Husqvarna - świetne motocykle, piły spalinowe i... maszyny do szycia!

Zapewne większość osób, słysząc nazwę Husqvarna, ma przed oczami widok piły spalinowej. Nic w tym dziwnego – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gałęzi produkcyjnych tego przedsiębiorstwa, tuż obok motocykli. Mało kto jednak ma świadomość, że to nie jedyne produkty oferowane pod tą marką, której historia rozpoczyna się w roku 1689, w szwedzkiej miejscowości Husqvarna.

Marka Husqvarna – od broni, po maszyny

Choć może to obecnie dziwić, na początku działalności firma Husqvarna (która przyjęła nazwę od miasta, w którym funkcjonowała), produkowała broń dla szwedzkiej armii, a ściślej: muszkiety, jedne z lepszych na ówczesnym rynku. Co ciekawe, z biegiem lat firma podjęła się także produkcji broni myśliwskiej oraz ćwiczebnej, a w 1989 roku, z okazji 300 rocznicy istnienia przedsiębiorstwa, Husqvarna wyprodukowała 15 ostatnich sztuk broni, oznaczonych jako Strzelby Rocznicowe.

Pod koniec XIX wieku firma podjęła się produkcji rowerów, a od 1903 - motocykli, w tym najpopularniejszych modeli enduro i motocrossowych, które zdobyły wielokrotnie Mistrzostwa Świata. Przed końcem II wojny światowej powstał także projekt samochodu osobowego, jednak został on porzucony. Obecnie do najpopularniejszych urządzeń produkowanych przez przedsiębiorstwo Husqvarna należą piły mechaniczne, akcesoria ogrodnicze i kosiarki (produkowane od 2011 roku także w Polsce, w Mielcu), oraz - rzecz jasna - maszyny do szycia.

Maszyny do szycia Husqvarna - rodzaje

Choć pod marką Husqvarna produkowane są zarówno mechaniczne maszyny do szycia, jak i skomputeryzowane odpowiedniki, to właśnie te drugie stały się najpopularniejszymi modelami. Co istotne, wśród maszyn do szycia Husqvarna znajdziemy nie tylko sprzęt dla profesjonalistów, ale także modele dla początkujących oraz średnio-zaawansowanych użytkowników, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w szyciu maszynowym lub chcą zwiększyć swoje umiejętności, korzystając z lepszego sprzętu.

Na jakie modele maszyn Husqvarna warto zwrócić uwagę?

Spośród dostępnych w naszej ofercie maszyn do szycia marki Husqvarna wybraliśmy kilka, różniących się od siebie modeli. W poniższym zestawieniu każdy, bez względu na swój poziom doświadczenia, powinien znaleźć urządzenie, które spełni pokładane w nim nadzieje:

MASZYNA DO SZYCIA HUSQVARNA E20

Model E20 cechuje nie tylko świetna jakość oraz funkcjonalność, ale także atrakcyjna cena - zważywszy na możliwości tego sprzętu. Maszyna do szycia Husqvarna E20 oferuje bowiem aż 35 różnych programów ściegowych, wśród których znajduje się między innymi ścieg owerlokowy, a także najpopularniejsze ściegu użytkowe i ozdobne. Tym, co cechuje ten model, jest stabilność i trwałość, dzięki którym urządzenie powinno posłużyć przez kilka, a nawet kilkanaście lat pracy w domowym zaciszu. Do licznych udogodnień, ułatwiających i przyspieszających szycie, zalicza się między innymi wbudowany nawlekacz igły, program do automatycznego obszywania dziurek, możliwość szycia wstecz, czy też wolne ramię i 6-stopniowy mechanizm transportu.

MASZYNA DO SZYCIA HUSQVARNA EMERALD 116

Urządzeniem, które zapewnia użytkownikowi więcej możliwości, jest model maszyny Husqvarna Emerald 116. To bardzo mocne urządzenie, przeznaczone do domowego użytku, które zapewnia 17 programów ściegowych, pozwalających na uszycie wszystkiego, co przyjdzie nam do głowy. Wśród zalet wymienić należy automatyczne obszywanie dziurek, czy też możliwość dekoracyjnego szycia podwójną igłą.

Niewątpliwym atutem maszyny do szycia Husqvarna Emerald 116 jest możliwość pracy z bardzo różnorodnymi materiałami. Jersey, jeans, dzianina, bawełna, czy też minky - każdy z tych materiałów może zostać obszyty dzięki 4-pozycyjnej regulacji docisku stopki oraz 4-stopniowemu mechanizmowi transportu z możliwością wyłączenia. Dzięki temu możliwe jest nie tylko dokonanie szybkich przeróbek krawieckich, ale także uszycie ubrania lub maskotki dla dziecka.

MASZYNA DO SZYCIA HUSQVARNA JADE 20

Osoby, które preferują komputerową maszynę do szycia, z pewnością docenią sprzęt, który cechuje się nie tylko trwałością podzespołów i solidnym wykonaniem, ale równocześnie wyróżnia się unikalnym wyglądem. Taka właśnie jest maszyna do szycia Husqvarna Jade 20 - doskonała nie tylko dla osób szyjących hobbystycznie, ale także dla tych, którzy sprzedają stworzone przez siebie produkty.

Model ten cechuje się chwytaczem rotacyjnym, który jest nie tylko wygodny, ale i łatwy w obsłudze - również dla początkujących. Dodatkową zaletą jest jego cicha praca, dzięki czemu wybierając dowolny z 82 dostępnych programów ściegowych, możemy rozpocząć pracę w komfortowych warunkach. Pomocny jest także czytelny wyświetlacz, pięciostopniowa regulacja docisku stopki, siedmiopunktowy mechanizm transportu oraz unikatowy system szpulowania.

MASZYNA DO SZYCIA HUSQVARNA OPAL 650

Ten model z pewnością przypadnie do gustu osobom, które oczekują nie tylko odpowiedniej prezencji maszyny do szycia, ale także wysokiej funkcjonalności. Zapewniająca cichą pracę, wykonana z wysokiej jakości podzespołów maszyna Husqvarna Opal 650 to urządzenie, które wyróżnia się przystępnym panelem, ułatwiającym korzystanie z dowolnych ściegów. Co więcej, najczęściej wykorzystywane opcje mają specjalne przyciski funkcyjne, a model ten oferuje aż 420 programów ściegowych.

Wbrew pozorom jednak to komputerowa maszyna do szycia nie tylko dla profesjonalistów i zawodowców. Prosta obsługa maszyny Husqvarna Opal 650 sprawia, że poradzą sobie z nią także mniej doświadczeni użytkownicy. Do dyspozycji otrzymujemy zarówno proste ściegi użytkowe czy funkcyjne (jak obszywanie dziurek), jak i również wyszywanie liter i cyfr, czy też ściegi dekoracyjne. Ponadto pięciostopniowa regulacja docisku stopki sprawia, że maszyna poradzi sobie zarówno z materiałami o różnej grubości – zarówno delikatnym jedwabiem, jak i grubą skórą.

Jak widać, oferowane przez Husqvarna modele maszyn do szycia to sprzęt, który – podobnie jak inne urządzenia tego producenta – powinien przypaść do gustu niejednej osobie, bez względu na jej doświadczenia w tym zakresie.