Igły do skóry - poznaj je bliżej

Jeśli chcecie szyć ze skóry na maszynie domowej, warto byście poznali specjalne igły, stworzone właśnie do szycia takiego materiału. Wyróżniają się one ostrzem tnącym. W przeciwieństwie do całej reszty igieł, igły do skóry mają wyprofilowane ostrze, które sprawia, że szyty materiał nie jest przebijany tylko przecinany. Pozwala to tworzyć otwory, przez które nitka przechodzi bez problemu oraz uzyskać niesamowicie estetyczny efekt końcowy.

UWAGA! UWAGA! UWAGA! - ZAPAMIĘTAJ!

Ze względu na tnące ostrze nie wolno tych igieł stosować do szycia tkanin oraz dzianin, ponieważ igły do skór przecięłyby nitki materiału trwale go uszkadzając.

Igły do skóry, igły do szycia skóry na maszynie

Powyżej przedstawiamy na zbliżeniu jak działa igła do szycia skór podczas wbijania się w materiał. Igły do aktualnie sprzedawanych maszyn domowych mają półpłaską kolbę i są oznaczone dziwnie wyglądającym dla laika ciągiem znaków 130/705H.

Co to oznacza? Otóż oznacza to system igieł z półpłaską kolbą do maszyn domowych. Jak łatwo zauważyć za oznaczeniem systemu widnieją litery LL. Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że igła jest do skóry oraz to, jak igła się w nią wbija (jaki kształt otworu po sobie zostawia).

JEDNA IGŁA, NIEJEDNO PRZEZNACZENIE

Igły do skóry rzeczywiście są do skóry. Nie to co wojskowy chlebak (taka torba), który - jak sama nazwa wskazuje - służy do przenoszenia granatów. Ale do rzeczy. Igły do skóry, poza szyciem skóry naturalnej i sztucznej, mogą także szyć winyl czy PCV.

Gdy chcemy kupić igły do szycia skóry na maszynie domowej, spotkamy się jedynie z igłami oznaczonymi jako LL lub po prostu LEDER, LEATHER - oczywiście o różnych grubościach.

Jeśli mamy maszynę przemysłową, to możemy wycisnąć ze ściegu na skórze jeszcze więcej, a to za sprawą większej dostępności wzorów nacinania. Igły do maszyn przemysłowych mogą bowiem nacinać skórę w lewo, w prawo lub nawet trójkątnie! Do maszyn przemysłowych znajdziecie igły z oznaczeniem LR, VR, D oraz SD lub TRI FACET. Wracając do przykładu z chlebakiem, TRI FACET nie oznacza wcale, że igły te produkowało trzech facetów, czy też, że trzech facetów musi szyć taką igłą. Oznaczenie, jak oznaczenie. Taka igła będzie po prostu tworzyła małe trójkątne otworki.

Jeśli chcesz więc szyć skórę na swojej maszynie domowej, ZOBACZ TUTAJ i wybierz igły SCHMETZ lub JANOME o odpowiedniej grubości dla siebie. Pamiętaj, że wszystkie zamówienia w naszym sklepie od kwoty 150 zł wysyłamy całkowicie za darmo!