Nóż krążkowy OLFA (45 mm)

OLFA RTY-2/DX
Cena: 86.99 
Dostępność: w magazynie

Potrzebujesz szybko produktu? Możemy go dostarczyć już we wtorek

Złóż zamówienie w ciągu  14 godzin.

+
Do schowka  Porównaj 

Nóż krążkowy OLFA o ostrzu 45 mm

Nóż z ostrzem obrotowym o średnicy 45 mm, który doskonale sprawdzi się w krawiectwie, modelarstwie, scrapbookingu. Rękojeść noża wykonana jest z tworzywa sztucznego i wykończona gumowaną powierzchnią zwiększającą komfort podczas używania.

Nóż OLFA RTY-2/DX wyposażono w system automatycznego chowania ostrza, dzięki temu jest bardzo bezpieczny w użyciu. Żeby ostrze wysunęło się należy ścisnąć rękojeść. Po zwolnieniu uchwytu powraca ono do wcześniejszej pozycji. Nóż posiada przycisk blokady, który zatrzyma ostrze w pozycji wysuniętej lub zablokuje jego wysuwanie. Kształt rękojeści pozwala na wygodną pracę zarówno osobom lewo- jak i praworęcznym. Dodatkowo ostrze można zamocować z lewej lub z prawej strony, tym samym zachowując najwyższą precyzję cięcia niezależnie od preferencji.

Do cięcia nożami z ostrzem obrotowym niezbędne jest wykorzystanie specjalnej maty podkładowej, która zabezpieczy podłoże oraz stworzy optymalne warunki do cięcia ostrzem krążkowym.

Do tego noża stosuje się:

  • Olfa RB45 ostrze proste
  • Olfa WAB45 ostrze faliste
  • Olfa PIB45 ostrze ząbkowane

Ostrza wykonane ze stali wolframowej są bardzo ostre, podczas pracy z nożykami krążkowymi należy zachować ostrożność. Podobnie podczas wymiany zużytego ostrza na nowe. Pamiętaj również, że zużyte ostrze może stanowić niebezpieczeństwo dlatego pozbywając się go zadbaj o to, by zrobić to w sposób bezpieczny. Dobrą praktyką jest wykorzystanie opakowania, w którym dostarczane są nowe ostrza. Ostrza oraz noże należy przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Producent:
OLFA
Typ produktu:
  • Nóż krążkowy
Średnica ostrza:
45 mm
Typ ostrza:
  • Proste