Nóż krążkowy prosty OLFA (18 mm)

OLFA RTY-4
Cena: 33.99 
Dostępność: w magazynie

Potrzebujesz szybko produktu? Możemy go dostarczyć już w poniedziałek

Złóż zamówienie w ciągu  20 godzin.

+
Do schowka  Porównaj 

Nóż krążkowy OLFA z ostrzem o średnicy 18 mm

Nóż z małym ostrzem o średnicy 18 mm, dedykowany do wycinania drobnych elementów prostych oraz łukach. Bardzo chętnie wykorzystywany przez miłośników szycia patchworków, a także modelarzy, rękodzielników. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie istotne jest zachowanie wysokiej precyzji.

Przyrządy do ręcznego cięcia OLFA są cenione za ich jakość wykonania. Produkowane nieprzerwanie od 1956 roku w Japonii noże są wyjątkowo ostre a przy tym również bardzo trwałe. W nożyku znajduje się wbudowana blokada, która pozwala na zabezpieczenie ostrza. Do jej wysunięcia wystarczy jeden ruch. Pamiętaj o korzystaniu z blokady, żeby zminimalizować ryzyko skaleczenia. Z noża OLFA RTY-1C mogą korzystać osoby praworęczne i leworęczne.

Do tego noża można stosuje się ostrza proste OLFA RB18-2.

Do wykorzystania noży z ostrzami obrotowymi koniecznie należy wyposażyć się w specjalną matę podkładową. Taka mata spełnia dwie role: zabezpiecza powierzchnię na której pracujemy oraz stwarza optymalne warunki dla ostrza, sprawiając, że nie zużywa się nadmiernie. Przy próbie cięcia bez maty bezpośrednio na blacie stołu, w krótkim czasie ostrze stępi się.

Producent:
OLFA
Typ produktu:
  • Nóż krążkowy
Średnica ostrza:
18 mm
Typ ostrza:
  • Proste