Bo haftować można na wszystkim

Haftowanie. Jednym kojarzy się od razu z szyciem i krawiectwem, dla innych to zupełnie niezależna dziedzina i świetny sposób na biznes. Jednak bez względu na to, jakie mamy skojarzenia, efekty pracy hafciarek widzimy wokół siebie codziennie.

I nie chodzi tylko o haftowane projekty na t-shirtach. Doświadczenie podpowiadam nam, że Wasza wyobraźnia nie zna granic i na hafciarce da się zrobić niemal wszystko, czego zapragniecie :)

Chętnie podzielimy się ciekawymi pomysłami, z jakimi już się zetknęliśmy - zobaczcie, co dobrego można zrobić na hafciarce:

Haftować można na wszystkim - przykłady haftów

Zacznijmy od popularniejszych sposobów na wykorzystanie hafciarki - haftowanie na koszulkach i bluzach. No na odzieży po prostu :) Nie trzeba czekać, aż któryś z projektantów domyśli się, co chcielibyśmy mieć na koszulce - można to zaprojektować i wyhaftować samodzielnie!

Haftować można na wszystkim - wykonaj haft samodzielnie

Przecież można zrobić takie rzeczy np. sitodrukiem, więc po co haft?? No proste - bo dobrze zrobiony haft jest dużo ładniejszy, a przy włochatych materiałach typu polar, minky i pluszach wszelakiej maści, jest to jedyny słuszny sposób na porządne ozdobienie projektu.

Haftować można na wszystkim - haft na ręczniku, logotyp

Dobry przykład takich włochaczy widać na zdjęciu. Spersonalizowane ręczniki czy indywidualnie zaprojektowane, niepowtarzalne hafty na szlafrokach? No dlaczego nie? W końcu kto nie chciałby mieć na szlafroku wyhaftowanego napisu "Jestem czysty", albo "Nie mam niczego pod spodem" :)

Haftować można na wszystkim - spersonalizowane buty, skarpetki

Dzięki akcesoriom dodatkowym do niektórych hafciarek nie pomylisz już lewej skarpety z prawą :) I buty pięknie ozdobisz!

Haftować można na wszystkim

Pan Miyagi i być może sam Bruce Lee (gdyby nosił kimono) doceniliby pracę hafciarek na pasach karate. Piękny, spersonalizowany pas np. z imieniem właściciela i logotypem klubu - cudna rzecz!

A może coś dla koników? I nie - nie chodzi o suchy chleb :) Chodzi o czapraki, a konkretnie o ozdabianie ich haftem. Wklejamy pomocniczy link, bo nie zakładamy, że wszyscy wiedzą, co to jest czaprak. My w każdym razie do niedawna nie wiedzieliśmy :)

Okazuje się, że i podkładki pod siodło można pięknie ozdobić.

Haftować można na wszystkim - ozdoby choinkowe

Święta, Święta! A jak Święta, to i choinka z bombkami! Haftowanej choinki jeszcze nie widzieliśmy, ale bombki zdarzało się już projektować.

Haftować można na wszystkim - gadżety, pocztówki

Wysłać bliskiej osobie niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaj pocztówkę? Uczcić rocznicę? Można. Zaprojektuj taki gadżet samodzielnie! Wszak nie ma nic, co bardziej odda emocje, które chcesz przekazać, niż rzecz wykonana własnoręcznie...

Haftować można na wszystkim - obroże, smycze

Było coś dla nieparzystokopytnych, nie zabraknie też dla mniejszych, bardziej domowych pupili. Indywidualnie ozdabiane obroże i smycze są jak najbardziej w zasięgu ręki.

Przykłady można byłoby wymieniać i wymieniać :) Podsumowując: gdzie się nie obejrzysz, tam efekt pracy hafciarek :)
Świetny pomysł na biznes, ogromne możliwości ozdabiania przeróżnych rzeczy, od ubrań, przez wyposażenie mieszkania, do niecodziennych i wyszukanych fanaberii naszej wyobraźni.

Macie jakieś ciekawe pomysły, co jeszcze można przyozdobić pięknym haftem - piszcie do nas. Jeśli zaświtał w głowie pomysł na biznes i nie wiecie, czy upatrzony model hafciarki domowej lub przemysłowej podoła zadaniom - piszcie lub dzwońcie - chętnie pomożemy!
Do haftu, gotowi, start!