 - 1-etapowe, automatyczne obszywanie dziurek
● Singer 4432 - 1-etapowe, automatyczne obszywanie dziurek
Poniżej zestawiamy wszelkie najważniejsze funkcjonalności tych maszyn do szycia. Kliknięcie w linki przeniesie Cię do strony z konkretnym modelem, gdzie znajdziesz dokładny opis oraz więcej zdjęć maszyny.
Możesz też dodać maszyny do naszej porównywarki i dokładnie zestawić wszystkie cyferki, podobieństwa i różnice. Może jedna z nich to Twoja nowa maszyna - trzeba wybrać najlepiej :)
Maszyna Singer 4411HD
WIĘCEJ O 4411HD
Maszyna Singer 4423HD
WIĘCEJ O 4423HD
Maszyna Singer 4432HD
WIĘCEJ O 4432HD
Główne funkcje maszyny do szycia Singer Heavy Duty:
Analizując powyższe zestawienie cech, można stwierdzić, że najlepszy jest model najwyższy - 4432HD. Ma przecież najwięcej ściegów. Faktem jednak jest, że nie każdy potrzebuje dodatkowych programów ozdobnych, a rezygnacja z nich pozwoli oszczędzić trochę pieniędzy. Dlatego szukając najlepszego Singera Heavy Duty, postawimy na model pośredni - Singer 4423 HD.
Stosunek możliwości do ceny jest naszym zdaniem odrobinę lepszy niż w przypadku 4432HD, co nie oznacza, że pozostałe Singery nie są godne rozważenia. Chcesz na potęgę ozdabiać swoje uszytki - Singer 4432 da Ci większe możliwości. Potrzebujesz uniwersalnej maszyny z podstawowymi ściegami - maszyna Singer 4411 jest warta Twojej uwagi.
Maszyna do szycia Singer HD opinie zbiera bardzo pochlebne. I to niezależnie od wybranego modelu.
Pytając naszych Klientów o największe zalety tych maszyn, najczęściej słyszymy, że ceniona jest duża moc i możliwość radzenia sobie z wieloma, często grubymi warstwami materiału. Zarówno z tkaninami, jak i dzianinami. W skrócie - maszyny do szycia Singer są szybkie i bardzo mocne, co pozwala polegać na nich zarówno podczas domowych prac, jak i intensywniejszego wykorzystywania.
W przypadku modeli, które są w sprzedaży dłuższy czas nie trzeba wierzyć nikomu na słowo. Wystarczy rzucić okiem na informacje płynące od samych użytkowników, które są najlepszą recenzją.
Nie ma też przypadku w tym, że jeden z modeli Singer HD znalazł się wysoko w naszym rankingu. To po prostu bardzo dobre maszyny z chwytaczem rotacyjnym i bogactwem funkcji oraz świetnym stosunkiem jakości do ceny.
Uczciwie jednak zwrócimy uwagę na jeden detal, który należałoby zapisać po stronie minusów - to długość gwarancji. Wszystkie maszyny do szycia Singer HD mają tylko 2-letnią gwarancję. Można powiedzieć, że 2 lata to szmat czasu, ale porównując z konkurecją, przy której widnieje 5, a nawet czasem 6 lat gwarancji, te 24 miesiące wyglądają dość blado.
Nie mniej jednak nie słyszymy od naszych Klientów o problemach i psujących się maszynach HD Singer, więc raczej można być w tym aspekcie spokojnym.
Fragment naszego rankingu poświęcony Singerowi 4423HD
Budżety, którymi dysponujemy często ograniczają nam wybór maszyny. W przypadku maszyn do szycia Singer HD cena jest jednym z atutów. Dlatego jeśli szukasz uniwersalnej maszyny, która dużo może i nie wydrenuje Ci kieszeni, to modele z serii Heavy Duty Singer polecamy pod rozwagę z czystym sumieniem.
W naszym sklepie internetowym znajdziesz też zestawy z maszynami Singer, które pozwolą na dodatkowe oszczędności. Przy każdym z modeli są dodatkowe opcje powiększenia zestawu o przydatne akcesoria, a pasujących dodatków jest całkiem sporo, dzięki czemu bez problemu i niedrogo doposażysz maszynę o dodatkowe stopki czy igły.
Czy warto się nimi zainteresować? Gdyby nie było warto, to pewnie nie poświęcalibyśmy im tyle miejsca :)
Jeśli jesteś w tym miejscu naszego wpisu, to wiesz już o nich niemal wszystko. Słowo podsumowania na zakończenie:
Maszyna do szycia Singer HD, to:
Nie wspomnieliśmy o czymś ważnym dla Ciebie? Pisz do nas lub dzwoń :) Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.
ul. Wołczyńska 50
60-167 Poznań
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 8:00 - 16:00