Nóż krążkowy prosty OLFA (45 mm)

OLFA RTY-2/G
Cena: 60.99 
Dostępność: w magazynie

Potrzebujesz szybko produktu? Możemy go dostarczyć już we wtorek

Złóż zamówienie w ciągu  1 dni.

+
Do schowka  Porównaj 

Prosty nóż krążkowy OLFA z ostrzem o średnicy 45 mm

Japońska firma OLFA jest wynalazcą tego rodzaju noży, wprowadziła je na rynek już w 1979 roku! Od tego czasu noże z obrotowym ostrzem zyskały ogromną popularność i niejednokrotnie zastępują całkowicie nożyczki. Cięcie nożem krążkowym nie wymaga dużej wprawy, jest szybsze i dokładniejsze niż nożyczkami.. Dodatkowo bez trudu możesz ciąć kilka warstw jednocześnie, ostrze 45 mm pozwoli na cięcie nawet do 8 warstw tkaniny bawełnianej na raz. Dzięki swoim walorom to narzędzia bardzo chętnie wybierane przez rękodzielników i modelarzy, a także osoby szyjące projekty patchworkowe.

Nóż krążkowy jest doskonałym narzędziem do cięcia tekstyliów, papieru, folii czy skóry. Wyjątkowo ostre ostrze wykonane jest ze stali wolframowej. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w czasie używania i przechowywania, nóż wyposażono blokadę, która zabezpiecza ostrze. Gdy używamy nóż, należy najpierw wycofać blokadę osłaniającą ostrze, a następnie przystąpić do cięcia. Wycinając przy użyciu noży krążkowych należy stosować specjalne maty podkładowe. Dzięki nim zabezpieczymy powierzchnię blatu. Cięcie bez maty w krótkim czasie może doprowadzić do stępienia lub uszkodzenia ostrza.

Ten model noża może być stosowany przez leworęcznych i praworęcznych

Do noża OLFA RTY-2/G można używać ostrza:

  • OLFA RB45 - Ostrze proste

Ostrza OLFA są bardzo ostre, podczas pracy z nożami krążkowymi należy zachować ostrożność, podobnie jak przy wymianie ostrza na nowe. Pamiętaj, że zużyte ostrze może stanowić niebezpieczeństwo dla innych osób, dlatego przed wyrzuceniem do śmieci zabezpiecz je. Dobrą metodą jest wykorzystanie opakowania nowego ostrza lub dedykowanych pojemniczków na zużyte ostrza OLFA. W ten sposób zużyte ostrze można zutylizować w sposób całkowicie bezpieczny. Pamiętaj również o przechowywaniu ostrych narzędzi poza zasięgiem dzieci.

Producent:
OLFA
Typ produktu:
  • Nóż krążkowy
Średnica ostrza:
45 mm
Typ ostrza:
  • Proste