Nóż modelarski OLFA zapasowymi ostrzami

OLFA AK-5
Cena: 35.99 
Dostępność: w magazynie

Potrzebujesz szybko produktu? Możemy go dostarczyć już w poniedziałek

Złóż zamówienie w ciągu  13 godzin.

+
Do schowka  Porównaj 

Nóż do precyzyjnego cięcia OLFA z 30 wymiennymi ostrzami i igłą

Mały precyzyjny nóż do wycinania detali, cięcia małych elementów. Idealny do pracy z papierem, tekturą, folią czy tekstyliami. Nóż modelarski OLFA AK-5 wykonany jest z tworzywa sztucznego, a jego uchwyt i mocowanie ostrza jest metalowe. Dzięki dobremu wyważeniu i chropowatemu uchwytowi, nożyk pewnie leży w dłoni podczas pracy. Bardzo ostre ostrza sprzyjają prowadzeniu precyzyjnie linii cięcia. Ostrza posiada mały kąt wierzchołkowy 30°, umożliwiający precyzyjne wycinanie drobnych detali, jego grubość to zaledwie 0.38 mm.

Wraz z nożykiem opakowaniu znajdziesz małe, praktyczne pudełko zawierające 30 zapasowych ostrzy oraz specjalną igłę. Pudełko na ostrza posiada oddzielną komorę na nowe oraz na zużyte ostrza. To często pomijany, lecz istotny atut dla bezpiecznego utylizowania ostrych przedmiotów. W komplecie znajduje się też plastikowa nasadka zabezpieczająca ostrze, ma ona kwadratowy kształt, dzięki czemu zabezpieczony nóż nie stacza się po blacie.

Do swobodnego cięcia tego rodzaju nożami zalecamy wykorzystanie specjalnych mat podkładowych, które zabezpieczą powierzchnię blatu przed zarysowaniem. Dodatkowo mata sprawia, że ostrze nie tępi się szybciej. Nóż można połączyć z pudełkiem na ostrza i przechowywać razem. Do tego nożyka należy stosować ostrza o symbolu OLFA KB-5.

Ostrza OLFA są niezwykle ostre, zachowaj szczególną ostrożność nie tylko podczas pracy lecz także przy wymianie ostrzy. Wyrzucając stare ostrza zadbaj o ich zabezpieczenie np. korzystając ze specjalnej przegródki na zużyte ostrza w dołączonym pudełeczku.

Nóż modelarski OLFA AK-5

Japońska marka OLFA zajmuje się od lat produkcją wysokiej jakości narzędzi do ręcznego cięcia. Początki jej działalności sięgają 1956 roku, kiedy to rozpoczęto produkcję noża segmentowego, o charakterystycznych odłamywanych fragmentach ostrza. Dziś to bardzo popularny nóż, określany popularnie jako nóż do tapet czy nóż techniczny. Nieustanne szukanie innowacji sprawiło, że dziś możemy korzystać z wielu rozmaitych, precyzyjnych narzędzi do wycinania począwszy od małych ostrych noży typu skalpel, przez noże obrotowe, a kończąc na tradycyjnych nożyczkach.

Producent:
OLFA
Typ produktu:
  • Nóż rękodzielniczy