Elektroniczna maszyna do szycia Singer HD 6605C już w sprzedaży w SZYJ.PL!

Zanim zaczniemy się rozpływać nad nowym modelem od Singera, napiszemy krótko: NARESZCIE!
Do tej pory mogliśmy tylko z zazdrością spoglądać na inne kraje, do których już ten model trafił. Ale wreszcie jest już i u nas i można go zobaczyć i kupić w sklepie internetowym SZYJ.PL! Poznajcie maszynę Singer HD 6605C!

Hasło "Singer HD" przywołuje nam przede wszystkim doskonałą i niezwykle popularną mechaniczną serię maszyn. Bardzo rzadko się zdarza, żeby producent, projektując model elektroniczny czy komputerowy, zachował tak ogromna moc i prędkość. A tu proszę - konstrukcja Heavy Duty, ponad 1000 wkłuć na minutę i 90 W mocy! Brzmi REWELACYJNIE, prawda?
Ale przecież nikt nie będzie wierzył na słowo ;) Zapraszamy do lektury i wyrobienia sobie własnego zdaniana temat HD 6605C!

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Singer Heavy Duty 6605C nareszcie dostępny w Polsce!

Maszyna do szycia Singer HD 6605C - genialna NOWOŚĆ już w sprzedaży!

Takie premiery uwielbiamy. Ponieważ rzadko się zdarza, żeby napisać o nowej maszynie coś więcej niż tylko "kolejna maszyna tego producenta". Singer HD 6605C zrobił na nas duże wrażenie i nie zamierzamy tego ukrywać :)
Do znanej z mechanicznych modeli Heavy Duty, mocnej metalowej konstrukcji, Singer dołożył automatyczne funkcje, wyświetlacz i ogrom programów ściegowych. Co jednak najważniejsze - Singer 6605 przejął również olbrzymią prędkość maksymalną oraz niespotykaną w maszynach tego segmentu moc.Wyposażenie standardowe Singera HD 6605C

Co dostaliśmy w efekcie tego połączenia? Mocnego i szybkiego potwora, któremu niestraszne żadne materiały. O tym, co wpływa na jego funkcjonalność napiszemy w dalszej części artykułu, a zaczniemy od rozpakowania kartonu i sprawdzenia, na jakie akcesoria możemy liczyć już w zestawie z maszyną Singer HD 6605C.

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Unboxing maszyny Singer 6605 zrobiony

Maszyna HD6605 jest dobrze zapakowana. Otulona jest dopasowanymi styropianami, a całość zamknięta w sztywnym kartonie. Nie trzeba się obawiać transportu maszyny.
W kartonie z maszyną znajdziemy komplet akcesoriów, które dołączył producent. Są to:

 • stopka uniwersalna (założona w maszynie)
 • stopka do wszywania zamków zwykłych
 • stopka do automatycznego obszywania dziurek
 • stopka do ściegu krytego z regulowanym prowadnikiem
 • stopka do ściegów ozdobnych
 • 4x szpulka (w tym jedna w maszynie)
 • zestaw igieł (3x90)
 • 2x uchwyt blokujący szpulkę (duży i mały)
 • dodatkowy pionowy trzpień na szpulkę
 • podkładka filcowa pod szpulkę
 • śrubokręt w kształcie litery "L"
 • rozpruwacz z szczoteczką do czyszczenia
 • materiałowy pokrowiec
 • pedał z przewodem
 • kabel zasilający
 • instrukcja obsługi w języku polskim
 • skrócona graficzna instrukcja obsługi

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Wyposażenie standardowe maszyny Singer HD 6605

Maszyna Singer HD 6605 - funkcje

Seria maszyn spod znaku Heavy Duty od Singera przyzwyczaiła nas do wielu funkcjonalności, którymi wyraźnie wyróżniała się na tle konkurencji. Podobnie jest w przypadku nowej maszyny do szycia Singer HD 6605C. Nie zabrakło niczego, co uniwersalna maszyna do szycia powinna mieć.
Singera 6605 wyposażono w cichy i prosty w obsłudze chwytacz rotacyjny. Za przesuwanie materiału odpowiada 7-punktowy mechanizm transportu, który możemy wyłączyć w razie potrzeby (np. jak chcemy pikować z wolnej ręki). Mocną stroną i niewątpliwym dużym plusem jest obecność regulacji docisku stopki. W połączeniu z dokładnym transportem daje to doskonałe efekty - maszynie niestraszne materiały cienkie, grube czy elastyczne. Jest też wolne ramię, dzięki któremu łatwiej będzie obszywać rękawy, nogawki i pozostałe tubularne kształty.

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Chwytacz rotacyjny

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

7-punktowy, wyłączany transport

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Regulacja docisku stopki

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Wolne ramię


Przyciski i pokrętła zostały tak umiejscowione, że odnosi się wrażenie, że to absolutnie podstawowy model. Tak jednak nie jest, a dla konstruktorów duży plus za tak egronomiczne rozmieszczenie.
Z lewej strony obudowy znajdziemy manualny obcinacz nitek. Tuż przy igielnicy da się zauważyć znajomy mechanizm nawlekacza igły. 2 drobiazgi, ale trzeba przyznać, że wpływają bardzo pozytywnie na komfort użytkowania maszyny. W klasycznym miejscu znajdują się szpulownik oraz pokrętło regulacji naprężenia nici górnej.

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Obcinacz nitek na obudowie

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Pomocny nawlekacz igły

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Wbudowany szpulownik

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Regulacja naprężenia nici górnej


Jednak wszystkie te wymienione funkcje doskonale znamy, nie tylko z mechanicznych modeli Singera HD. Singer HD 6605C to przecież maszyna elektroniczna - jakie więc korzyści z tego mamy?
Już po pierwszym rzucie okiem widać, że maszynę wyposażono w wyświetlacz. Nie jest on duży i nie mamy co liczyć na nie wiadomo jakie wizualizacje i fajerwerki. Spełnia on jednak swoje zadanie - pokazuje, jaki numer ściegu wybraliśmy, a po przejściu w tryb wybierania parametrów, jaka jest jego długość i szerokość. Podpowiedź, jakiej stopki użyć jest umieszczona na wysuwanej ściądze ukrytej pod maszyną.
Tuż nad igielnicą znajdziemy kolejne 2 przyciski. Pierwszy z nich, umieszczony nieco wyżej, to automatyczne pozycjonowanie igły (góra/dół). Drugi to nic innego jak bieg wsteczny - tyle, że w postaci przycisku, a nie klasycznej dźwigni.

Widać, że nie ma tu wszystkich funkcji automatycznych, które możemy spotkać w nowoczesnych maszynach do szycia - np. obcinania nici, przycisku strat/stop, ryglowania. Pamiętajmy jednak, że to podstawowy model, który ma szereg innych walorów, w tym dużo niższą cenę od w pełni zautomatyzowanych maszyn.

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Mały, zgrabny wyświetlacz podający najważniejsze informacje

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Automatyczne pozycjonowanie oraz przycisk szycia wstecz

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Karta z podpowiedziami, której stopki użyć do konkretnego ściegu


Programy ściegowe w Singerze HD 6605C

100 programów ściegowych? TAK! Taka ilość pozwala myśleć, że jest już wszystko, co niezbędne i dużo, dużo więcej. I tak w rzeczywistości jest. Po przeanalizowaniu czytelnej karty ściegów, która znajduje się na panelu przednim maszyny, widzimy, że z pomocą tych programów uszyjemy, obszyjemy, naszyjemy i ozdobimy.
Są ściegi proste, zyg-zaki, ściegi potrójne, wzmocnone, ścieg owerlokowy, programy do naszywania aplikacji, ściegi kryte, prawdziwy ścieg elastyczny, a także 6 programów do automatycznego obszywania dziurki, zestaw gęstych ściegów satynowych i kilkadziesiąt ściegów ozdobnych...

W skrócie - na bogato :) Nie zabraknie niczego ani osobom początkującym, ani tym zaawansowanym, a poza możliwością szycia, będzie też szeroki wachlarz możliwości ozdabiania swoich projektów.

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Singer Heavy Duty 6605C ma aż 100 programów ściegowych

Test maszyny do szycia Singer HD 6605

Opisać słowami, a przede wszystkim, uwierzyć na słowo byłoby ciężko. Nie mniej jednak spróbujemy to zrobić, ale dołączamy również materiał video, w którym zobaczycie m.in. test na różnych, również tych wymagających materiałach.

Zanim opiszemy, jak radziła sobie maszyna Singer 6605C na przygotowanych materiałach, zwróćcie proszę uwagę na zdjęcie umieszczone poniżej. Liczby na tabliczce są imponujące. Aż 90 W mocy w maszynie elektronicznej, przy LED-owym oświetleniu, to robi piorunujce wrażenie. Ale to tylko tabliczka, prawda? Jesteście ciekawi, jak to wygląda w rzeczywistości?

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Niespotykana w maszynach elektronicznych, ogromna moc!

Maszyna do szycia Singer HD 6605C

Singer HD 6605C przetestowaliśmy na różnych materiałach


Sam proces szycia i efekty można obejrzeć na materiale filmowym, ale w kilku słowach opiszemy nasze wrażenia i efekty:

 • tkaniny
  Tu bez niespodzianek - tkaniny maszyna wręcz połyka. Nie ma żadnych problemów, marszczeń, czy wdawania się materiału.
 • dzianiny
  Rewelacja! Widać, że transport jest dokładny, a 7 punktów podparcia materiału robi dobrą robotę. No i w obwodzie jest regulacja docisku stopki, o której podczas szycia materiałów elastycznych zapomnieć raczej nie możemy.
 • jeans
  1, 4, 8, 16 warstw - bez kłopotu i zajkąknięcia. Przed nami stało HD z prawdziwego zdarzenia. No i zwracamy uwagę na stopkę uniwersalną, która jest wyposażona w specjalny przycisk pomagający równo przeszywać zgrubienia. Jest przycisk, jest równy ścieg, jest radość!
 • zadania specjalne
  Pasy parciane, taśmy nośne, gruby filc - przecież zdarza się, że i takie rzeczy wpadają pod stopkę. HD 6605 jest przygotowane również na takie zadania. Limitu mocy nie doświadczyliśmy, wcześniej osiągnęliśmy limit miejsca pod stopką :)
Fragment filmu poświęcony testom Singera 6605

Singer HD 6605C opinie

Biorąc pod uwagę opinie, jakie zbiera model w innych krajach, można podejrzewać, że i w Polsce Singer HD 6605C stanie się doskonałą alternatywą i jedną z najlepszych podstawowych maszyn elektronicznych.
Ponieważ ten Singer dopiero zaczyna swoją przygodę w naszym kraju, pozostaje nieco poczekać na opinie pierwszych użytkowników, którzy skusili się i zainwestowali właśnie w ten mocny i szybki model.

Masz już swoją opinię? Napisz do nas koniecznie. Strasznie jesteśmy ciekawi, czy jest ona równie pozytywna, co nasza.

Singer HD 6605C recenzja

Pierwsze wrażenie świetne, funkcji pod dostatkiem, ściegów tym bardziej, a testy wypadły znakomicie. Zatem i recenzując ten model możemy się wypowiadać raczej w samych superlatywach.
Ponieważ i w tym przypadku słowo pisane nie będzie miało takiej mocy, jak materiał video, zapraszamy na materiał filmowy o Singerze HD 6605C, który umieszczamy poniżej.
Pełna recenzja Singera 6605 HD

Maszyna Singer HD 6605C cena

Jak na swoje możliwości, przede wszystkim chałupnicze zastosowanie, dużą moc i prędkość, cena jest... dobrze wysmakowana :) Stosunek jakości do ceny jest na bardzo dobrym poziomie.
Jeśli dołożymy do tego jakąś przyjemną promocję (np. rabat za zapis na nasz newsletter) cena Singera HD 6605C może stać się wręcz rewelacyjna! Mamy świadomość, że ciężko inwestować w nowość, ale pamiętajcie, że w sklepie internetowym SZYJ.PL macie 30 dni na zwrot maszyny. Spokojnie zdążycie się sami przekonać, czy to model, o którym marzyliście (a wierzymy, że tak właśnie będzie!).

Słowo podsumowania o Singerze HD 6605C

Wszelkie informacje i dodatkowe zdjęcia znajdziecie oczywiście na stronie z maszyną, ale pokusimy się o kilka słów podsumowania.
Singer HD 6605C to model, w którym morze plusów przykrywa pojedyncze minusy (tak, są takie!).

Do plusów zaliczymy przede wszystkim:

 • dużą moc i prędkość maksymalną
 • wzmocnioną konstrukcję heavy duty, metalowe podzespoły
 • duży wybór programów ściegowych
 • pełną regulację parametrów ściegów oraz regulację docisku stopki
 • ergonomię rozmieszczenia przycisków i pokręteł na obudowie

A co z tymi minusami? Jest jeden:

 • 2-letnia gwarancja

Aż się prosi, żeby w końcu na te wzmocnione potworki producent dawał nieco więcej niż 24 miesiące. Póki co, tak jak maszyny mechaniczne, tak i elektroniczna maszyna spod znaku HD ma tylko 2 lata gwaracji.
Nie wspomnieliśmy o czymś ważnym dla Ciebie? Pisz do nas lub dzwoń :) Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.