Bo haftować można na wszystkim... Ale jak zacząć haftować?

Haftowanie. Jednym kojarzy się od razu z szyciem i krawiectwem, dla innych to zupełnie niezależna dziedzina i świetny sposób na biznes. Jednak bez względu na to, jakie mamy skojarzenia, nie wszyscy wiedzą, jak haftować, by rezultat był przyjemny dla oka. Tymczasem to właśnie efekty pracy hafciarek widzimy wokół siebie codziennie.

I nie chodzi tylko o haftowane projekty na t-shirtach. Doświadczenie podpowiada nam, że Wasza wyobraźnia nie zna granic i - o ile wiecie, jak haftować - na hafciarce jesteście w stanie zrobić niemal wszystko, czego zapragniecie :)

Chętnie podzielimy się ciekawymi pomysłami, z jakimi już się zetknęliśmy - zobaczcie, co dobrego można zrobić na hafciarce:

Haftować można na wszystkim - przykłady haftów

Zacznijmy od popularniejszych sposobów na wykorzystanie hafciarki - haftowanie na koszulkach i bluzach. No, na odzieży po prostu :) Nie trzeba czekać, aż któryś z projektantów domyśli się, co chcielibyśmy mieć na koszulce - można to zaprojektować i wyhaftować samodzielnie!

Haftować można na wszystkim - wykonaj haft samodzielnie

Pojawia się w Waszych głowach być może następujące pytanie: skoro można zrobić takie rzeczy np. sitodrukiem, dlaczego sięgać akurat po haft? To proste - bo dobrze zrobiony haft (czyli wykonany w sytuacji, gdy wiemy, jak haftować i jakich narzędzi używać) jest dużo ładniejszy, a przy włochatych materiałach typu polar, minky i pluszach wszelakiej maści, jest to jedyny słuszny sposób na porządne ozdobienie projektu.

Haftować można na wszystkim - haft na ręczniku, logotyp

Dobry przykład takich włochaczy widać na zdjęciu powyżej. Spersonalizowane ręczniki czy indywidualnie zaprojektowane, niepowtarzalne hafty na szlafrokach? No dlaczego nie? W końcu, kto nie chciałby mieć na szlafroku wyhaftowanego napisu "Jestem czysty", albo "Nie mam niczego pod spodem" :)

Haftować można na wszystkim - spersonalizowane buty, skarpetki

To jednak nie jedyne zalety haftu i jego szerokiego zastosowania - dzięki akcesoriom dodatkowym do niektórych hafciarek nie pomylisz już lewej skarpety z prawą :) I buty pięknie ozdobisz!

Haftować można na wszystkim

Pan Miyagi i być może sam Bruce Lee (gdyby nosił kimono) doceniliby pracę hafciarek na pasach karate. Piękny, spersonalizowany pas np. z imieniem właściciela i logotypem klubu - cudna rzecz!

A może coś dla koników? I nie - nie chodzi o suchy chleb :) Chodzi o czapraki, a konkretnie o ozdabianie ich haftem. Wklejamy pomocniczy link, bo nie zakładamy, że wszyscy wiedzą, co to jest czaprak. My w każdym razie do niedawna nie mieliśmy pojęcia :)

Okazuje się, że nie tylko czapraki, ale także podkładki pod siodło można pięknie ozdobić, wykorzystując w tym celu właśnie haft.

Haftować można na wszystkim - ozdoby choinkowe

Święta, Święta! A jak Święta, to i obowiązkowa choinka z bombkami! Haftowanej choinki jeszcze nie widzieliśmy, ale nietypowe bombki zdarzało się już projektować, wykorzystując w tym celu hafciarkę.

Haftować można na wszystkim - gadżety, pocztówki

A może zamierzamy wysłać bliskiej osobie niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaj pocztówkę? Uczcić rocznicę? W tym celu także można wykorzystać haft i zaprojektować taki gadżet samodzielnie! Wszak nie ma nic, co bardziej odda emocje, które chcesz przekazać, niż rzecz wykonana własnoręcznie...

Haftować można na wszystkim - obroże, smycze

Skoro było już coś dla nieparzystokopytnych, pora wspomnieć o akcesoriach dla nieco mniejszych, bardziej domowych pupili. Okazuje się bowiem, że wykorzystując hafciarkę indywidualnie ozdabiane obroże i smycze są jak najbardziej w zasięgu naszej ręki.

Przykłady można byłoby wymieniać i wymieniać :) Podsumowując: gdzie się nie obejrzysz, tam efekt pracy hafciarek :)
Haftowanie bowiem może okazać się dla Ciebie świetnym pomysłem na biznes. Nie tylko oferuje ogromne możliwości ozdabiania przeróżnych rzeczy, od ubrań, przez wyposażenie mieszkania, do przedmiotów niecodziennych, ale równocześnie pozwala nam puścić wodze naszej wyobraźni i dać się ponieść drzemiącej w nas kreatywności.

Jeśli macie jakieś ciekawe, nietuzinkowe pomysły, co jeszcze można przyozdobić pięknym haftem - piszcie do nas. Jeśli zaświtał Wam natomiast w głowie pomysł na biznes, ale nie macie pojęcia, czy upatrzony przez Was model hafciarki domowej lub przemysłowej podoła zadaniom - piszcie lub dzwońcie - chętnie pomożemy! Służymy naszym doświadczeniem i dobrą radą - z pewnością wspólnie znajdziemy model, który spełni pokładane w nim oczekiwania i będzie dostosowany do Waszych umiejętności. Tymczasem…
Do haftu, gotowi, start!